zpátky

Aplikace pro Android je tu, spolu s ní i update pro iOS!

Nový sazebník 

Dlouho očekáváná aplikace internetového bankovnictví pro operační systém Android je tady. Ještě teplá a připravená pro vás na Google Play!
Potěšíme i uživatele iOS, pro které jsme aktualizovali stávající aplikace mBank CZ.
Obě novinky přinášejí plně funkční převody na libovolný účet v rámci ČR.

 

Aplikace pro Android 

S aplikací pro Android máte svoji mBank stále s sebou. Můžete plnohodnotně obsluhovat svoje účty, odesílat platby, kontrolovat historii transakcí, mít přehled o svých kartách a mnohem více. Kromě běžných služeb, na které jste zvyklí z internetového bankovnictví, máte navíc v aplikaci po ruce další důležité funkce jako je blokování přístupových kanálů, kontaktní údaje, mapu obchodní sítě.

Aplikace funguje na všech zařízeních s operačním systémem Android od verze 1.6. Aplikaci není nutné nijak dodatečně aktivovat, stačí se přihlásit pomocí vašeho klientského identifikačního čísla a hesla stejného jako máte v internetovém bankovnictví.

Aplikace je zadarmo, stejně jako její používání. Služby, které prostřednictvím této aplikace vykonáte, jsou zpoplatněné stejně jako v klasickém internetovém bankovnictví.

Stahovat můžete na Google Play (dříve Android Market). 
 

 
Update pro iOS

Aplikace pro iOS je s námi už 5 měsíců a jsme rádi, že se vám líbí. Současný update přináší jednu hlavní novinku a tou je možnost vykonávat aktivní operace. Přeloženo do lidského jazyka můžete odesílat platby na libovolné účty v rámci ČR. Odkudkoliv, kde se právě nacházíte.

Pokud už máte aplikaci staženou, objeví se vám update ve vašem App Store.

 

 
Internetové bankovnictví

Pro bezpečné používání obou aplikací byla přidána i novinka do internetového bankovnictví, kde si můžete nastavit limity pro platby.

 A kde nastavení limitů naleznete? V menu zvolíte Nastavení a zde najdete položku Vzhled / Limity pro mobilní aplikace. Nejlépe napoví přiložený screenshot.

 

 
Denní limity si můžete libovolně měnit. V pravém sloupci pak vidíte zbývající počet transakcí pro daný den.

 

Pevně doufáme, že se vám tyto novinky budou líbit. Přejeme příjemné používání.

 

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (22)

Vložit komentář

Jak mám udělat aktivní operaci na Sony Ericsson Xperia Pro? Vytvořím příkaz, přijde mi SMS, přepnu se na SMS, přepnu se na aplikaci mBank, ale musím se znovu přihlásit a tím pádem je příkaz vymazán.

A kdy bude tahle aplikace k dispozici pro Windows Phone 7.5 ?

A kdy bude aplikace pro Windows Phone 7.5 ?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy bude z aplikace odstraněn požadavek na přístup ke kontaktům v telefonním seznamu a případně na vytáčení tel. čísel?
Zatím jsem nikde (ani na google+) nenašl odpověď na otázku proč aplikace vyžaduje přístup ke kontaktům.
Nepřeji si ani, aby mi aplikace kamkoli bez mého vědomí volala.

Vítek_mBank, 2012-03-27 16:02:00 - "na to se musíme zeptat přímo vývojářů, ale myslíme si, že to reálně aplikace nevyužívá"

To si děláte srandu? Chcete říct, že vlastně ani nevíte, co ten program dělá s kontakty uživatele?
Navíc, uběhly 3 týdny a odpověď pořád nikde... To je tak těžké vysvětlit na co ten program chce tyto oprávnění? A nebo to z nějakého důvodu nechcete říct?

Argument na případnou poznámku "Když se vám aplikace nelíbí, nepoužívejte ji" by mohl znít asi takto:
Chci používat účet pohodlně, flexibilně. Pokud mi banka v době chytrých mob. telefonů není schopna nabídnout bezpečnou (!) aplikaci na android, nejspíš přejdu k bance, která mi to nabídne. Pokud mi nabízíte pouze aplikaci, která je potenciálně nebezpečná a nejste schopní vysvětlit, proč tato aplikace vyžaduje přístup k placené službě bez mého vědomí (bez možnosti zákazu tohoto přístupu) a přístup do mých soukromých kontaktů, potom mBank působí jako celek jako neseriózní banka. A nikdo nechce mít peníze uloženy v neseriózní bance.

Díky za odpovědi.

Bylo by možné nabídnout aplikaci mBank pro Android (apk soubor) ke stažení přímo na stránkách banky, bez zprostředkování serverem Google Play?

Přivítal bych možnost volby ukládání přihlašovacích údajů (třeba jen částečné) a jejich opětovné případné odstraňování

Poslat zprávu

Převod z bilančního účtu se určitě neplánuje, vzhledem k tomu, že tento produkt už dále nenabízíme tak nemá smysl ani v mobilní aplikaci.

Chtěl bych se zeptat jestli bude implementován i přístup k převodu z bilančního účtu.
To se zadáváním šesti nul u neexistujícího předčíslí je "trochu" šlápnutí vedle, ne?
Jinak celkem povedená a přehledná app. :-)

Ad. práva - blokace na CM: http://www.youtube.com/wa...

Jak REALNE nevyuziva?! Pokud to nevyuziva, TAK TO VUBEC NEMA CHTIT!!! A pokud to vyuziva, tak je to SVINSTVO nejvyssiho radu (od banky(ktera by snad mela byt korektni instituci?))

Dokud proste takovato aplikace bude chtit takovato neuveritelna opravneni, tak si ji do telefonu nikdy nedam a jak je doposud pro mne mBank celkem pohodova (v tom, k cemu ji ja potrebuji), tak timto u mne ma velike moralni minus!

Aplikaci by mel stacit snad jen pristuk internetu a jsem ochoten tak nejak v dnesnim svete tolerovat polohu, ac i to je diskutabilni - ALE NIC VIC!

ZPOPLATNĚNÉ SLUŽBY
PŘÍMÉ VOLÁNÍ NA TELEFONNÍ ČÍSLA
Umožňuje aplikaci volat na telefonní čísla bez vašeho přičinění. Škodlivé aplikace mohou zapříčinit výskyt neočekávaných hovorů v účtu za telefon. Toto oprávnění neumožňuje aplikaci volat na tísňová čísla.
VAŠE POLOHA
UPŘESNĚNÍ POLOHY (GPS)
Umožňuje aplikaci přístup ke zdrojům přesné polohy v tabletu, jako je například systém GPS, je-li k dispozici. Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění zjistit vaši polohu a mohou zvýšit spotřebu baterie. Umožňuje aplikaci přístup ke zdrojům přesné polohy v telefonu, jako je například systém GPS, je-li k dispozici. Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění zjistit vaši polohu a mohou zvýšit spotřebu baterie.
PŘIBLIŽNÁ POLOHA (POMOCÍ SÍTĚ)
Umožňuje získat přístup ke zdrojům přibližné polohy, jako je například databáze mobilní sítě, je-li k dispozici, a určit přibližnou polohu tabletu. Škodlivé aplikace takto mohou zjistit, kde se přibližně nacházíte. Umožňuje získat přístup ke zdrojům přibližné polohy, jako je například databáze mobilní sítě, je-li k dispozici, a určit přibližnou polohu telefonu. Škodlivé aplikace takto mohou zjistit, kde se přibližně nacházíte.
SÍŤOVÁ KOMUNIKACE
PLNÝ PŘÍSTUP K INTERNETU
Umožňuje aplikaci vytvořit síťové sokety.
VAŠE OSOBNÍ INFORMACE
ČÍST DATA KONTAKTŮ
Umožňuje aplikaci číst všechny kontaktní údaje (adresy) uložené v tabletu. Škodlivé aplikace mohou toto oprávnění použít k odeslání údajů jiným lidem. Umožňuje aplikaci číst všechny kontaktní údaje (adresy) uložené v telefonu. Škodlivé aplikace mohou toto oprávnění použít k odeslání údajů jiným lidem.

Mám Androida v angličtině a appka se mi sama hodila do angličtiny - pochopitelné. Ale očekával bych v nastavení přepínač jazyka, zvlášť u banky bych rád češtinu.

Pozn. Sice si můžu v CM9 jazyk přepnout, ale existují i Custom ROMs, které češtinu nemají vůbec jako systémový jazyk.

Poslat zprávu

Joy: Jak jsem psal i na G+, tak na to se musíme zeptat přímo vývojářů, ale myslíme si, že to reálně aplikace nevyužívá.

Vítek_mBank, a co to oprávnění na čtení kontaktů v telefonu?

kvůƖi

Poslat zprávu

Podle mých informací se aplikace pro další operační systémy v nejbližší době neplánují.
Aplikace vyžaduje přístup k GPS aby nalezli vaší polohu na mapě obchodních míst. Stejně tak přístup k volání je jen kvuli tomu, aby bylo možné rovnou vytočit kontaktní údaje (číslo na mLINKU). Rozhodně nemáme v úmyslu vás nijak sledovat, nebo volat na placené čísla.

A co platforma BlackBerry ? Pocita se s ni ?

Vítek_mBank, děkuji za odpověď. Tohle je verze 1.2, tak doufám, že do verze 1.3 ten 1 řádek kódu necháte přidat:
if (cisloUctu.indexOf('-') == -1) cisloUctu = "000000-" + cisloUctu;

Jinak na Google+ byl vznesen velmi důležitý dotaz stran podezřele velkých požadavků aplikace - na kontakty v telefonním seznamu, na vytáčení tel. čísel... To by chtělo buďto vysvětlit, nebo lépe přestat vyžadovat.

Konečně!!!!!!!!!!!! Děkuji tuzekrát! :-D

matty7: Symbian má v ČR pouhých 63%, pro tento OS se nevyplatí dělat aplikaci.

a co třeba Nokia Belle ?

Poslat zprávu

Víme o tom, bohužel se to nepodařilo opravit do ostrého vydání. Tlačíme na to, aby byla tato překážka v uživatelském pohodlí vyřešena v nejbližším možném termínu.

To s tím zadáváním neexistujícího předčíslí jako "000000-" - to jste se zřejmě tzv. posrali v kině, ne? (dlouho jsem hledal jiný výraz, ale nic přesnějšího v tomto případě snad neexistuje).
Spravím vám to za 5 minut práce, jako každý normální programátor. Kdo proboha tuhle aplikaci s takovými uživatelskou chybou pro vás/nás vyrobil?