zpátky

Update našich mobilních aplikací

Nový sazebník 

Máme pro vás aktualizace našich aplikací pro Android a iOS. Těšit se můžete například na možnost blokace karet nebo pohodlnější zobrazení zůstatků na účtech.  

 

 
Update pro Android 

Aktualizace se objeví v Google Play v nejbližších hodinách, zatím čeká na schválení ze strany Google. Kromě zmiňované možnosti blokovat karty, která je společná pro oba operační systémy, máme pro vás widget umožňující zobrazit zůstatek na účtu. Vybrat si můžete ze zůstatků na mKONTĚ, eMAXU/Plus nebo mKreditky. Je možné si upravit, jak často chcete aktualizovat zůstatek, jestli chcete dostávat notifikace o změně atd. Lépe než slova to popíšou screenshoty:

 

            

Možnosti zobrazení widgetu se zůstatkem. První varianta ukazuje přesný údaj, druhá procentuální. Kliknutím na obrázek ho zvětšíte.

 

              

Na prvním screenshotu vidíte obrazovku s možností zablokování karty. Druhý screenshot ukazuje možnosti nastavení widgetu se zobrazením zůstatku.

 

UPDATE: Máme potvrzené, že widget funguje bezproblému na většině strojích do verze Android 4.1. Vyšší verze se testují a bude připraven update. Problém také může být pokud máte aplikaci na kartě SD a ne v paměti telefonu. V případě, že se vám widget nezobrazuje v seznamu zkuste restartovat telefon.

 

Pokud ještě aplikaci nemáte, tak si ji můžete stáhnout na na Google Play (dříve Android Market). 
 

 
Update pro iOS

Aplikace pro iOS nabízí kromě už zmiňované blokace karty také zobrazení zůstatku na účtu. Vzhledem k tomu, že tento systém nemá widgety v podobě jako Android, implementovali jsme je alespoň na vstupní obrazovku do aplikace, tedy bez nutnosti přihlášení.  Aplikace bohužel nepřináší podporu pro iPhone 5.

 

            

Možnosti zobrazení widgetu se zůstatkem. První varianta ukazuje přesný údaj, druhá procentuální.

 

Pokud aplikaci ještě nemáte, můžete si ji stáhnout  ve vašem App Store.

 

 

 

Pevně doufáme, že se vám tyto novinky budou líbit. Přejeme příjemné používání.

 

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (32)

Vložit komentář

widget umi zobrazit pouze jeden ucet i kdyz muzu widget na plochu umistit vickrat. Potreboval bych, aby kazdy widget drzel svoje nastaveni uctu. Takhle je pro vice uctu jednoho klienta nepouzitelny.

Dobrý den,

aplikace mi nepřipadá bezpečná. Důvodem je, že se používají stejné přihlašovací údaje jako na webové verzi IB. Pokud se přihlásím pomocí aplikace k danému účtu, tak případný sledovací program v mobilu zjistí přihlašovací údaje , autorizační SMS si také bude moci přeposlat a smazat v mobilu bez mého vědomí. Útočník se směle může přihlasit na webu do IB, jelikož přihlašovací údaje zná a autorizační SMS mu špehovací program přepošle na jeho mobil.

Vitek_mBank: Odesláno, "ammount in oryginal currency" :)

Andorid 4.0.3 HTC Sensation, widget se neobjeví v seznamu ani po restartech :(

Poslat zprávu

mAsh: Můžete mi prosím poslat screenshot na vit.novak@cz.mbank.eu? Díky

Líbí se mi zobrazovaní plateb v cizí měně, kdy je uvedena částka v oryginální měně i v domácí CZK. Jen ten překlep, oryginal currency, ten je šťavnatý :D

Poslat zprávu

Byl vydán update s opravou pro widget, takže by měl nyní fungovat do verzí Androida 4.21.

Widget: hláška o změně na účtu ve statusbaru je v polštině: "Zmiana dostepnych srodkow na rachunku".

Poslat zprávu

UPDATE: Máme potvrzené, že widget funguje bezproblému na většině strojích do verze Android 4.1. Vyšší verze se testují a bude připraven update. Problém také může být pokud máte aplikaci na kartě SD a ne v paměti telefonu. V případě, že se vám widget nezobrazuje v seznamu zkuste restartovat telefon.

souhlasím, také by se mi hodilo možnost měnit limity

Na slovenskem foru hlasi, ze na Android 4.1.2 jim ten widget funguje, ale po aktualizaci na 4.2.1 uz nefunguje http://www.mbank.sk/forum...

Přidávám se a hlásím chybu při přidání widgetu na plochu "ErrorGlobalErrorMessage". Galaxy Nexus, Jelly Bean 4.2.1.

Aktuálně vyzkoušený bug na Xperia Ray, Android 4.0.4 stock, bez rootu, bez úprav.

Přihlásil jsem se do aplikace, v jednom z účtů přešel na předdefinované příkazy, zadal částku a potvrdil. Přišla mi SMS s kódem, tan jsem si zapamatoval a vrátil se do aplikace mBank. Při pokusu o zadání potvrzovacího kódu mi ale nevyjela klávesnice, namísto ní jen černý pruh. Když jsem do pruhu náhodně "ťapal", psaly se číslice, takže klávesnice aktivní byla, jen se nevykreslil její obsah. Když jsem se HW tlačítkem zpět zbavil klávesnice, omylem jsem také potvrdil v poli potvrzovacího kódu jeden omylem zadaný znak (číslo 8). Vypsala se hláška, tuším Zpracovávám (nebo jak to tam je při odesílání potvrzeného kódu) a v tu chvíli se aplikace zablokovala a s ní takřka celý OS. Tedy aplikace nešla vypnout, ani HW tlačítkem Domů se nešlo dostat na plochu, abych ve správci aplikaci ukončil. Šlo vypnout/zapnout displej, šlo se přes systémové rolovací menu dostat do nastavení, ale nešlo se v něm pohybovat ani nic potvrzovat, navíc bylo ztmavené, jako kdyby před ní ještě visela mBank aplikace. Šlo tlumit zvuky HW tlačítky, šlo vypínacím tlačítkem vyvolat menu vypnutí telefonu, ale nešlo nijak potvrdit - znovu bylo zatmavené a nereagovalo. Menu posledních spuštěných aplikací držením HW tlačítka Domů taky nevyvolávalo žádnou reakci. Pomohlo až vyndání baterie - a to jsem před tím nechal telefon asi deset minut ležet, jestli se aplikace nevzpamatuje.

=> app na Xperia Ray zcela nepoužitelná pro i základní práci s účty.

PS: Nevím, zda a jak moc je to možné, ale co v aplikaci na Android udělat i funkci, aby mohla appka číst SMS zprávy a v případě, že detekuje SMS zprávu z čísla, ze kterého chodí SMSky mBank, automaticky vydetekovala potvrzovací kód a ten nakopírovala do pole s kódem.

Poslat zprávu

Aktuálně máme informaci, že widget funguje bez problému na verzi Androida 4.1 a nižší. Všechny vyšší verze se testují.

Vitek_mBank: Mám stejný problém jako Moneytoo s přidáním widgetu: ErrorGlobalErrorMessage. Samsung Galaxy S2, Android 4.2.1, CyanogenMod (cm-10.1-20130116-NIGHTLY-i9100)

Poslat zprávu

App pro WP plánujeme, ale termín slíbit neumíme.

A co Windows Phone, plánujete?

> ärthur: Zedna - Mozna to pada diky zakazane GPS lokalizaci?
Je to mozne, muj tablet (viz. vyse) neobsahuje GPS.

Zedna - Mozna to pada diky zakazane GPS lokalizaci? Na iPhone si to na tuhle funkci sahne, tak nejspis u droidu taky a treba nikdo neotestoval jak se to chova kdyz tu funkci aplikaci nedovolite

Za to cislo uctu (po rozkliku nebo rovnou ve vypisu transakce) se primlouvam tez. Tez to casto potrebuji a nevedet kam castka odesla je dost zasadni. Diky

Vitek_mBank:
Jsem dobrodruh a jedu na Samsung Galaxy Note (N7000) s poslednim daily buildem CyanogenModu (cm-10.1-20130113-NIGHTLY-n7000).
Je mi jasne, ze to muze byt bug v Cyanogenu, ale stejne tak neohandlovane chovani u vasi aplikace na Androidu 4.2.

>Zedna: na jakém jedeš stroji? Zkoušeli jsme tady všechno možné a nikdy nám to nespadlo po stisknutí >"Obchodní místa". Co se týká historie, tak tam se číslo účtu nezobrazovalo nikdy.

"Obchodní místa" - pada to VZDY (ne jen nekdy) a natvrdo http://goclever.com/cz/cz...
Android 4.0.4

To cislo uctu v historii - ja vim, ze tam nebylo ani driv, ale je to OBROVSKY nedostatek. Cislo uctu v historii bankovniho uctu je absolutne ZAKLADNI udaj! Mohlo by se to zobrazit napriklad jako novy radek nebo v detailu az po kliknuti na dany radek historie (nyni takovy detail neni)

Poslat zprávu

Zedna: na jakém jedeš stroji? Zkoušeli jsme tady všechno možné a nikdy nám to nespadlo po stisknutí "Obchodní místa". Co se týká historie, tak tam se číslo účtu nezobrazovalo nikdy.
Moneytoo: Jaký máte stroj a verzi Androidu?
Pawlas: Prošlo to velmi důkladným testováním, takže by to napadnutelné být nemělo. Pokud tomu nevěříte, tak využijte variantu s procenty (mezní hodnoty budete vědět jen vy), nebo widget nepoužívejte.

Není to špatné - za update díky. (iOS6) - předpokládám,že zůstatek je statický, respektive zobrazení po posledním nalogování, tomu by odpovídalo zobrazení datumu a času. Přimlouvám se za důležitější rozšíření, viz. předřečníci.

Není to špatné - za update díky. (iOS6) - předpokládám,že zůstatek je statický, respektive zobrazení po posledním nalogování, tomu by odpovídalo zobrazení datumu a času. Přimlouvám se za důležitější rozšíření, viz. předřečníci. Jinak z aplikace neleze odeslat tento komentář, pouze z webu.

> jarks: Uvítal bych tlačítko "Aktualizovat teď"
Dobry napad, mozna by se okamzita aktualizace mohla provest po kliknuti na ikonu widgetu, tzn. nebylo by nutne zadne dalsi tlacitko

Widget funguje, je zajímavý a užitečný.
Uvítal bych tlačítko "Aktualizovat teď" a ještě jednu grafickou variantu, která by nebyla tak nápadná. Úplně by stačilo číslo napsané normálním fontem na černém, lehce průhledném pozadí. Je pěkné, že to vypadá jako stojan u benzinky, ale mezi ostatními graficky vyladěnými widgety a ikonkami trochu jako sedlák s vidlemi na plese v opeře.

Problém s přidáním widgetu:

01-16 00:29:25.318 W/mBankCZ (17701): 2013.01.16 00:29:25.319 [main] pl.mbank.MbankApplication: /data/data/cz.mbank/files/BalanceInternalProperties: open failed: ENOENT (No such file or directory)
01-16 00:29:25.343 V/PhoneStatusBar(481): setLightsOn(true)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): Error occured
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): javax.crypto.BadPaddingException: pad block corrupted
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at com.android.org.bouncycastle.jcajce.provider.symmetric.util.BaseBlockC ipher.engineDoFinal(BaseBlockCipher.java:709)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at javax.crypto.Cipher.doFinal(Cipher.java:1111)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.b.t.b(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.b.t.b(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.android.b.a.b.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.b.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.activities.settings.m.b(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.activities.settings.m.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.b.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at pl.mbank.b.a.doInBackground(Unknown Source)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at android.os.AsyncTask.call(AsyncTask.java:287)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.j ava:1080)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor. java:573)
01-16 00:29:25.363 E/pl.mbank.android.b.a.b(17701): at java.lang.Thread.run(Thread.java:856)
01-16 00:29:25.443 I/ActivityManager(343): Displayed cz.mbank/pl.mbank.activities.settings.SettingsFastAccessActivity: +234ms
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): 2013.01.16 00:29:25.545 [AsyncTask #1] pl.mbank.d.q.k: Soap fault.
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): REQUEST: 'null'
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): RESPONSE: 'null'.
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): pl.mbank.d.o.aa: Soap fault
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.o.n.endDocument(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at org.apache.harmony.xml.ExpatParser.endDocument(ExpatParser.java:532)
0 1-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at org.apache.harmony.xml.ExpatParser.parseDocument(ExpatParser.java:476)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at org.apache.harmony.xml.ExpatReader.parse(ExpatReader.java:321)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at org.apache.harmony.xml.ExpatReader.parse(ExpatReader.java:279)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at javax.xml.parsers.SAXParser.parse(SAXParser.java:390)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at javax.xml.parsers.SAXParser.parse(SAXParser.java:187)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.o.g.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.o.g.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.o.h.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.q.k.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.e.k.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.c.invoke(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at $Proxy12.a(Native Method)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.activities.settings.m.b(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.activities.settings.m.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.b.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.b.a.doInBackground(Unknown Source)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at android.os.AsyncTask.call(AsyncTask.java:287)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.j ava:1080)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor. java:573)
01-16 00:29:25.543 E/mBankCZ (17701): at java.lang.Thread.run(Thread.java:856)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): 2013.01.16 00:29:25.547 [main] pl.mbank.activities.ag: handleException
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): pl.mbank.d.ad: ErrorGlobalErrorMessage
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.q.k.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.e.k.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.d.c.invoke(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at $Proxy12.a(Native Method)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.activities.settings.m.b(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.activities.settings.m.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.b.a.a(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at pl.mbank.b.a.doInBackground(Unknown Source)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at android.os.AsyncTask.call(AsyncTask.java:287)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.j ava:1080)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor. java:573)
01-16 00:29:25.548 E/mBankCZ (17701): at java.lang.Thread.run(Thread.java:856)

Zajímá mě na jakém principu funguje zobrazení zůstatku třeba procentuální na iOS. Není to napadnutelné? Jakým způsobem si aplikace sahá do systému, díky Petr

Při pokusu o přidání widget a po zalogování se mi zobrazuje hláška "ErrorGlobalErrorMessage".

K dokonalosti chybi uz jen moznost zmen limitu karet a moznost provest platebni prikaz na libovolny ucet (ne jen na preddefinovane prijemce).

V Android verzi mam 2 chyby:
- pad aplikace po kliknuti na tlacitko "obchodni mista"
- v historii transakci se nezobraje cislo uctu (jen nazev uctu)