zpátky

VISA Cash back

cashback logo Neomezený počet výběrů hotovosti zdarma - to je Cash back. 
Cash back je možnost, jak vybrat hotovost bez nutnosti vkládat platební kartu do bankomatu a zároveň pohodlně zaplatit za nákup. Cash back je u karty k účtu mKONTO pro naše klienty zdarma.

A jak to celé funguje?

Důležité je, aby obchod měl viditelně zveřejněné logo VISA cashback. To sděluje zákazníkům, že tuto službu obchod nabízí a mohou o ní požádat.

Zákazník přijde k pokladně a požádá pokladní o Cash back. Ta upozorní, že minimální útrata za nákup musí být minimálně ve výši 300 Kč, a následně začne markovat zboží. Pak se zeptá jakou hotovost budete chtít vybrat (maximální částka, kterou lze tímto způsobem získat je 1500 Kč, spodní limit není omezen). Po té pokladní převezme platební kartu, vloží do terminálu a nato proběhne standardní proces ověření platby (potvrzení PINem či podpisem). Nakonec pokladní vrátí platební kartu se stvrzenkou a požadovanou hotovost.
Celá akce netrvá o nic déle než standardní nákup placený kartou.

Informace o službě Cash back jsou k dispozici na stránkách společnosti VISA a zde pak seznam obchodů v ČR podporujících Cash back. Síť obchodů je dnes již velmi široká a možnost Cash backu je i v malých městech. Jen pro představu Cash back je možný provést ve všech obchodech Albert, Globus, Interspar nebo Schlecker.

A ještě se s vámi podělíme o naše vlastní zkušenosti s cashbackem:

Mohu přidat i svoji zkušenost s Cash backem v Globusu na Zličíně, kde jsem provedl nákup za 400 Kč a vyžádal vydání hotovosti 900 Kč pomocí služby Cash back. Pokladní mi tuto možnost aktivně nenabídla, nicméně mým požadavkem nebyla zaskočena, jen upozornila na nutnost útraty ve výši minimálně 300 Kč. Celá transakce trvala krátce a po zadání PIN kódu a schválení platby jsem odcházel s nákupem a hotovostí v peněžence.

A ještě dvě zkušenosti mé kolegyně Pavly:

Přidávám také vlastní zkušenost. Cash back jsem poprvé využila teprve nedávno a bylo to v supermarketu Albert. Po zjištění celkové částky k zaplacení ve výši 330 Kč jsem se rozhodla, že si nechám vyplatit navíc 1 000 Kč v hotovosti. Požádala jsem tedy pokladní o Cash back. Pokladní s úsměvem řekla „samozřejmě“ a za chvíli jsem již na terminálu potvrzovala nákup 330 a cash 1000. Jak jednoduché, že? :-)

Mám ovšem i druhou zkušenost. Bylo to opět ve stejné prodejně Albert. Jako již zkušená uživatelka Cash backu jsem po sdělení částky k úhradě požádala navíc o vydání hotovosti. Pokladní byla zpočátku vyděšená a trochu zmatkovala, nicméně posléze si našla postup zapsaný ručně v sešitku a opět jsme celou akci úspěšně dotáhly až do konce. :-)

 

Tomáš Vokroj Tomáš Vokroj / mBank
webmarketing specialist
tomas.vokroj -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Volný čas

Komentáře (40)

Vložit komentář

Omlouvám se za chybějící informaci - v tom roce 2004 jsem pracoval na kase v Tescu ve Velké Británii.

Předem se omlouvám za sarkastický příspěvek do diskuze. Po přečtení nové možnosti cashbacku jsem si řekl: "Hurá, konečně se pomalu blížíme zemím na západ od našich hranic!" Ale zatím jen pomalu... Když jsem v roce 2004 pracoval coby pokladní v Tescu (což je mimojiné společnost s pobočkami i u nás), tak možnost cashbacku byla naprostou samozřejmostí (nesčetněkrát jsem ji lidem poskytoval). Ale v tomto případě neplatil žádný(!) limit na výši nákpu ani výši možné vydávané částky. To samé jsem zažil při svých cestách do USA, kde jsem několikrát žádal ve velkých supermarketech o cashback. "Namlsán" jsem to jednou zkusil i u nás v Bille, když jsem potřeboval peníze a nechtěl hledat bankomat. Holčina za kasou byla na můj dotaz ohledně cashbacku zmatená, a tak zavolala hlavní pokladní. Tak mě skoro sprdla, že si dovoluji o něco takového žádat, a té holce řekla něco v tom smyslu, že když by něco takového někdy udělala, tak ji vyhodí. Připouštím, že na vině v tomto určitě není mbank, že tohle bylo dřív u nás něco nemožného. Každopádně mi ale nezbývá než zakončit, jak jsem začal: "Konečně v tomhle doháníme západ! Ale holt pomalu."

Poslat zprávu

@ fylira - zvláštní - nemělo by to být o seznamu, ale o druhu karty, tedy mohou-li cash back provést na karty ČS a ČSOB a jedná se o VISU, pak by cash back měli provést.
A k Vašemu dotazu - na kreditních kartách nemáme službu Cash back povolenu. V zahraničí s českou kartou není možné Cash back využít. Služba platí pouze v zemi vydání.

Chtěla jsem si vybrat cash back v NBK. Ačkoliv je prodejna na seznamu a mají nálepku cash back, tuto službu mi pokladní odmítla s tím, že se to týká jen karet vydaných ČS a ČSOB. MBank neměla na seznamu a nebyla s ní řeč - totéž i čerpací stanice v Nymburce - odmítnuto MBANK nemají na seznamu. Taky by mě zajímalo, zda je možné použít cash back na kreditku MBANK v zahraničí

Poslat zprávu

@ antonin - také jsem nepochopil, co tím myslíte. Kartou Visa Classic (k mKONTU či k eMAXu) je možné Cash back provést. Jen u kreditní karty není povolen.

@Martin (č. 25) - No zas taková novinka to není, o cashbacku jsme psal již zde:
http://www.mbank.cz/blog/... (červenec 2010 - prosím nekamenovat - užil jsme si toho už dost)

@antonin (č. 33) Nějak nechápu váš příspěvek. Nemohl byste to prosím vysvětlit? Děkuji.

Nevím proč nějaký Cash back, proč by to nešlo přímo s kartou Visa Classic.Ta možnost by byla tím pádem pro všechny klienty.

Poslat zprávu

to Kytmen: seznam, který je zde uveden, je seznam partnerů, kteří mají uzavřenou smlouvu s firmou VISA. Tedy měli by poskytovat tuto službu ke všem kartám, které vydává karetní asociace VISA. Pokud Vám tedy tuto službu odmítnou, pošlete stížnost přímo firmě VISA, měli by to prověřit. mBank v tomto bohužel dělat nic nemůže.
Honza

V břidličné na benzině mě řekli že mají smlouvu jen s čsob a poštovní bankou o m bank neslyšeli chtělo by to osvětu u obchodníku jo a registrace do fora trvá cely den než my přišlo ověření.
Krištiak

Dobrý den,
...Ostrava špatné. Z takových "používanějších" obchodů na tohle "hrají" pouze v Albertech(nemám žádný v blízkosti). Do Hrušky nechodím dělat větší nákupy... Chybí mi obchody tipu Tesco a Kaufland. Do Lidlu nechodím, ale tady bych to taky viděl jako přínos. Jako služba by se mi to líbilo.
Jiří T.

Tak těch 9,-Kč mi bylo naúčtováno za výběr z minulého měsíce to je za výběr z 12.3. mi naúčtovali poplatek 12.4. To jen pro úplnost informací. Omlouvám se za nepřesnosti a dle informací co mi přišly na e-mail opravdu zpoplatněn není. Ještě jednou se omlouvám za mystifikaci.

Zpoplatnění této služby je zmatené a velice nepřehledné, ve výpisu se mi zobrazil po využití cash backu poplatek 9,- Kč za výběr z bankomatu aniž by v tomto měsíci měl nějaký výběr z bankomatu. Zúčtování poplatku je v jiné dny než zúčtování platby s výběrem. Na mLince pro vysvětlení mi sdělili, že poplatek je 19,- Kč a je uveden sazebníku. No a v sazebníku, který mají na webu je uvedeno: Karta Visa Classic k osobnímu účtu mKONTO - výběr hotovosti u obchodníků (cash back)-0 Kč . No tak nevím co si mám o této službě myslet.

Poslat zprávu

@ zdenka - služba Cash back platí jen ve státě vydavatele platení karty. Tedy pro české karty platí, že Cash back je možné využít tuto službu pouze v České republice.

mohu pomocí cash backu vybrat hotovost i v zahraničí? a za jakých podmínek? hodnota nákupu musí být také v ekvivalenku 300,- Kč? a je to zdarma nebo za nějaký poplatek?

V zámoří už běží minimalně 10 let, u nás bohužel novinka.Spíše než novinka to je ostuda, že to trvalo tak dlouho....

Poslat zprávu

Tak jsem problém konzultoval přímo s Visou ČR a dostal jsem informaci, že seznam se aktualizuje 1x za 6 měsíců. Honza

Poslat zprávu

to Marie: Dobrý den, tento seznam není seznam mBank, ale seznam vytvořený společností Visa s obchody, se kterými jsou domluveni, že tuto službu budou poskytovat. Budeme Visu informovat o neaktuálnosti tohoto seznamu, ale nemůžeme zaručit, že Visa ten seznam opravdu aktualizuje. Honza

Dobrý den.
Služba by to byla výborná, kdyby....bydlím v Ostrově u Karlových Varů: Hlavní 1000 -
Potraviny u koupaliště - pokladní o službě Cash back nic neví, neposkytují, Mírové náměstí 701 - Drogerie Teta, nic neví, neposkytují, U zámečku 1370 - Albert - více jak rok je prodejna zrušena. Zbývá mi vyzkoušet štěstí v drogerii Schlecker v Jáchymovské ulici, ale už se předem obávám, že výsledek bude stejný, jako v prodejnách předešlých. Tak jak tomu mám rozumět? Všechny zmíněné prodejny figurují na vašem seznamu obchodů poskytujících Cash back :-(

Rozhodně s vámi nezdílím názor, že je již rozsáhlá síť prodejen s Cash backem.

ano, pro výběry ano. u 2% zmetku (akce) u eMaxu Plus ne

Ahoj,
počítá se hodnota cash backu do součtu transakcí kartou, který je určující pro počet výběrů z bankomatů zdarma? Např. platba 800 Kč + cash back 1300 Kč = 2100 Kč a tedy 1 výběr z bankomatu zdarma?
Díky Mirek

Poslat zprávu

@ Pepée - jak píše PD. ke kartě k mKONTU je služba Cash back bez poplatku a o žádném omezení časového rázu nevím.
U eMAXové karty je to za poplatek - otestoval jsem to kdysi v minulosti a poplatek byl zaúčtován.
@ Hryzal... u mBUSINESS KONTA je Cash back taktéž bez poplatku.

Pochopitelně jsem měl na mysli čísla 13 a 15, nikoli 19... Ach ty křeplepy :-)

#13, #19 -- Žádný poplatek mi naúčtován nikdy nebyl. Standardní mKonto, karta s delfínem. Jak už tu zaznělo, zlatá ryba cash nedodá. Pepée si možná spletl kartu k mKontu s kartou k eMaxu - tam bych ten poplatek očekával. Ale protože smutečního delfína (toho s černým pruhem, tj. eMaxového) jsem někam založil a netuším kam, ani bych to otestovat nemohl.

Je možno využít CB i v zahraničí? Jaké jsou podmínky a poplatky.
Mimochodem, možná jsem to přehlédl, ale nikde jsem nenašel, jak je CB zpoplatněn v ČR.

Takže u mKonta zdarma - jak je to prosím u mBusiness Konta? Děkuji.

Zajímá mě, jak je to ZDARMA myšleno. Pro klienty je služba ZDARMA, ale využití je za 39,- Kč, ne? Teda bylo to tak do onehdá v ceníku! :D A pokud je to nyní opravdu i s výběrem (realizací) ZDARMA, jak je to časově nebo početně omezeno? Aby to zase zrazu neskončilo jako výběry z bankomatu.

Poslat zprávu

to Sisa:
u Cashbacku nejsou žádné podmínky. Pokud uděláte cashback kartou k mKONTU, tak ho budete mít vždy zdarma.
Honza

Siso, zkuste aspoň první 2 věty...

Dobrý den,
platí při využití služby Cash back podmínka, že musím mít na účtu pohyb min. za 2000,- abych měla výběr zdarma jako v bankomatu? Děkuji.

Ano u nás máme řetězec COOP prodejnu co umí cash back, ale v prodejně, které se přezdívá septik (pro nechápavé je tam právě to samé co v septiku skutečném) se těžko dostávám při nákupu na dolní limit pro využití této služby. Prostě tam zboží buď není nebo v je v takové kvalitě a takové ceně že si dojedu raději jinam, kde už ale bohužel casch back nemají. Takže pro mě je to v případě nákupu u nás velmi drahá služba. A už se těším až nám ČS zruší i ten bankomat - to se pak lyžaři v sezóně zblázní :-D

Diky za odpovedi!

Poslat zprávu

Služba cash back je zdarma při použití debetní karty k mKONTU. U kreditky tato služba dostupná není.
Honza

@Lukas - mKreditka cashback neumožňuje, jestli se nepletu

Ano, spatne jsem se vyjadril. Mel jsem namysli kartu kreditni. Tam jsem orpavdu na pochybach, jestli se u CB aplikuje taktez bezurocne obdobi, protoze pri vyberu z bankomatu se transakce bere jako hotovostni a tedy se na ni bezurocne obdobi nevztahuje. Pletu se?

platebni karta = kreditni i debetni
debetni karta = prostredky jsou strhavany primo z uctu (napr. mKonto)
kreditni karta = prostredky jsou banky a jsou v mesicnim cyklu vyuctovany, cerpate uverovy ramec, ma bezurocne obdobi

Dobry den,

jak je na tom CB pri platbe platebni kartou? Bere se to jako hotovostni operace nebo jako klasicka platba (tedy s bezurocnym obdobim)?

Dekuji LB

Možná by bylo dobré do článku doplnit informaci o dostupnosti cash backu i v mnoha vesnicích - řetězec Coop ho (v části prodejen) taky umí.

Dobrý den,
zajímalo by mě, jaké jsou bankovní poplatky za využívání služby Cash back.
Děkuji. O.M.