zpátky

Účet u mBank nyní pro cizince i bez pasu

mKONTO pro cizince už bez pasu 

Jste z ciziny a chcete si u nás založit účet? Pokud jste ze zemí Schengenského prostoru, tak už nebudete potřebovat pas. A jak je to s ostatními? Vše se dozvíte v tomto blogu.   

Doufáme, že tato novinka udělá radost všem, kteří si chtěli u nás založit účet a nemají s sebou v ČR pas (nejčastěji například naši bratia ze Slovenska). Bez pasu se nyní obejdou i všichni ostatní, kteří pocházejí ze zemí Schengenského prostoru (kam patří Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko). Nově jim bude stačit pro založení účtu jen platný evropský občanský průkaz.  

 

Osoby, které pochází ze země mimo Schengenský prostor dokládají stále platný cestovní pas. Jen pozor na fakt, že akceptace probíhá přes centrálu banky. K založení účtu proto nemusí dojít okamžitě (maximálně do 24 hodin).

 


Další možnost se nabízí cizincům, kterým bylo přiděleno české rodné číslo. Těm stačí doložit svou totožnost Povolením k trvalému nebo přechodnému pobytu.

 

Doufáme, že se vám bude tato novinka líbit. A nezapomenete se o ni zmínit svým kamarádům z ciziny.

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality