zpátky

Novinky ke konci dubna

Na závěr měsíce několik příjemných novinek a také informace o provozu mBank o svátečních dnech 1. a 8. května. Čtěte celý článek...

Mám radost zejména z čerstvé novinky, která platí ode dneška: účty v mBank se otevírají i cizincům bez českého rodného čísla. Víme, že získat rodné číslo je v ČR sice mnohdy nezbytné, ale zároveň komplikované a hlavně: dlouho to trvá. Přestože zatím otevíráme účty pouze cizincům - daňovým rezidentům v ČR, nevyžadujeme již rodné číslo. Jaké jsou tedy nové podmínky?

Účty pro občany ČR otevíráme nyní POUZE na OP (nikoliv pas). Účty pro cizince otevíráme nyní POUZE na cestovní pas. Pole "Rodné číslo" je při výběru jiné státní příslušnosti než ČR stále přítomné, ale není již povinné. Zároveň musí každý cizinec (ať už má rodné číslo či nikoliv) podepsat Prohlášení o daňovém rezidenství (v ČR). Do budoucna bychom ale rádi i dále rozšířili možnosti o založení účtu občanům EU na jejich národní doklad totožnosti.

Další příjemnou zprávou je to, že mRada je opět v deseti - a novou členkou je první žena, paní Eva Mitisková, na fóru ji najdete jako Evu_M. Máme z toho velkou radost a těšíme se na spolupráci, která bude jistě přínosná nejen v oblasti podnikatelských účtů a rozvoje IB - což jsou pro ni aktuálně nejzajímavější oblasti.

Jedna změna na našich internetových stránkách - bylo nám dlouho vyčítáno, že nemáme na stránkách hypoteční kalkulačku. Je pravda, že jsme nakonec původní koncept úplně zavrhli a následně celý nápad ležel nějaký čas ladem. Ale nyní je to již minulostí - v naší Kalkulačce uvidíte nejen úspory, které můžete dosáhnout díky mBilansu, ale i orientační harmonogram splátek.

Rádi bychom také upozornili na to, že právě vy, Klienti, jste nás upozornili na novou možnost vkladu hotovosti na naše účty: prostřednictvím prodejen Žabka - služba stojí 9 Kč a lze vkládat nejvýše 40 tisíc Kč denně (více informací - podmínky služby, mapa prodejen). Podle našich zkušeností je možné, že na některých prodejnách se můžete setkat s odmítnutím (nejčastěji z důvodu neproškoleného personálu), nicméně situace se zlepšuje. mBank není garantem ani poskytovatelem této služby, proto prosím případné problémy nereklamujte u nás.

A nakonec několik "provozních" poznámek: vzhledem k tomu, že 1. a 8. května jsou v ČR státní svátky, mLinka bude pouze v informačním režimu (podobně jako o víkendech, možnost blokace karty samozřejmě zůstává), Finanční centra mají zavřeno a mKiosky otevřeno jako v neděli. Přejeme vám příjemný prodloužený víkend!

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu