zpátky

Aktivační balíček prostřednictvím SMS zprávy

Balíček Přinášíme vám novou formu aktivačního balíčku, která je časově méně náročná a šetrnější k životnímu prostředí. Od dnešního dne si budete moci objednat aktivační balíček v podobě SMS zprávy na mobilní telefon, v případě, že zapomenete přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, či heslo pro mLINKU.
K současným papírovým balíčkům, které bychom rádi postupně vyřadili, přidáváme:

Aktivační balíček v elektronické formě
Elektronický aktivační balíček obdrží klient mBank prostřednictvím bezplatné SMS zprávy.

Kdy ho zasíláme?

  • pokud došlo k zablokování přístupových elektronických kanálů – internetové bankovnictví, mLINKA;
  • v případě, že majitel účtu požádal o přiřazení disponenta, disponent dostane elektronický aktivační balíček v SMS zprávě.

Co obsahuje?

  • dočasný Identifikátor – 7 číslic
  • dočasné heslo do internetového bankovnictví – 10 číslic
  • dočasné heslo pro mLINKU – 6 číslic


Jak vypadá aktivační SMS:
mBank:Aktivačný balíček. Dočasné ID:1234567, Dočasné heslo:1234567890, Dočasné heslo pro mLINKU:123456. Podrobné informace: http://www.mbank.cz/aktivace/

Jak dlouho platí údaje v aktivační SMS?
Aktivační balíček je použitelný jen 24h od doručení SMS zprávy

 

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (7)

Vložit komentář

Tomáš_mBank:
>(z bezpečnostních důvodů nebudeme podrobnosti sdělovat), takže k podobnému případu při ztrátě či odcizení mobilního telefonu nemůže dojít.

To je, bohužel, naprostý nesmysl. Jak může vůbec tvrdit, že k tomu "nemůže dojít" a zároveň se schovávat za "podrobnosti neřekneme". Kdyby to byl bezpečný systém, tak i znalost toho jak bude ověření probíhat nemůže útočníkovi žádným způsobem pomoci... Protože to ale není bezpečný systém, tak tyto informace zjevně celý systém nabourají.
Jdu to tedy zjistit - jenom škoda toho účtu:)
Stejně to nemůže být nic jiného než to co jsem bance navykládal (kdy jsem si založil účet, jméno otce/matky, kolik jsem tam měl asi peněz, mám tam nějaké trvalé příkazy, od koho mi chodí peníze, mám po ruce číslo kreditní karty, kdy jsem se naposledy přihlašoval atd...)

Dobrý počin, výrazně to zrychlí proces znovuzpřístupnění peněz. [ano]

Poslat zprávu

@ martin.husa – v takovém případě operátor mLINKY ověřuje autenticitu klienta (z bezpečnostních důvodů nebudeme podrobnosti sdělovat), takže k podobnému případu při ztrátě či odcizení mobilního telefonu nemůže dojít.

V případě odcizení registrovaného mobilního telefonu stačí, aby si případný zloděj objednal na mLince sms AB? Zablokuje tak moje přístupy a zřídí své vlastní? Jakým způsobem je ověřena v takovém případě totožnost volajícího (nezná ID, heslo do IB a na mLinku)? Díky.

Je to krok dopredu, ja si treba ale zaroven cenim u mBank toho, ze nevyhazuje penize na nesmysly typu CSR a lepeni zelenych stitku na pobockach.

Ale no tak bojlere.
Toto je jednoznacne dobry pocin, krok spravnym smerem.
Za mne pochvala.

Místo životního prostředí by bylo férové zdůvodnit zavedení finanční úsporou a pohodlím pro zákazníky. Není na tom nic špatného a prostředí pokles spotřeby papíru naopak uškodí.