zpátky

Bezpečná mBank: Bezpečné placení na internetu

Bezpečná mBank 

Vážení klienti,
s blížícími se Vánoci roste i objem nákupů v internetových obchodech. V listopadovém díle našeho vzdělávacího seriálu Bezpečná mBank vám dáme pár základních tipů, jak bezpečně nakupovat na internetu.

 •    Před zadáváním údajů o své platební kartě si vždy ověřte v adresním řádku, že jste nebyli přesměrováni na jiný web a že jste skutečně na stránkách internetového obchodu (pozor na phishing).


•    Při zadávání údajů o vaší platební kartě se vždy ujistěte, že tyto údaje zadáváte do formuláře, který je spuštěný přes tzv. SSL protokol. Poznáte to tak, že ve svém prohlížeci uvidíte namísto HTTP zkratku HTTPS. SSL je protokol pro bezpečný přenos dat internetem, který šifrováním znemožní, aby si vaše údaje cestou někdo cizí přečetl. Bezpečné formuláře mBank jsou:

https://online.mbank.cz/

https://form.mbank.cz/

https://cz.mbank.eu/

https://m.mbank.cz/

 


•    Ve svém internetovém bankovnictví si můžete nastavit nulový limit pro platby přes internet. V okamžiku, kdy na internetu potřebujete zaplatit, si limit zvednete na potřebou částku, provedete platbu a po skončení transakce limit vrátíte zpět na nulu. Změny limitů jsou platné okamžitě a mBank si za ně neúčtuje žádné poplatky

 

Další tipy:

•    Denní a měsíční limity  si ve svém internetovém bankovnictví můžete nastavit nejen pro platby přes internet, ale i pro platby u obchodníků či výběry z bankomatu. Limity můžete měnit kdykoliv podle vašich potřeb. Změna limitu je platná okamžitě a nestojí vás ani korunu.  
Obecně však nedoporučujeme vysoký denní limit, a to zejména z důvodu případného odcizení či zneužití karty.


•    Okamžitý přehled o všech transakcích provedených vašimi kartami můžete mít prostřednictvím mobilního telefonu. Díky internetovému bankovnictví pro chytré telefony IB Light a aplikacím pro iPhone a iPad máte kompletní přehled o vašich penězích 24 hodin denně. IB Light i aplikace pro iPhone a iPad jsou zdarma.


•    K debetním i kreditním kartám si můžete sjednat také pojištění proti zneužití karty v internetových a kamenných obchodech,  které kromě samotného zneužití karty vč. PINových transakcí kryje např. i ztrátu nebo odcizení osobních věcí, jako jsou klíče od domu nebo automobilu, osobní doklady, peněženky a tašky/kabelky.

 

Kategorie:

Bezpečnost