zpátky

Klienti rozhodli o bance s nejlepší nabídkou

mBank Nejlepší nabídku má podle bankovních klientů mBank a Česká spořitelna.

Vyplývá to z výzkumu společnosti MindBridge Consulting, který se uskutečnil koncem března 2011 v reprezen­tativním vzorku populace ve věku 18–60 let (n=450). Na otázku: "O které bance byste řekl/a, že má v současné době nejlepší nabídku pro lidi jako jste Vy,“ uvedlo 18 % dotázaných právě mBank a 18 % Českou spořitelnu, jako jediného výrazného zástupce větších bank. Na třetím místě se objevila nová česká banka Fio banka s 12 %.

Česká spořitelna a mBank vévodí téměř všem sociodemografickým skupinám.

Muži nejčastěji preferují nabídku mBank, České spořitelny a jako třetí Fio banky. Oproti tomu ženy vnímají jako výhodné více bank. Kromě České spořitelny a mBank uvádějí i GE Money Bank a se stejným zastoupením následují ČSOB, Fio banka a Poštovní spořitelna.

Přestože ve všech věkových skupinách se mezi prvními opět objevují mBank a ČS. můžeme sledovat určité rozdíly. Mladí respondenti hledají nejlepší nabídku u novějších bank, vítěznou mBank a Fio banku pak u doplňuje ještě Česká spořitelna. Lidé ve středním věku kromě ČS a mBank uváděli také Raiffeisen Bank. U starších překvapivě vyhrála také mBank následována dle očekávání dvěma velkými bankami – Českou spořitelnou a ČSOB.

 

Kategorie:

Volný čas

Komentáře (5)

Vložit komentář

to by mě teda zajímalo, čím si to zlodějská ČS zasloužila. Jsem rád že jsem od nich utekl a jen si vyčítám, že jsem to neudělal mnohem dříve!!!
mBank můžu jenom chválit, jen mě teď namíchli se zrušením poplatku za povolené přečerpání pro nové klienty a těm věrným stávajícím jej zachovali. No, snad se nad tím ještě zamyslí!!!

a kdo rikal ze se ptali na ulici? tohle dle vysledku bude internetovy :))

@petr-g
Logicke to opravdu je, CS ma zhruba 5.5 milionu klientu, mBank jen asi 360 tisic. Takze je mnohem pravdepodobnejsi na ulici potkat klienta CS, proto kazdy takovy poulicni pruzkum ze sve podstaty zakonite musi nahravat velkym bankam.. Ovsem tyto necekane vysledky podle mne naznacuji, ze ve spolecnosti (i mezi klienty velkych bank) vzrusta povedomi o nizkonakladovych bankach jako mBank,FIO.

Poslat zprávu

to petr-g: Tak nevím, jestli to nahrává bankám s velkým počtem klientů, když se mBank umístila na prvním místě. Tedy 2 banky v první 3 jsou menší banky, jenom jedna je z velké trojky. Honza

To je ptákovina a ne výzkum. Pochybuji, že ty dotázané lidi napřed seznámili s produkty všech bank. Takže ti lidi vlastně odpovídali na otázku: Která z bank, se kterými máte zkušenost (jste nebo jste byli jejími zákazníky) vám nejvíce vyhovuje (původně jsem chcěl napsat vás nejméně naštvala :-)).
Jinak řečeno, tahle otázka nahrává bankám s velkým počtem klientů.