zpátky

Microsoft ukončil podporu operačního systému Windows XP

Vážení zákazníci,

bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě a proto bychom vás rádi informovali, že k 8. dubnu 2014 ukončil Microsoft podporu a aktualizaci systému Windows XP. Z toho důvodu může být další používání tohoto systému bezpečnostním rizikem, které byste měli zvážit, pokud tento systém používáte pro přihlašování do našeho internetového bankovnictví.

 

Technická podpora systému Windows XP funguje kontinuálně více než deset let. Proto, aby společnost Microsoft a výrobci hardwaru i softwaru, kteří s ní spolupracují, mohli svým uživatelům nabídnout novější a dokonalejší služby, začali investovat do nových technologií. Výsledkem toho je ukončení podpory a aktualizací pro systém Windows XP ze strany Microsoftu, stejně jako technické podpory systému. Toto se týká i automatických aktualizací, které pomáhají chránit počítače.

 

Po ukončení technické podpory bude Windows XP i nadále fungovat, nicméně počítače mohou být ve větší míře ohroženy viry a škodlivým softwarem. Souběžně s ukončením podpory Windows XP přestanou i nezávislí dodavatelé vydávat aktualizace svých aplikací.

 

Co dělat po 8. dubnu 2014?

Je třeba pamatovat, že pouze pravidelně aktualizovaný software podporovaný výrobcem operačního systému zaručuje dostatečnou bezpečnost. Proto doporučujeme aktualizaci na novější verzi Windows s funkční podporou výrobce nebo jiný operační systém (například Linux).

Počínaje 8. 4. 2014 mBank nedoporučuje používání operačního systému Windows XP. Každý uživatel, který výše uvedený systém využívá, tak činí na svou vlastní zodpovědnost.

 

Více informací naleznete na oficiálních stránkách společnosti Microsoft.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na kontakt@mBank.cz nebo přes naši mLinku.

 

Tým mBank