zpátky

mBank spouští SEPA platby

4. narozeniny mBank

Vážení klienti,

máme pro vás novou službu. Od dnešního dne můžete posílat a přijímat bezhotovostní platby v měně Euro, tzv. SEPA platby. Je možné je provádět jak z běžného účtu mKONTO, tak z účtu pro podnikatele mBUSINESS KONTO. Za příchozí i odchozí SEPA platbu se platí  pouze 49 Kč.


 U mBank tak můžete pro zahraniční platby využít jak systém SWIFT, tak nově i SEPA. Zkratka možná připomíná tržnici v pražské Libuši, ale znamená Single Euro Payments Area, tedy jednotnou oblast pro platby v eurech. Je využívána nejen státy Evropské unie, ale také Norskem, Monakem, Lichtenštejnskem a Islandem (země Evropského hospodářského prostoru). Zajímavostí je, že SEPA platby nejde realizovat ve většině zámořských území evropských států a také ve Vatikánu.

Jak poslat SEPA platbu? Je to velmi jednoduché. V internetovém bankovnictví si zadáte Provést příkaz a v rolovacím menu pro Typ platebního příkazu si vyberete SEPA platba do zemí EHP. Mezi  povinné položky patří číslo účtu ve tvaru IBAN, BIC kód banky (resp. swiftový kód banky), zpráva pro příjemce, jméno a příjmení příjemce.

 

 

Více info na našich stránkách věnovaných SEPA platbám.

Doufáme, že se Vám bude nová služba líbit. 

 

Vaše mBank
   

Kategorie:

Aktuality