zpátky

Novinky ke konci dubna

Na závěr měsíce několik příjemných novinek a také informace o provozu mBank o svátečních dnech 1. a 8. května. Čtěte celý článek...

Mám radost zejména z čerstvé novinky, která platí ode dneška: účty v mBank se otevírají i cizincům bez českého rodného čísla. Víme, že získat rodné číslo je v ČR sice mnohdy nezbytné, ale zároveň komplikované a hlavně: dlouho to trvá. Přestože zatím otevíráme účty pouze cizincům - daňovým rezidentům v ČR, nevyžadujeme již rodné číslo. Jaké jsou tedy nové podmínky?

Účty pro občany ČR otevíráme nyní POUZE na OP (nikoliv pas). Účty pro cizince otevíráme nyní POUZE na cestovní pas. Pole "Rodné číslo" je při výběru jiné státní příslušnosti než ČR stále přítomné, ale není již povinné. Zároveň musí každý cizinec (ať už má rodné číslo či nikoliv) podepsat Prohlášení o daňovém rezidenství (v ČR). Do budoucna bychom ale rádi i dále rozšířili možnosti o založení účtu občanům EU na jejich národní doklad totožnosti.

Další příjemnou zprávou je to, že mRada je opět v deseti - a novou členkou je první žena, paní Eva Mitisková, na fóru ji najdete jako Evu_M. Máme z toho velkou radost a těšíme se na spolupráci, která bude jistě přínosná nejen v oblasti podnikatelských účtů a rozvoje IB - což jsou pro ni aktuálně nejzajímavější oblasti.

Jedna změna na našich internetových stránkách - bylo nám dlouho vyčítáno, že nemáme na stránkách hypoteční kalkulačku. Je pravda, že jsme nakonec původní koncept úplně zavrhli a následně celý nápad ležel nějaký čas ladem. Ale nyní je to již minulostí - v naší Kalkulačce uvidíte nejen úspory, které můžete dosáhnout díky mBilansu, ale i orientační harmonogram splátek.

Rádi bychom také upozornili na to, že právě vy, Klienti, jste nás upozornili na novou možnost vkladu hotovosti na naše účty: prostřednictvím prodejen Žabka - služba stojí 9 Kč a lze vkládat nejvýše 40 tisíc Kč denně (více informací - podmínky služby, mapa prodejen). Podle našich zkušeností je možné, že na některých prodejnách se můžete setkat s odmítnutím (nejčastěji z důvodu neproškoleného personálu), nicméně situace se zlepšuje. mBank není garantem ani poskytovatelem této služby, proto prosím případné problémy nereklamujte u nás.

A nakonec několik "provozních" poznámek: vzhledem k tomu, že 1. a 8. května jsou v ČR státní svátky, mLinka bude pouze v informačním režimu (podobně jako o víkendech, možnost blokace karty samozřejmě zůstává), Finanční centra mají zavřeno a mKiosky otevřeno jako v neděli. Přejeme vám příjemný prodloužený víkend!

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Komentáře (26)

Vložit komentář

Jak je to s tim danovym rezidentstvim, napriklad u studentu ze slovenska? Je jich zde hodne a potrebuji konto v bance, nebo je chcete nechat ujit do sporky nebo csob?

mohu se zeptat co presne znamena to prohlaseni o danovem rezidenstvi?

ta podminka pasu pro cizince se nezda, ale je to dalsi komplikace. :-(
ma pritelkyne je francouzka a ma jen obcanku. pas zatim nikde v evrope nepotrebovala.

22, 23: koukám, že osobne má těch prstů na rozdávání :-)

Mě se už také několikrát stalo, že při placení kartou v Anglii byla karta mbanky odmítnuta. Někdy to projde, ale většinou jsem měl problém.

Jsem ted v Irsku a pri placeni hotelu jsem nemohl pouzit karty mBanky... (prosinec 2007 vydana),co jsem cetl neni to uplne vyjimka, zajimalo by me co s tim chcete delat pripadne jste udelali a ja musim kartu vymenit ci neco podobneho, diky.

13.5. se z RSS dozvím novinky zveřejněné 30.4. To je fofr, jak rychle dokážete aktualizovat RSS :-(

He ... tak konečně se tyto novinky objevily přes RSS, tak ještě ty fondy a zahraniční platby a klienti budou o dost spokojenější :-)

"Účty pro cizince otevíráme nyní POUZE na cestovní pas"
ze by dalsi firma co nase azylanty posila dohaje?:) http://www.blisty.cz/2007...

Já si zase dovedu představit pracovníky mBank, jak opravdu nejsou nadšení z toho, že by měli kvůli jedné Vaší příchozí zahraniční platbě co nejdřívě zprovoznit mezinárodní platební styk. Je vás, co potřebují posílat do a příjímat ze tahraničí, prostě málo!

Opět žádné novinky o příchozích platbách ze zahraničí. Po tak dlouhé době, co mBank působí v ČR je to na ostudu. Opravdu nejsem nadšený z toho, že budu muset kvůli jedné příchozí zahraniční platbě zakládat účet u jiné banky, abych si potom mohl peníze přeposlat do mBank.

to zní příliš dobře to nelze realizovat :-) Lepší úspora na úrocích.

Ve svatek nema smysl zadavat platby s dnesnim datem... penize odejdou v pondeli, CNB nepracuje. Tehle situace se zbavite tak, ze zadate budouci splatnost. Ze strany mBank by se teoreticky mohla do systemu nabusit nejaka utilitka, ktera by v pripade mimombankovni platby neprijala prikaz ve svatek a navrhla by nejblizsi pracovni den.

Mzslím, že jsem objevil chybu Vašeho E-bankovnictví. Při zadání platebního příkazu dnešního dne (svátek) mimo Mbanku se transakce neprovedla, ale částka byla odečtena z mého účtu. Tato transakce pak ve výpise jako provedená a zároveň se objevuje mezi transakcemi čekajícími na zpracování!! Toto je dle mého názoru zavádějící, jelikož na účtě již nejsou na provedení této transakce prostředky, jelikož již byly odečteny. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně. Čekám na Váš komentář.
S pozdravem Váš jinak spokojený klient Jitka Mahrová

... a predpokladam, ze k tomu bude i tady zvlastni clanek s oznamenim nove tvare

je to uvedeno tiskovém centru

Dobrý večer, nemohu nikde najít KVĚTNOVÉ novinky. Na Měšci tuhle čtu, že pan Jiří Báča odchází! a tady nikde nic!!! Tak nevím, jestli mi má být ztráty pana Báči líto, asi záleží na tom, jaký bude nový ředitel.
Tak hodně štěstí, pane Báčo, a hodně úspěchů v těch Vašich nových výzvách... Klientka/sympatizantka mBank.

Jiří Báča odchází z postu ředitele mBank. Nástupce Báči oznámí vedení BRE Bank v nejbližších týdnech. mBank to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Bankovní rada České národní banky dnes snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na nejnižší hodnotu za dobu existence České republiky. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak klesla na 1,5 procenta. Tento krok by mohl zlevnit půjčky, banky ale na pokles sazeb reagují pomalu.

Oznámilo se to, ač většina bank změny vyhlašovaných úroků nijak neoznamuje a prostě je ze dne na den zavede. V tom problém není. Důvod byl ale uveden ten, že úrok 0,3 % je stejně tak nízký, že při průměrném nízkém zůstatku to stejně činí zanedbatelný zisk. I to je pravda,ovšem na úrovni jednoho klienta. Tisíce účtů, to už tak zanedbatelný zisk pro banku nebude. To by mohla otevřeně přiznat a buď věc nebagatelizovat anebo nějak jinak bonifikovat Emaxové účty. Na druhé straně dlužno přiznat, že 2,8 % na Emax plus se po všech změnách (a není jim konec) jeví jako slušná hodnota, ovšem ta podmínka s jendním převodem... Asi zde budou rozdílné názory.

Vaše banka je skvělá, nejlepší na českém trhu bezpochyby. Bohužel nikde jsem se nedočetl, že jste na mKontu zrušili od května 09 úroky, což není až tak "příjemná zpráva ke konci měsíce"... Musím říct, že úroky byly opravdu motivační a je podle mě škoda, že o ně klienti mKonta přišli :/

Ano, příjem plateb ze zahraničí vidím jako velmi důležitou věc, ale nějak se do toho mBanka nehrne. Kvůli tomu musí držet řada klientů mBanky konta v jiných bankách a mBanku nepovažuje za plnohodnotnou banku. Škoda, že plnění slibů je tak zdlouhavé.

Jo a ještě jeden postřeh .... v RSS čtečce se mě vůbec tato aktualita neobjevila ... pouze se objevil mFestival, ale s časem vydání této aktuality .... je to nějaké divné ....

Dobrý den, a co mezinárodní platby, respektiva příjem peněz ze zahraničí (mimo EU)? Není už to poněkud dlouho co mBanka vyhlásila, že máme čekat překvapení. No pokud je překvapení, že rok po ohlášeném zavedení údajné mezinárodní kompatibility se ni neděje, tak se to povedlo.

Hmmm a o fondech opět nic. Vyčkám ještě do prázdnin a pak už půjdou mé úspory jinam a tady si nechám maximálně nějakou likvidní rezervu.

jj Adam je mistr komunikace :-) :-) dva prodloužené víkendy!

vypada to, zejo

tak co už to funguje?