zpátky

VISA Cash back

cashback logo Neomezený počet výběrů hotovosti zdarma - to je Cash back. 
Cash back je možnost, jak vybrat hotovost bez nutnosti vkládat platební kartu do bankomatu a zároveň pohodlně zaplatit za nákup. Cash back je u karty k účtu mKONTO pro naše klienty zdarma.

A jak to celé funguje?

Důležité je, aby obchod měl viditelně zveřejněné logo VISA cashback. To sděluje zákazníkům, že tuto službu obchod nabízí a mohou o ní požádat.

Zákazník přijde k pokladně a požádá pokladní o Cash back. Ta upozorní, že minimální útrata za nákup musí být minimálně ve výši 300 Kč, a následně začne markovat zboží. Pak se zeptá jakou hotovost budete chtít vybrat (maximální částka, kterou lze tímto způsobem získat je 1500 Kč, spodní limit není omezen). Po té pokladní převezme platební kartu, vloží do terminálu a nato proběhne standardní proces ověření platby (potvrzení PINem či podpisem). Nakonec pokladní vrátí platební kartu se stvrzenkou a požadovanou hotovost.
Celá akce netrvá o nic déle než standardní nákup placený kartou.

Informace o službě Cash back jsou k dispozici na stránkách společnosti VISA a zde pak seznam obchodů v ČR podporujících Cash back. Síť obchodů je dnes již velmi široká a možnost Cash backu je i v malých městech. Jen pro představu Cash back je možný provést ve všech obchodech Albert, Globus, Interspar nebo Schlecker.

A ještě se s vámi podělíme o naše vlastní zkušenosti s cashbackem:

Mohu přidat i svoji zkušenost s Cash backem v Globusu na Zličíně, kde jsem provedl nákup za 400 Kč a vyžádal vydání hotovosti 900 Kč pomocí služby Cash back. Pokladní mi tuto možnost aktivně nenabídla, nicméně mým požadavkem nebyla zaskočena, jen upozornila na nutnost útraty ve výši minimálně 300 Kč. Celá transakce trvala krátce a po zadání PIN kódu a schválení platby jsem odcházel s nákupem a hotovostí v peněžence.

A ještě dvě zkušenosti mé kolegyně Pavly:

Přidávám také vlastní zkušenost. Cash back jsem poprvé využila teprve nedávno a bylo to v supermarketu Albert. Po zjištění celkové částky k zaplacení ve výši 330 Kč jsem se rozhodla, že si nechám vyplatit navíc 1 000 Kč v hotovosti. Požádala jsem tedy pokladní o Cash back. Pokladní s úsměvem řekla „samozřejmě“ a za chvíli jsem již na terminálu potvrzovala nákup 330 a cash 1000. Jak jednoduché, že? :-)

Mám ovšem i druhou zkušenost. Bylo to opět ve stejné prodejně Albert. Jako již zkušená uživatelka Cash backu jsem po sdělení částky k úhradě požádala navíc o vydání hotovosti. Pokladní byla zpočátku vyděšená a trochu zmatkovala, nicméně posléze si našla postup zapsaný ručně v sešitku a opět jsme celou akci úspěšně dotáhly až do konce. :-)

 

Tomáš Vokroj Tomáš Vokroj / mBank
webmarketing specialist
tomas.vokroj -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Volný čas