zpátky

mBank spouští mezinárodní platební styk

Zahraniční platby

Od dnešního dne mohou klienti mBank posílat a přijímat zahraniční platby prostřednictvím systému SWIFT.

Zahraniční platební styk je možné provádět z běžného účtu mKONTO.mBank dnes rozšiřuje portfolio svých služeb o zahraniční platby.

Platby prostřednictvím systému SWIFT jsou prvním krokem v této oblasti. Dalším krokem, který bude následovat v nejbližší době, se stane rozšíření produktové nabídky o platby v rámci oblasti SEPA (Single Euro Payments Area).


Zahraniční platební styk v současné době mohou využívat klienti retailového bankovnictví.

Podnikatelé (fyzické osoby) budou moci začít používat SWIFTové platby během několika málo následujících týdnů.

 

Pokud jde o výši poplatků za zahraniční platby SWIFT, mBank se řadí mezi nejlevnější banky na českém trhu. Za provedení zahraniční platby zaplatí klient mBank pouze 0,5% z převáděné částky, nejméně však 220 korun a nejvýše 840 korun, za příchozí platby potom účtuje mBank 49 korun. 

 

 

Více se o zahraničních platbách dozvíte na našich stránkách.

Věříme, že jsme tímto krokem udělali naši produktovou nabídku pro vás ještě atraktivnější.


Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (33)

Vložit komentář

No já rozhodně oceňuji, že se tu můžeme svobodně vyjádřit. Mám radost, že tu konečně máme mezinárodní platby. Tak nějak jsem ale předpokládal, že SEPA přijde se zahraničními platbami... Jsem zvědav na podmínky SEPA plateb.

Raiffeisen Bank například účtuje pěkný balík za příjem SEPA, tuším 9 EUR. Mno bohužel z mého favorita eBanky udělali vydřiducha. V zahraničí jsou SEPA často zdarma, nebo za hubičku. Chtělo by to ještě multiměnový účet v mBank.

Hahaha, jen tak pro pobavení, Blog pověděl "Użytkownik nie został jeszcze aktywowany"

fraper: Nema, ja jsem tam nic nedaval trictvrte roku. Jen se pri zakladani ptaji na vysi prijmu. Ale pod pojmem prijem se radi komplet vse - tedy i treba fin.podpora z rodiny. Navic je to nezkontrolovatelne. Ale volali mi, proc chci ucet, k cemu mi to bude v Cechach dobre :-)

Když jsi to tak pěkně popsal, nemá DKB náhodou podmínku
nějaký pravidelný příjem na účet?

bojler: FIO slouzi k bezplatnemu posilani penez na Slovensko, tedy napr. na ucet Privatbanky, a odtud uz do zemi s menou EUR zdarma. Samozrejme kurz CSOB je nic moc, ale lepsi nez nic.

DKB ma zdarma: vedeni DKB-Cash, coz zahrnuje bezny ucet s 0,5% urokem a EC-kartou (potreba zejm.v marketech, tam VISY neberou), sporici ucet s 2,05% a embos. kreditni VISOU. S tou lze vybirat z jakehokoli bankomatu na svete zdarma, v cizi mene s kurzem VISA. SEPA platby jsou zdarma, platebni transakce v ramci D taky.

Posilat cizi meny se nevyplati, to je drahy - v CR lepsi vybrat z bankomatu. I platit kartou v cizi mene neco stoji - na to je lepsi AXA. Jinak VISA ma disponibilni kredit 100 EUR, na zadost az do 1000 EUR, urok 7,9% p.a.

Spotreb. uver mate tady: http://www.dkb.de/privatk... - dole listu, kde zjistite presne, kolik to stoji, urok 5,79% p.a.

Hypoteky individualne na dotaz :-) http://www.dkb.de/privatk...

Jinak jeste lepsi je Comdirect, ale tam je potreba trvaly pobyt v Nemecku. U DKB to nutne neni...

No s tím Fiem si u zahraničních plateb fakt pomůžete :-) Je to prašť jak uhoď, cenově je špatné obojí. Axa jediné co má pořádné jsou karetní kurzy převzaté od Visy. Jinak hrůza a běs.

Byl byste mezi cvičením hodný a přeložil byste sazebník toho DKB? Kolik mají úrokové sazby na hypotékách, spotřebních úvěrech atd.? U běžného účtu jsem svou pofidérní němčinou zjistil, že mají po světě výběry zadarmo včetně transakcí. Ale jak je to třeba se zahr. platbama a tím ostatním, to jsem se nedozvěděl.

Na účtech u mBank, na kterých mám kolem 0 Kč už rok a které vám jen zlepšují statistiku a dál to tak zůstane. Jak už zmínil kolega nade mnou, i já jsem zákazníkem Deutsche Kreditbank AG s krásnými 2% úroků a navíc výběry ze všech bankomatů zdarma a neomezeně.

Jak může někdo chtít 49 korun za příchozí platbu, když konkurence ZUNO ji má za 0 Kč a s lepším kurzem, to mi hlava opravdu nebere.

Inu FIO, AXA, Privatbanka.sk a Deutsche Kreditbank zřejmě dlouho zůstanou nejrozumějšími možnostmi, jak nepřijít o své peníze. Jste k smíchu.

No... Poštovní spořitelna si za příchozí platbu z mBank PL strhne 170 Kč, což je hrůza a děs a ještě trochu hrůzy k tomu. To je u mBank rozhodně lepší.

Otázka je, co by se stalo, kdyby zahraniční převody mezi mBankami v různých státech byly nějak *výrazně* výhodnější. Byla by to skvělá a logicky předpokládaná služba klientům - vždyť je to všechno jedna banka. Ale co dál? Přivedlo by to natrvalo další uživatele, nebo by si každý jen založil účet a transferoval přes něj peníze a vzápětí je v cílové zemi ihned převáděl jinam? To už by záleželo na šikovnosti nabídky. Promyslete to prosím.

Dobrý den.
Tak toto je zpráva, která mě vůbec nepotěšila. Máte vyloženě lichvářský přístup ke svým klientům. Vaši službu odesílání peněz do zahraničí opravdu nikdy nevyužiji za takovýchto okolností. Kdybyste se aspoň připlížili platbám v rámci euro zóny. Ze Slovenska se dá vše vyřídit vše o mnoho levněji.

Převody do Polska a Slovenska by měly být za hubičku. Čekám na to od slibu, že službu rozjedete přes rok, a ono se to rozjede za takovou pálku- je to paradox mezi vlastními bankami brát tolik poplatek. Není lepší zřídit mezi Mbankami CZ SK PL alespoň jeden převod měsíčně zdarma, ať to tedy někteří nezačnou ve velké míře zneužívat ?

Nejdriv jsem chtel zvolat haleluja! Ale po precteni ceniku musim jen konstatovat, ze se opet nestalo nic svetoborneho.
A vybirat poplatek za prichozi platbu fuuuj, to se opravdu od mbanky necekal, i kdyz posledni rok to vlastne bylo ocekavane. Zadne prekvapeni se neceka. proste jen zavedli zahranicni platbu, aby nakrmili kozu, ale ze by tim banka ziskala nejake klienty navic? Drahy je to stejne jako jinde, takze simaximalne udrzi par dalsich klientu, kteri chteli odejit. 3 roky cekani na zahranicni platby je opravdu hodne. A jeste ty nehorazny poplatky za vsechno. Jo holt uz zapomeli na tu nulu na kterou nalakali svych prcnich 200k klientu.

To je fakt zvláštní... Jakmile se na trhu začíná objevovat konkurence, najednou zahraniční platby jdou.. Čekal jsem na ně 3 roky..

Mě nejvíce zajímaly příchozí platby (odeslat je umím levně, rychle a pohodlnějí než přes klasický účet).
Za ně si mbank účtuje 49,- Chci jen upozornit, že se jedná o poplatek banky a v žádném případě nemusí být konečný. K těmto penězům se musí započíst náklady bank za převod s ohledem na platební titul (OUR, SHA, BEN) zde se jednotlivé poplatky budou lišit vzhledem počtu zprostředkovatelských bank a nejdou předem vypočíst (alespoň nevím jak)

Jinak je příjemné zjištění, že se můj účet konečně otevřel světu..

Z počátku sem byl moc potěšen, že se dají konečně převádět peníze ze zahraničí. Musím však konstatovat, že s takovým kurzem si je radši vyberu a zajdu do směnárny. Tam dostanu o cca 0,40Kč víc a bez poplatků, což už se ve většíchobjemech pozná. Možná by stálo za to zavést VIP kurzy.

Děkuji za tuto službu. A navrhuji smazat obligátní výkřiky a plivance Fiomanů, Zunistů a podobných frustrátů, okupujících cizí blogy.

Datum a čas platby 2011-08-12, 14:22, dneska mame 16.8.2011 a platba je stale na ucte se statusem ocekavajici !!!!!!!!

to je moc pekna sluzba, Datum a čas platby 2011-08-12, 14:22, dodnes je status ocekavajici !!!!!!!!! a to mame utery 16.8.2011 !!!!!!!!

No hlavně FIO!!!!!!!!!!!!!!!!!

to brzo, at zije lepsi a levnejsi ZUNO.

to HonzaV_mBank: dík za odpovědi ;-)

Poslat zprávu

to Martin: ano rozumíte tomu správně, bohužel mBank zatím nenabízí zvýhodněné převody do mBank na Slovensku a v Polsku. Honza

to HonzaV_mBank: dík za opravu
rozumím tomu dobře, že když pošlu CZK do SK mBanky, tak se na to vztahuje ten první bod
"Platba v CZK nebo v cizí měně (AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD) v rámci eurozóny a mimo ni" a jde tedy o zahraniční převod?

Ptám se proto, že u ČSOB je převod mezi SK a CZ bankou spoplatněn jako normální platba a ne jako zahraniční, takže cca o 200CZK míň.

Takovou jsem měl radost, že mohu konečně zasílat peníze na Slovensko! Ale ten poplatek mě vyděsil, potřebuji poslat 60eur (cca 1500kč) a vy mi k tomu naúčtujete dalších 220kč? S takovými podmínkami je pro mě tak dlouho očekávané zasílání plateb naprosto nevyužitelné :( To raději zvyšte pro malé platby procenta z převedené částky. Jsem opět zklamán.

zajímalo by mne, proč si musíte brát poplatek za příchozí platbu? Vždyť peníze dostáváte, s nimiž můžete operovat a tedy vydělávat. Za to byste měli své klienty odměňovat a ne jim strhávat peníze. Jsem zákazníkem Deutsche Kreditbank v Německu, která funguje na stejném principu jako Vy. Jak u této banky, tak u jakékoli jiné v SRN se mi nestalo, že by si strhávali za něco takového jako příchozí platba ze zahraničí. To je opravdu jen česká troufalost, kterou si zdejší banky ke svým zákazníkům dovolí. Opravdu neslýchané.

Poslat zprávu

to Martin: už to vidím, díky za upozornění, opravdu je tam chyba. Bude to hned opraveno a teď už to doufám bude jasné. Honza

to Honza: můj příspěvek obsahoval i link a v třetím bodu je

"Odchozí zahraniční platby
Platby v CZK nebo v cizí měně odesílané do zahraničí
Platby v CZK nebo cizí měně odesílané do konkurenčních bank na území ČR"

Poslat zprávu

to Martin: platba v CZK do jakékoliv jiné banky v ČR bude vždy účtována jako domácí platební styk. Kde jste našel informaci, že by to mělo být účtováno jako zahraniční platba?

Chtěl jsem najít, jestli se poplatek týká i plateb vrámci mBank, myšleno třeba SK mBank a CZ mBank, ale z informací na http://www.mbank.cz/infor... jsem ještě víc zmaten.

To je vážně platba v CZK do konkurenční banky na území ČR brána jako zahraniční platba?

to HonzaV_mBank: Ano, máte pravdu. Velice se omlouvám za zkreslený komentář k SWIFT platbám. Bude tedy zajímavé srovnání v případě budoucího zavedení SEPA režimu. Zejména poplatek a rychlost převodu.

Poslat zprávu

to sjames: bohužel opět porovnáváte 2 úplně odlišné věci. My jsme v první fázi zavedli SWIFT platby, tedy musíte porovnávat SWIFT platbu mBank a SWIFT platbu jiné banky. To co vy uvádíte je cena za SEPA platbu a to jsou pouze platby prováděné v EURECH. SEPA platby zatím mBank ještě nenabízí, ale budou zavedeny jako další krok v celém projektu zahraničních plateb.
Pokud tedy chcete opravdu objektivní porovnání, porovnejte ceny zahraniční platby např. do USA, Švýcarska, Velké Británie (tedy mimo země eurozóny). Honza

- nejhorší převodní kurz na trhu.
- zbytečně vysoký poplatek.
+ ??? Nevidím žádné pozitivní aspekty.

Fio banka: Kč 50,- poplatek za odchozí euro platbu. Peníze převedeny a připsány ve stejný den na účet Deutsche Sparkasse Dresden. Převodní kurz se řídí dle sazebníku ČSOB.

Pokud pominu horší kurz, tak je to drahé, eurogiro nebo peníze v pojištěné obálce jsou mnohem levněji - docela paradoxní situace:-)

Honza: už jsem se omluvil na fóru, že s 2% poplatkem jsem se unáhlil. Ovšem zůstávají ty nejhorší kurzy. Ty, zejména u vyšší částky, nevyváží nízký (ne vždy) poplatek za převod. Ale pokud se vše bude denně měnit, možná to bude v různých obdobích různé (na rozdíl od konstantně špatných poměrů pro karetní operace).

Poslat zprávu

to udiv: o jakém příplatku 2% mluvíte? Pro zahraniční platby jsou používány kurzy z kurzovního lístku mBank.
V kurzovním lístku je uvedeno, co platí pro zahraniční platby a co platí pro karetní transakce.
Honza

Nejlevnější poplatek na trhu - pěkný slovník. Chybí dodat, že za nejhoršího kurzu EUR mezi všemi bankami a mimo EUR s ojedinělým příplatkem 2 %. Jak se taková služba může myslet vážně?