zpátky

Změna sazebníků od 1.9.2009

Dnes, tedy s předstihem měsíc a den, bychom vás chtěli upozornit na změny v Sazebníku bankovních poplatků (jak pro individuální, tak podnikatelské účty). Předpokládáme, že se velké většiny z vás nedotknou a ostatní by měly motivovat, aby ve výsledku platili méně. Zároveň doporučujeme spočítat si, kolik jste dosud na poplatcích v mBank zaplatili a zda se u vás popisované změny projeví.

V nedávné době jste se mohli v médiích setkat s různými srovnáními – Kolik zaplatí průměrný spotřebitel za svůj bankovní účet na poplatcích. V naprosté většině z nich vycházíme jako nejvýhodnější – ale velmi jasně je na nich vidět, jak důležité je již vstupní zadání parametrů. Pokud váš „průměrný“ Klient vybere 10x měsíčně z „vlastního“ bankomatu, pak vychází nejlépe takové balíčky, které poskytují třeba právě všechny výběry z vlastního bankomatu zdarma. Otázkou pak je: je toto průměrný Klient nebo marketingový trik, jak vyhrát v průzkumu? Protože většina z nás (z vás) se snaží chovat spořivě, vybírá 90% našich Klientů třikrát a méně měsíčně.

Vím, že níže popsané změny nebudou přijaty s nadšením, ale na druhou stranu jsme se snažili, aby zasáhly jen malou část z vás – a aby ve výsledku všichni platili méně. Protimluv? Myslím, že ne - pojďme se na to podívat podrobně. Nové sazebníky najdete na stránce Nový sazebník a Nový sazebník pro podnikatele (změněné položky jsou tučně, aby bylo vidět, co se změnilo, kurzívou jsou pak označeny textové úpravy, které se nedotýkaly cen).

Jedinou zásadní změnou je poplatek za čtvrtý a další výběru z mKONTA (totéž platí také pro výběry z eMAXu a mPůjčky kartou), který je nově 35 Kč. Jde sice opticky o velkou změnu, nicméně oněch 19 Kč nepokrývalo náklady, které jsou pro banku s výběrem spojené a ve finále tak tratila jak banka, tak Klienti (protože za 4. a další výběr stejně platili). Analyzovali jsme vaše chování a je vidět, že velká většina z vás se snaží vyhnout jakýmkoliv poplatkům a v ideálním případě je držet skutečně na nule – a proto racionalizujete svoje chování a vybíráte méně než čtyřikrát. Pokud byl ovšem člověk zvyklý na velmi levné výběry (i když většinou jen ve „svých“ bankomatech, před kterými se pak tvořily fronty, i když sousední „cizí“ bankomat byl vždy beze zájmu obcházen), zbytečně pak platil více za ony dodatečné výběry, které již nejsou zdarma. Protože se jedná o skutečně citlivou věc, rozešleme příští týden také e-mail všem Klientům, kteří v červnu či červenci měli 4 a více výběrů. V něm chceme tyto Klienty upozornit na to, že pokud budou maličko lépe plánovat, nejenže se jich zvýšení poplatku nedotkne, ale ve finále ušetří, protože tento poplatek nezaplatí vůbec.

Součástí této „osvěty“ bude např. také informace o službě CashBack – jde o výběr hotovosti zároveň s placením nákupu kartou. CashBack u nás stále ještě není příliš rozšířený – ale pro výběr menších částek (většinou řádově stokoruny) je to ideální varianta. Využívat jej lze např. v řetězcích Globus nebo Interspar (pozor: Albert CashBack není standardní Visa CashBack a ČSOB jako jeho poskytovatel ho neumožňuje využívat pro karty jiných bank) a je to zdarma – takže ideální řešení pro ty, kdo potřebují vybírat častěji než 3x měsíčně. Další možností (naopak pro výběr skutečně velkých částek) je Cash Advance – o této službě řada lidí neví, a přitom je to nejrozumnější způsob pro výběr velkých sum – z karty, na pobočce banky (jediným omezením je fakt, že některé pobočky např. KB či ČS to umožňují pouze pro embosované karty - tedy nové delfíny vydávané od ledna letošního roku). I zde dochází ke zdražení na 35 Kč, nicméně ve srovnání se jedná o řádově nižší poplatek než za tuto službu zaplatíte u konkurence.

Další změny jsou pak u papírových výpisů a potvrzení (papírové výpisy u nás používá méně než 1% Klientů), kde jsme pouze vycházeli z nutnosti pokrýt náklady. Totéž pak platí o mLince. Z celkového počtu hovorů je jen cca 10% provádění aktivních operací, a ještě méně procent hovorů vede k provedení zpoplatněných operací. Chápu, že zejména opticky změna u mLinkových operací (z 12 na 20 Kč) nevypadá pěkně, protože i když jde vlastně o jeden poplatek, v sazebníku je na spoustě řádků – ale jedná se o alternativní, záložní kanál a říkáme tím: pokud to jde, používejte Internetové bankovnictví. Je to výhodnější pro vás i pro nás.

Nechtěl jsem, aby se v komentářích objevovaly útoky, že se snažíme si na něco hrát nebo něco „na oko“ kompenzovat. Nicméně je zde ještě jedna podstatná změna: nové položky, které se týkají pojištění karet. Platnost je od 1. září, i když to není termín počátku prodeje, budeme se snažit, aby se tak stalo co nejdříve. Více o pojištění ke kartám se dozvíte včas před spuštěním ve speciálním příspěvku, ale aspoň několik základních fakt: Bezpečná karta vás za 19 Kč měsíčně ochrání zejména pro případ zneužití karty před jejím zablokováním, ale má celou řadu dalších výhod (platí i pro doklady, klíče a podobně). V kombinaci se stávajícími Obchodními podmínkami jste pak krytí proti ztrátám ne do 10 tisíc nebo 20 tisíc – ale plně, bez limitu (samozřejmě, pokud jste si nenapsali PIN na kartu). Dále je zde pak cestovní pojištění (po kterém mnozí z vás volali): pro debetní karty a „černou“ kreditku jde o Family Classic za 60 Kč měsíčně a pro zlatou kreditku pojištění Family Gold za 75 Kč měsíčně. Pojištění platí vždy nejen pro vás, ale pro celou rodinu a věřím, že cena za něj patří k nejlepším na trhu.

Tyto dnes prezentované změny budou následovat ale i změny příjemnější: brzy dojde na úpravy obchodních podmínek, kde chceme vyjít vstříc např. volání po více šablonách na eMAXu a také chystáme projekty, které by vás měly přesvědčit o tom, že platit kartou je nejen bezpečné, ale i výhodné. Jakou budou mít formu? Nechte se překvapit, ale určitě plánujeme výhody neomezovat jen na kreditní karty, ale budou se týkat i debetních – čili normálních „delfínů“.

V souvislosti se službami Cash Advance a Cashback jsme se rozhodli vytvořit "stálé" téma na mFóru, kde budete moci popsat své zkušenosti - protože obě služby nejsou zatím masově využívané, může se stát, že narazíte na nějaké komplikace (jako je nezaškolená obsluha) - budeme se snažit pomáhat vám a působit i na vnější subjekty, aby se situace zlepšovala.

Aktualizace (4. srpna): Seznam míst, na kterých lze využít Cashback - poskytovatel Česká spořitelna - Komerční banka (PDF).

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (215)

Vložit komentář

rád bych upozornil na jednu nepřesnost. CashBack v Albertu je bez problému možný a to už pěkných pár měsíců. Prosím o opravu. :)

Mám dotaz ke službě Cashback. Neplánujete s touto službou proniknout do obchodních řetězců Ahold, Kaufland apod?

Jsem velmi spokojen s vašimi sluzbami. Chci se zeptat kdy bude mozne v mBank zalozit cizomenny ucet(EURA dolar)

Děkuji za odpověď

mBank je solidní pěknej urok a jestě žadný poplatky to je super.

Dobrý den,

Kdy orientačně předpokládáte dostupnost více šablon na eMaxu? Stačily by mi 3, maximálně 4.

Zdražení poplatku za výběr z bankomatu má pro mě být výhodou? Když si to zopakuji, tak se zasměju, ale stále v tom žádnou výhodu nevidím. Pro příklad: tento měsíc jsem nutně potřeboval vybrat víekrát než 3x. Když budu mluvit konkrétně, tak celkem 7x. Tzn. 4x 35 Kč. Banku bez poplatků si představuji trochu jinak... Výše uvedená věta, že původních 19 Kč za 4. a další výběr z bankomatu ani nepokryje náklady na výběr pro banku mě docela šokovala... to ten původní sazebník dělal nějaký amatér? Původní záměr mBank dobrý, spíš si ale myslím, že se vše posouvá k horšímu...

Poslat zprávu

2 Lada - 1.11.2009 vstoupí v platnost novela zákona o platebním styku, v němž mimo jiné budou banky povinny informovat klienty o zůstatcích na účtech měsíčně a tuto povinnost splní, pokud pošlou informaci klientovi písemně nebo elektronicky - obě varianty jsou podle novely přípustné.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Dobrý den,zajímalo by mne,zda se klientů dotkne ten nesmyslný zákon o povinných papírových výpisech,o kterém jsem se dočetla.Pokud si dobře pamatuji,je to z dílny EU.Mohli by jste se k tomuto vyjádřit?Děkuji


dobrý den - dalo by se zrušit :
"vyhotovení a zaslání potvrzení o zřízení povolení k inkasu / SIPO" - případně zaslat elektronicky - 100 kč poplatek"
potřeboval bych zřídit obě dvě služby, a 200 Kč se mi zdá dost, dá se to chápat jako skrytý poplatek?
a prosím je třeba potvrzení zasílat pri každém povolení inkasa pro jednotlivé subjekty, nebo se zašle pouze jednou pro jeden subjekt (např. operátor), a při zřízení dalšího - např. (stavební spoř.) už ne?
děkuji za odpověď


chtěla jsem si u Vás vzít půjčku, ale v porovnání s konkurencí, jste nejdražší. Zřejmě už není pravda, že jste nejlepší, co se týká poplatků apod.

V celku mi vše vyhovuje, pouze - nemůžu mít mBanku jako "hlavní" banku protože nelze přijímat zahraniční platby, jak je to do budoucna? Dočkám se SWIFTu? Rád si za něj nějaký drobák připlatím.

dobrý den,

dala by se zrušit služba zasílání papírových výpisů při zřízení SIPA/inkasa - poplatek 100Kč?
nebo mi bude automaticky zaslán bez objednání,
šlo by případně zaslat elektronicky?
děkuji

Poslat zprávu

2 Míša - v případě spolumajitele mKONTA je karta pro každého majitele účtu zdarma.

S pozdravem

Tomáš

Tak už jsem taky na půli cesty k mBank....
Jen by mě zajímalo, jestli budu platit něco navíc (a kolik), když jsem zažádala o 2. platební kartu i pro svého "rovnocenného" spolumajitele účtu??

V současné době intenzivně pracujeme na projektu cestovního pojištění. Z pochopitelných důvodů nemohu v tuto chvíli blíže specifikovat termín spuštění. Věřte, nicméně, že aktuální informace budou zveřejněny na webu mBank jakmile to bude možné. Děkuji za pochopení a trpělivost. TV

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, pátrala jsem po zmíněné možnosti cestovního pojištění, ale bylo mi řečeno, že ačkoli je tato služba v sazebníku již uvedena, není poskytována? můžete mi říct, od kdy bude k dispozici? Děkuji.

Asi jsem ze stare skoly, ale po precteni nekolika dotazu a odpovedi jsem si uvedomil, ze ty nejnovejsi dotazy jsou az na konci. Vsechny novinky blogu jsou vzdy nahore na ocich a prvni. Slo by prosim otocit blog s dnesnim datumem nahore a datum 2009-07-31 14:31:35 dat az nakonec jako prvni. Mozna mate jiny nazor, presto predem diky za odpoved.
Jako bezny uzivatel jsem s mBank velice spokojen

Dobry den, mozna jsem spatne hledal, ale nikde jsem nenasel informace o pojistnem kryti Family Classic popripade info jak si ho zridit. Pomuzete ? :-) Diky predem

Je pravda že počítadlo výběrů by nebylo na škodu :)

V pripade bank.vypisu digitalne podpisanym autoritou na uzemmi CR je jiz akceptace zakotvena z zakone a zacina se prosadzovat v praxi. Proto bych privital implentace digit.podpisu v pripade elektornicky generovanýho vypisu i online.Neoc takoveho umoznunije nini jiz Ceska sporitelna, pokud mam dobre info pripade zasilaných el. vpýpisu. S pozdravem
Roman Teplan

Vážení, tak tímto se loučíme...150 Kč za každý 2. a další převod na eMax? Jaký mají tyto účty potom smysl? Zachovat maximálně mKonto na platby, z čehož zase nebude nic mít mBank mi přijde naprosto fer. Za poslední rok jste dokázali 3x utáhnout smyčku, pokaždé "bezbolestně", ale toto je OJEB....děkuji a díky čau.

Dobry den,
pokud vysoce zpoplatnene operace nejsou spojeny s varovanim, jedna se o obycejne zamerne vydelavani a hovorit o tom jak pomahate zdrazenim usetrit klientum je napovazenou. Omylem jsem provedl prevod mezi emax ucty kdyz se ze dne na den zmenilo uzivatelske rozhrani a ac jsem penize hned vratil zpet, 150kc mi nikdo nevratil a na reklamaci se nikdo z banky neobtezoval odpovedet, jen jsem si na mLince poslechl jak se mi nekdo ozve. Ac se to stalo v noci a stejne nemohla probehnout operace prevodu prostredku mimo banku, prisel jsem pouze o 150 korun, Jsem tim dost zklamany, s resenim omylu u konkurence mam lepsi zkusenosti a system v mbance nabyva na slozitosti a nahrava chybam, za sktere se draze plati:(
Za me muzu rict ze pokud se neobjevi nejake varovani u prevodu za 150kc nebo pocitadlo vyberu, tak si preposilam sporici prostredky jinam, kde nehrozi takovy poplatek.

Nevyhnu se častějším převodům ze spořícího účtu (stavím) a nemíním platit těch skokem z 0kč opravdu brutálních 150 Kč. Proto k tomu upřednostním Ing Konto, které provozuju souběžně, a které má stejný úrok. Zároveň s tím, abych měl "peníze po ruce", převedu většinu prostředků tamtéž.

PLATEBNÍ PODMÍNKY BY SE NEMĚLI MĚNIT DEN ZE DNE. BYLO BY VÝHODNĚJŠÍ INVESTOVAT DO POBOČEK.
ABY NEMUSELY BÝT VYUŽÍVÁNY CIZÍ BANKOMATY.

Vždyť je to tak jednoduché. Demokraticky právní stát = možnost výběru. Komu se to nelíbí..., a naopak. Jsem klient, protože to mám zadarmo a např. při bankovních výběrech umím napočítat do třech. No a když na to přijde, tak těch 35 kč......pořád je to méně za celý měsíc jak kde všude. A spořící účet se nenazývá spořící jen tak nadarmo, no ne? Až pro mě přestane být mbanka výhodná, tak se seberu a půjdu jinam. Toť vše.

mmm: aj na vlastní mKonto, ale to platí pouze při DRUHÉM A DALŠÍM převodu! První převod v kalendářním měsíci je vždy zdarma ať je to na jakýkoliv účet, do jakékoliv banky.

V prvé řadě nutno říci, že Mbank se dříve nebo později přiblížím cenám ostatních bank. Nenápadně, ale přece. Prvním krokem bylo nesmyslné přeskupování účtů Emax. Nenápadně banka zrušila výhodu, že člověk mohl platit i dobře úročenou kartou a donutila nás přeskupovat peníze z účtu na účet. Kromě jiného, když to špatně naplánujete, zaplatíte 150Kč, což je dost velký poplatek na hodně dlouho. PROSTĚ NESMYSL. Teď výběry 35Kč, příště platby za účet, které nám budou vysvětlovat vlastně jako výhodu. Když někdo umí, prodá i h....... Banky musí vydělávat, jistě, ale ať vydělávají na úrocích, které mají z našich peněz - není to zrovna málo. Holt, někdo chce ne miliony, ale miliardy zisku a to je pak těžké. Jen houšť.

rada by som sa opytala, ci sa za spoplatneny prevod povazuje aj presun prostriedkov z eMaxu na vlastne mKonto, alebo len na mKonta inych uzivatelov a konta inych bank.
Taktiez by ma zaujimalo, kedy bude mozny medzinarodny prevod penazi?
Dakujem za odpoved

odchozí platba z mBusiness konta jako jediná stojí 3Kč. Od samého začátku zavedení podnikatelských účtů.

Zdravím Andyho, já jsem z druhého konce republiky a jeho poznatek s vybíráním hotovosti pozoruji vždy při návštěvě Kauflandu. Fronta o 30lidech před bankomatem ČS, že se kvůli nim nedá téměř projít do prodejny.
Asi těm lidem nikdo neřek že můžou tou kartou i platit, ne jenom vybírat. :-)

Opravte mě jestli špatně hledám, ale nezapoměli jste náhodou zmínit zavedení poplatku za odchozí platby u firemních účtů?? Připadá mi to trochu absurdní když na nulových poplatcích stavíte své reklamní kampaně. Zvlášť když je tady i finanční instituce která měla dřív než vy převody i paušály opravdu zadarmo a mnohem lepší služby... akorát "trochu" zaspalo jejich marketingové oddělení.

Nový sazebník - v pohodě. Vadí mi ale dřívější náhlé snížení úroků. To beru jako podpásovku.

Nový sazebník - v pohodě. Spíš mi vadí dřívější náhlé snížení úroků. To beru jako podpásovku.

Čtu změna, lekám se, ale nakonec se nepříjemné pocity nedostavují. Fajn, zdražujete, ale každý normální spotřebitel si dokáže spočítat, zda se mu vyplatí zůstat nebo jít někam jinam. Obrovskou výhodou, kterou mBank disponuje, že komunikují, jsou flexibilní a nic nezastírají (tím myslím oznámení – mimochodem komunikačně zdařilé a diskuzní fórum). Takže závěrem já zůstávám, jen tak dál mBank hlavně nechte prosím možnost klientům navolit si optimální skladbu jejich služeb.

Jsem ráda, že informujete v předstihu a že berete v úvahu i názory nás klientů. Výběry se mne nedotknou, hlídám si je. Nerozumím pojištění karet - to budou pojištěny všechny karty, tedy i moje? a znamená to, že za to budete účtovat každý měsíc 19 Kč? Díky za odpověď.

TO Andy: Myslím, že je to poněkud přehnané s tím výběrem u Globusu, já jsem tedy nic podobného nikdy nikde nezažil a ani nevím, že by někdo z rodiny, či známých takto činil. Nicméně neříkám, že se tak nemohlo výjimečně stát (zvláště u starších občanů, kteří bohužel ke kartám velkou důvěru nemají) a Vám jako zaměstnanci banky (skoro??) může tato historka připadat zajímavá  a podpořit teorii, že zdražení je vlastně moc fajn.

Domnívám se, že se pozornost příliš upíná k výběru za 35,- Kč (4. a dalšímu – což se mě skutečně vůbec nedotkne, a přesto se mi tato politika nelíbí!). Celou věc je potřeba vidět více globálně. Zdražování prostě není dobré nikde a už vůbec ne u banky, jejíž motto je „bez poplatků“. My s tím tady zřejmě nic nenaděláme, jak nahoře rozhodnou tak bude, a potom je na každém jak se rozhodne dále (viz doporučení a oblíbené motto p. Styxe).

Každopádně jsem zatím s bankou spokojený, to musím podotknout, jelikož jsem to v prvním případě nezmínil, ale už teď si dělám malé otazníky.
Navíc já banku NEPOVAŽUJI jako náhražku odborné, či naučné literatury, na to jsem příliš zaneprázdněn (i tyhle články ukrajuji z času vymezeného pro spánek po náročném dnu) a ani mě nebaví studovat stále nové sazebníky (úroky/poplatky) a zda mají pobočky a kde najdu cash back/advance… apod.

Já banku potřebuji, aby mi sloužila, bez mého velkého přičinění. To se zatím více méně u mBank děje, tak jen doufat že to vydrží!

Naprosty souhlas s Andym.

To Lukáš (178): Pokud jste tak "normální", že vyberete z bankomatu hotovost a jdete tou hotovostí zaplatit na pokladnu vybavenou platebním terminálem, tak "normálně" plaťte poplatky. Nikdo Vám neříká, jak máte platit. Ale některé způsoby jsou holt nákladnější (jak pro Vás, tak pro banku, tak pro obchodníka). Ale výběr je na Vás.
P.S.: Fakt se vždy musím smát, když vidím před vchodem do Globusu lidi, jak se domlouvají, kolik mají vybrat z bankomatu na nákup. :-D
(Pro Vaši informaci: jsem, na rozdíl od Styxe, "skoro zaměstnanec" mBank. A také klient, co nezaplatil za téměř dva roky používání účtů u mBank ani korunu na poplatcích a nezaplatím ani za nového sazebníku.)

To styx: Kecy, kecy a zase jen kecy, zaměstnanče slavné mbank... Zdražili jste nám výběry z bankomatů o 100 % a to nijak neokecáš.... Každý normální člověk má více jak 3 výběry měsíčně.... Je to pro mne omezení, je to jen a jen má věc zda platím hotově nebo kartou a nikdo mi nemá říkat jak mám platit.....

to Lukáš... + edtv: Za to, že obhajuji mBank nemám ani korunu, stačí mi to, že mě zatím kromě zmíněného potvrzení ani korunu nestála... Kdybyste si můj příspěvek přečetl, věděl byste, že jsem nad tím zdražením nejásal...jen konstatoval, že mě se nedotkne...myslím si, že zdražení transakcí přes operátora i výběrů je jasná snaha banky, profilující se jako internetová a bezhotovostní, přimět klienty k efektivnějšímu chování...bohužel někteří z nich místo toho reagují, jak kdyby jim někdo rozšlapal bábovičky na písku...

Uvědomte si, že jsou pořád na trhu banky, které si účtují za KAŽDÝ výběr a to i z VLASTNÍCH bankomatů...o tom, kolik můžete někde zaplatit za výběr u konkurence se ani nebavím...poplatek je začátek a procento z částky konec...aspoň teda moje zkušenost s ČS mluví jasně...a o neomezených výběrech zdarma v zahraničí ani nemluvím...

Cítím zde jasnou snahu mBanky naučit klienty kartou platit (koneckonců její hlavní určení, proč se jmenuje platební???), což je ve všech případech zdarma...ne však třeba v ČS, protože zaúčtování platby kartou je rovněž transakce a tudíž stojí 5 Kč...když jsem tohle zjistil, byla to poslední kapka a druhý den jsem již nebyl klient...takže, pokud je vám proti srsti více platit kartou a méně vybírat, jste samozřejmě nespokojení...je ale potřeba si uvědomit, že bez vlastní sítě bankomatů může být dotování i těch prvních tří výběrů poměrně nákladná záležitost a dotovat vám všechny by mohlo vést k tomu, že si budete pětkrát týdně chodit pro dvoustovku a banka to velmi rychle zarazí...chápete, kam tím mířím? Nechci se dostat do fáze, že kvůli takovým jako vy, budeme platit třeba dvacku, ale za všechny výběry...to si radši svoje výběry rozvrhnu a platím kartou, kde se dá...

A co se týče úroku? Ano, dá se říct, že klesání úroku na eMaxu bylo rychlé a poměrně brzké...ale dříve nebo později se museli přidat i ostatní, protože by museli z těch svých nahrabaných peněz z poplatků úro nákladně dotovat...no a protože mBank je menší, logicky ho musela přestat dotovat dřív, protože by přišla na buben :-) A vzhledem k tomu, že vám nic nebrání založit si lepší spořící účet a zadarmo na něj všechno převést, myslím, že není na místě se rozčilovat...pokud vám někde dají 3,5% vesele tam utečte a až se mBank zase pochlapí, vraťte se...může to být jednodušší?

A ještě pro edtv co se poboček týče...jaká jedna pobočka??? zkuste si přečíst jejich seznam třeba tady na stránkách...navíc, kdybyste četl stránky pravidelně, věděl byste, že mBank se profiluje jako nízkonákladová, internetová banka, která nechce stavět na pobočkách...jestliže jste chtěl chodit vybírat a vkládat peníze na přepážku, zůstaňte si u konkurence a netlačte do toho mBank, pobočky s bandou přebytečných lidí jsou přesně to, kvůli čemu jsou jinde poplatky...

1 měsíc dopředu o prázdninách/dovolených??.... to není příliš včas!! Já jsem se k tomu dostal (náhodou) dnes.

TO Standa 170: uváděné informace jsou poněkud zkreslené (vybráno šikovně) - mám 2 paralelní účty a vím že to tak zcela není (například za vedení karty 400???).

TO Styx 172: proč by člověk měl hned odcházet? Když se mu něco nelíbí? Vyjádřit svůj názor není vůbec od věci. Nebo by se Češi měli stále chovat jako ovce vedené na pořážku?? S Lukášem do jisté (velké) míry souhlasím

TO Lukáš 171: já opravdu z mBank nevybírám ani korunu, ale to nic nemění na faktu, že zdražování mi příjde velmi špatné. Už ten šok ze snížení úroků u emaxu!! (a to ještě žádná krize nebyla - teď je to alespoň na co hodit)

TO all: taky se domnívám, že je tu většina lidí nasazených z mBank, myslím si že nikdo nemůže jásat nad zdražením, které se dříve nebo později pravděpodobně dostane i do IB a dál... a dotkne se prostě všech. Nehledě na to, že se jedná o banku bez pobočky (dle někoho je v Brně pobočka, to jsem zatím nezkoumal, ale 1 pobočka na ČR??) a tudíž je tu mnoho jiných omezení (vklady, reklamace....)

Holt nezbývá než vyčkávat a být ve střehu.

Navíc jsem teď zjistil, že se musím zaregistrovat... to mraky lidí odradí!!

A také je lež to, že většiny z nás se nový sazebník nedotkne, jak píš ve svém bloku Zbiejczuk. Já si dovolím tvrdit, že se dotkne každého klienta této banky, jelikož nevěřím tomu, že většina má 3 výběry a méně měsíčně!

Pro Styx: Kolik vám mbanka platí za to, že ji tady tak obhajujete?? Já bych ji už nikomu nedoporučil.

Víte, ono totiž jde o to, že lidé u nás jsou na to, že bankám svěřují své peníze a ještě jim za to musí platit, zvyklý. A já si prostě myslím, že to není v pořádku!!!

(171) A je to tady zase...odstavec naprosto o ničem...pane Lukáši...pokud se Vám to nelíbí, vykašlete se na rozmáchlá gesta a nadávání do zlodějů a prostě odejděte...uvidíte, jestli se k Vám přidají desetitisíce nebo jen těch pár brblů z tohohle fóra :-D

Naprosto se ztotožňuji s výroky 158 a 166. Oni si zdraží téměř o 100 % a většina lidí tady jim za to skoro děkuje. Neslibovala nám vám mbanka nulové náklady za provoz účtu?? Je zcela normální mít více jak 3 výběry měsíčně, mí kamarádi mají 8 i více výběru měsíčně a nemyslím si, že by to mělo být něco zvláštního, 3 výběry měsíčně jsou málo. A jestli mám bance zaplatit za předražené výběry nebo za vedení účtu - to už pak vyjde úplně nastejno. Mbanka žehrá na to, že banky u nás jsou zvyklé své klienty sprostě okrádat a že se s tím nic nedělá, mbanka je už stejná jako všechny ostatní banky. Jak je možné, že tak sprosté jednání se svými klienty si banky dovolují jen u nás??? Dovolily by si to snad v Německu, či Velké Británii?? Velmi o tom pochybuju!! Byl jsem hlupák, že jsem uvěřil (a spousta dalších) mbank v tom jak se dušovali, že je u nich vše zadarmo, byl to nic víc než jen obchodní trik, jak si získat klienty. Nikdo mi nevymluví, že všechny banky u nás jsou stejní zloději a mohou si podat ruku, včetně mbank!

Všem, kteří žehrají na vysokké poplatky u mBank doporučuji zřídit si účet u ČS a.s. Uvádím pár příkladů:
poplatek za příchozí platbu ( i od ČS ) 5,- Kč
vklad hotovosti na pobočce na vlastní účet 8,- Kč
výběr z vlastního bankomatu 6,- Kč
inkasní platba ( i na účet ČS ) 5,- Kč
jednorázová platba na účt ČS 2,- Kč, cizí účet 4,- Kč
roční poplatek za debetní kartu 400,- Kč atd
Všem klientům, kterým nestačí tři výběry z bnk, doporučuji platit všude kde to jen jde, kartou. Mě nedělá problém zaplatit kartou v SUPERMARKETU i nákup za 150,- Kč. Potom musí i 3 výběry za měsíc na drobné nákupy stačit.
A těm, kdo memají své účty pod kontrolou, vzkazuji, že za blbost se platí.

Tak musím ještě zareagovat na jednoho exota, na kterého jsem tady v reakcích na tento blog narazil...č. 131:..podle jeho potřeb používání mBank by platil měsíčně 1000Kč; no to snad ani není možné, to bych rád viděl skutečně jeho výčet aktivit na bankovním účtu, jakési mazlení, či co? To snad vybírá z bankomatu po 1Kč, čerpá z eMax stejně tak (aby neztratil úroky)...a nebo nevím. Na to mám snad jediný hodnotící názor...to musí skutečně MAKO!.Mně by totiž mooc zajímalo, u které banky bych bez dalších dodatečných podmínek mohl s 0Kč poplatkem platit příkazy, vkládat peníze, vybírat z bankomatu do 3 výběrů(tomu jsem se a vetšina klientů přizpůsobili),zřizovat i rušit příkazy, inkasy apod.?Pokud mi tohleto vše u mBank vydrží po celou dobu její existence, tak ať si ostatní poplatky za "nadbytečnosti" klidně zvyšuje, jak chce..se mnou to ani nehne! Sice mám určité výhrady k nabízeným službám (převody mezi účty mBank v EUR nebo principiální systém úročení depozitních vkladů u banky), ale není to pro mne zdaleka důvodem, proč bych měl tuto banku zavrhnout.Takže taková maka a dementi asi možná zůstanou tím posledním stéblem, ze které se chytají ty naše "osvědčené dinosauří banky", které vykazují své zisky pouze z vybraných poplatků (viz například záverečná zpráva hospodaření ČS...průkazné počtení!). Howg...

Dal jsem si tu práci a přečetl jsem si všechny příspěvky a nad některými jsem se opravdu od srdce zasmál...je jasné, že nad novým sazebníkem asi není na místě skákat radostí, ale rozmáchlá gesta jako "končím s vámi", "jste lháři" nebo "je to podraz" jsou opravdu směšná...však si běžte, ale pokud máte IQ vyšší než dnešní datum, zkuste nejdřív vychladnout a znovu se podívat, jak moc se vás ty změny týkají...

Úroková sazba je tam kde je, protože je prostě taková situace na trhu a pokud vám jiná banka dává větší procenta, tak si tam těch svých pár tisícovek přesuňte, když si myslíte, že na tom vytřískáte hory doly...

A vy, co nadáváte na zvýšení poplatku za 4. výběr...? Proč se asi kartě říká platební? Aby se s ní platilo...když potřebujete vybírat 5x týdně na nákup a přijde vám to draho, tak se holt budete muset poohlédnout po jiné bance...

A vy, co se rozčilujete nad poplatkem 150 Kč za 2. převod z eMax plus??? Proboha probuďte se už...buďte rádi, že neplatíte už ten první !!! Spořící účet je od toho, aby se na něm spořilo a ne abyste si na něm zakládali trvalé příkazy a vybírali si z něj každej pátek na nákup v hypáči...jak vám má banka zhodnocovat peníze, když neví, jestli si je zítra všechny nevyberete???

Já se připojuji k těm, co i přes některé kotrmelce, za které jsem jí patřičně vyčinil na fóru, mBank stále podporují a doporučují...já to mám stále za 0,- . Jediný poplatek bylo 80 Kč za potvrzení o inkasu, které jsem zaplatil jen proto, že na něm tvrdošíjně trvala ČS, zřejmě v domnění, že se mi aspoň trochu pomstí za zrušení účtu, z kterého se do té doby inkasovala splátka úvěru...nestalo se...úvěr se bez problémů dosplácel z mKonta a moje letitá spolupráce z ČS je minulostí...díky bohu :-) Luboš

Musim napsat ze takhle mi ty zmeny cen prijdou naprosto v poradku a jsem rad ze se mbank z minulych uprav poucila. Takhle si predstavuju ferove jednani. Pokud si nekdo vybira prachy z bankomatu kazdej druhej den tak je to s prominutim debil .. stejne tak jako kdyby stavel barak a chodil si do stavebnin kazdej den koupit 5 cihel.
Jen bych se chtel zeptat jak je to kdyz vybiram z bankomatu koncem mesice a k zauctovani dojde az nasledujici mesic. Pocita se den vyberu, nebo den zauctovani ?
Ohledne mlinky .. pokud je nekdo natolik linej ze se mu nechce, nebo natolik blbej ze nezvladne vyplnit prikaz pres internetbanking, tak at si za mlinku zacvaka, naklady na proskolenyho operatora nejsou nulovy a normalni clovek to vyuzije max. 1x do roka. Mbank neni charitativni organizace tak se lidi proberte.
PS: Nejsem, nikdy jsem nebyl a ani ani neplanuju stat se zamestnancem mbank.

Adam Zbiejczuk / mBank : "Nechtěl jsem, aby se v komentářích objevovaly útoky, že se snažíme si na něco hrát nebo něco „na oko“ kompenzovat " --- ano, to je přesně to co tady Adam již tradičně předvádí. Jak se dá, maskuje všemožně všechny ty nepopulární akce mBanky, které my všichni zaplatíme z vlastních účtů. Bohudík klienty banky nejsou jen hlupáci co si neuvědomují co tu s námi klienty banka hraje i když je pravda, že si budeme dávat pozor, abychom do oněch poplatků nespadli pokud to nebude nezbytně nutné.
Zmíním jen dvě z několika drastických navýšení poplatků: změny z 19 na 35, nebo z 12 na 20 Kč není jen nějaké mírné navýšení např. z 12 na 14 Kč, ale zhruba na DVOJNÁSOBEK !!! Dále k onomu zmiňovanému "volání po více šablonách na eMAXu". Každému pochopitelně vadí, že další předdefinované šablony a možnost více bezplatných převodů chybí na eMAX Plusu ! (když už jste tento účet tak nádherně vymysleli), neboť sám jistě víte, že klasický eMAX tím pádem je defacto mrtvý účet pro drtivou většinu lidí. Další věci kvůli kterým jsem tu zklamán už zmiňovat nebudu a nedělám si už ani žádné iluze jako možná někdy dříve. Inu Adame, hezky jste nám to vysvětlil. Mimochodem správný postřeh od "SRG"(158) - Hehe pročítám to tu a nemohu se ubránit dojmu že většinu příspěvků sem píšou zaměstnanci mBank.. No uvažte, banka oznámí zdražení a 90% lidí tu div né skáče nadšením ke stropu jak jim to příjde skvělé.. :-)))

Koho zajímá jak dopadl jeden test dvou apsektů u českých bank ať se podívá na tento link>>> http://finweb.ihned.cz/c1...
(PS: tuším, že tuto mojí kritiku brzy smažete; to ti bez argumentů dělají často).

Nový sazebník výběrů se mne netýká - akorát to budeme muset koordivovat s manželkou, což mne přivádí k problému: podepsali jsme ve FC dodatek ke mlouvě o dospizičním právu k mému účtu a žádnou kopii tohoto jsem neobdržel, ač jsem o toto žádal pracovníka. Navíc už týden marně čekáme na aktivační balíček pro manželku- stále nic. Také se mi nelíbí způsob žádosti o další kartu k účtu - jedině přes mlinku. Bude to zpoplatněno? Proč toto nejde přes IB? Také stále čekám na IBAN a platby v zahraničí ZDARMA - ne jen v EuroZóně! Kdekoliv, kde není měnou €, tak je počítáno 1,5% z částky!

Nový sazebník beru jako velký podraz slavné mbanky jejím klientům, je stejně nenažraná jako všechny ostatní banky v čr

prosivás mohly bystemi poslat aktivační baliček ,a mohly by ste z meho učtu nabit kredit z mkonta,váš spokojeny zakaznik Rudolf Kocuru

Tak přece. 35 kč za 4. a další výběr je dost. Tohle se přece dalo předvídat při zavádění. Teď to působí jako účelový start s nalákaním klientů. Byl jsem asi naivní. Jsem zvědavý co bud e v budoucnu.

Dobrý den, co jsem mohla jiného čekat, jste docela obyčejní lháři.Natáhli jste klienty lživou reklamou a jste teď stejní jako jiné banky.

Mám takový dojem, že e-MAX plus měl úrok 2,8 % a nyní má 2,5%. Chystá se zde také postupné snížení úroku na minimum?? Stejně jako u e-MAX mě nikdo neinformoval...

Vám se to snadno řekne - plaťte kartou .... hehe, ale já chci platiti kartou pokud možno všude.... ale stále narážím na "obchodníky", kteří kartu neberou a berou buď hotovost a nebo nic... a teď babo raď, co s tím !!!

Hehe pročítám to tu a nemohu se ubránit dojmu že většinu příspěvků sem píšou zaměstnanci mBank.. No uvažte, banka oznámí zdražení a 90% lidí tu div né skáče nadšením ke stropu jak jim to příjde skvělé.. :-)))

Jinak pro mě osobně teda zpráva nic moc, vybírám si tak 2x až 3x za tejden..

Mám dotaz, kdy už bude dlouho slibovaný kontokorent?

U Mbank jsem více než rok a jsem více než spokojen. Bohužel jsem jen obyčejný člověk, těžce pracující a vydělávající si každý den a tak bych i rád více výběrů zdarma. Ale co už..... Jinak jsem klientem KB - jak jsem si všiml všichni porovnavají Mbank s CS... Oproti KB si myslím si Mbanka vede o 100% lépe. I s malou základnou u Nás sem s jejich službami spokojen daleko více. Uvidíme až ozkouším úvěr či hypotéku. U KB jsem měsíčně dával za vedení a poplatky 700 a více kč měs. Zde dávám 0 - pokud se omezuju na platby místo výběrů. (zkuste si na benzině 3x týdně kupovat cigára kartou :D) Doufám že Mbank vydrží s účtem , který dokýže fungovat zdarma stále a přeji spoustu nových klientů - popř zajímalo by mě kolik má aktualně klientů.

tranzi: asi se budeš muset vypravit na některé obchodní místo mBank - je tady jejich seznam

Ruslan: ty tzv vulgarismy jsou jediné přiměřené odpovědi na tvoje názory, nevím za koho mluvíš když píšeš o klientech v množném čísle, já zde v mBank mám účty téměř od počátku její existence zde v ČR, a má mou plnou důvěru.

jedná se o mkonto,nebo alespoň na mlinku,díky

kdo poradí jak dostat ke svému účtu když jsem prošustroval ident.číslo,,děkuji

Reakce na příspěvek č.151 - bourač...
Až vystřízlivíte, tak si ještě jednou přečtěte příspěvky č. 148 a 149 a zamyslete se nad jejich obsahem!
Kdyby vám případně na vlastní úsudek nestačilo vaše IQ, pak bohužel vám není pomoci. Ale vulgarizmy nenahradíte to, čeho se vám nedostává!
Další diskuze s vámi je marná ztáta času.

kristepane co to sem píše za blbce? lidi mějte trochu soudnosti, nežerte všechno co vám novináři napíšou!
mBanka je v Česku nová - vše nové stojí nějaké investice než to začne vydělávat! Tak jakýpak "návrat" do černých čísel? Jestli umíte vygooglujte si jaké má zisky mBank doma v Polsku kde působí již řadu let!

Obávám se, aby to nebylo ve smyslu když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.. :-( začalo to snížením úroků z vkladů, zvýšením poplatků za 4. a další výběr a co bude následovat postupně?? Už nás přetáhli od jiných bank na "nulové poplatky", tak proč je postupně nezvyšovat, že?

Poslat zprávu

mBank není na trhu ani dva roky - s tím, že hned nezačne být zisková, ale že naopak pohltí určité investice, se počítalo už od samého počátku. Podařilo se nám získat čtvrt milionu klientů, zhodnocovat dobře jejich vklady a mít třeba naprosto bezproblémové hypoteční portfolio. To je samo o sobě úspěch, kterým se leckdo jiný pochlubit nemůže, a který by měl být i zárukou zisků do budoucna. Co je možná podstatnější, je, že se nám daří snižovat náklady, a i investice do klientů se začínají pomalu vracet. Rozhodně tedy nestagnujeme a neutápíme investice v černé díře. Původní predikce, jak dlouho bude mBank ztrátová, hovoří o nějakých 4 letech, my věříme, že se do černých čísel můžeme dostat i rychleji.Záleží ale samozřejmě i na jiných faktorech, třeba vývoji ekonomiky.

Pane Zbiejczuk,
dnes přinesla média zprávu o tom, že za 1. pololetí t.r. je mBank jako jediná na našem bankovním trhu ve ztrátě 300 mil. Kč.
Můžete prosím tento výsledek hospodaření mBank vysvětlit a vyjádřit se, jaká byla přijata ozdravná opatřením k tomu, aby se mBank dostala zpět do černých čísel.
Souvisí úpravy ceníků služeb mBanks tímto stavem v mBank?
Jistě nemusím vysvětlovat, že hospodářská situace v mBank má přímou souvislost s důvěrou, kterou k vám, jako vaši klienti, máme. Na základě této důvěry jsme vám svěřili naše peníze pro vaše podnikání.
Děkuji.

no vedla mojho mena mala byt SVK vlajocka aby sa to vysvetlilo


mna najviac bavi ze si kedykolvek v mesiaci urobim vyber cashu z debetky vo viedni (barcelone, milane, mnichove...) a pouzijem ho aj v blave (ak uz teda nemozem pouzit kartu na POS)

Tak jsem se dnes v cca 9.25 hod. dozvěděl ve vysílání ČRo RŽ - že mBank jako jediná v ČR je dlouhodobě ve ztrátě a jen letos činí ztráta cca 300 mil.Kč ! Působilo to na mě jako výzva k útoku na banku - RUN !!! Údajně informace pochází z časopisu E 15 - každopádně to vysílal " VEŘEJNOPRÁVNÍ RŽ " ! Bude podána žaloba , nebo jim poděkujete ? :-))))

Česká mBank má další ztrátu. (E15 12.8.2009)
Tak se trochu bojím aby nám ta banka brzy neskončila jako cestovky :-/

Většina z nás ví, proč utekla např. od ČS k Vám, jde o minimalizaci nákladů. Je opravdu technicky takový problém vidět na svém účtu kolik mám u které karty výběrů z bankomatu v daném měsíci ? Nebo je výhodné toto neumožnit a penízky se Vám sypou...?

Tak zloději se přidali, 35 kč za výběr z bankomatu je normální sprostá zlodějna, odcházím od mbank, hlavně, že účet bez poplatků, že?? Jste lháři

ty vkladomaty bych take ocenila-jsou uz nekde nejake?nebo planuji se?

[137] nezlob se na me ale pokud sporici ucet a pokud vim eMax sporici ucet je pouzivas jako bezny ucet tak se nediv :) sporici ucet to je snad proto aby si tam penize hlavne daval a nevybiral je casto proste aby sis nasetril a pripadne pak najednou vybral vetsi castku kdyz potrebujes neco koupit. Aby s temi penezi ktere tam vlozis banka mohla pocitat a zhodnotit je. Takze mi prijde v celku logicke i rozumne z jejich strany umoznit mesicne pouze jeden prevod zdarma a dalsi zpoplatnit vysokym poplatkem aby nedoslo k tomu aby si kazdy ledabyle vybiral ze sporiciho uctu sve penize zpet. Samozrejme nejsem odbornik presne do toho nevidim ale tak jak to chapu ja tak se tomu ani nedivim. Pokud se pletu tak se omlouvam nejsem vseved ale rekl bych ze tak nejak to bude. A pokud to tak je tak nevim co je na tom divneho. Vem si priklad. Kamarad ti da 50 tisic at mu je nejak zhodnotis ty s temi penezi pocitas musis je nekde vlozit abys je zhodnotil a on ti je najednou zacne brat zpatky. To by asi pak bylo pekne na houby? Je to sice asi primitivni priklad ale to je asi jedno :-)

No jasně, samosebou. Vždyť je to všechno logické a ti, kdo si myslí, že tímto zdražením to skončilo, jsou naivní. Jak jsem již psal, zavedení poplatků je pro banku nejjednodušší a nejméně nákladný způsob jak vydělat peníze. Zamyslete se logicky. Kdyby jste měli možnost zaplatit deseti dělníkům za vykopání jámy každému 500,- a nebo zaplatit dvě hodiny bagru za 1200,-/hod., co by jste zvolili, když následnou jámu prodáte za 10 000,-? Obchodování s penězi atd. = dělníci a bagrování = poplatky (upřesnění pro rýpaly).

Ohledně jiných bank: mám paralelně účet u Poštovní spořitelny (neříkám že je 100% dobrá, občas mě také štve) a vůbec si nehlídám výběry z bankomatů (pouze si hlídám aby to byl ČSOB a ty jsou jen v mém městě tři), vklady na přepážkách a výběry na přepážkách pošty atd. měsíčně desítky došlých i odeslaných plateb provádění šablon a zadávání nových. Toto vše se rovná měsíčně tamtadadá 96,-Kč!!! Kdybych si to vše hlídal a plánoval, tak je to cca do 30-50,-Kč!!! U mBank si můžete vše hlídat a plánovat, pak Vám do toho něco skočí a bim, je tu 150,-Kč za druhý převod z eMaxu+!!! Co je tedy levnější? Dělat vola a pak stejně zaplatit a nebo vola nedělat, platit rovnou a ve výsledku ušetřit čas i peníze? Je tedy pravda, že pokud někdo nepotřebuje vybírat z bankovatu, nepotřebuje vkládat hotovost a nepotřebuje dobíjet kredit z internetu a bankomatu a jeho potřeby jsou pouze minimální, je to super. Ve chvíli, kdy ale účet používáte jako součást života a ne jako jeho brzdu a přítěž, je mBanka eXtra nevýhodná. Každý si to přeberte sám, já v první volné chvíli ruším všechny účty zde.

[133] ja mBanku chvalim mam k tomu sve duvody. Me zatim mBanka vyhovuje mesicne neplatim nic a zdrazeni se me nikterak nedotyka. Takze mi ted rekni co je na tom tak humorne kdyz jsem na tom furt stejne tedy neplatim mesicne zadne nesmyslne poplatky. A u stare banky jsem vyhazoval oknem 150kc mesicne. Ja sem naprosto spokojeny takze nevidim duvod proc bych banku nepochvalil? Me prijde spis humorna naivita lidi ze si mysli ze muzou mit vsechno zadarmo nebo ze jde snad vyhovet kazdemu zakaznikovi. Beru pokud se nekoho zdrazeni dotklo a vyjde ho ucet u jine banky lepe tak at jde k ni od toho tady ty banky prece jsou aby si mohl kazdy vybrat co je nejvhodnejsi pro nej. Rekl bych ze mBanka to dela tak aby vyhovela vetsine. Kdez to ostatni banky vybiraji penize od kazdeho zakaznika a jeste za nesmyslne poplatky. Ja jsem maly zivnostnik na volne noze mam mKonto a mBussines konto. Mesicne neplatim nic jedine poplatky u me jsou 3kc za odeslane platby z bussiness konta na jiny ucet v bance coz se u me tyka pouze dvou plateb )zdravotni a socialni) takze suma sumarum 6kc vs 150kc. Porad Ti to prijde humorne?:) (PS: u stare banky jsme mel pouze osobni ucet - ted mam i podnikatelsky!) Takze asi tak.

Zdravím všechny, boužel banka v Polsku, vlastnící mBank je ve ztrátě. Bylo to v televizi, popravdě jsem předpokládala že se něco stane, ale toto? Vždyť 35Kč je přemrštěná částka. Jinak pokud jde o pobočky, tak to rozšiřujou hezky, není divu že to pak neutáhnou s nulovým poplatkem. Vsadím se že po novým roce, opět něco přibude.:-(

Proč máte v BRNĚ na hlavním nádraží obrovskou pobočku ? Myslel jsem, že vaše marketingová strategie spočívá v něčem jiném. A přitom se snažíte pomalu vyrovnat ostatním bankám. Proč jsou asi u konkurence tak vysoké poplatky ? Protože konkurence disponuje obrovským množstvím hodnotných nemovistostí. Tak asi musí nějak ty peníze z lidí vyrejžovat. Nechte proboha stejné podmínky jako byly dosud !!! I "bezvýznamné" zdražení z 19 Kč na 35 Kč, je signálem k tomu, že je něco špatně! To je jako když v Kauflandu mají rohlíky za 0,90 h, snaží se nalákat klienty i když to zdaleka nepokryje náklady ! Ale pozor mBanko!, vy máte zisky z našich peněz, které vám svěříme a všechny za měsíc neutratíme. Vynásobte si průměrný plat počtem klientů a zjistíte jakým kapitálem disponujete ! Tak si to zdražení odpustě. Opět někdo chce víc zbohatnout ! S JÍDLEM ROSTE CHUŤ !!!!

Libi se mi jak je ten clanek napsanej. Jen porad jeste postradam cenu za vklad na vkladomatu ...

Možná by spíš nebylo od věci, nedělat tyhlety debilní poplatky, když na začátku banka machrovala jak je bez poplatků, už 4. poplatek za 19.- mě celkem rozčaroval a tohle je moc. Přijde mi to nefer nalákat lidi a pak dělat hovadiny, asi pudu jinam ... :-/

M-Banka zdražuje a zdražovat bude. Ten kdo čeká opačný vývoj je pomatenec. Fakt, že jsou některé služby zatím bez poplatků je z toho důvodu, aby přilákala nové lidi. Až se jim stavy klientů naplní do plánované podoby, bude M-banka postupně zdražovat a omezovat své klienty. Sníží úrokové sazby, omezí počty výběrů z bankomatů, zavede zpočátku drobné platby..........

PS:Čtením níže uvedené diskuze jsem se fakt pobavil. Strašně se mi líbí texty od idiotů, kteří chválí banku přestože jim právě zdražila a omezila služby. Opravdu hůmorné.

Jak tedy funguje to cash advance?jak mohu nejvyhodneji vybrat vyssi castku?diky

(130): Já bych ostatní banky nedémonizoval. Samozřejmě že za služby se platí, s tím se počítá. Ale při běžném používání mbanky mě vyjdou poplatky na 1 měsíc 1000 Kč, takže je to suveréně nejdražší banka podle mých potřeb. To, že zaplatím za vedení účtu pár korun mi nevadí, ani jako zvýšený výběr u bankomatu - to chápu.

[123] Tak utikej jinam :) a az si spocitas kolik davas mesicne jinde a kolik bys zaplatil u mbank i s tim zvysenym poplatkem u 4teho vyberu za mesic z bankomatu tak pak prijdes na to ze u mBank jsi byl na tom lip:) ja se ani nedivim ze banky si berou mesicni poplatky z a vsechno co jde. Jak tak koukam tak tady zije vetsina lidi co radsi zaplati mesicne za nesmysly nez jednorazove za nejaky 4ty vyber z bankomatu ktery je vicemene dobrovolny protoze staci trosku premyslet nez si vyberu penize a ne chodit vybirat do bankomatu kazdy den. Jak uz bylo receno to je plytvani.

[127] to ale pises jak bys nevedel co od mBank muzes cekat, ja to treba vim protoze jsem koukal na sazebnik. Dokonce mi dnes prisel email s upozornenim ze se zvysuje poplatek za 4. a další vyber z bankomatu protoze jsem jeden mesic vybral 4x z bankomatu tak mi poslali upozorneni. Takze u me vsecko vpohode me nic teda neprekvapi vim co je zadarmo a co ne. Kdez to treba u ČS tam jsem akorat mohl cekat na konec mesice a pak koukat za co vsechno mi strhavaj penize. U Rajfky vis co te ceka protoze asi tu banku znas ale kdybys ji neznal nikdy u ni nemel ucet a necetl cenik tak by si byl nejspis taky prekvapeny kdyby ti za neco zacli strhavat penize. Coz je pochopitelne ze se budes divit kdyz o tom nevis ale od toho tu jsou ty ceniky ze:) Jinak nevim jestli je to neco stoji mozna ne ale kazdy rozumny clovek musi pochopit ze nic neni zadarmo neco zpoplatnit musi a proste toho maj zpoplatnene min nez jinde a navic u veci ktere se tak casto nepouzivaj (u vetsiny lidi) u nas na mBank presla cela rodina takze usetrime mesicne cca 1000kc mesicne a to je podle me dost davat 1000kc jen tak za nic ted mame to same a neplatime naprosto nic. Spokojenost nadevse :)

Pohoda, pokud zůstane přes IB co nejvíce věcí grátis jsem spokojen. Nesmyslné několikanásobné vybírání v intervalu měsíce je jen plýtvání prostředky banky a takový lidi stejně nechápu.Něco jiného je nouzovka a to se nedá nic dělat, v jiných institutech ej to daleko tvrdší :)

CO se mi líbí, že je to s předstihem a ne pár dní před.

[121]: Zbytečný mi ten poplatek přijde, protože předpokládám, že to banku nic nestojí ten převod. Ale jak bylo výše někde zmíněno - jedná se vlastně o pokutu.
Já jsem si změnu sazebníku nečetl, protože na tom nemám čas, a tak respektuju, že na to má banka právo, ale taky musí počítat s tím, že své peníze v tomto ústavu mít nebudu a dále banku už nikomu nedoporučím, což jsem doposavad úspěšně dělal. Vrátím se k Rajfce, která třeba nemá nejlepší úrok, má i dost poplatků, ale vím, co od banky mohu očekávat.

Tak zloději se přidali, výběr z bankomatu za 35 kč. Šel jsem k vám proto, že jste byli levní, ale to už ted' neplatí, omezujete mne a to hodně, výběrem z bankomatu. Odcházím od vás, jste stejní jako ty všechny ostatní banky!!!!!!!!

dobrý den
Každý měsíc mi chodí výpis z Emax učtu, budu za něj platit po 1.9.2009, i když ho nevyužívám?
Nebo ho musím na pobočce zrušit, popřípadně i Emax účet?

Poslat zprávu

[123] každý výběr kartou k eMAXu byl již od začátku zpoplatněn. Na tom se nic nemění, jen se mění výše poplatku.

Tomáš

pochopila jsem to správně, že při výběru emax kartou zaplatím 35,-Kč ?? už tam nejsou tři výběry zdarma, jak u mkonta ??

No mě se to samozřejmě nelíbí, vzhledem k tomu že vybírám poměrně často na zboží, které mi je zasíláno přepravní službou nebo ČP, potřebuji hotovost. Kdybych měla vybrat max. 3x tak nevím nevím. Mě se tato změna bohužel týká dost, ráda jsem si zaplatila za výběr na víc, ale jeslti to takto bude stoupat tak se zachvilku nedoplatím a ve skutečnosti zaplatím v jiné bance míň, která tu má svůj bankomat. Bohužel, není to plýtvání penězi jak uvádíte mBank, ale běžná potřeba pro podnikající. Chápu že v cizích bankomatech je to dražší, ale nevyšlo by v součtu levněji zavést vlastní bankomaty?

[120] a byly opravdu nesmyslné nebo jsi jen nečetl sazebník? Protože něco nevědět neznamená, že je to nesmyslné. A pokud neumíš číst tak za to mBank přece nemůžou. Ale pokud to bylo opravdu nesmyslne tak bys to měl trochu víc konkretizovat.

Práve jsem zjistil, že jste mi za 2 měsíce odečetli z účtu 2000 Kč v součtu za nesmyslné 150 Kč poplatky při přesunech mezi účty. Takže děkuji za spolupráci za předchozí parádní měsíce a s mbank končím.

Mám pocit, že někteří lidi co si tady stěžujou by si měli jit zřídit účet do České Spořitelny. Třeba jim pak dojde, že oproti České Spořitelny je v mBank "doslova" všechno zadarmo :) ja přešel z ČS k mBank před pár měsící a pořád si nějak nemůžu zvyknout, že mi na konci měsíce nemízí peníze z účtu! Patřím k lidem, kterým 3x výběry z bankomatu stačí. Pokud má někdo potřebu chodit každy třetí den do bankomatu pro 200kc tak chápu, že to zdraženi není příjemné (možná by se dalo řešit tak že si každy samostatně vybere jestli chce zpoplatnit každy výběr z bankomatu třeba za pár korun nebo jestli chce mit 3 vybery zdarma a zbytek zpoplatneny tedy tak jak to je nyni. Pokud by to bylo technicky možné). Ale dokud mi nezačne z účtu mizet cca 150kč měsíčně za různé poplatky tak není co řešit :)

Jste nejlepší!!!Vřele doporučuji všem svým přátelům a blízkým,naprostá spokojenost!!!

Tak tyto změny jsou úplně v poho a vůbec se mě nedotknou ... a to že se někomu nelíbí zvýšení cen u mLinky ... něčím se "ta baba" na druhý straně telefonu zaplatit musí všechny běžný věci se nechaj udělat jednoduše na počítači a když ho náhodou nemám u sebe a potřebuju něco akutního tak vezmu mobil a místo toho abych volal a platil 20,-Kč tak spustím prohlížeč na mobilu (kterej každej mobil v současné době má) a provedu vse co potřebuju azaplatim tak max. 2,-Kč za přenos dat u operatora

#109
pane bože!!! doplnit variabilní symboly lze provést při provádění šablony... naco budu nejprve upravovat šablonu ....

Mám zde účty rok a půl a mBance jsem nezaplatil ani desetník (pokud nepočítám 100,- za vyžádané vydání nové karty - čipovku sem chtěl mít prostě hned :-) ) a jsem zde úplně spokojen. Jediné s čim jsem zklamán je že student jako já (žádná úvěrová minulost a žádný stálý příjem) zatím nemám šanci získat kreditku.

Udělejte něco s tou velikostí písma a výškou řádků. Vždyť se to nedá číst! Dík.

Dobrý den,

jsem vaším zákazníkem teprve par měsíců, ale musím dodat, že jsem nikdy nebyl se žádnou bankou tak spokojený jak s vámi!!!!! Ti zlatokopové, co nás tak dlouho okrádali a říkali, že prostě platit musíme, vám nesahají ani po kolena.
Pojištění ke kartám mile vítám a okamžitě se pojistím. Nutné poplatky respektuji.
Prostě ste JEDNIČKA a doufám, že se nepokazíte. Jen bych trochu ''zatlačil'' na grafiky s osobními stránkami...

Z vývoje v mBank jsem smutný. Alespoň stručně první dojmy: Argumenty o nutnosti pokrytí nákladů za papírové výpisy - tak nevím, jestli jsem v prostředí bezdomovců nebo bankéřů... MBank zcela zapomíná na firemní kulturu. Jistě, je možné dřít klienty "nadoraz" - tedy až úplně odejdou - např. k ING. Ty argumenty pana Zbiejczuka musím při vší úctě považovat za soustavu účelových nesmyslů, snad se na mne proto nebude zlobit. Začalo to nulovým úročením mKonta - takto "neúročených" (!) běžných účtů v tomto státě opravdu mnoho není. Pokračuje to snížením počtu bezplatných výběrů na 1, což je pro zachování určitého komfortu obsluhy nedostatečné.A jak dál ?? - pro vkladatele jediná možnost: Urychleně se poohlédnout po jiném bankovním ústavu !!

údiv #111

Za minulý měsíc mám na účtu eMax+ více položek, které se jmenují POPLATEK-ŠABLONA PLATBY. Ty s hodnotou 150,-Kč jsou samo sebou za mimořádné převody z eMaxu+, které jsem si svojí zapomětlivostí zavinil sám, ale jsou tam další dvě, jedna za odchozí platbu do mBank za 25,67 takovou částku jsem nikde v ceníku nenašel a další "poplatek - šablona platby - zúčtování blokace" za 124,33. Je tu někdo kdo mi rozumě vysvětlí za co jsem zaplatil tyto částky když ani jedna není v ceníku? Já opravdu nevím za co to je a jsem z toho tedy malinko znepokojený. Když je to tedy absolutně průhledné jak se tady říká a stačí s dávat pozor.

Ko 109/110: Myslím, že konstruktivní kritika je vždy vítána a jistě má m-banka mnoho mezer..., ale 20 korunami se to v sazebníku hemží pouze při použití operátora m-linky. IB je stále zdarma.

Štěpán #109

Lidi tohle je účet za nula zase jenom pro někoho!!! Kam se poděl slogan ze začátku, "účet s nulovými poplatky pro všechny" nebo jak to bylo a druhý "zúročíme Vám Vaše vklady 3,5% bez limitů výše vkladů a omzování operací". Kde je toto? A eMax+ je opět jen marketingová klička, proč já budu spravovat tři účty když můžu mít dva? Co mi je platné mít čtyři eMaxy a ještě bůhví co? Je to k prdu, žádný skutečný prospěch to nemá, je to jen med kolem huby, jak se tu stalo zvykem. Všechny nás jen ojebou, až budu mít chvíli čas, tak to zruším, už jsem zrušil jeden z účtů a udělám to samé se zbývajícími. Jako za šablonu 20,- nebo kolik korun je nehoráznost, kor když měním variabilní symboly několikrát měsíčně, to radši zaplatím za převod 2,- u jiné banky a šablonu mám bezplatně. Jen jim to jezte ať si mnou ruce jak s námi vyjebávají.

Souhlasím se Štěpánem a ostatními co ví, že nic není "zdarma" a nejsou již naivní.

Podotýkám, že zmíněné změny šablony (ano jedné šablony) na eMaxu+ stály minulý měsíc 150,-Kč, je toto to "zdarma"?

Myslím si,že uvedené zvýšení poplatků je nehorázné.Zváště u změn šabon při převodu z mkonta na emax a emax plus. Navíc při posílání plateb se v některých případech každý měsíc mění variabilní symbol, tak bude nutné změnit pokaždé i šablonu... Možná ve finále vyjdou poplatky v jiné bance levněji.

Já jsem spokojena s podmínkami.

Tak to je klasika.Naslibovat,nabrat klienty a potom vše zdražit.Je jen otázkou času kdy se bube platit za vedení účtu,jsem zklamán,ale co může klient čekat od polsko - české společnosti.

No, tak jak jsem se na to dívala, tak se mě to také nějak netýká a mám to stále za nula, tak jsem ráda.

Lze v globálu souhlasit, že je to stále dobrá banka pro standardní operace. Jen ta dřívější slibotechna či sebechvála občas v mírnější formě stále zaznívá. Mnoho věcí už není "nejlepších" na trhu. Dřívější sliby se, některé, postupně zavádějí, ač výsledek není zářivý. Ceny za cestovní pojištění přes karty jsou blízké jiným bankám a aby to nebylo moc levné, opomíjí se možnost pojištění jednotlivce, což např. u ČS číní 300 Kč/rok. Tady se chystá jen jedna varianta, rodinná, a proto o hodně dražší... Už se zapomnělo na dávno slibovanou identifikaci příchozích plateb. Vůbec nechápu politiku směnných kurzů, stabilně nejhorších mezi všemi bankami. A to nemluvím o konverzním poplatku. Nákupy v zahraničí bývají obvykle vyšší za stejnou dobu než doma a za používání karty má provizi banka, kdy mBank o to zjevně nestojí. Dosáhne jen toho, že namísto použití jejich karet si vyměním v nebankovní směňárně dost hotovosti nebo použiji karty jiných bank. Snad nebudu obviněn z remcálství a zlých úmyslů, domnívám se, že uvádím některé zbytečně nevýhodné služby, ze kterých banka nejen nevydělá, ale naopak se připravuje o zisky a navíc klientům ztrpčuje život. Nemluvím o tom, že mohu jít jinam. Já zde zůstanu s bezpoplatkovým účtem, ale ty služby shora prostě používat u mBank nebudu. Rád bych vyslech argumenty banky, proč ot považuje pro ni za výhodné.

Vážení, bez toho aniž bych chtěl mBank jakkoli chválit (banky jsou většinou bezohledné orgaizace, které nás - běžné lidi chtějí jen obrat o peníze) si myslím, že mBank patří mezi nejlepší finanční instituce poskytující bankovní služby v ČR.

Mám účet od prvopočátku a pořídil jsem si ho paralelně k účtu u KB, ČsOB a ČS. Postupně jsem všechny vypověděl a s mBank jsem spokojen. Je pravda, že přitvrzují, ale mé potřeby jej i nadále udrží na 0,-Kč. Jak už zde bylo několikrát napsané - komu nevyhovuje, může přejít ke konkurenci. Ale opravdu neznám podobný produkt a vyhazovat 1500 a více za rok - to si svoje chování v IB radši pohlídám. Jediné co mi v bance chybí je možnost platby do zahraničí. Přeji sobě, všem spokojeným zákazníkům, ale hlavně mBank aby vydrželi v základu na 0,- Kč alespoň sto let.

Po ukončení používání emax a nezřízení emaxplus jde o další zhoršení.
Stále věřím, že mBank ještě dokáže připravit jednou i nějaké zvýhodnění pro stávající klienty, než toto plíživé zdražování produktů.
Ale to není, co mě trápí, či mě vede ke zrušení účtu. Rád bych dostal jinou odpověď. Používám v zahraničí pro výběr více karet. K čemu mi je, že mbank má v zahraničí za výběr 0 CZK, když kurz pro přepočet je znatelně vyšší než u konkurence, čímž se poplatky jiných bank vyrovnají. Čím to? Děkuji.

Noo souhlasím s Matějem, mě se to tady nedotkne přešla jsem České spořitelny, kde jsem platila šílený poplatky. Jen tak dál:):)

Bohužel, v blogspotu není zmíněna změna s největším dopadem, která se dotkne tisíců možná desetitisíců lidí: majitelů eMaxu s kartou: http://www.zadluzeni.cz/2...

Dobrý den, neplánujete prosím službu, že by se dalo přes internetové bankovnictví dobíjet kredit na mobil?

4honza #95

Dekuji za odpoved. V sazebniku jsem se spatne zorientoval.

Preji prijemny zbytek dne

#91

Pro eMax+ se zatim zadna pasma nechystaji, to nedava smysl.

tomas #94

Ke zmene polatku za druhy a dalsi vyber z eMax+ nedochazi, tahle castka za vyber jiz od zacatku existence eMax+. Je to "vlastne" pokuta za predcasny vyber ze sporiciho uctu - eMax+ je ve vlastne takovy terminovany ucet s obnovou jeden mesic a datum vyberu si muzete stanovit sam a nejen v den otocky.

Petr #92 #93

> Mohu se zeptat jaky smysl ma zavedeni platby uz i na 1. realizaci prevodu z eMAX+ a zpoplatneni zrizeni, > zmeny a zruseni 1 definovaneho prijemce? Prosim o UPRIMNOU odpoved.

Nedochazi k zavedeni noveho poplatku. Poplatek se zveda v pripade obsluhy pres telefon - tento poplatek byl ovsem uctovan jiz drive a to ve vysi 12Kc, nyni jsou vsechny operace pres mLinku za 20Kc. V pripade pouzivani Internetoveho bankovnictvi je to stale ZDARMA.

Obavam se, ze mBank pomalu srovnava krok s ostatnimi nenazranymi ceskymi bankami. Zacalo to nejpozdeji znehodnocenim urokove sazby na uctu eMax (omlouvane zavedenim eMax Plus). ted se zvysuji poplatky za vyber z bankomatu. Castka 150 Kc za "2. a každou další realizaci převodu ze spořícího účtu eMAX Plus na účet definovaného příjemce" je solidni vyprask.
Uz me to bankovnictvi fakt stve, clovek pujci bance sve penize, a kdyz je chce zpatky, jeste aby za to zaplatil :-(

PPS: Samozrejme pokud neni uzivatel "Zdenal" zamestnancem mBank, moje vytka k jeho chovani nepatri mBank ale pouze jemu.

Mohu se zeptat jaky smysl ma zavedeni platby uz i na 1. realizaci prevodu z eMAX+ a zpoplatneni zrizeni, zmeny a zruseni 1 definovaneho prijemce? Prosim o UPRIMNOU odpoved.

Diky za odpoved


PS: Porad mi mBank nejvice vyhovuje, ale jako vetsina ostanich si vsimam vaseho postupneho trendu ztezovat vyuzivani vasich sluzeb. Sluzeb, ktere k vam nas klienty privedli. Porad se da udrzet 0 kc za vedeni uctu, ale uz je to o tom ze nejste priliz svobodny. Musite si hlidat to a ono. Pravidelne hlidat zmeny sazebniku sluzeb, jelikoz se meni pomerne casto.Nelibi se mi ani to, ze lide kteri vyjadri svoje zklamani nad urcitymi zmenami se tu nazyvaji neandrtalci. Neni znamkou neadrtalstvi ztracet cas hlidanim si mnozicich se omezeni vyuzivani vasich sluzeb. Nerozumim vasim odpovedim, ze napriklad zavedeni poplatku na eMax+ 150 kc a ted jiz i poplatku 20 kc na prvni realizaci prevodu a zmenu sablony je dano tim, ze preci eMax+ je uctem sporicim a ne beznym. Proc tedy tyto poplatky nebyly vazany na tuto sluzbu od zacatku???? Porad si myslim ze, vy tu jste pro nas a ne naopak.
Zminka ostatnich, ze nespokojeny zakaznik prece muze kdykoliv prejit ke konkurenci je pravdiva. Ale ja bych mnohem radeji aby tu existovala stale banka jako vase /na zacatku sveho pusobeni/ a aby se postupne nestala stejnou jako jeji konkurence. Pokud si to ostatni neuvedomuji, tak po malych kruccich se tomu tak deje. A tim ze budou vsichni rikat jak jim to nevadi a nevadi, pripadne jak si toho ani nevsimaji, muze vest k tomu ze si toho vsimnou za nejaky cas i oni a to uz bude pozde.


b) zřízení, změna nebo zrušení 1 definovaného příjemce pro platby ze spořícího účtu eMAX / eMAX Plus (na účet v mBank nebo jiné bance v ČR) 0 Kč X 20 Kč

d) 1. realizace převodu ze spořícího účtu eMAX Plus na účet definovaného příjemce (v mBank nebo jiné bance v ČR) v kalendářním měsíci 0 Kč X 20 Kč

#89: pokud je pravda a pro eMaxPlus se chystají pásma, tak vám dva účty nepomohou

Hm, no je pravda, ze toho neni mnoho, ale je to krok smerem k manyrum CS a podobnych. Ale nebojim se, jakmile zavedete jeste par poplatku a znevyhodneni, okamzite Vam klienti utecou, protoze u Vas jsme diky Vasi bezpoplatkove politice. Ja mam napriklad u Vas pomerne dost penez, a jestli zjistim, ze pri beznem provozu, ktery dosud pro mne byl levny a vyhodny, zacinam tratit, proste odejdu. Druzstevni zalozna ceka...

Ad poplatky za další výběry z eMax+: to řeším tím, že 1) mám zřízené dva účty eMax+ (v případě potřeby bych mohl mít až čtyři a z každého měsíčně vybírat); a 2) po každém výběru si účet přejmenuji na "poslední výběr D.M.R", abych věděl, odkud ještě vybírat můžu a odkud už ne. (A ještě jedním způsobem to řeším: u konkurence jsem si zřídil Fio konto :-)

Dobrý den,
témeř poprvé jsem četl Vaše info na blogu a úplně poprvé na něj reaguji. Chtěl bych krátce napsat o zkušenostech s Cash Advance. Využil jsem ji párkrát a pokaždé s velkými obtížemi. Na většině poboček bank v Hradci Králové buď vůbec nevěděli co bych chtěl nebo nebyli schopni tuto službu poskytnout. Na centrální pobočce České spořitelny jsem měl o tom dokonce "velkou" diskusi s ředitelem pobočky (a následnou sázku, že s požadavkem nepochodím ani u jiných bank). Nakonec jsem uspěl ve velké pobočce ČSOB, po složitější proceduře a delším čekání. Neoibešlo se to bez kritických poznámek na adresu mBank a dalších projevů neochoty a nevole nad zbytečným zatěžování. Tuto pobočku jsem o tuto službu ještě 2x a při poslední žádosti mi bylo sděleno, že mají nový vnitřní předpis, že mi dají částku v max. hodnotě výběru v bankomatu. Napříště jsem už tedy i větší částky vybíral více výběry v bankomatech - bylo to snazší a rychlejší. Vzhledem ke svým zkušenostem jsem o dalším využívání služby Cash advance neuvažoval. Myslíte, že se podmínky jejího použití mohou do budoucna změnit, když je to závislé na ochotě pracovníků (a vedení) jiných bank?

Když jsem tu četl ty kritické ohlasy, které většinou neměli ani hlavu ani patu, měl jsem chuť na ně odepsat několika neslušnými výrazy. Vadí mi hlavně ty co se týkají poplatků za vybírání z bankomatu. 3 výběry jsou víc než dostatečné a dokonce se dá obejít i bez nich. Větší nákupy včetně potravin si udělám v nějakém obchodě jako InterSpar apod., zaplatím kartou, vyberu si 1500 CashBack na na denní nákupy potravin atd. Na benzině zaplatím také kartou a stále mi zbývají 3 výběry na vše ostatní co by se mohlo stát. Toto je přeci účel platebních karet (platit s nimi, ne stát fronty u bankomatů a vybírat snad jen proto, že zaměstnavatel nevyplácí hotově) Banka tímto placením získá také nějaké "provize" s kterými může dále pracovat (rozvíjet služby,kvalitu,držet ceny). Pro ostatní, kteří to pořád nechápou doporučuju vždy po výplatě vložit kartu do bankomatu a vybrat celou částku a své peníze použijí tak jak jsou zvyklí - hotově.
Protože mám mBank rád a taky bych byl rád kdyby nějaká další část obyvatel pochopila, že existují jen platební a kreditní karty nikoliv "výběrové karty" uveřejnil jsem toto i na mém blogu na adrese: http://coolblog.eu/post.a...

Odešel jsem od konkurence a nelituju ani na chvíli. Všechno snadno a rzchle(!) vyřídím večer doma u PC, nezaplatil jsem dosud ani korunu poplatků. V zahraniči jsem vybíral peníze s vědomím, že neplatím nesmysly navíc. A navíc každý měsíc přibude menší sumička na eMaxu.
Děkuji a jen tak dál.

Dobry den,

ze zkusenost vim, ze takovy zpusob komunikace s klienty jako vy nema u nas zadna banka. Gratuluji!

Zdrazeni je vzdy osemetna vec, ale castokrat je nutne a lide, pokud se jim to vysvetli, pochopi.

Ze zkusenosti se zahranicnimi bankami bych vam doporucil pridat do internetoveho bankovnictvi jednu velmi uzitecnou funkci. Tlacitko ci primo automaticky report ve stylu: "Vypis vsech zaplacenych poplatku." nebo "Kolik uz jsem zaplatil na poplatcich" (pripadne jeste kolik bych zaplatil u konkurence). Vim, ze uz takova funkce jiz existuje - sam ji pouzivam :-), ale neni tak na ocich, proste to neni na jeden klik.

At se vam dari!

Myslím si, že v blogu je vše dobře vysvětleno, a že mBank bude k nám stále taková jako když začala. Jsem všemi deseti pro CashBack. V cizině je to normální ale u nás to ještě není vůbec zavedeno !!!

STÁLE PLATÍ- LAKOMÝ DVAKRÁT TRATÍ Tak Adamě držte se starého dobrého způsobu

Stávající podmínky mBank jsou stále ještě zkousnutelné. Bohužel by nemuseli ve výhledu být, jelikož je mBanka od začátku působení v ČR mění neustále k horšímu a to poměrně rychle. Myslím, že toto je dostatečný důvod pro obavu, jak moc je tedy do budoucna výhodné s takovýmto partnerem kontrolovat své finance.

K 80: Ne miliony nemám, patřím právě mezi ty zákazníky, kteří jsou úplně obyčejnými lidmy a opravdu i kdybych měl na spořícím účtu eMaxPlus 100 000,- tak mě nějaké dvě stovky měsíčně opravdu nespasí i když je na zemi nenajdu, raději bych místo toho opravdový účet bez veškerých poplatků a ne s limitovanými pravidly. Jak jsem již psal, je nesmyslné radovat se z dvou set za měsíc na úrocích a pak si hlídat abych omylem nepřevedl více jak jednou z eMaxuPlus.

k 78: trochu Vás poopravím k těm "výjimečným" možnostem investic a zisků, pokud máte miliony. Akcie a příslušné fondy v posledních 3 měsících jdou slušně nahoru, ale před tím šly tak dolů, že roční výnosy jsou nejčastěji hluboce v mínusech. Takže zapomínáte na riziko, jež nechce postupovat každý a pak i spořící účty mají pro mnohé smysl a každá desetina % je dobrá.

Samosebou souhlasím určitým způsobem se stranou, která říká: "něco se Vám nelíbí? Jděte tedy o dům dál, nikdo Vás tu nedrží". Je to tak a všichni kdo takto píšete máte pravdu a nedá se proti tomu říct ani popel, ale jde o to, jak rychle se mění podmínky v mBance, nad tím je třeba taky přemýšlet. Když se zamyslím, také se mě tyto nové podmínky dotknou více méně vyjímečně.. Ale kam až to půjde? Já myslím že k poplatkům za vše jako všude jinde. Toho se obávám, ne toho, že za jeden nadlimitní výběr zaplatím o 16,-Kč víc.

Chtěl bych podotknout, že kritičtí zákazníci nemusí být hned neslušní. Jsem zvědav, jak to za nějakou dobu bude, jestli se v mBank pochlapí a udrží stále při dodržení pravidel účet bez poplatků. Nevěřím tomu ani za nic. Placení polatků je pro banky nejjistější výdělek, odpovězte si sami, kdyby jste byli podnikateli, byl by pro Vás lepší megamonstrózní výdělek, s tím, že můžete přijít o všechno (pouze operace se zákazníkovými penězi na burze) a nebo výdělek pouze nadstandardní ale neotřesitelně jistý (vybírání poplatků za každou ptákovinu)? Toto je samosebou mnohem složitější a nefunguje to tak jednoduše jak jsem napsal, ale pro ilustraci to myslím postačí. Je třeba si také uvědomit, že jak už jsem napsal, každý podniká kvůli zisku a ne kvůli tomu, aby se zalíbil ostatním a nic z toho neměl. Kdo se dokáže jak zalíbit tak vydělat, je dobrý podnikatel. Ale jak tu někdo předesílal, když ptáčka lapají.....jen si vzpomeňte jak to krásně všude funguje (restaurace, čerpací stanice, obchodní domy atd.), každý když má jistou klientelu, začne vydělávat (zvyšovat ceny a nebo zpřísňovat podmínky). A jak mnozí píší úrok 2,5% je opravdu jen marketingová oblbovačka. Kolik ze zákazníků mBank má na eMaxuPlus třeba jen těch 100 000,- aby mu přišlo cca 200,-Kč měsíčně? Já myslím že hodně málo. Leckdo si řekne, ale někdo tam má třeba milión nebo deset, to je pak paráda, mít z milionu měsíčně cca 2000,- a z deseti cca 20 000,-Kč. Vážení, já mít deset mega, musel bych být dočista smyslů zbavený, abych je poskytl někomu k obchodování za směšných 2,5%, když on na nich vydělá mnohem vyšší částku! Půjčte si od banky 10 000 000,- a kolik po Vás bude chtít za rok, že používáte její peníze? 2,5%? Žádný movitý klient, který má možnost mít v ruce milionové částky, nebude takový blázen, aby si je dal zhodnotit do mBank za 2,5%. a pro ty ostatní běžné lidi to snad ani nemá smysl, dostat za 100 000,-Kč za měsíc 200,- aby si vybral 5x z bankomatu a jednou si vybral nad rámec z eMaxuPlus a byl opět v mínusu... Toť můj názor.

Trochu nechápu příspěvky těch, co si tu stěžují. No tak jděte ke konkurenci, když vám mBanka nevyhovuje! Já platil měsíčně Poštovní spořitelně 120 korun a ty fronty na přepážkách a dlouhé lhůty převodu peněz, atd. Tady sedím doma na zadku a hraju si s klávesnicí, všechno funguje, jak má a za účet neplatím ani korunu. Proč si nerozmyslet trochu svoje finance po každé výplatě, potom nepotřebuju bankomat víc jak 2x za měsíc, třetí pokus mám jen pro rezervu. V tolika obchodech se už dnes dá platit kartou, že nemusím mít u sebe víc jak pětikilo. A že při druhé transakci měsíčně ze spořícího účtu musím platit 150 korun? Vážení, ten účet je spořící, není určen primárně k placení poplatků. A že jsou mezi námi vychcánkové, co si tam převedou bez rozmyslu celou výplatu, jen aby jim to hodilo dvacku úroků za měsíc, no tak plaťte, když jste hloupí! Nebo si dejte prachy do banky na vkladní knížku na možná 3%, ale nebudete moci ke svým penězům dva roky! Snížení úroků u spořícího konta se mi také nelíbí, ale ukažte mi dnes banku, která úroky zvyšuje? Jedině u půjček a úvěrů, vážení. U vkladů ani jedna! Jistě jednou krize pomine a úroky se začnou pohybovat i na druhou stranu. Pevně tomu věřím. Pokud ne, bude to krátkozraké rozhodnutí managementu banky a lidi odejdou. Všechno ukáže čas.

Ad potvrzeni o inkasu - zminovane v #50 #56 #70

Doporucuji prozkoumat vlanka na mForu, kde se toto nekolikrat resilo. Potvrzeni o svoleni k inkasu je ve vetsine pripadu zbytecne (stejne jej muzete nasledne zrusit). Ve velke vetsine pripadu staci cestne prohlaseni a screenshot z IB a trvat na svem. Viz vlakna v mForu a odkazy v nem.
http://www.mbank.cz/forum...

Martin #73

To je ovsem nepravdiva informace, i pokud vam byla podana na mLince. Papirove vypisy ze zakona povinne nejsou a mBank primarne rozesila pouze elektronicke. Navic on to neni vypis ale spise souhrna informace o zustatku, kreditnim a debetnim obratu.

Býval jsem kdysi u eBanky než ji pohltila RB ta pak začala se svojí roztahovačností a najednou se objevily: poplatky za předčasné splacení 4% spotřebitelského úvěru min. 2000,- , změnila se výše úroku z povoleného debetu z 13.5% na 19.9%, zvýšila se minimální částka za bezplatné vedení účtu z 15.000 na 20.000. Jiné věci jem nezkoumal ale určitě se jich najde víc. A že Vám platí za účet, Co to je těch 10 Kč, které Vám tam pošlou. Směšný marketingový tah.
Díky za mBank i s jejich poplatky.

4honza 62: !!na infolince mBank!! mi slečna potvrdila, že roční !papírové! výpisy jsou povinné (ZE ZÁKONA) a nelze se jim vyhnout a pro to, že budu určitě muset platit 30kč/účet ročně ať chci nebo ne. - odtud byla má informace!!

Vojtech #69

eMAX plus nikdy neumel a neumi zadavat transakce s budoucim datem, toto omezeni je dokonce v obchodnich podminkach. Pochybuji, ze by se vam to povedlo; tato operace v IB vyhodi chybu po odeslani transakce a urcite se neprovede.

Dobrý den všem slušným klientům mBank! Abych řekl pravdu, tak jsem po zkušenostech s ČS, u které mne ,,dolovali" přes deset let, už přesvědčený, že mBank solidní je o dost víc. Rychlost vyřízení smluv (po vyplnění přes internet) trvala na pobočce v Brně do deseti minut (příjemný šok), za což moc děkuji. V ČS jenom zrušení účtu trvalo skoro půl hodiny. Jak se říká, čas jsou peníze a ti, co tu ,,kydají" na dobrou banku, jsou dle mého klienti jiných bank, neschopní si zařídit lepší podmínky. Jak lehá je kritika, co? Doufám, že mne mBank nezklame s těmi nulovými poplatky a vydržím u ní aspoň minimálně 5 let.

Já jsem povolení inkasa vyřešil tak, že, vycházejíce z toho, že inkaso je v zájmu té které organizace, jsem ji oznámil, že u toho a toho účtu u mBanky jsem otevřel inkasní linku a nechť tuto zprávu považují za oficiální informaci o možnosti začít inkasovat z toho daného účtu. Pokud jim tato info nestačí, ať tedy neinkasují a já to vyřeším jinak (třeba stálým příkazem, kdy si JÁ stanovím datum odeslání peněz, tedy těsně přede dnem splatnosti a ne, jak to je u inkasa, kdy se inkasuje třeba týden přede DS). No a zatím to všem takto stačilo a já ušetřil (nebo ušetřím x krát Kč 100).

Stejně jako 59 bych se přimlouval za zavedení odkazu "Plánované transakce" u účtu eMaxPlus. Při přípravě příkazů, které potřebuji provést, až budu na dovolené, jsem podal příkaz pro přesum peněz z účtu eMaxPlus s budoucím datem. Doufám, že se mi podle tohoto příkazu provede, ale rád bych měl jistotu, že jsem ho správně zadal.

Hmm, teda nic moc. :( Zrovna minuly mesic jsem musel vybirat z bankomatu 5x, protoze to proste jinak neslo.

No a to zduvodneni trochu pokulhava, ne? Sice to uz konecne nepopisujete jako super zlepseni sluzeb, jako kdyz jste snizili sazby u emaxu, ale rict, ze 19 Kc nepokryva naklady a 35 bude. Eeeeeh? Ty prvni 3 vybery dotujete stejne, takze tak jako tak 'tratite', ne? A zdrazeni o 85% neni zadna korekce cen, ale brutalni palka. To bud Vas financni reditel nejak poradne zaspal, kdyz si nevsiml ztratovosti te sluzby tak dlouho ... anebo v tom bude neco jinyho.

Spis to vypada, ze jste dosahli kritickou masu zakazniku a ted to chcete utilizovat. Proste nejaky filistin, ktery chce vanocni bonusy dorazil takhle na meeting Vaseho marketingovyho oddeleni a ukazal graf, ze se mesicne udela dveste tisic ctvrtych a dalsich vyberu z bankomatu. Narust prijmu pro mBank 'za korekci cen' 38,4 mega rocne, pocatecni naklady 2 mega za rozeslani letacku o tom, jak je super cash back. Jj, life is good, bonusy budou. :))

No tak zase i já dám trochu do "mlýna".Úvodem musím říct, že opatření mBank ve výši poplatků se mně vůbec nedotkne, neb jsem se přizpůsobil prvopočátečním podmínkám, které banka nabízela již při svém vzniku (a to jsem jejím klientem hned od počátku).Počet výběrů mi vyhovoval a nadále vyhovuje, využívám pouze IB a ostatní zpoplatněné služby si vždy 2x promyslím, než je vůbec využiju. Za celou dobu jsem nemusel platit ani Kč na "nesmyslných" poplatcích, ale naopak se mi peníze vracely z mých depozitů (pokud jsem nějaké odkládal). Funguje mi kreditka, debetka, dostávám pravidelné elektronické výpisy, jsem schopen se "elektronicky dovolat" nápravy (je-li nějaká potřeba)..a i teď se stále zlepšuje způsob informování ze strany mBank o důležitých věcech i změnách dotýkajících se klientů (čehož je tento blog dokladem). Dovolím si uvést takovou paralelu: připadá mi toto opatření obdobné, jako zdražování alkoholu nebo cigaret..kdo nekouří a nepije, nemá výdaje, kdo naopak, pak ať klidně platí. Jsou to věci (poplatky) zbytné, kterým se může každý (!!!) vyhnout, pokud sám chce.
Proto závěrem..za celou dobu, co jsem klientem mBank, jsem stále velmi spokojen s fungováním správy mých financí. Děkuji.

Jsem spokojený klient mBanky a už jsem přesvědčil i manželku aby přešla z ČSOB a založila si mBUSINESS Konto. Dřivější kreditku jsem si ponechal i během léta jedině kvůli cestovnímu pojištění do zahraničí. Když mBanka nabídne i tuto službu, už mi nebude nic chybět. Jo, ještě platby do zahraničí by se mohly zprovoznit... ;-)

Dobrý den, uvažujete o tom, že by se k IB klient přihlašoval obdobně jako u GE MB přes SMS. Bez této možnosti se téměř nelze přihlásit bez obav o peníze na účtu v žádné kavárně. Stejně tak by se mi líbilo nastavit přehledy čerpání jako u GE MB. Není divu, že dostali zlatou korunu za IB. Co vy na to v m-Bank. Díky za odpovědi

tak ted nevím já mám účet u MBANK již 1,5roku žádný papírový výpis mi nepřišel,každý měsíc mi chodí výpis na email,to mi naprosto vyhovuje,že by začala změna?

Chosé #53

Bezplatne vybery se vzdy pocitaji za kalendarni mesic a pocita se den vyberu, nikoliv den zauctovani vyberu. Takze teoreticky muzete bezplatne vybrat 29.,30.,31. a 1., 2. a 3. nasledujiciho mesice, pokud nebude v techto dvou mesicich dalsi vyber.

martin #60 a #61

Papirove vypisy si musite sam objednat, abyste za ne opravdu platil, ma jich opravdu mala cast zakazniku. Jinak samozrejme banka rozesila rocni vypisy elektronicke, ktere zpoplatnene nejsou. Bylo to tak jiz u vypisu za rok 2007 a 2008.

Tudiz mBank muze byt stale bezpoplatkova, zadnych 30Kc platit nemusite, pokud nechcete.

... a díky těm 30 kč za výpis již nemůže mBank tvrdit, že je bez poplatků!! Divím se, že jim to za to stojí, protože přijít o marketingový slogan "bez poplatků" je těžká ztráta!!

No Ti, kteří říkají, že budou platit nadále "0" nemají pravdu. Minimálně 30kč za výpis (1x za rok ať ho chcete nebo ne -je ze zákona povinný) zaplatí každý a kdo má 6 účtů (tzn.1x mKonto, 1x eMax a 4x eMax plus) zaplatí za rok, ať chce nebo ne, minimálně 240kč!!!!!!!!! To mi nepříjde úplně znedbatelná částka. (docela mě mrzí ta postupná strategie zpoplatňování)

Když už se dá z eMaxu převádět jen na jeden účet, šlo by tam přidat "budoucí" platby ... tada platby s jiným, než dnešním datem?

Inu každý názor je jiný. Sám za sebe můžu říci, že mě se změna sazebníku nedotkne a stále budu mít nulu, oproti dřívějšku kdy jsem při stejném množství inkas, trvalých příkazů a výběrů u ČS platil kolem 3000,-Kč/ročně a později u ČSOB kolem 1800,-Kč /ročně, využívajíc jejich "výhodné" balíčky. Musím také zdůraznit, že v žádné bance jsem neměl skoro žádné úročení a zde díky převodům mezi ůčty jde i "vydělat". Jediný poplatek jsem zaplatil za druhý převod z E-Max plus 2x v měsíci, ale to jsem potřeboval a na úrocích se mi to stejně vrátilo. Takže pořád nula!!!!

Ondra #42

nebojim se toho, ze jakmile mbanka zacne blbout, tak Ti co presli, aby usetrili, tak odejdou :)

jsem u mBank jen kvuli tomu ze usetrim, nic vic nic min

Lefkas #50

Jsem taky pro IB, mKiosek nebo minimalne na pobocce.

Zvazuji presunuti inkas do mBank ale 320kc za 4 papiry se mi davat fakt nechce, a to moje primarni banka mi jej vystavila gratis!!! :-(

jen plácejte a dávejte mbance návod,kolik jste platili u konkurence-zdraží vám na polovic a ještě se bude ohánět,že jinde zaplatíte víc-čeští Honzové a Anduly

jen knučte štěstím,však za rok si povíme ,jak je M banka lidová

Čtvrtý, tedy placený výběr z bankomatu se počítá v jednom kalendářním měsíci, nebo je to měsíc od 1. výběru?

Jste pro mě nejlepší - ať za 19,- nebo 35,-.... Ve srovnání s mou předešlou bankou, kde jsem měsíčně nešla pod 180,- za ty jejich nesmyslný poplatky.

Vážení přátelé,
Tak si tu pročítám některé přízpěvky a chvílemi si říkám, jestli někteří přizpěvovatelé tohoto portálu vůbec chápou, čím je MBANKa tak výjmečná... V dnešní době, kdy už pomalu platíme i za to, že ráno vstaneme z postele, je tu pořád "produkt", který má svoje parametry a podle níchž když se chováme, tak nám tato instituce dá účet / účty k používání zdarma - včetně platebních karet... Komu se nezdá chování MBANKy "solidní", měl by se podívat jinde a odzkoušet jinou banku. Já osobně - ač z toho nemám ani 1Kč, MBANKu všude svým známým doporučuji jako vynikající produkt. Proč mám jít jinde, kde budu platit za všechno, když při zachování ne moc přísných pravidel, můžu mít svoje účty zdarma (a při vyšších vkladech a rozumném přesouvání peněz) dokonce i ziskové...
Sám si myslím, že mít za měsíc třeba 500 Kč, jen tak za nic - je mnohem lepší, než si platit byť 1Kč kdoví za co (když banka navíc disponuje mými penězy).
MBANKo - moc díky a jen tak dále...

PS : nejsem žádný zaměstnanec ani dealer prosazující svůj produkt - vycházím čistě z životních zkušenností s našimi (českými) bankami, kde jen hledí, jak klienta "oškubat" a nutit mu stále - pro něj, nepotřebné a nevýhodné "balíčky".

Hmmm, mLinku nepoužívám, 3 výběry z bankomatu měsíčně bohatě stačí, papírové výpisy nechci, kreditku používám zcela zdarma jako 100% transaktor (= splácím vždy vše na konci bezúročného období) s výhodnou nabídkou od konkurence, takže je to O.K.. Nový sazebník se mně nijak nedotkne.

Občas se mým klientům stane, že si zřizují souhlas s inkasem od mBank ve prospěch jiného účtu - například splácí úvěr ze stavebka. Stávající systém potvrzení inkasa pro věřitelskou banku je ovšem naprosto nepružný a ještě nově za poplatek 100 Kč. Musí se žádat přes mLinku a trvá to 14 dní, než potvrzení přijde. Nedalo by se zdarma vytisknout z internetbankingu ?

Tak to mi spadl kámen ze srdce,čekala jsem,že už to nebude nula a ona stále je:-)3výběry stačí.Jen bych uvítala dobíjení kreditu.Hezký den a jen tak dál MBANKO

Ondra #43

S temi procenty je to velmi osidne. Kdyz zvednete cenu z 1Kc na 3Kc, tak je to zdrazeni o 200%, ale jsou to 2Kc, ktere byste spise mel porovnavat s prijmem (tj. je to asi zanedbatelne). Dulezite myslim pro kazdeho je, o kolik se vam zvednou mesicni naklady uctu. Pro 90% klientu (bez 4. vyberu) je to z 0Kc na 0Kc. Pro tech 10% je to treba zvyseni o 84%, ale je nutne se podivat i na ta absolutni cisla - pro toho, kdo ma 3 placene vybery v mesici bude mBank draha. Ale to asi nebude typicky klient mBank a mel by spise zvazit jinou nabidku konkurence.

Roman #44

mBank samotna sluzbu CashBack neposkytuje, ale umoznuje ji na svych kartach, kde je podporovana pro vsechny vlastniky VISA. Seznam obchodu je hned v prvnim prispevku ve vlakne na mForu, klikatelne z odkazu v poslednim odstavci
http://www.mbank.cz/forum...

nerada nosím více peněz v pěněžence a vybírám za měsíc tak 4 a vícekrát. pro mě by tedy bylo spravedlivější platit za výběr 3-5kč. takto se ale budu muset připojit ke klasickým českým škudlům, a dávat peníze pod polštář než zaplatit bohužel už ne pár korun za výběr.

jinak držím palce, ať se dobrá myšlenka účtu zadarmo nestane utopií.

[19 - Zdenal] Kdo je u tebe neandrtálec? Pokud takto oslovuješ ostatní klienty banky, jsi neandrtálcem sám.

Dobry den,
az ted jsem zjistil, ze mBanka nabizi take sluzbu CashBack. Nikde na stranach jsem o tom vsak nenasel souvislejsi informaci. Muzete mi, prosim, dat odkaz na stranku se seznamem obchodnich retezcu, kde lze tuto slzbu vyuzit (vim pouze o Intersparu, Globusu a Zabce) a o podminkach jejiho vyziti (hodnota nakupu u prodejce, min. a max. hodnota vyberu) u ruznych karet (kreditni, debetni)? Dekuji.

Jen ještě podotýkám, že zdražení není "jen" optické, ale je to cca o 84% a to se mi nezdá "jen" optické :-). Jak říkám, sloh Vám jde velice dobře.

Jelikož každý podniká aby vydělal peníze a ne z lásky k druhým, chápu Vaše kroky. ALE. Když píšete, že si více jak třikrát měsíčně vybírá "pouze" 10% lidí a mBanka by měla 100 000 klientů, je to tedy 10 000 lidí, kdyby si čistě teoreticky těch zmíněných deset procent vybralo pouze jednou nad rámec služeb zdarma, je to pro Vás při rozdílu 16,-Kč tedy 160 000,-Kč. Pochybuju o tom, že si těchto zmíněných deset procent vybere pouze jednou nad rámec a nevím kolik má nyní mBank v česku zákazníků, ale každý si to dovede dopočítat sám. Nikdo mi nebude vyprávět, že se tímto snažíte, abychom všichni uspořili, jsou to jen marketingové tahy a to velice dobré!!! A touto omáčkou okolo se nám snažíte mazat med kolem huby. O nesmyslně monstrózním poplatku 150,-Kč za druhý a každý další převod z eMaxu ani nemluvím. Opět si každý dopočítá, kolik na těchto poplatcích vyrýžujete, převede-li si 10% zákazníků v měsíci více než jednou z eMaxu peníze. Umíte v tom prostě chodit a děláte z nás akorát blbce, ale umíte nám to tak parádně vysvětlit, že by nám Vás bylo až líto, jací jste vlastně chudáčci a že to vlastně všechno děláte jen kvůli nám a nemáte z toho skoro nic... Jsem poměrně vytížený člověk a opravdu mám i jiné věci na práci, než si pamatovat takové prkotiny, jako kolikrát už jsem si v měsíci převedl z eMaxu, nebo vybral z bankomatu a hlídat si to na den abych to náhodou neudělal poslední den v měsíci a štědře Vám bez snahy poskytl svých 150,-Kč. Myslím, že z tohoto hlediska, je lepší platit menší poplatky stále a mít klid, než se klepat a čekat až se přehoupne měsíc, abych si mohl opět převést z eMaxu zdarma.

darebáci-během půlroku odrali úroky,zdražili kdeco,kde se to zastaví?Se budeme divit-a voni taky!!!Jo když ptáčka lapají.....

Mbanka se každý měsíc přibližuje svojí sazebníkovou hrou svým konkurentum.Co jinýho se taky dalo čekat!Pudu o dům dál,protože to není konečný!Budou přitvrzovat pravidelně,až svý klienty otráví.

Hm, kdyz jsem to zacal cist tak jsem se zdesil, kdyz jsem to precetl tak jsem se usmal, za tu dobu co mam mBanku, tak jsem zaplatil akorat za zmeny PINu, ktery jsem si zmenil z bezpecnostnich duvodu a dneska za druhy prevod financi z eMax+ bylo to 150,- ale musel jsem. Jinak jsem stale na nulovych poplatcich. :))))))

A ještě dodatek:

Máte pravdu, že většina klientů se chová rozumně, a proto ani mně nevadí zvednutí poplatků za něco, co nemusím (papírové výpisy, 4. výběr ... - i v ČS jsem vybíral hotovost z bankomatu jen jednou měsíčně, protože i těch 6 Kč mi vadilo). Rozumný klient ve vašem případě SLEDUJE I CHOVÁNÍ VAŠICH SOUKMENOVCŮ NA SLOVENSKU A HLAVNĚ V POLSKU, neb si klade otázku, kam v BUDOUCNU půjdou asi kroky Vašich obchodních záměrů. Nejenom, že jsem tady všiml termínovaných vkladů (ale o tom už jsem dříve psal), ale také PÁSEM úročení MAX PLUSU v Polsku (a to si mi už NELÍBÍ). Moudrý klient také sleduje kursy akcií vaší domovské banky (Bre banky) -- a ty tedy pěkně kolísají, pořád se nějak nemohou odlepit ode dna!!! Proč asi?

A na závěr --- holt český klient je zkrátka trochu nedůvěřivý

Jinak jsem ale zatím s mBankou VELMI SPOKOJENÝ, proti ČS je to fakt trochu ráj (ale to zde psala už jedna Vaše klientka v minulosti přede mnou).

omlouvám se, už jsem si přečetl odpověď na podobnou otázku mým předchůdcům!!!

[35] psal jsem to o řádek nad Vámi. pojištění je volitelným doplňkem, není povinné.

To pojištění bude povinné, tedy SKRYTÝ POPLATEK ZA VEDENÍ PLATEBNÍ KARTY, nebo dobrovolné? Pokud povinné, pak se dostáváte v kartách na úroveň (-) ostatní bank.

[30] pojištění bude samozřejmě volitelným doplňkem, nikoliv povinností.
[32] půjčka od Evropské investiční banky je určena pro polský trh a to pro mateřskou BRE, nikoliv pro polskou mBank - proto vám bohužel podrobnosti na toto téma nejsem schopen poskytnout. předpokládám, že případné informace se objeví na www.brebank.pl/en (v angličtině)

Diky za ono pojisteni karet - je jedna z veci jez hoodne schazela a jez me castecne drzela jeste u jine banky. Preci jen i kdyz slo pak pojistit jinde, prace a cas navic - kdyz je takto u banky, je pak parada ...
Uvidime na finalni popis pojisteni - dle onoho kratkeho infa vypada pekne ...
BTW, pocitam, ze bude asi jen pro kartu samostatne - ci bude mozne sprahnouti na "flotilu" karet?

Dobrý den,mne by spíš zajímalo proč jste si brali 100 mil.EUR půjčku od EIB jak je zveřejněno na stránkách www.patria.cz?BRE bank je mBANKa je tak?Díky

PT: bude určitě volitelné

Zajímalo by mě zda je to pojištění katet povinné. Na účtu mám vždy jen tolik, aby mě případná ztáta nemrzela. Platit cca 230 Kč ročně za nic se mi nechce. Nelze udělat to pojištění volitelné? Kdo ho nechce pak nic nedostane... Dík za odpověď.

[25] je to chyba, v PDF verzi je to korektně. zítra to samozřejmě opravím.

Mě by zajímalo, když částka 19,- za výběr z bankomatu nepokrývala náklady s ním spojené, tak proč s ní mBanka vůbec začínala ...

Ok, myslím, že aj naďalej zostanete jednou z najlepších bánk na trhu. Držím palce. Budem sa tešiť na rozšírenie portfólia služieb, napr. na platby do zahraničia. Na úvod by možno stačili prevody do mbank na Slovensku.

Libor [22]: "Musím vám poděkovat - nikoliv za vylepšenou verzi poplatků:) ale za změnu vašeho chování. Změny jsou ohlášeny měsíc dopředu nikoliv jeden den dopředu jak je zvykem..."

Já bych s tím děkováním počkal až se při příštích dalších podobných událostech ukáže, že se toto chováni opravdu stalo dobrým zvykem a pravidlem a ne pouze jedinou výjimkou.

v novém sazebníku pro podnikatele od 1.9. (odst. 2d, 2e) chybí 2. a další převod z eMAX Business za 150,- Kč. Předpokládám, že se jen jedná o chybu v tisku, nebo je tento poplatek zrušený :-)

tesy, co tak si projít transakční historii, pak se ti to stát nemůže, že? Ono to chce trochu přemýšlet, tím však nechci tvrdit, že tvůj nápad je špatný, ale je tu dost důležitějších věcí k řešení

svůj dotaz opakuji z jiné diskuze protože mi zatím nikdo neodpověděl-
jsem spokojeným klientem, který k Vám přešel od ČSOB a stále nelituji, jen jsem se chtěl zaptat jestli by bylo technicky možné aby při 2. převodu z eMaxplus konta mohlo před potvrzovací zpravou vyskočit upozornění že tento převod bude stát 150Kč. Mám tyto účty 4 a bohužel jsem v tom ztratil přehled a odeslal jsem si platbu z účtu, kde jsem již jeden převod udělal. Je to technicky možné? Děkuji za odpověď
jinak co se týče zdražení tak se mě netýká a považuji ho za oprávněné a uvědomělých klientů netýkající se. Sám se divím, že mi byly písemně zasílány oznámení o založení eMaxplus konta, ale asi je to zakonná povinnost písemné formy dodatku ke smlouvě, tak jsem to vzal informativně. škoda že to nešlo elektronicky. Na co jsou vůbec kolonky zprávy z banky v elektronickém bankovnictví?

Musím vám poděkovat - nikoliv za vylepšenou verzi poplatků:) ale za změnu vašeho chování. Změny jsou ohlášeny měsíc dopředu nikoliv jeden den dopředu jak je zvykem...

Argumentaci, že díky většímu poplatku za výběr z bankomatu ušetřím beru jako nutné zlo - > je to samozřejmě blbost, když budu potřebovat vybrat tak jestli za 19 nebo za 35 je rozdíll. Jak bylo řečeno většina klientů se tomu snažila vyhnout a když museli tak museli, je to jen ubrání výhod (stejně tak jako snížení % u eMaxuP) žádné, žádné, žádné a ještě jednou žádné plusy pro klienta to nemá!

Nová nebídka ke kartám - super! - skutečně zajímavé budou různá srovnání – kolik zaplatí průměrný spotřebitel, který využívá obvyklé, běžné služby různých bank:)

super,opravdu férové opatření,mě nevadí že dám za pět výběrů 60kč,jsem s vámi naprosto spokojený,máme doma 6 aktivních uživatelů,nepočítám účty,kteří zdrhli od čs,a výsledek? 6x150x12=skoro11000ročně

Ok, prakticky zadna zmena. Muzu v pondeli s klidnym srdcem zrusit ucet u CS. Nerozumim lidem co porad nadavaji na mbanku i kvuli par blbejm desetinam procent na urocich. At jsou radi, ze v krizi vubec neco dostavaj...

Mirek: je to opravdu motivační opatření k tomu platit méně z důvodu lepšího plánování! mBank pomáhá vychovávat neandrtálce a to se cení!
Díky mBanko, že jsi zde! :)

Ja se pohodlne do 3 vyberu vejdu a tatik od ty doby co sem ho naucil vybirat vic jak 4 tisice z bankomatu taky :-)

VZhledem k tomu, ze vybiram 1x za nekolik mesicu, to nejak preziju. Jak to vypada s funkci autosweep?

Hm. Napsat, ze diky zdrazeni vyberu z 19 na 35 vsichni zaplati min, to uz chce fakt odvahu...

Pro mě tedy dobré zprávy,pojištění platební karty proti zneužití bylo to poslední co mě chybělo na mBank - děkuji.

Tim padem uvidime na konci roku ;). Za ty vypisy za rok 2008 jsem neplatil. On to snad ani vypis neni, jen sumar xx prijatych xx odeslanych plateb + pripsane uroky.

nemusí být papírový, stačí elektronický.

On ten papírový výpis jednou ročně je myslím povinný ze zákona. A když už je povinný a nemůžete ho zrušit, slušnější ústavy za něj ani nic nechtějí. Placený je ten výpis až v případě, že ho chcete častěji (čtvrtletně, měsíčně).

tak tak, ty šablony, to by bylo plus. teda vlastně bez plus. s pojištěním karet neblbněte, maximálně tak cestovní.

Ty změny jsou OK, jestli mě paměť neklame, u ČS byl poplatek za každý výběr z cizího bankomatu ještě vyšší. Mnohem zásadnější se mi zdají informace o pojištění karet a o počtu šablon na eMax.

Dekuji za odpoved,

o zadne papirove vypisy jsem nezadal a presto jsem na zacatku roku 2009 obdrzel rocni vypisy z uctu za rok 2008.

Nerad bych se dostal do situace ze bych zaplatil za 1 list (prehled) 30kc x 3 ucty.

Pripada mi to jen jako prehled kreditnich, debetnich a pripsanych uroku za cely rok. Je to mozna ten samy vypis "prehled" ktrery dostavam od konkurencni banky.

Takovýmhle způsobem a v takové podobě to beru jako férové opatření.

user: papírové výpisy zasíláme pouze na vyžádání. takže je to naopak - pokud je nechcete, nemusíte dělat nic, pokud je chcete, musíte si je objednat.

Dobryden,

co musism udelat abych nedostaval "výpis z účtu v papírové formě, zasílaný na korespondenční adresu klienta 1x ročně (na konci roku)". Stejne jej chytnu a vyhodim a duvod proc jsem sel k mBance je ze jim nic neplatim ;)

Dekuji

Také jsem se po přečtení titulku článku zděsil. Ale naštěstí to není nic strašného a dá se to pochopit. Já jsem za 2 roky co jsem u mBank platil za výběry z bankomatu 2x. Takže to není nic strašného. Nadále budu naštěstí platit za běžné služby 0 Kč a to je dobře...

no ja uz jsem si 19 kc za vyber zaplatil. Spatne vzpominky a vyber na prelomu mesice me stal onech 19 kc. Mozna by nebylo uplne spatne nejake pocitadlo kolikrat jsme danny mesic vybrali, pro nas co mame HOSIPa.

OK. Není problém, dám si většího bacha na ten 4. výběr z bankomatu; občas mi to nevyjde.

První :) Jen houšť, ČS odrala lidi zase o 21% víc jak loni. Zdroje jsou.

Noo čekal jsem to horší, jak tak na to koukám, nijak se mě to nedotkne a mam to pořád za nula :)))).