zpátky

mBank slaví své čtvrté narozeniny

4. narozeniny mBank

Vážení klienti mBank,

přesně před čtyřmi lety si v internetové bance mBank začali otevírat účty první klienti. V noci z 24. na 25. listopadu 2007 zahájila mBank v České republice svou činnost a během čtyř let se postupně stala důležitým hráčem na trhu retailového a internetového bankovnictví.  

 


Lze bez nadsázky říci, že vstup mBank na český trh způsobil revoluci v bankovnictví. Do té doby zde neexistovala banka, která by nabízela základní služby zdarma, a tak počty klientů mBank raketově rostly. Již během prvního měsíce si účet u mBank otevřelo více než 17 000 zákazníků, za rok pak jejich počet přesáhl 185 000.

Během čtyřletého působení na českém trhu dokázala mBank svou nabídkou nízkonákladových internetových služeb oslovit přes 380 000 zákazníků, kteří mají v bance otevřeno více než 730 000 účtů. Takto rychle neexpandovala v uplynulé dekádě žádná jiná banka.  

 

Děkujeme za Vaši přízeň

 

Vaše mBank
  

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (11)

Vložit komentář

Taky gratuluju a přeju hodně spokojených klientů!

Klienty mBank jsme 3,5 roku a jsme spokojení klienti. Jediné, co nám trošku vadilo, bylo omezení na 10 převodů měsíčně do cizích bank bez poplatku. To už teď ale neplatí. Naučili jsme se platit kartou, takže výběry máme pořád zdarma. :-)

V množném čísle píšu proto, že mBank nabízí pro nás super produkt - manželský účet, kde oba manželé mají k účtu rovná práva. A zároveň můžou mít i dvě karty také se stejnými právy.

Proto nám stačí jedno mkonto, jeden emax a jeden emax plus. :-)

lvladi...

Lidi, co mají 4 emaxy a 4 emaxy plus nejsou cílová klientela mBank. To je hypotéza, kterou mám po pročtení těch pár příspěvků tady.

Gratuluji k výročí!!! Pro mě jste stále nejlepší na trhu

Také ze začátku mKonto, 4 eMaxy a 4 eMaxy Plus. Teď průtoková peněženka pro pravidelné platby, protože k platbám kartou používám kreditku, kterou mám od jiné banky (2 % bonus), tj. na vyšší super úrok 2 % pouze na jeden eMAX Plus nedosáhnu. Takže všechny prostředky mám na spořících účtech v jiné bance a mBank zůstávají jenom nuly a nějaká tá tisícovka na mKontě pro výběr z bankomatu v případě nouze.

Přemluvil jsem i manželku, ale teď jsem zklamán... A jak píšou ostatní - důvěru bude mBank získávat zpět jen velmi-velmi těžko. No holt, asi bankovní služby používám trošínku jinak, než si to přestavují produkťáci z mBank.

Taky mi vadí, že konec světa už byl :) Ale na druhou stranu: mám u mBank hypotéku s variabilním úročením a mBilans považuju za naprosto perfektní věc. Používám běžný účet zde jako hlavní a až na machinace ohledně poplatků za výběr z bankomatu, jsem spokojenej. Nízké úroky mě netrápí, veškeré volné prostředky vrážím do mimořádných splátek hypotéky, což je teď daleko výhodnější, než spořit. Takže suma sumárum za ty 4 roky: u mě spokojenost :)

Kdyby jsi občas pročetl mforum, mohls mít minimálně rok spořící účet s vyššími úroky bez omezení na 100 kKč a pokud máš v mBank KK, tak i KK, která něco na rozdíl od KK mBank vrací. Ale proti gustu žádný dyšputát. :-)

Tak já jsem za mBank rád a jsem věrný nadále. Na eMax plus mám úročení 2%, což je v klidu. mKonto taky samozřejmě používám jen jako průtokáč na platby, ale vedení je pořád zadarmo, takže nemám na co si stěžovat. Je to každého volba jak si to kdo nastaví

Stejně jako Librab používáme mKonto jako průtokovou peněženku pro část příjmů. eMax plusy již delší dobu zrušené, na eMax nula a karty v "šuplíku". Škoda, do porušení slibů jsem byl velký fanda a propagátor mBank v rodině a mezi známými. Důvěra se dá ztratit velmi rychle, zpět se získat velmi těžce a pomalu.

@Librab

Samozrejme pri soucasnych podminkach "sporicich uctu" v mBank je rozumne vyuzivat skutecne sporici ucty u konkurence. mBank stejne jako nyni Zuno/Air/Equa pri vstupu na nas trh nasadila nejlepsi sporici ucet jako lakadlo (a zaroven marktingovy tah), ktere casem opadlo, tak jako opadne i u tech novych bank. V dnesni dobe se proste nikde nevyplati mit bezny i sporici ucet v jedne bance.
Druhy pohled na nastaveni urokovych sazeb na sporicich uctech je ten, ze pokud banka potrebuje penize (likviditu), tak proste nasadi vyssi uroky, pokud ma ale penez dost, vic uz by nedokazala rozpujcovat nebo jinak zhodnotit, tak proste snizi uroky - jak proste. Takze kazda banka pri rozjezdu potrebuje nabrat penize, aby mela z ceho pujcovat atd., takze proto vzdy ty vyssi uroky na zacatku a pozdeji pokles.

Takze kritika jejich sporicich uctu je sice opravnena, ale neni to nic, co by se nedalo cekat, ani nikdy neslibovali, ze budou mit NAVZDY nejlepsi sporici ucet na trhu.

Naopak, co se tyka bezneho uctu a zakladnich sluzeb k nemu, tak zde si podle mne mBank zaslouzi pochvalu, i pres nektere preslapy/nedostatky.

Tak třeba já. Minulost (mKonto, 4x eMax pak i 4x eMax plus) - u kdysi bezpoplatkové mBank s top úroky na spořáku (3,5%) jsem od 12/2007, počáteční nadšení a víra v konečně zcela jinou férovou banku (na CZ poměry) se rozplynuly po zavádění poplatků, znepřehlednování ceníku a porušování velkohuuubých mSlibů. Současnost - mKonto jako lehká průtoková peněženka pouze pro několik JP, TP a inkas, poté s nulovým zůstatkem, 8x eMaxy s velkými nulami. Manželka mKonto, 1x eMax, 4x eMax plus také vše s velkými nulami! Všechny naše karty (3 moje, 2 manželky) samozřejmě v šuplíku. Jó, bývávalo zde lépe. Velká škoda …

> Lze bez nadsázky říci, že vstup mBank na český trh způsobil revoluci v bankovnictví.
> Do té doby zde neexistovala banka, která by nabízela základní služby zdarma ...

Souhlas.

Gratuluji k vyroci.

Docela by mě zajímalo, na kolika účtech je zůstatek 0.