zpátky

mTIP 1: Jak si pohodlně změnit kontaktní údaje

mTip Dnešním příspěvkem startujeme na blogu sérii mTIPŮ, jimiž vás budeme krátce seznamovat s užitečnými funkcemi internetového bankovnictví, produkty mBank nebo dalšími zajímavostmi ze světa financí. Začínáme jednoduchým seznámením s možnostmi úpravy kontaktních údajů v rámci internetového bankovnictví.

Již od počátku je možné v internetovém bankovnictví měnit kontaktní emailovou adresu, na kterou vám zasíláme například výpisy k účtům nebo kreditním kartám. V rámci této volby je také možné udělit nebo naopak odvolat souhlas se zasíláním upozornění na důležité novinky - např. marketingové zprávy o nových produktech, změnách, soutěžích.

V roce 2009 pak jedno z vylepšení internetového bankovnictví přineslo možnost úpravy korespondenční adresy. Slouží pro zasílání platebních karet, papírových výpisů a všech dalších dokumentů. Její zadání je užitečné v případě, že si přejete doručovat poštovní zásilky na adresu odlišnou od trvalého bydliště.

náhled

Obě výše uvedené změny lze provést v internetovém bankovnictví pod položkou Nastavení. Po stisknutí tlačítka Upravit můžete vložit nový email nebo adresu, případně změnit nastavení zasílání novinek. Pro dokončení změny je z bezpečnostních důvodů vyžadována autorizace pomocí SMS kódu.

náhled

 

náhled

Jiné údaje, jako je například trvalé bydliště, příjmení, číslo občanského průkazu nebo telefonní číslo není možné z bezpečnostních důvodů změnit přes internetové bankovnictví. Tyto údaje lze aktualizovat pomocí změnového formuláře (http://www.mbank.cz/informace-k-produktum/dokumenty-ke-stazeni/formulare/zadost-o-zmenu-udaju.pdf, který je třeba zaslat poštou na adresu mBank (v tom případě je vyžadován úředně ověřený podpis) anebo podat na obchodním místě mBank (podpis bude ověřen pracovníkem obchodního místa). Telefonní číslo je možné změnit i přes mLINKU.

Autorem tohoto článku je mRadní bojler ve spolupráci se bývalým mRadním zbijeczkou.

Co je to mRada?

Komentáře (5)

Vložit komentář

Koukám, že nikdo kompetentní se nechce vyjádřit. Co si o takovém přístupu myslet.

Je možné, aby se někdo kompetentní vyjádřil k mému komentáři č. 3 z 8.8.2011? Řeším nyní změnu trvalého bydliště a nemíním dávat kopii mého OP (komukoliv, kdo na to nemá nárok ze zákona). Řešil jsem tuto změnu s více peněžními ústavy (banka, hypoteční banka, stavební spoření, pojišťovny) a jen jeden ústav chtěl po mně souhlas s kopií OP. Když jsem jim ho nedal, vše proběhlo bez nutnosti této kopie OP.
Tudíž se musím ptát, proč tento penežní ústav má na změnovém formuláři podmínku kopie OP?

Kde v zákoně je povinnost při změně trvalého bydliště přikládat kopii OP? Pokud to v zákoně je, není důvod, abych podepisoval souhlas s tímto krokem, není-li to v něm, nelze tuto změnu podmiňovat souhlasem s kopírováním OP.

Poslat zprávu

@ vojta.lejsek - ano, jsou situace, kdy je potřeba některé změny provést přes mLINKU. V každém případě díky za cenné připomínky, pošlu je kolegům.

Změna kontaktní adresy nestačí pro změnu zasílací adresy pro platební karty - tu je nutné změnit přes mLinku a ještě je nutné to vysvětlit operátorovi, protože ten jinak změní jen kontaktní adresu a karta přijde na tu původní (nutno podotknout, že pokud člověk kartu potřebuje a nemůže se na původní adresu dostavit, tak má smůlu, jediné řešení, které mbank nabídne, je zablokování staré karty (před expirací) a následné vydání duplikátu, tedy minimálně 14 dní bez karty...).
Rovněž by stálo za to podotknout, že pokud člověk chce zadat nějaké nestandardní PSČ (např. libovolné zahraniční) tak to přes internetové bankovnictvi taky nejde (a operator to taky moc neumi, jediny co umi je, ze PSČ zadá k jménu města a řádek PSČ nechá prázdný...)