zpátky

Au revoir mFestival 2009 ..aneb chce to odvahu!

Je to za námi. První ročník projektu mFestival je za námi a zná své vítěze. Chlebíčky snědeny, pivo vypito a v sále je tma.

Výsledky prvního klání jsou skvělé, ačkoli jak už název sám napovídá, udělat to lépe jde vždy. O tom je právě mFestival! O tom, že když chceme, můžeme něco udělat lépe: ať už plakát, diplomovou práci nebo třeba běžný účet. Jde to.

Vítězům mFestlivalu bude mBank fandit, ať již podporou formou rozhovorů v Rádiu 1, nebo projekcí TV spotu před každým filmem v kině Světozor, či veřejnou výstavou prací. Vítězným pracem bude věnována celá sekce Video, na www.bankovnipoplatky.com či jiných serverech. Dále si výherci připsali tučné výhry na svá mKONTA a získali třeba vstupenky do Divadla na Zábradlí. Vítězný TV spot k vidění zde: Nechte za sebou všechny poplatky

Co to ale chce, je odvaha a odhodlání a právě o tom první ročník byl. Za dva měsíce sledovalo mFestival více než 53 tisíc lidí, ale především se sešly stovky prací. Právě odvaha byla nejčastěji diskutovaným artiklem všech zúčastněných, autoři ji potřebovali, odporná porota se sešla na tom, že právě odvaha české reklamní scéně chybí a pro nás věřte nebo ne, byla veliká odvaha se do projektu mFestival pustit. Teď jsme hrdí na to, že jsme první a zároveň jediná banka v ČR, která něco takového pro lidi udělala a budeme v tom pokračovat.

Finálový večer byl jedinečný. S lehkou ironií všech „vážných“ soutěží nás večerem provedla dvojice studentů JAMU, kteří sice trochu zapomněli uvést soutěžní kategorii nebo představit Shortlist prací, ale o to více byli originální a zcela nekonveční. Afterparty vyšperkoval DJ Rádia 1 a především 750 chlebíčků.

Příští rok do toho jdeme naplno! Podle našeho motta to chceme Udělat líp! Pozveme školy, univerzity, navrhneme mFestival do klausur či ročníkových prací uměleckých škol. A dál se nechte překvapit. V nejbližších dnech bude také na mFestival.cz vidět přehledné vyhodnocení vítězů :)

Co závěrem?! Rozhodně je na místě poděkování. Všem autorům, všem hlasujícím, všem těm, kdo se jakkoli zapojili do diskuzí, těm, kdo přišli na drink na finálový večer i partnerům a lidem, kteří mFestival tvořili. Jistě se najde spousta kritiků - lidí, kteří by to udělali líp! Pravděpodobně i na blogu budou designéři, grafici a režiséři, kteří by udělali lepší spot, plakát nebo moderaci finálového večera. Touhle cestou bych jim rád vzkázal Udělej to líp! :-)

PS: Dnes je finálový večer Zlaté koruny - my už výsledky víme, ale do večera nesmíme ani naznačit... Nicméně máme radost :) Více se dozvíte zítra!

Jan Horák Jan Horák / mBank
marketing manager
jan.horak -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky