zpátky

Klienti rozhodli o bance s nejlepší nabídkou

mBank Nejlepší nabídku má podle bankovních klientů mBank a Česká spořitelna.

Vyplývá to z výzkumu společnosti MindBridge Consulting, který se uskutečnil koncem března 2011 v reprezen­tativním vzorku populace ve věku 18–60 let (n=450). Na otázku: "O které bance byste řekl/a, že má v současné době nejlepší nabídku pro lidi jako jste Vy,“ uvedlo 18 % dotázaných právě mBank a 18 % Českou spořitelnu, jako jediného výrazného zástupce větších bank. Na třetím místě se objevila nová česká banka Fio banka s 12 %.

Česká spořitelna a mBank vévodí téměř všem sociodemografickým skupinám.

Muži nejčastěji preferují nabídku mBank, České spořitelny a jako třetí Fio banky. Oproti tomu ženy vnímají jako výhodné více bank. Kromě České spořitelny a mBank uvádějí i GE Money Bank a se stejným zastoupením následují ČSOB, Fio banka a Poštovní spořitelna.

Přestože ve všech věkových skupinách se mezi prvními opět objevují mBank a ČS. můžeme sledovat určité rozdíly. Mladí respondenti hledají nejlepší nabídku u novějších bank, vítěznou mBank a Fio banku pak u doplňuje ještě Česká spořitelna. Lidé ve středním věku kromě ČS a mBank uváděli také Raiffeisen Bank. U starších překvapivě vyhrála také mBank následována dle očekávání dvěma velkými bankami – Českou spořitelnou a ČSOB.

 

Kategorie:

Volný čas