zpátky

mBank spouští SEPA platby

4. narozeniny mBank

Vážení klienti,

máme pro vás novou službu. Od dnešního dne můžete posílat a přijímat bezhotovostní platby v měně Euro, tzv. SEPA platby. Je možné je provádět jak z běžného účtu mKONTO, tak z účtu pro podnikatele mBUSINESS KONTO. Za příchozí i odchozí SEPA platbu se platí  pouze 49 Kč.


 U mBank tak můžete pro zahraniční platby využít jak systém SWIFT, tak nově i SEPA. Zkratka možná připomíná tržnici v pražské Libuši, ale znamená Single Euro Payments Area, tedy jednotnou oblast pro platby v eurech. Je využívána nejen státy Evropské unie, ale také Norskem, Monakem, Lichtenštejnskem a Islandem (země Evropského hospodářského prostoru). Zajímavostí je, že SEPA platby nejde realizovat ve většině zámořských území evropských států a také ve Vatikánu.

Jak poslat SEPA platbu? Je to velmi jednoduché. V internetovém bankovnictví si zadáte Provést příkaz a v rolovacím menu pro Typ platebního příkazu si vyberete SEPA platba do zemí EHP. Mezi  povinné položky patří číslo účtu ve tvaru IBAN, BIC kód banky (resp. swiftový kód banky), zpráva pro příjemce, jméno a příjmení příjemce.

 

 

Více info na našich stránkách věnovaných SEPA platbám.

Doufáme, že se Vám bude nová služba líbit. 

 

Vaše mBank
   

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (15)

Vložit komentář

Dobry den, pokousim se prevest penize prostrednictvim SEPA z Velke Britanie (banka HSBC) na me mKonto. Standardni SEPA poplatek je nyni £4. HSBC me ale uctuje (zkousel jsem nekolik kombinaci zadani) £17, coz je poplatek za mezinarodni prevod do mist, kde SEPA nelze uplatnit. Je mozne, ze HSBC nevi, ze BRE SEPA umoznuje? Zalezi to na nejake mezibankovni dohode? BIC i IBAN jim automaticky poskytuji.
Diky za pomoc

dekuji nasi bance za vsechny vyhody, co mame.
podle ceniku jsou sepa platby odchozi zadarmo. musim taky nejakou prijmout, kdyz chci jenom odeslat? :-D
ze platba nejde stale o vikendu je chyba mbank, nebo bankeri po cele evrope maji proste vikend?
mohla by se dat platba zadana ulozit, kdyz nejde hned odeslat. ))

Tak dnes vecer som chcel opat zadat cez IB Sepa platbu a hadajte...... zase nefunguje. Operace se nezdarila. Skusim zajtra a tesim sa, ze mi za to Mbank nauctuje poplatok 49CZK.

mBank má bohužel oproti FIO méně výhodný kurz EUR. Při konverzi 15000 Kč na EUR dostanu při dnešním kurzu o 2.75 Eur méně. Tj. převod mě stojí sice jen 49Kč oproti 50Kč u Fio, ale při konverzi tratím 2.75 Eur, tj. 70 Kč. Pokud by mBank poskytovala převody SEPO zdarma, tak bych je využíval, ač by to pro mě znamenalo oproti Fio při jednom převodu ztrátu cca. 20Kč. Tratit 70Kč na jednom převodu ale ochoten nejsem.

Poslat zprávu

Díky za informaci, máte pravdu. Pokusíme se opravit v nejbližším možném termínu.

Zase kousek nepřeloženého bankovnictví do češtiny, navíc nemožnost zadání SEPA platby v neděli večer mi nepřijde jako ideální featura: OPERACJA DOSTĘPNA TYLKO W DNI ROBOCZE.

Poslat zprávu

Máte pravdu, jedny z nejnižších by bylo přesnější.

Kolik zaplatím za 1 příchozí + 1 odchozí SEPA platbu
mBank : 49 + 49 Kč = 98 Kč
FIO: 25 + 50 Kč = 75 Kč

Co tím chci říct - sousloví "nejnižší v ČR" bych používal velmi opatrně.

ubereme korunu a díky tomu máme poplatky za SEPA platby nejnižší v ČR :-) mBank korektnost :-D

Poslat zprávu

to zbijeczka:
pokud chceme být opravdu korektní, tak by se mělo také napsat toto:
ZUNO - odchozí SEPA platba - 180 Kč
Fio - odchozí SEPA platba - 50 Kč

Honza

> poplatky za SEPA platby jsou nejnižší v ČR

Pozor, příchozí SEPA platba ve FIO je za 25 Kč, což je méně než v mBank.
Pozor, příchozí SEPA platba v ZUNO je za 0 Kč, což je méně než v mBank.

Poslat zprávu

Na příkladu mBank CZ můžete vidět, že to rozhodně nechceme "osolit co to jde", vzhledem k tomu, že naše poplatky za SEPA platby jsou nejnižší v ČR.

v překladu: moc nás to mrzí, rádi bychom to osolili co to jde, ale zákon nám v tom brání...

Poslat zprávu

To je dané evropskou legislativou, která nařizuje pro státy Eurozóny stejné poplatky pro platby v eurech jako jsou v domácím platebním styku.

skoda ze zi mBank CZ do mBank SK to nie je za 0,- CZK....... lebo z mBSK do mBCZ to za 0,-eur je :(