zpátky

mBank mění způsob úročení u spoření

Vážení klienti,

Změna úročení
mBank mění způsob úročení na svých spořicích účtech. Vklady na eMAX Plusu budou úročeny pásmově - do zůstatku 600 tisíc korun bude aplikována úroková sazba 1 % p.a. a u částky nad 600 tisíc korun zůstává sazba 1,85 % p.a.Příklad:
Pásmové úročení znamená, že pokud bude kreditní zůstatek na účtu eMAX Plus ve výši 700.000 Kč, pak kreditní zůstatek do výše 599.999,99 Kč je úročen sazbou 1 % p.a., dalších 100.000 Kč je úročeno 1,85% p.a.

Současně  měníme úrokové sazby také na účtu eMAX, a to na 0,8% p.a. K uvedeným změnám na spořicích produktech nás vede současná cena netermínovaných depozit, která na trzích klesá. V blízké době proto představíme nový termínovaný produkt s atraktivnějším úrokem. Výše zmíněné úročení bude platné od 11.3.2010.

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (229)

Vložit komentář

Je zaujímavé sledovať, ako mBank nevie riešiť iné problémy, len stále znižovanie úrokov na vkladoch a to i v čase, kedy iní dávajú vyššie úroky , pritom sa alibisticky vyhovárajú na ČNB !!!
Keby radšej namiesto toho, že nevedia uspokojiť také veľké množstvo klientov, čo získali vďaka dobrým štartovacím podmienkam /bezplatnosť a dobrý úrok/ a tak sa ich chcú zbaviť, ponechali úroky na výške primeranej iným bankách či nebankovým subjektom /cca 2,5 - 5,1 %/ a keby vyriešili to, čo už cca 2 roky sľubujú, ale nedokážu to vyriešiť napriek tomu, že sa spojili s Raiffeisen = aby sa dali od mBank previesť peniaze do iného štátu, konkrétne na Slovensko , tak nato nemajú schopnosti !!!
Znížovať úroky dokáže aj 7 ročný školák, ale zlepšiť služby je ťažšie... Zvlášť u mBank , ktorá nato nemá asi "talenty"...
Otázka pre mBank : KEDY KONEČNE BUDE MOŽNÉ OD VÁS PREVÁDZAŤ PENIAZE DO CUDZINY , ale i PRIJÍMAŤ Z CUDZINY ???
Ste vôbec schopní toto riešiť , prosím vás, veď to ste sľúbili pred viac , ako 2 rokmi !!!

Mise a vize banky http://www.mbank.cz/mbank...
cituji: "nejlepší nabídky ve své kategorii"
"Neslibujeme, že u nás najdete vše, co se kdy ve světě financí objevilo, ale nabízíme to nejpodstatnější: služby s nejlepší cenou na trhu při zachování nejvyšší kvality."

Proto jsem k Vám šel, protože jsem nechtěl řešit další ING, genius, AXA účty a jim podobné. Bohužel, realita je jiná. Rozdíl >=50% (porovnání eMax 0,8% vůči třeba stejně funkčnímu FIO kontu s 1,6% p.a.) je myslím už podstatný.
BTW Kreditní kartu také využívám od jiné společnosti.

Teď mě zajímá, přepíší se vize a nebo se zase budete snažit je naplnit?

Dobrý den,opravdu je to od Vás nefér.Nalákáte na úrok 3,5 % a pak jdete takhle dolů .Odešla jsem od ČSSP k Vám,teď odejdu jako řada dalších k AXA.Jak si můžete všimnout,už jsem většinu peněz převedla do jiné ,lepší úročené banky.

bude mít aspoň 2,5%, nebo už si mám založit spíš jiný spořící účet?

bude mít termínovaný produkt aspoň 2,5% , kdy s tím příjdete? asi si brzy založím axa spořící účet

Zdravim vsechny, ja osobne bych doporucil IGN. www.ingkonto.cz je lepsi nez AXA, rychleji vyrizeny, a vic spolehlivy.

Petr

tak, sice s oneskorenim, ale predsa MOJE PENIAZKY ODPLAVALI KU KONKURENCI. uz budem vyuzivat len m-konto, a pockam si az sa mbank umudri, jestli...

k příspěvku 220 - já jsem si u AXA zakládal účet už v březnu a vše proběhlo bez problémů během pár dnů

je to sprostarna. dik

Už někomu založila AXA účet, nebo všichni jen čekáte...
---------------------------------------------------------- ---------------------------

Dobrý den,

Již čtvrtým týdnem čekám na zřízení spořícího účtu.
Původně mi váš zástupce tvrdil dva týdny.
Při telefonické urgenci třetím týdnem mi sdělil, že značí k žádosti U jako urgence a že mi jistě přijde "uvítací" dopis
koncem týdne, případně v pondělí následujícího týdne, tj. do 05.04.2010.

Nic nepřišlo. Při nové telefonické urgenci na čísle 292 292 292 bylo operátorkou Martinou sděleno,
že trvá vyřízení měsíc. Chtěla nahlédnout do systému na stav vyřizování žádosti, ale byl zrovna pro údržbu nefunkční.

Sdělila mi, že jakmile systém pojede, ozve se mi. Na dotaz, jestli to bude ještě tentýž den (zhruba prostřed minulého týdne),
tak odpověděla, že jistě.

Dodnes se mi nikdo neozval a nemám informace, jestli po pětitýdenní "čekací" lhůtě na zřízení účtu nesdělíte, že bude
šestitýdenní, pak sedmitýdenní, ard.

Vážení, kdybyste nebyli členem evropské skupiny AXA, řekl bych, že pocházíte z dob před třiceti lety, kdy se na vše čekala fronta.

Dovoluji si vás upozornit, že tato doba, kdy bez informací, kdy bude účet zřízen, se mi peníze mohli zhodnocovat jinde a
tudíž rozhodně nenabízíte 2,5% resp. 3% úrok.

Vyzývám vás, abyste dostáli svým závazkům a zřídili mi účet. Slib vašeho zástupce beru, přestože byl ústní, za závazný
a budu požadovat úročení i za dobu, kdy sice nebyl účet zřízen, ale smlouva byla z mojí strany podepsána a díky
vaší liknavosti nemohl být vklad úročen.
Úročení budu tedy požadovat od data, kdy jsem podepsal +5 pracovních dnů a na částku, kterou prokazatelně dosponuji a
bude vám převedena na účet při zřízení účtu (pokud k jeho zřízení vůbec někdy dojde).

Dále vám sděluji, že zašlu stížnost na dohled nad finančním trhem, tj. ČNB, resp. Evropskou centrální banku po zhotovení překladu,
protože podnikáte na bankovní pas a též na vaše mateřskou organizaci v Belgickém království.

Váš přístup k zákazníkům totiž, dle mého názoru, neodpovídá pravidlům slušného chování a možná ani právním předpisům.

Značně podivný je i přístup, kdy mi nebyla do "schválení žádosti" ponechána ani jedna kopie dokumentu, který jsem podepsal.

Čekám vaše bezodkladné stanovisko.
Děkuji

Ing. Pavel Bártek

Nuze, potvrzuji, ze jsem flexibilni clovek (viz prispevek c. 160). Dal jsem si vcera tu praci a dosel na pobocku AXA. Sporici ucet uz se mi zaklada, uroceni 2.5%, uroky pripisovane kazdy mesic. Na konci roku 0.5% navic pri prumernem zustattku 40 tisic mesicne. K uctu platebni karta vydana a vedena zdarma (krome vyberu z bakomatu - cca 30,- Kc). Urok garantovany do konce roku. Zcela nepochybne vyhodnejsi produkt nez Emax+, ktery kartu nema a za novych podminek uroci uspory skutecne smesne. Nechavam si bezny ucet u mBank, ktery je (zatim ?) OK. Zbyva jen smutne konstatovat, ze je to ohledne sporiciho uctu pro mne skutecne u Mbank velke zklamani, protoze puvodni velmi dobry sporici Emax byl zcela znicen a mBank se tak timto z me strany pripravila o pomerne zajimave finance, ktere jsem hodlal na tento ucet ulozit.

Mimochodem, pobavenim je pro mne i jake sdeleni, ze stale muzete mit vice sporicich uctu eMax+ zdarma, de facto pokud bych mel dejme tomu 1.5 milionu a rozdelil si je na tri ucty (nar. modelova situace 0.5 mil. na ucet pro sporeni na nove auto, 0.5 mil pro ucet na opravu domu, 0.5 mil. sporeni pro nepredvidatelne udalosti), tak mam sice velmi krasne a prehledne sporeni, ale rocne se tak pripravuji o cca 7.650,- Kc diky faktu, ze kazdy z uctu bude spadat do pasmoveho uroceni pod 600k.

Omlouvám se - česká Mbanka snižuje u emaxu plus na 1%.

v Polsku sice změnila Mbanka také sazby ale ne tak radikálně. http://www.mbank.pl/blog/... Mkonto si zatím nechám ale většinu peněz převádím do ING. Škoda dva roky paráda ale co se děje teď - asi chtějí přijít o klienty. Zvláštní je že polská centrální banka (http://www.e15.cz/aktuality/201003310297) ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni 3,5 procenta a Mbank polská sníží sazby na emaxu plus na 3,75% (viz. odkaz výše). U nás ČNB nechala základní úrokovou sazbu na 1% (http://www.euroekonom.cz/cnb-2t.php) a česká Mbanka snižuje u emaxu plus na 0,8%. Je pravda že inflace v Polsku je jinde než u nás (http://www.csas.cz/banka/menu/cs/banka/nav20011_vyvoj_inflaceeu)

tak tady koncim, take jsem doporucil tuto banku nekolika lidem, ano je mi trapne, jdu jinam

No co naplat, pridavam se k ostatnim. Je cas zrusit eMax+ a zalozit nejaky normalni sporici ucet, protoze pasmove sporeni v pasmech "do 600k velke hovno" a "nad 600k hovno" je opravdu smutne.

Jinak bych sazmorejme jako nekteri dalsi rad poukazal na tyto udaje k pobaveni:
mHypotéka od 4,24 % p.a.
eMax 0,8% p.a.
eMax+ 1 % p.a. (beztak tam velke mnozstvi lidi ma mene jak 600k)

mBank, mam pro vas nabidku - necham si eMax+ a vy mi nabidnete hypoteku za 1,85% p.a., at nezeru, co vy na to ?

Taky jsme své peníze 2.dubna převedli všechny pryč, ale možná už pozdě, protože doteď nedorazily kam měly.Doufám, že to zdržení způsobily velikonoční svátky a ne nedostatek peněz v Mbance, jestli tak jako my to před námi udělalo 1000ovky klientů, tak je možné, že už ani nedorazí, co?

Pásmové úročení ve Vašem podání je poslední kapkou pro konzervativní střádaly, jsem přesvědčen, že po tomto už i ti nejzapřísáhlejší odpůrci investování půjdou do garantovaných fondů, podílových listů a někteří i do akcií.Než ponechat peníze ve správě těch polsko-německých diletantů, tak raději je prohrát na burze.

zrovna jsem si hned převedl skoro všechny peníze jinam. MBank by mohla začít uvažovat. Místo, aby nechala úrkovou sazbu na nějakém zajímavém bodě a vydělávala peníze z vkladů, tak raději ušetří na připsaných úrocích a stejně přijde ješě o víc za ztártu peněz mnoha a mnoha klientů, kteří odejdou - máte zajímavý management....

musím na 100% souhlasit s "udivem" - myslím, že brzy se začnou lidi poohlížet po jiných e-spořících účtech - ING, AXA,.. kde jsou také peníze stále k dispozici, vše zdarma a úrok stále 2-3%

209) Tomáši, to teda nechápeš. Ten úrok 1% je za celej rok a navíc ti připsaný úroky zdaní 15%.
Za měsíc ti ze 4.000Kč připíšou max.2,80Kč...

Chápu správně, že když budu mít na účtu měsíc třeba 4 000 Kč, tak 1% z této částky je 40 Kč?
Takže na konci měsíce by se mělo přičíst 40 Kč?

Podíval jsem se na výpis z EMaxPlus - dobrej apríl. Pokud zítra nebude vše jako dříve... Zavřete oči - odcházím...

nu tak jdu menit trvale prikazy... skoda ze jsem to zjistil 20 dnu po te co to zmenili.

To snad ani není možný... opravdu nemám slov, peníze jinam.....

tyto podmínky jsou již naprosto neatraktivní a já osobně již eMax jako spořící účet přestávám využívat.

200: nemyslim si, že to zjistili najednou. taky po poměrně dlouho stabilní míře klesal eMax Plus za poslední dobu dvakrát a tohle je třetí tah. já taky nejsu extra odvázanej z potřeby mít aktuálně spoření jinde a po nějaké době zase přehazovat na aktuálně nejlepší sazbu. ale tohle je vlastnost nevázaných depozit. i já se těším, až bude mBank schopna kvalitně rozpůjčovat peníze ve velké míře.

A co je větší diskriminace - rozdílné úrokové míry a nebo ceny položky mimo banku 3Kč?

Nyní jsem si všiml,. že mBUSINESS eMAX má stále 1,85%. Není to diskriminace občanů?
Tom

Budu nyní pár dnů v zahraničí. Pak převedu úspory jinam. Tohle arabský způsob po polsku.

195: A vy myslíte, že prostě jednou přišli do práce a zjistili, že se potřebují okamžitě zbavit všech peněz? A potřebovali to tak nutně, že nás všechny schválně ještě naštvali tím, že nám o tom nenapsali, abychom just odešli?

Uvedený krok mi přijde hodně nevstřícný vůči klientům, kteří k této bance přešli velmi často právě pro zajímavé zúročení vkladu. Za současných podmínek nemá uložení peněz na takovém účtu žádný efekt a jen blázen by tam nechával ležet peníze. Chápu, že podmínky na finančních trzích se mění a banka na ně reaguje, nicméně by bylo vůči klientům korektní, informovat je třeba osobním dopisem...

Tak vám pěkně děkuji, tak nízkou úrokovou sazbu měli ve ČS , proto jsem si založila spořící účetu vašeho ústavu, kde jste nabízeli vyšší úrokovou sazbu, teď uvažuji o zrušení, protože 1% se směšné. ING mělo nižší sazbu, když jsem si zakládala účet u vašeho bankovního ústavu, nyní jste šli tak rapidně dolů, že uvažuji, že si částku převedu do ING.

Že jdou spořící účty mBank do kopru bylo jasný už ve chvíli, kdy zřídili slavný systém eMax - eMax plus. Ale tohle je skutečně nehoráznost. Nazývat účet spořícím při úročení 1%? Je čas odejít...

U mBank jsem dnes, coby klient, zkončil.Byl jsem upřímný a řekl jsem pravdivý důvod.Je to úroková sazba, která byla velice atraktivní a dnes je naprosto nezajímavá.Politování nad touto skutečností mi potvrdil i zaměstnanec mBank, kterému jsem předal patřičné formuláře a poděkoval za krátké, ale výhodné úročení.Předpokládám, že nás bude víc a mBank se nad tím alespoň zamyslí.

192: opravdu vám nedochází, že míra idiocie mBank zjevně není v mezích takových, aby bylo cílem držet pár dnů prostředky za nižší úrok? kdyby se mBank peněz nechtěla zbavovat, tak nesníží úrokovou sazbu na 33% v případě flaxy a cca 44% v případě ING konta?

ING konto založeno, převádím, sbohem ; když mBank začínala, tak jsem byl nadšený, jediné co mi trochu znervózňovalo bylo Polsko - intuice mi nezklamala, to co pochází nebo přichází z Polska nebylo nikdy nic dobrého. sbohem

No, pánové, už jen čekám, kdy zpoplatníte mKonto. Samozřejmě, mé zdroje se stěhují. Kdysi jsem přemýšlel, zda k vám přejít s hypotékou, ale vaše opatření mě nepřesvědčují o další spolupráci...

188: Tak jsem hledala to zdůvodnění - a skutečně! Jedna větička v posledním odstavečku špitla něco o tom, že je k tomu cosi vede. Já si celou dobu myslela, že nám ani žádný důvod neuvedli. :)
Ale k věci:
mBank hrála o čas. To, že dali informaci o snížení úroků jen mezi novinky a nerozeslali ji klientům, i to, že ji tam dali asi 3 hodiny před vejitím v platnost, svědčí o tom, že si byli dobře vědomi, že skoro každý, kdo se o tomhle podrazu dozví, převede své peníze co nejrychleji jinam. Jenomže založení účtu jinde chvilku trvá a někdo se o tom třeba dozví až z výpisu na konci měsíce... Oni hráli o těch pár mizerných dní!!
Důvod, proč se nikdo z mBankéřů dosud nevyjádřil k této diskusi, je patrně ten, že mají všichni moc plné ruce práce s balením kufrů, aby se co nejrychleji vrátili zpět do Polska.

Přešli jsme od jiné banky k vám před nedávnem a vůbec se nám to nelíbí.Když si klient peníze od banky půjčí ,tak je mu to postupně,jak splácí, pěkně navýšeno ,že se nestačí divit.Ale když je to obráceně,tak to už je zcela jiná věc.A banka zapomíná,že bez klientů by to nešlo.

okamzite prevadim veskere penize, je to podraz !!!!

Jsem nakrklý, založil jsem si eMax, snížili úrok. Založil jsem si eMax Plus, snížili úrok. Takže mi holt zůstane jen obyčejný účet a spořit si budu třeba u ING...

Kdyz jsem presel k mBnak, zalozil jsem si mKonto a eMax. Byl jsem naprosto spokojen. Postupne, i kdyz pomalu, se take rozsirovaly moznosti internetoveho bankovnictvi - fajn obdobi. Pak prisel dost zasadni "ulet" s eMax+. Byl jsem velmii rozcarovan, proc jsem nucen do zbytecne komplikace, ale taky jsem si zalozil 4x eMax+, abych nebyl omezen jednim bezplatnym vyberem.
Nyni tedy vlastnim 6 ruznych uctu (jen u mBank), z nichz uz ani jeden neni sporici a (zatim) uzitecny je uz pouze jeden. Dost smutna bilance. Ani nemluvim o tom, ze jsem (jako jeden z mnoha) u znamych za blbce, ktery take mBank doporucil :-(((, nebo ze se tak zasadni informaci dozvim jen tak mezi reci zde na foru a napr. e-mailem nebo v IB (polozka Zpravy z banky). Penize mam samozrejme take uz davno jinde.
Zajimave je take, ze mBank je ochotna vymyslet a diskutovat takove kraviny jako souteze, ap., ale v tomto velmi zasadnim vlaknu vytrvale mlci i po temer 200 prispevcich. Vase uvodni zduvodneni je pro mne naprosto nedostacujici. Jsem jen bezny klient, ale troufam si rict, ze toto rozhodnuti bude pro mBank velmi zasadni, ne-li primo existencni.
Zadam Vas proto o Vase dostatecne kvalifikovane vyjadreni k jadru vetsiny zde uvedenych prispevku, abyste dokazali, ze na nas klienty nes.....

PS: jeden obrazek pro smutne pobaveni - mam dojem, ze je to i pripad mBank :-( http://www.splachovac.cz/...

Škoda že to tady nečte nikdo z MBank. Ale to je zřejmě pod jejich úroveň poslouchat názory klientů.

Nevim co si o tom mam myslet. Neprecetl jsem vsechny komentare, ale neni tady snad ani jeden kladny ! To by si banka mela uvedomit.
Chapu to tak, ze proste rusi sporici ucty, protoze tomuhle se uz neda rikat sporici ucet!
A jen dofam, ze nezrusi mKonto, podobnym spusobem, protoze to je zatim to jedine co me u nich drzi (neni lepsi bezny ucet nez mKonto).
Samozrejme rezervni penize prevedu jinam, protoze urocit jen 1% je SMESNYYYYYYYY.

A jeste jeden trefny komentar, ktery sedi i pro me (napsal Martin, cislo komentare 184)

Natahal jsem k mBance taky dost svych znamych a jak myslite ze ted vypadam? Ne jako blblec, ale jako idiot, co jim neco poradil, pretahnul, dostal za ne blbou flasku a hrnek a pritom to jde do prcic, A to nechci byt sprostej.
Tohle je dost velky podraz.

By mne tak trochu zajimalo, jestli snizuji i procentuelni uroceni jiz sjednanych hypotek???

Co mě vytočilo nejvíc, je nulová informovanost zákazníků (kolik jich asi chodí sledovat zdejší blog?) a hlavně to, že jsme ze sebe udělali nehorázné blbce, když jsme k mBank přetáhli tolik známých a kolegů. Připadám si před nimi teď jak blbec. Trapně. Přesvědčil jsem spoustu lidí, že u mBank jsou mnohem lepší podmínky než jinde. Většina z nich se nechala "ukecat". Teď říkají "už ho nikdy neposlechnu". Děkuji mBank, že ze mě udělala před desítkami známých a kolegů blbečka.

Za odměnu převádím všechno k AXA, jen co mi otevřou účet.
To bylo na začátku slibů... že my češi se vždycky necháme tak lacině napálit :-(

Převedeno a teď ať si dávají úroky jaký chcou. Už se sem nikdy nevrátím, ani kdyby dávali 5%. Nebudu ze sebe zase dělat vola, abych sem všechno převáděl a aby oni to pak zase useknou. Horší přístup jak u českých bank!!!

Po prostu macie klientów w dupie. Wspanialy rezultat roboty.

to error: co třeba FIO? já i několik známých tam účty už nějaký ten pátek máme a jsme spokojení.. jinak moje peníze z mBank už taky odputovaly z části právě tam a taky na ING konto.. takže všem přeji šťastnou a rychlou cestu jinam, jelikož tady se dle mého názoru už o žádné spoření nejedná :-((

pojďte se vsadit, kdy mBank krachne. Podle mě tak do podzimu bude po všem. Možná se dočkáme v květnu nového release, který bude znamenat, že se už nepřihlásíme do internetového bankovnictví. Polská logika a inteligence opět nezklamala. Nemáte někdo typ na jinou banku s nulovými poplatky, kde jste spokojení? Budu migrovat.

1%? To už je vlastně skoro stejně, jako když si ty peníze dám přes noc pod polštář a ráno se podívám, kolik mi tam přibylo. Schvalně si ještě chvilku počkám, jestli se úrok nesníží třeba na mínus 0,5%, to by byla sranda. Ale do tý doby převádím peníze do své staré ověřené UnicreditBank, kde jsem účet a hlavně termínovanej vklad zatím nezrušl a nenacpal všechno těmhle borcům. Jak tady všichni píšou. Rychle jsme jako klienti přišli, ale ještě rychleji se odsud vypaříme a zbyde tu po nás jen poušť s převalujícíma se chomáčema suché trávy :-)))

Tak to vypada zenam mBank pomalu a jiste umira. I pres veskere vyhodne nabidky jinych peneznich ustavu jsem stale byl presvedcen (i pres mesicni omezeni vyberu) ze vkladat penize na eMaxPlus je rozumne , protoze na ne mohu kdykoliv sahnout....dnes jiz na to prdim a zakladam jinde, sice s omezenimi ale za podminek kdy bud vyberu presne to co jsem vlozil (to jedno procento me nezachrnai proti inflaci) nepresvedcen (i pres mesicni omezeni vyberu) ze vkladat penize na eMaxPlus je rozumne , protoze na ne mohu kdykoliv sahnout....dnes jiz na to prdim a zakladam jinde, sice s omezenimi ale za bo po x letech pomerne zhodnocenou sumu....

Dopoledne jsem tu novinku objevil a večer už zakládám účty u ING a AXA. Jinak plně subscribuju většinu trefných komentářů v této rubrice.

Je roztomilé, jak to někdo vždycky dokáže vysvětlit. Jen se hoši při tom hašení požáru neutopte.


Mimochodem, ona je to pitomost, s těmi úroky a krachem. Ať již se podíváme do zahraničí, nejznámější je krach Lehman Brothers, z Evropy RBS (nepadla díky vládnímu zásahu na poslední chvíli) dávno předkrizová Barings, anebo u nás Union Banka, Plzeňská banka, IPB (zachráněná vládou) atd atd atd, tak žádná z těchto bank nenabízela neobvyklé (vysoké) úroky z vkladů. To byla jen anomálie, týkající se kampeliček v polovině let 90-tých. Navíc to nebylo příčinou krachu, ale jen jedna z součástí podvodného systému typu "letadlo".

Naopak ve všech těchto případech byl příčinou chybné vedení banky a selhání systému kontroly (včetně Barings). A z toho plynoucí špatné úvěry (kromě Barings).


No a mBanka má v čele Lašákovo Řehák, a půjčuje ČSA....
Hoši, já bych si netroufl tvrdit, že je mBanka za vodou, protože přeci platí za vlady klientů málo. Mnoho záležitostí halí temná strana síly, ale cítím zde velká nebezpečí.

Příznakem krachu je naopak podstatné zvyšování úroků oproti jiným srovnatelným finančním ústavům :) Ale pěkný je, že z fondu pojištění vkladů vyplatěj i ty nehorázný úroky.

169: ING má už nějakou dobu 2,25%... snižování depozit bude těžko příznakem krachu banky..

Normální věc, proč tolik rozhorčených, změna je život. Nic není napořád. špatná informovanost, to ano, ale jinak - měnit banku každy rok neni uplně ok, ale budeme si na to muset zvyknout. Povinné ručení měnit, pojištěni měnit, banku měnit - pro Vas mlade by to nemel byt problem, parkrat kliknout a je to, u starsi generace, ke ktere se pocitam i ja to bude o neco slozitější, ale zvladneme to.

Vážně uvažuji, že přejdu k jiné bance!! Tohle už je výsměch......

Jen dodám, že spořící účty jsem vyčistil. Než zavedou poplatky na mkontu, tak to si ještě ponechám. Byl jsem tady téměř od vzniku a všude propagoval. Dnes bych si nechal raději vyliskat.

Když vytvořili Emax+, psal jsem jim, že se mi to zdá nelogické atd. a jestli časem bude Emax ++++. Jestli jsem dostal odpověď, tak jen všeobecný řeči. .....a tak jak píše 17, už jen čekám na zpoplatnění běžného účtu, ale to už bych je fakt poslal do ..... .

ING dává stále 2,5%. Jiní lákají ještě na 3%. Jsou to všechno jen vějičky. Jediná výhoda tohoto ústavu je bezpoplatkový účet pro denní potřebu. MAX a PLUS jsou poněkud nejapné pokusy přimět klienty k variabilnímu spoření. Navíc se rušily některé kiosky, takže banka zřejmě ztrácí dech. Je třeba pomýšlet na "krizová opatření".

Začíná to být zajímavé!!!!!!!!! Máme snad čekat,že banka krachuje a my přijdeme o peníze??????? Asi bude nejrozumnější převést peníze k jiné bance.Nalákali nás na účet bez poplatků a teď mění taktiku.Toto není seriozní jednání.

Dekuji za skvele zpravy mila banko. Kdy mame cekat poplatek za vedeni uctu a za prichozi a odchozi platby?

uz jsem penize uklidil jinam

Nějak mi tu chybí komentář PR manažerky mBank! :)

Mě by zajímalo, jaký měl na poslední změny vliv nový Lašákův Řehák.
A dále, jestli je pravda, že mBanka půjčila ČSA, a kolik.


Je to pro klienty k zamyšlení, jestli není nebezpečné zde držet i nějakých "provozních" 20.000 Kč.
Jen to potvrzuje správnost mé skepse, a očekávání dalších zhoršení v cca 3-měsíčních intervalech, i rozhodnutí po novém roce ohlásit na úřadech změnu banky.

Chytré spoření to je, ale pro ně a ne pro klienty.
Nejvíc mě mrzí že jsem tuto banku doporučil dvěma kamarádům, kteří si tu taky účet založili. Teď vypadám jak blbec. Kdykoliv se na stránky MBank podívám co je nového tak se akorát rozčílím. Naštěstí už jsem většinu úspor odtud převedl, no a ten zbytek se tu už taky dlouho ohřívat nebude.

by mě zajímalo co máš za připojení že ho zaplatíš polovinou měsíčního úroku z 73tis... bacha na druhej zpoplatněnej převod z eMax+

Lízátko za to, že jste si nepotřebnou hotovost odnesl jinam. A poznámku za vybrání hotovosti místo podání příkazu k převodu.

V úterý jsem převedl všechny respektive vybral z bankomatu veskere sve penize az na cca 200 Kč. Poprvé se mi stalo, že bankomat nezvládl vydat požadovanou sumu, byla moc velká, tak jsem to vybral na 2x a hned vložil na nově zřízený účet. Teď jsem u GE, kde jsou 2%, takže daleko více než .... Uvidím co se bude dít. Dle mého názoru, kdo si zřizoval účet u mBank, tak je člověk flexibilní a pružně reagující na změny. Mohli bychom zažít run na banku, už pěkně dlouho nebyla ČNB vyhlášena nucená správa a žádná banka neskončila. Fandil jsem Vám, ale to byl poslední hřebíček do rakve. V dubnu až mi připíšete úroky, převedu je a zaplatím s nimi internet a budu na nule. Mimochodem z KB jsem si převdl ihned dalších 37 tis. do GE. Po předminulém snížení to nemělo smysl ani převádět do mBank. Takže mBanko nyní mám u GE 110 tis. Kč, které jsem mohl mít u Vás. Co jste mi schopni nabídnout právě VY?

Milota...: Už se nemusíš bát. Úrokové sazby už klesat nebudou, páč už nemají kam...

01-03-2010 12:00 - toto datum vidim u aktualit.
Podivam se na datum, je tam 1.3.2010 a ejhle z niceho nic je v aktualitach prispevek z 10.3.

PROSIM zjednejte si v tom poradek.

Sotva jsem přešel k mBance a liboval jsem si, jaké je to tu skvělé, tak jsem se dozvěděl takovéhle novinky. Asi brzy poputuji zase k nějaké jiné bance. Už jsem zjistil, že to nedá tolik práce. Úrok na spořícím účtu 1 procento je fakt výsměch...

Jestliže budou i nadále klesat úrokové sazby uvažuji dost silně o jiné bance

pro Jarous: Tos mi tedy neřekl, žádnou novinu. Ale po přepočtu, inflaci atd. jsou na tom stále lépe. Jen jednoduchá násobilka...

dape74: tos nám teda vytřel zrak. Škoda, že jsi opomenul napsat, že v polsku mají meziroční inflaci 3%, zatímco u nás je 0,5% a stejně tak polská národní banka má základní sazbu 3,5% zatímco ČNB jen 1%. Takhle srovnáváš nesrovnatelné.

to dape74: Tak to všechno vysvětluje! Dotujeme Polsko. Tak toho se opravdu nechci a nebudu účastnit, v pondělí vyrážím na pobočku AXA a doufám, že tam budou mít větší smysl pro fair play.

Balím kufry...

Tak se dívejte tam jim to úročí již od 1 PLN 4% to koukáte co???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oferta:
# eMAX plus

5,00% dla kwot od 100 000 PLN,
4,75% dla kwot
od 50 000 PLN do 99 999 PLN,

4,00% już od pierwszej złotówki
# eMAX

1,00% niezależnie od kwoty

Oferta:
# eMAX plus

5,00% dla kwot od 100 000 PLN,
4,75% dla kwot
od 50 000 PLN do 99 999 PLN,

4,00% już od pierwszej złotówki
# eMAX

1,00% niezależnie od kwoty

No nedivte se musíme podpořit mBanku v Polsce. Jen se podívejte jak jim to tam úročí. Smějou se nám do očí. Tak pokud mohu radit...ihned pryč...Mám zprávu od kolegy z Polski mój znajomy...

Fio mohu opravdu jen doporučit, jsem u nich již tři roky a jsem spokojen. Pro Orvieta: "Podle sebe, soudím Tebe", ale to ty stejně asi nepochopíš. Vzhledem k Tvým buranským narážkám na příspěvky ostatních - usuzuji... Dnes jsem zde naposled, takže přeji všem pevné nervy v boji s větrnými mlýny. S mBank se loučím. Vayan con Dios!

Opravdu skoda ze se nedozvime objem penez, o ktery timto mBank prijde v dusledku naseho odlivu financi. Velka skoda, ze mnoho lidi si toho vubec nevsimne. Kdo by to taky porad kontroloval. Jejich neinformovanost zde neni rozhodne nahodna, nebo jen opomenuta. Taky me mrzi ze nevidim do karet managementu mBank, jejich duvody pro jejich politiku sporicich uctu. To musi byt lahudka. Ikdyz brzy by mi takova lahudka asi zkazila zaludek ... :/

Beru jako podraz od Mbank

No a je to ING, už jen za to že se musím o snižování vždy dozvědět od někoho na ulici a ne při výpisu či někde u účtu ve své bance.

No tak to je fajn, že všichni máme tři účty a ani jeden není spořící! Spoření s 1 % to snad ne. A tedy mBanko pa pa. Jdu jinam kde účet není kopanec za kopancem!!!!

Pokud zavedou jeste poplatky za vedeni uctu a pohyby na nem, tak jdu s beznym uctem do FIO. Take vse zdarma. Jedina zpoplatnena vec je snad vyber z bankomatu CSOB za 6Kc, ale vzhledem k tomu, ze prumerne vybiram z bankomatu tak 1x za 2 mesice, tak by mi to zas tolik nevadilo.

btw znáte FIO?

také jsem hned po zjištění převedl peníze ze spořícího - na běžných mi nic moc nezůstává - tam se to jen točí :-)

Zajímalo by mě, k čemu mám v internetovém bankovnictví záložku ZPRÁVY Z BANKY. U mBank jsem již téměř 2 roky a za celou dobu mi tam nepřišla jediná zpráva! Aspoň by tam mohly chodit informace o snižování úrokové sazby na spořicích účtech, když už nechcete informovat klienty e-mailem.

tak jsem si dnes založil účet u GE (2%) a vložil 73tis.Když jsem je vybíral z bankomatu, tak ten pěkně hrkal a počítal.

"Otevřel si hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi." vs. "Otevřeli si internetovou banku. Ale lidi jim tam začali ukládat peníze." Podobnost čistě náhodná... :-)

běžný účet si zatím nechám do doby než zavedou poplatky za vedení účtu a převody, všechny volné peníze dnes převádím na ING nebo AXA

Taky jsem byl dnes u Axa, snad se zdaří založit účet. Pozor nemají rádi, když začnete zakládat přes net a zbytek tam doneste. Buď a nebo..., ale i tak to snad nebude problém ;)

mPavliku, na to se nedá říct nic jiného, než že seš d-e-bi-l.

Ubohé...Už nevidím důvod, proč své větší peníze u Vás držet. ..odcházím jinam

dnes jsem si zridil sporici ucet u AXA a brzy tam prevedu vsechny sve penize ze sporiciho u mBank - potvdili, ze min. do konce roku zustane urokova sazba 2,5+0,5. Pokud pak pujdou hodne dolu, neni nic jedndussiho, nez to prevest jinde. Karta od AXA se nevyplati (29Kc za vyber), ale az 3ti odchozi transakce v mesici je placena (coz mi vubec nevadi, nebot to je sporici ucet) a dalsi nevyhody to nema - vse zadarmo: zalozeni/zruseni/vedeni/inet bankovnictvi ..

Myslím, že je čas říci mBank - DOST!! Ty úroky mi zaplatí! Rozhodl jsem se, že začnu vybírat peníze kartou - 3 výběry v měsíci - zdarma, dokud to nezpoplatní. Peníze ze spořícího účtu už jsem převedl jinam, ale mKonto jsem si nechal. Budu si převádět peníze z jiných účtů, když je budu potřebovat vybrat - do mBank a kartou je pak vyberu, zdarma. mBank jistě platí ostatním bankám za výběry z jejich bankomatů. Neušetřím tak sice moc, ale proč platit za výběry z bankomatu jiným bankám, když to mám u mBank zdarma. mBank se prostě pro mne stane transakční bankou. Na mKontu budou peníze pouze v době těsně před tím, než se je rozhodnu vybrat kartou. mBank již nepovažuji za důvěryhodnou banku a tudíž ji peníze na delší dobu nesvěřím. A co se týče snižování úroků u LBBW, také jsem si všiml. To ale celkem považuji za normální. ING je snížila rovněž a to bylo ještě před mBank. Ale ani u jedné z nich nedošlo k tak razantnímu a dle mého názoru neopodstatněnému snížení, jako u mBank.

Na to, že už máte hooodně daleko k nejvýhodnějšímu úroku na spořícím účtu, už jsme si zvykli, ale kde jsou teď vaše slogany o stejném úročení každé koruny??? Začínáte krásně kopírovat ostatní banky, tak kdy začnete účtovat poplatky???

Bezva, vždyť se prakticky nic neděje. Sice pár desítek tisíc klientů přijde o úroky, ale jeden z nich dostane Toyotu. A to ten, který by si, vzhledem k nutné frekvenci plateb kartou, o Toyotu ani kolo neopřel. Začíná se projevovat vysoká úroveň polského myšlení...

Je zajímavé, že o kdejakých nepodstatných nabídkách mi od vás informace chodí, ale to opravdu důležité, tj. výši úroku, se dozvím náhodou z toho, že si řeknu, že výši zkontroluju. Tomu říkám transparentní jednání se svým zákazníkem!

Tak další banky to od mBank taky okoukaly. LBBW dnes snížila sazbu na spořícím účtu z 2,5% jenom na 2%.
A taky to nějak "zapomněli" zveřejnit s předstihem...

mam ucet u AXA Bank!!!! doufam ze me budete nasledovat .... mBank MGMT=kreteni

pochybuji ze to nekdo z managementu cte, ale zajimalo by mne kde maji ulozeny prachy oni ... u mBank??? S timhle urokem asi tezko ... ale maji drzost to nabizet jinym ... souhlasim s komentarem jineho uzivatele ze mBanka se brzy bude vytahovat jinou 0 ... 0 zakazniku!!!! Asi bych vsem doporucil stahnout prachy protoze tahle banka brzy ztrati duveryhodnost, pak klienty a pak skrachuje ... mimochodem jeste k tomu jak lzou (viz. investicni fondy) to nebude dlouho trvat a na titulnich strankach tisku budeme cist "dalsi pad tuzemske banky" nebo "kozeny a krejcir briliantne vytunelovaly dalsi firm" ... mam pokracovat???? zbytecne ...

Vždy jsem si říkal, proč všichni mají okolo těch úroků tolik keců. Nějaká desetinka dolů, vždyť ostatní banky je za chvíli sníží taky a nemá cenu peníze někam převádět. Určitě to zase zvednou ... Asi jsem se spletl :( To co mBank dělá s úroky teď už nenechává chladného ani mě a raději se poohlédnu po lepším spořícím účtu a hold budu peníze převádět.

njn a za chvíli tu budou i ty poplatky

Podla poctu najdenych odkazov na mbank.sk http://www.mbank.sk/hlada... to vyzera ze sa mFondy stanu realitou. Otazne je ci ceska pobocka bola sikovnejsia v zamaskovani novych zatial neaktivnych sucasti web stranky, alebo v pocte poskytovanych sluzieb zacne este viac zaostavat. Mbanko skuste konecne potesit klientov, podla komentarov ich uz vela nebude takze, sup, sup... poponahlajte sa ;o)

Dufam ze Mfondy zabezpecia moznost rychlych nakupov a predajov a nejaku tu funkcionalitu na vypocet danovej povinnosti. To asi presvedci aj pasivnych sporitelov ze viac ako 150 tis. sa neoplati drzat na uctoch s vynosom od 1-2,5%pa

K 116. To nemáte nejlepší kritérium. Penzijní fond ING má také za minulý a letošní rok nulu a asi nelze obecně vyvodit, že ING ne neseriózní podnik. Navíc, u spořicího účtu můžete daleko snadněji přesedlat jinam, ztratí-li se smysl vkladu.

Problem je, ze mBank s nimi moc neobchoduje, protoze to neumi, a proto tvoje/nase penize nechce, anzto jsou pro ni moc drahe.
;-)

neni nic jednodussiho, nez si zridit ucet (minimalne sporici) u jineho ustavu - mBank si asi neuvedomuje, ze ztratit duveru lidi je pomerne jednoduche. Pred mBank praktikami jsem byl varovam s ohledem na pusobeni mBank v PL. Naprosto mi ale staci akce kolem eMax Plus, jeho limity a nyni to 1%. Kdyz banka me penize (se kterymi stejne obchoduje a vydelava na nich) nechce, neni nic jednodussiho, nez je nabidnout ustavu, ktery to dokaze ocenit :-). Pomalu ale jiste zacinam byt z mBank znechucen, ale jak tak posl. dobou sleduji, nejsem sam ..

to miissa: A co máte ve smlouvě (k tomu penzijnímu připojištění)?

Neměly by být úrokové sazby opačně? Do 599.999,99 Kč 1,85%p.a. a nad 600k Kč 1%p.a.? Jinak konkurence volá...

Jen malou poznámku ke spořícímu účtu AXA. Této nové entitě na bankovním trhu nevěřím ani pozdrav. Mám u AXY penzijní připojištění, za poslední dva roky mi připsali zhodnocení 0,0Kč. Jediné, co mi tam přibylo, jsou moje vlastní úložky a státní příspěvek z mých daní. Jakmile uplyne 5 let od založení pojistky, odcházím od AXY. To není seriózní partner!!!

Tak jsem Vás doporučoval známým,po tomhle kroku mě asi kopnou někam.... takže dík a sbohem

uff, pysnit :/

Ano, mnoho lidi bylo nespokojenych a rozcarovanych pri zeme uctu eMAX a vytvoreni noveho uctu eMAX Plus. Prvni krok od pritazlivosti produktu mBank byl ucinen a mnoho klientu tu na blogu zvestovalo kroky nasledne. Bohuzel se ukazalo ze meli pravdu. Jak na to zareagovat? Opravdu jedine presunem nasich penez do jinych peneznich ustavu, ktere uz v soucasne chvili vypadaji prijatelneji nez mBank. Asi jedine masivni odliv klientu, resp financi klientu z uctu mBank ukaze managementu, ze klienti nejsou odkazani na mBank, ale mBank je odkazana na klienty. Nebudou klienti, nebude mBank. A mBank se bude moci pisnit dalsi nulou. 0 klientu .)

Vsem preji stastnejsi ruku pri vybirani dalsich peneznich ustavu

To se Vám opravdu povedlo. Zaveďte zpět ještě bankovní poplatky a bude lepší mít úspory pod polštářem.Vaše pásmové úročení prozrazuje skutečnost, že je pro vás, stejně jako pro ostatní banky na českém trhu, portfolio drobných střadazelů nezajímavé. To bylo keců, když jste začínali s úročením 4% a dlouho jsem vám i fandil - dnes již své naivity mohu pouze litovat.Nejste žádnou štikou v kalných vodách českého bankovnictví, stali jste se obyčejným kapříkem, který jak známo si rybník nevypustí. Mohu vám jenom popřát mnoho úspěchů v oblbování nových klientů, já se již mezi ně nepočítám, moji důvěru nemáte - bohužel..................

No nevím... Podle mě byla blbost už to až 5 spořicích účtů atd. Zamyslete se nad tím co vám přineslo masivní zřizování nových poboček.Šetřil bych všude kde se dá u vás a propagoval účty bez poplatků a vše to co doopravdy výhodné je..

Doporucuju mbance proverit zda ten, kdo o tyhle ... rozhodl nebyl nahodou uplacen treba AXou. Korupci to smrdelo v CSA proc by se nemohla nakazit i mbanka:)))

Je videt, ze mBanka dela to co vsechny banky v CR ... nalakat zakazniky a potom je shodit ... nicmene kdyz vsichni stahnou penize jinam, a to vetsina setrilku kvuli korune udela, aktiva banky se snizi a nebude dlouho trvat a mBanka bude jako kazda jina banka v CR ... zpoplatnena ...

no jo, co se da delat... pro me konec vyuzivani mBank a pro mBank -1 klient

V době, kdy měla mBank jeden z největších úroků na spořícím účtu (3,5%), jsem byl spokojen, ale 1% je pod úrovní inflace a je to v podstatě úplně k ničemu. Ještěže lze s relativně malými transakčními náklady převádět mezi spořícími účty. Jen mě mrzí nesmyslnost nastavení politiky mBank a zbytečná ztráta času klientů pro zakládání dalších spořících účtů (u jiných bank) a neustálé převody z jednoho účtu na druhý. Myslím, že to brzo sama banka silně pocítí....odliv velkého objemu finančních prostředků.

Tak jsem si právě nechal zřídit účet u AXA a v úterý si zřizuji účet u GE (2%).

Vypada to, ze mBank ma neprilis verne klienty. Kdyz byli kvuli ni schopni prejit, nebude jim cinit problem ani odejit. A to si mozna manazeri mbank neuvedomuji. Neustale zmeny uroku u eMax a eMax+ jsou docela k smichu, clovek aby to neustale kontroloval, cim nas zase prekvapite. Pro jistotu se podivam, zdali mkonto uz neni placene...

Jak to čtu, tak zřejmě většina peněz od klientů odteče jinam. Pokud to banka vůbec ustojí, tak skoro určitě zavede zpoplatnění transakcí a tím se definitivně změní na mTitanic. Škoda, opravdu jsem věřila, že budete jiní. Za krizi se toho schová hodně, ale úplná neschopnost ne! A eMax Plus Plus, jak o něm hezky mluvíte, je největší výsměch šílence z kapitánského můstku potápějící se lodi...

Už se začíná mBank chovat jako ČSOB, s těmi tichými změnami sjednaných podmínek. Za chvíli se je tak mimochodem dozvíme že nám zpoplatní každou účetní položku třemi korunami. Když už jsem si založil nějaký spořící účet, byl bych rád, při změně podmínek, aby mi to emailem aspoň předem dala banka vědět!!

To co jste nyní provedli s úroky, je tichý podraz na lidech, kteří si mysleli, že konečně nalezli slušnou banku.

Podívejte se na: http://halpa.webnode.cz/n... , mluví mi opět z duše. Asi si založím také nějaký takový web.

Již někde na stránkách fóra jsem se ptal, zda mBank nedošel dech. Jak článek, na který jsem si dovolil upozornit, tak já osobně tvrdím, že došel. Jsem zklamán jednáním mBank. Hold "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Ani to tak dlouho netrvalo a potvrdilo se moje proroctví, že mBank se stává pouze transakční bankou. Své úspory jsem ze spořícího účtu převedl a nechám si jen mKonto, dokud bude bez poplatků. Pokud ho upraví jako účet pro podnikatele, odejdu úplně. Moje důvěra k této bance notně utrpěla, takže ji nehodlám více svěřovat své úspory.

Tak jsem se seznámil s podmínkami spořícího účtu u AXA a jdu do toho! Opravdu není na co čekat, hodlám využít jen mKonto pro platby a platební kartu, ostatní peníze ale posílám definitivně jinam! Good bye mBank!

Však Vám odejdeme všichni a pak si ty vysoké úroky můžete strčit někam,když nebudete mít komu úročit.Čekám na potvrzení účtu u jiné banky a potom sbohem.A jsem přesvědčena,že tady brzo skončíte.

Co k tomu dodat, snad jen to, že to s vámi zde v ČR "táhnu" téměř od počátku, byl jsem vaším velkým příznivcem a propagátorem. Nyní už jen čekám, až začnete zavádět poplatky u mKonta a pak i já budu nucen dát vám okamžitě a komplet velké mSbohem. Škoda, tak moc jsem věřil a doufal, že se budete snažit být opravdu JINÍ a téměř po všech stránkách být i na té pomyslné špici (jak tomu bylo při vašem rozjezdu). Bohužel, nyní mě u vás už drží jen to mé "průtokové" mKonto ...

Tak tohle byla poslední kapka.. :-( už při minulém snížení úroků ze spořícího účtu jsem váhala, co dál, teď ale stačilo pár kliknutí myší a veškeré mé úspory jsou u jiné banky.. Ooo jak je to jednoduché a rychlé :-)) Proto přeji všem i nadále věrným - "hloupým" klientům pevné nervy v očekávání zprávy, že mbanka definitivně nemá zájem o klienty se značnými úsporami a že zavírá. Nikam jinam si myslím, že tohle nemůže směřovat, z čeho by pak banka žila, když jí odejdou všichni klienti? :-)) Snižování úroků zdar!!

Tomu se na férovku říká PODVOD! Nejdříve nalákat lidi na "slušný" úrok (3,5%) a pak to "okrouhnout" . U CS i KB dostanu víc!

Zrušte celou banku a vraťe se do Polska !

Svojí neschopnost prosperovat schovává mBanka za "upadající situaci na finančním trhu".
Vzkaz pro mbank:
Jestli teď reagujete tak hekticky na snižování sazby ČNB snižováním úroků ze dne na den a tak zoufale se na to odvoláváte, tak potom po obratu v ekonomice chci vidět ze dne na den růsty úroků společně s ČNB, a to i nad původních 3,5%, jinak jste zlatokopové a lháři!!

No, škoda. Snížením úrokových sazeb hluboko pod konkurenci určitě přijde banka o zákazníky.

Líbí se mi ta férovost banky vůči klientům.:-( Tak značná změna v úročení by měla být oznámena předem a myslím si i na titulní straně. Znamenalo by to alespoň, že si banka klientů váží a odváží se oznamovat i špatné zprávy. Takto si ale většinou všechny na.se.re.te, tak se teď banko nediv, že půjdeme zase jinam. Mylsím, že v mBank jsou klienti kteří našli odvaho jít do něčeho nového, tak nepochybuj ani minutu o tom, že to neuděljí znovu. mKonto pořád ujde, zatím... ale tímto tempem nebudu přesouvat jen spořící účet ale i ten běžný. Se spořením jsem u vás skončil, su zvědavej, kdy začnete zpoplatňovat vedení účtu, potom s váma skončím definitivně!!! Váš nespokojený klient

Tak tomu říkám výsměch, tomu říkáte spořící účet s úročením CELÉ 1%??? To snad ne!!! Jak už tady někteří komentující uvedli, není žádný problém založit účet jinde a svoje peníze si tam převést, takže to jdu udělat hned i já... A řekl bych, že nás takových bude hoooooodně, zřejmě o klienty nestojíte a chcete zavřít krám.. U toho ale být nemusím!!! Jen tak dál!!!

Zdravim drobne stradatele.
Zrovna minuly tyden mi prisel dopis z AXA o aktivaci uctu. Tak jsem sebral tech 40000Kc, co se mi valely na MPlusu a poslal je tam, kde jim bude dobre.

Odchazime od mbank!! papa

Jasne, snizujte, snizujte. Doufam, ze se vsichni nastvou, prevedou si penize jinam a ze brzo zkrachujete

Super zklamani od Mbanky-taktez prevedu penize jinam susit penize na takovem ucte urcite nebudu

Tak buď velice rychle v mBance vymyslí něco lepšího, nebo prostě a jednoduše uteču. Nechám si mKonto a většinu peněz budu "sušit" někde jinde. Blahopřeji pánové, tohle je opravdu vrchol drzosti.

mBank už může sloužit pouze jako levný běžný účet+platební karta. Na spoření je tu už dost jiných bank s produkty úročenými 2-3% bez výpovědi a bez pásem. Až mBanka sebere klientům poslední výhodu a to je běžný účet+platební karta zadarmo, může zavřít krám a ukončit činnost.

S mBank to jde od 10 k 5...

Kdejaká banka nabízí lepší úročení spořících účtů: AXA 3%, LBBW 2,5% a ING 2,25% (a bez pásmového úročení)

A termínované vklady v družstevních záložnách jsou ještě lepší, viz. Metropolitní spořitelní družstvo (www.emds.cz) až 5,3% na termínovaném vkladu a 4% na vkladní knížce bez výpovědii nebo Creditas (www.creditas.cz) až 5,1% na termínovaném vkladu

tohle už považuju celkem za drzost, během pár měsíců jste ze spořících účtů udělali účty úplně na h.o.v.n.o, přeji příjemný krach

Zvažoval jsem založit e-Max-plus a převést nemalé peníze (cca 1 mil. CZK) co jsem měl vázány na termínovaném vkladu u jiné banky. Než vypršela výpověď už po této změně není co řešit. S uvedenými podmínkami zakládat EMP může ale jen úplný kašpar... Připojuji se k předešlým příspěvkům, které látoří nad tím, že tuto banku doporučili svým známým a několik klientů také bance přivedli... rovněž se teď před nimi cítím poněkud hloupě... Své peníze teď dám samožřejmě jinam, protože jistá výhoda disponovat s nimi 1x měsíčně není vyvážením nízkého úroku... Řada klientů teď své volné prostředky převede na termínované vklady u jiných bank a peníze už zpět cca 2 roky nepřiputují... Jde o managerské selhání nebo likvidační úmysl? To uvidíme v dalších týdnech a měsících. Škoda, měl jsem Vás rád... bděte!

Fuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zjistil jsem to dnes omylem, když jsem se zajímal o úrokové sazby jiných produktů a nechtěl jsem věřit svým očím... tak honem na blog a opravdu :((( Nechápu proč se tak zásadní věc člověk nedozví mailem, který se často používá na úplné hovadiny.
Produkt s možností 1x měsíčně hýbat s penězi nemá s tak nízkým úrokem šanci proti konkurentům na trhu. A pásmové úročení s hranicí 600 tis. je úplně k smíchu, to přece pak už není spoření pro běžné lidi!

Je pravda, že význam s novými podmínkami je otázka, jestli má vubec smysl udržovat oddělené produkty eMax a eMax plus. Musí být dražší to udržovat a klienty to sotva osloví. Na nějakou provozní zálohu (tak 200 tis) stačí eMax, na jako investice volný prostředků nad 600 tis. asi není eMax Plus zrovna to pravé oříškové (zejména když prvních 600 tis. praticky leží ladem).

Pokud to není jenom snaha vystrnadit klienty, jako předehra před zrušením, aby jich pak méně křičelo (nebo je nějaká chybka v podmínkách, která to ztěžuje), tak možná, ale jinak mi přijde rozumnější obra produkty sloučit rovnou.

mSliby se zásadně neplní (mFondy, pobočky aspoň jedna na kraj...), peníze od nás nechtějí, tak asi půjdeme o dům dál. Já se vnucovat nebudu.

Je takové zajímavé, že nikdo z týmu mBank nenašel odvahu se pod to skvělé sdělení podepsat, jak teď koukám. Asi vědí proč.

mbank přijde zhruba s tím, co slovenská mbank:

mVKLAD

Výhody
* vedenie mVKLADU úplne bez poplatkov!
* garantovaná atraktívna úroková sadzba:
* 3 mesiace – 1,9% p.a.,
* 6 mesiacov – 2,2% p.a.,
* 12 mesiacov – 2,5% p.a.
* počet vkladov nie je obmedzený
* nízky minimálny vklad - 200 € (6025,20 Sk)
* jednoduché a pohodlné zriadenie vkladu bez písomných zmlúv, stačí byť klientom mBank

Vstupovala jsem do mBank za podmínek 3,5%, všude jsem chválila a doporučovala, přivedla jsem i další 2 lidi z rodiny, ale teď začínám silně pochybovat. MKonto si ponechám, ale peníze z eMax Plus převedu jinam - zakládám účet u AXA.

Co na to rict?! Ze by debilita vitezila na plne care? Docela zvazuju odchod z teto byvale super banky!!!

ještě že mám i ING konto, penízky jsem stejně tam přesunul už když šli na mizernejch 1,85% a ted se jenom směju, když šli dolů znova :)))) Jojo, poláci uměj.... ale pi*u

Vážení klienti? Upřímně - připadá mi to spíš jako výsměch. Že já nedal na známé, že cokoliv z Polska vždycky stálo, stojí a bude stát za h..no...

Myslím si, že jako jeden z vašich prvních klientů můžu napsat, že jste to pos..li!!! To nemůžete napsat rovnou, že se nás chcete zbavit? Sakra, buďte aspoň féroví!!!

Tohle je začátek konce m-Bank. Nicméně pořád je to lepší, než krach známý z družstevních záložen - např. bývalá Rodinná družstevní záložna. Přišel čas podívat se po jiné bance.

† † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † †

Co měl znamenat ten noční výpadek stránek www.mbank.cz? Nefungovalo fórum a blog taky ne! Netrénujete vy náhodou přípravy na den D = Definitivně zavřeno?
Pohřebácko-řehácká taktovka by tomu mohla napovídat!

† † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † †

Právě jsem si zřídil účet u konkurence. Jakmile bude aktivní, převádím všechny peníze k nim. Jak jednoduše to šlo k mBank, stejně jednoduše to jde jinam. Nashle, mBank.

vypadá to že Mbank přijala do svých řad hodně českých bynkovních "odborníku" kteří ovšem neumí nic jiného než ždímat klienty na vkladech i půjčkách. Byli jste dobří, ale nastal čas na změnu a ušetřete nás těch keců o úrokových sazbách ČNB, nikdo z ostatních nesnižoval tak často a tak moc jako Mbank...

Tohle už nepřekousnu. Spořící účty mBanky se ocitají na samém chvostu ve všech žebříčcích. Se spořícím účtem končím, odcházím kamkoli jinam, kde dostanu víc.

je mi lito, ale za tech par kliku to stoji tech par drobnej dat k nekomu kdo o drobne stradatele ma stale jeste zajem.
Možná nový avizovaný produkt nakonec překvapí. ??

....i když za únor počítali myslím stále 1,85%.....

....a to si vemte, že 10.3. to dají do aktualit....a platné to je od 1.2.2010!!!

mBanh by měla vyhrát cenu za nejlepší marketing roku, za nic víc ani náhodou. To jste asi spadli z višně, ne? Spořící účet 1% - to snad neni ani v Uzbekistánu. Jdu k jiný bance.

Kdyz sem si eMax Plus zakladal 2,80% se zdalo dobry. Nyni s 1% se musim poohlednout po jine bance. Nic jineho mi nezbyva a banka prijde o spusty klientu a tim i penez. Zde si muzete prohlednout jak uroceji sporici ucty jine banky http://aktualne.centrum.c... zatim nejlepe vychazi sporici ucet do AXA (2,5%-3,0%) a LBBW (2,50%)

Hm..tak sem se Mbanky vždy zastával, Mkonto je super...využívat budu i nadále,ale jediné štěstí je, že já bance peníze na spořící učet nedal, ale od banky jsem si vzal, hypotéku, takže těch pár kaček co si šetřím na dovču mam na ING ...

--- editováno vulgarity ---

S tímhle si může M Bank políbit řiť, balím svý prachy a jdu jinam...Zdravím vedení banky! Bývalý klient:o(

No, tak hlavně že máme dvě varianty spořících účtů. Ještě že mám jen dluhy :-D Kdybych nějaké úspory měla, už vím, kam si je jistojistě nedám.

Lidi, uklidněte se, mBank je podle mne ještě stále slušná banka. Když nic jinýho, tak má účet s kartou a transakce zdarma. Tuto službu vám jiná banka nenabídne. Ty spořící účty dneska asi jinak dělat jinak nejdou, pokud to nechce banka dotovat ze svýho.

Neuvěřitelné!!!!
Neustále se zhoršují podmínky, za kterých jsem k mBank vstupoval. Šlo jen o to nalákat co nejvíce lidí a pak jim zhoršit podmínky, aby více vydělávali. Zachvíli snad začnou s poplatky. Jsem mladý a pružný člověk, jestli takhle budou pokračovat, změním banku. Dnes už to není takový problém.

Ještě dejte reklamu na zhodnocení peněžních prostředků až 6% za šest let a výběr do 20% zůstatku na účtě zdarma. A nejvíc nechápu existenci dvou variant spořících účtů - PROČ?

Ještě můžete dát reklamu zhodnocení až 2% za dva roky a do 20% zůstatku na účtě výběr zdarma. A teď už vůbec nechápu dva spořící účty - proč tedy?

WTF?

Vy polsti --- editováno urážky ---, tahnete do pipip...

Tak si to shrnem. Překombinovaný a neohrabaný eMax Plus srovnal krok s eMax co se úrokové sazby týče. Z toho vyplývá, že zřízení eMax Plus bylo ztrátou času.

Važení, to, že jste všechny přesvědčovali o tom, jak jste jiní, a pak jste se ukázali jako ještě větší šmejdi, je velmi smutné. To, že jste to navíc udělali tajně a s platností k následujícímu dni z Vás dělá šmejdy bezkonkurenčně největší. Já už mám v tuto chvíli peníze jinde, ale mrzí mne to proto, že jsem desítky lidí přesvědčil, aby si u mBank otevřeli účet, a teď před nimi budu za pitomce. Jděte se bodnout!!!

45: slyšela jste někdy o termínu vyhlašovaná sazba? neříkám, že by informace o tomto článku neměla být na hlavní stránce nebo např. na logout stránce, dokonce by možná stálo za to zveřejnit tohle například 3-5 dnů dopředu. ale vyhlašovaná sazba znamená možnost okamžité změny..

Včera jsem si aktivoval účet u mBanky.
Už to tak vypadá, že si tam ty peníze vůbec nepřevedu... je snadné zadat příkaz do jiné banky...
asi se zdá, že je jim to jedno...
Lituji těch, co tam ty peníze mají a vůbec se to nedozví...

Tak tohle je ovšem něco, čemu bych nevěřila - jak mi můžete změnit úrok, ze dne na den a ještě mi o tomhle nedat vědět? Tohle je možné snad jenom v Čechách. V zahraničí by mi už dávno volal můj bankovní poradce a omlouval se mi, zatímco takhle se snažíte provést změnu tak, aby o tom v klienti nevěděli - kolik lidí si bude přepočítávat úrok, že? A tomu říkáte férové jednání? No to nic moc..

Kdo vymyslel tento způsob úročení, není hoden práce bankéře /pokud ovšem neusiluje o likvidaci/.
Jedno procento úroku u vkladu do 600000 na účtu, který se nazývá spořící, to nemá nikde obdoby !
Napraví se to úročením u slibovaných mVkladů ???Mno, nic se nedá dělat. Spoření přesunout někde jinde a zatím využívat mKonto, které je (zatím) docela výhodné. Akorát se obávám, že mBank zavře krám a na zmrazené vklady se bude čekat Bůh ví, jak dlouho.

Z klientu si delate dobry den, Vase produkty poslusne nasleduji manyry takzvaneho ceskeho bankovniho trhu, je mi trapne, ze jsem Vas jeste minuly tyden doporucil. Damy a panove z mBank, Vasi klienti nejsou hloupi, jsou zvykli zmenit kurs, zamyslete se nad touto skutecnosti.

Milá mBanko, považuji se za otrlého klienta, ale co je moc je moc. Odcházím během pár dnů a známí také tzn cca -několik miliónů. Jen tak dál drahá mBanko.... jen tak dál.

Zase klobouk dolů v informovanosti klientům, v RSS čtečce se to objevilo před půlnocí a za pár hodin mi snížíte úrok... super, jen tak dál a nejen že převedu i posledních pár kaček co jsme tam nechal, ale zruším i BÚ.

Doufám, že nové termínované vklady přijdou brzo! to co je na slovensku je mnohem atraktivnější!

Nedávno jste snížili úroky na "o ničem", ale co jste napsali tady, to už snad nemůžete myslet ani vážně a proto ještě jednou: Tak s tímhle už fakt běžte do p.r.d.e.l.e.

Tak s tímhle už fakt běžte do p.r.d.e.l.e.

Tak s tímhle už fakt běžte do p.r.d.e.l.e.

Tak s tímhle už fakt běžte do prdele!

Také pro mě je to poslední kapka. Už jsem si založil účet u AXA a jakmile bude aktivní, ihned převádím peníze...škoda
mKonto budu využívat nadále, ale spořící účet už pro mě u mBank není...

Tak a teď už jen zmrvit mKonto a končíme . . .

Uz od posledni zmeny zvazuji zda ty hlavni penize prevest, tak dneska jste me presvedcili. Zitra zakladam sporici ucet u jine banky a v patek to snad vsechno prevedu... no skoda.

tak poplatky budou další level. Pokud totiž klienti po tomto kopanci vypadnou s penězi bude potřeba na něčem vydělávat. Samotná mKonta moc vydělávat nebudou. Ale vzhledem k tomu, že rozhodnutí padají v polsku je zbytečné se tím zabývat.

Teť už zbývá jen zavést poplatky za příchozí a odchozí transakci ... nevím jestli si v mBank někdo uvědomuje, že mBank stojí (a padá) na klientech, kteří již jednou prokázali, že jim změna banky nečiní problém. - A kdo to udělal jednou, udělá to i podruhé:-) ... Takže jen tak dál!

mBusiness se změní jak?

Jste zoufalci. Pokud jako banka nedokážete zhodnotit vklady o cca 2%, tím spíše pokud předstíráte "diskontní filozofii", pak nemáte dlouhodobě šanci.
Jestli by to raději nechtělo návrat k původní myšlence nízkonákladové banky namísto bombastických kampaní á la TV spoty nebo megabilboardy...
M.

To je podle me jenom nejaka fama. V kurzovnim listku pisou ze eMax plus ma 1,8 a eMax 1,3 %.

epe - slepej na obě oči? emax šel na 0,8

opravdu dobra banka :-/

Takze u eMax zustava 1,3% a u eMaxplus bude 1,0% takze se zaroven prejmenuje na eMaxminus?

Já bych to nazval emax++
:-))

19:
Jo tak si jen myslíš že to lidi k něčemu nakopne. Většina bude remcat a prachy stejně nechám tam kde jsou.

Mě jen štve že mBank slibuje jiný produkty kde bych mohl peníze zhodnocovat, ale u slibů zůstává a jen sráží spořící účet na kolena nízkým úrokem. Alternativu ale neposkytuje, jen se o nich mluví a slubují je.

Docela by mě zajímalo jaká bude statistika v odlivu peněz po tomto kroku. Škoda že se k takovým číslům nedostaneme.

no koukam ze sem si nestih zalozit emax plus a o nic jsem neprisel. Tatik nejaky uspory du mu zalozit ING konto. Mno doufam ze tenhle podnik nekrachne, zatim k tomu z meho pohledu ma slusne nakroceno, dokud nesplatim za rok a pul pujcku 100/36.

.peter: Dobře, pochopil jsem, mají tam malou chybu. Ale flamewar z toho asi neuděláme :-)

docela bych se vsadil, že si od nikoho už dlouho nepučila :)

Konecne, aspon lidi zacnou uvazovat jak nakladat efektivne s usporama. Logickej krok mbanka ma evidentne prebytek depozit a proto je chce pryc, stoji ji to penize. Levneji ji to ted vyjde si pujcit na mezibankovnim trhu nez od klientu...

Tak ted jste tomu nasadili korunu ! ukažte mi nekoho kdo bude držet vic jak 600.000,- na sporicim uctu !

Tak to si s prominutím můžete strčit někam. Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají, od mBank jsem to nečekal!!!
Naštěstí jsem své úspory už převedl na ING s úrokem 2,25% Jen tak dál milí zlatí, konkurence má jistě radost!
Čekám, kdy přijdete se zpoplatněním vedení účtu.

Hurá!!! mBanka konečně ještě víc upadá! :-)

bože muj, sušit letos necelýho půl mega v mBance - to se nedivim, že musej ty klienty snad fyzicky nakopat do zadele aby to POCHOPILI že maj TÁHNOUT!

sonda: citujem "do zůstatku 600 tisíc korun bude aplikována úroková sazba 1 % p.a. a u částky nad 600 tisíc korun zůstává sazba 1,85 % p.a." a kde je hranica 600tisic? :) :) ak to ma byt do 600 vratane, tak v dlaej vete nema byt 599.999,99 Kč

sonda: vazne, pozri sa na tu vetu este raz

Úroky na trhu klesají, tak to rychle přehodíme na klienty. Prosím. Nevšiml jsem si ovšem, že by stejným tempem klesaly i úroky klientům, kteří mají některou z půjček. Opravdu nevidíte zádrhel, který tady je?

Jak navrhují ostatní, eMax PLUS klidně zrušte, protože tam už není nic, co by bylo PLUS. Suším u vás nemalou částku (< 600 000 ovšem), takže děkuji za dosavadní úroky, ale peníze se postěhují jinam.

Nový termínovaný produkt s lepším úrokem zařazuji mezi mSliby, které se mohou spnit za 10 let, anebo taky nikdy. Neslibujte a konejte! Ještě lépe - nejdříve konejte a pak zhoršujte staré produkty!

Vážení, jde to od desíti k pěti. Zkuste opačný postup, pásmové úročení navíc s tak nemožnou hranicí 600tis. je pohřbem pro tyto účty. To rovnou zrušte.

pro 8: Jaký halíř? Neumíte počítat? Ten vámi hledaný halíř bude úročen sazbou 1,85%.

9: toto je trefný příspěvek :)

To je mazec - lepší by bylo to udělat až bude ten termínovaný produkt. Přece jen málokdo asi bude čekat rok :-)

Pásmové úročení znamená, že pokud bude kreditní zůstatek na účtu eMAX Plus ve výši 700.000 Kč, pak kreditní zůstatek do výše 599.999,99 Kč je úročen sazbou 1 % p.a., dalších 100.000 Kč je úročeno 1,85% p.a.

a co ten jeden halier od 599.999,99 Kč do 600 000,00 Kč ? ako bude uroceny ten?

Vážení, s tímto úrokem jděte do prdele. :(

Dobrý den, se službami na běžném účtu jsou spokojené (jednoduché, funkční a de facto zadarmo), ale spořící účty mBank stíhá jedna "rána" za druhou. Hned dnes peníze převádím jinam...

A co takhle ty fondy, koukám že prostě fondy nebudou a ikdyž to řekne šéf tak je to jedno. Buď si vymýšlel E15 a nebo pan Janusz Mieloszyk LŽE. A pokud nevěděl s jistotou že se tak stane, tak měl raději mlčet.
http://www.e15.cz/byznys/...

Nejlepší je ta věta: Představíme také nové produkty, ne později než v únoru.
- škoda že nebylo řečeno ve kterém roce. Nebo toto snížení úroků je právě ten nový produkt?

většina lidí se o tom stejně nedoví...

Vidím, že zde příspěvky nejsou a na mfóru už plno. nedá mi to zkusit zopakovat tamní svůj příspěvek i zde ve snaze "promluvit" přímo k bance...
Podle mne asi stále velká část klientů neplní přání banky zrušit vklady, tak banka už neví, jakým absurdnějším opatřením klienty natolik zaujme, že odejdou (ač to, co zde dnes čteme, by hned tak někdo pro úročení nevymyslel). Nejsem vlastník banky, ale opakovaně si dovolím upozornit, že je zde pro banku jeden háček. Je jasné, že mezi výhody patří bezpoplatkový běžný účet a jakž takž úročený spořicí účet, když jde mezi účty okamžitě převádět. Jakmile spořicí účet už nemá ani "jakž takž" úrok, je otázka, zda nepřejít nejen k jinému spořicímu účtu jiné banky, ale i v kombinaci s běžným účtem, k němuž je lepší úřok spořicího účtu. Tím pádem se AXA (a jiné teď a v blízké budoucnosti) stává ještě větším konkurentem. Jde jen o to překonat lenost a převést trvalé příkazy aj. do jiné banky. Jako vlastník banky bych se začal obávat, zda dneškem se neodstartoval zánik banky. Anebo to je vědomý a cílený první krok?

Nebylo by snad lepší ten eMax Plus úplně zrušit? S takovými podmínkami jaké tam jsou a nyní i po změně úročení výrazně směrem dolu už asi pro značnou většinu klientů nebude nijak atraktivní. Nebylo by snad lepší ten eMax Plus nahradit tím novým termínovaným produktem s atraktivnějším úrokem. Bude ale asi dost záležet zda ten úrok bude atraktívní nejen z pohledu mBank ale také i z pohledu klientů.

Něco podobně vymakanýho má spořka, říkaj tomu chytré spoření