zpátky

Nové podmínky a sazebník - eMAX Plus za rohem

Ke dnešnímu dni zveřejňujeme několik dokumentů, které mají platnost od 16.3.2009. Co to znamená pro Klienty a pro banku? Jsou to dobré zprávy :)

Dnes budu stručný, protože více o změnách se dozvíte již zanedlouho v samostatných příspěvcích. Ale protože k dnešnímu datu zveřejňujeme tři dokumenty, které platí od poloviny března, je nutné je aspoň představit. 

Změny nastávají v sazebníku: novou verzi najdete na webu, v části Nový sazebník (změny jsou tučným písmem). Primárně jde o přidání nového produktu eMAX Plus - který mnoho z vás dlouho očekávalo. Zanedlouho bude již možné o něj požádat - a Sazebník naznačuje, co si pod ním máte představit. Asi neprozradím příliš, když řeknu: eMAX Plus bude v podstatě totožný s mBUSINESS eMAXem - až na úrokovou míru, která bude vyšší. Tedy nepůjde o termínovaný účet, ale o spořící účet s jedním převodem měsíčně zdarma. Ostatní změny sazebníku mají spíše formální podobu (změny textů - z "2. upomínka" na "2. a další upomínka" a podobně) a nemění se výše poplatku.

Další změnou jsou nové obchodní podmínky: jednak pro zakládání a vedení účtů, a také pro mHYPOTÉKU. V případě účtů jde opět o změnu související s přidáním nového produktu, také byly přidány některé paragrafy (§63, §64) v souvislosti s nutností vyhovět předpisům ohledně praní špinavých peněz a také v souvislosti s exekucemi. Na běžné používání účtu nemají vliv. Co je možná důležitější: již v paragrafu 2, v definicích, jsou nyní mKONTO i eMAX označeny jako účty pro nepodnikatelské účely.

Změny u mHYPOTÉKY souvisí zejména s již dříve naznačovaným nasazením životního pojištění - je to již plně integrováno do Obchodních podmínek. Také se mění způsob poskytování mBilansu: po 16. březnu nebude tato služba aktivována automaticky (řada lidí si stěžovala, že jim jen zbytečně vytváří "zmatky" na běžném účtu), a zároveň ji budou moci využívat jen žadatelé s variabilní úrokovou sazbou. Výše uvedené platí ovšem pouze pro nové Klienty, stávajících se tyto změny netýkají. V souvislosti s mHYPOTÉKOU a popisovanými změnami se pravděpodobně před jejich platností seznámíte ještě zvlášť ve speciálním příspěvku.

Brzy budeme psát i o nových možnostech u kreditních karet, už zítra se objeví update ohledně mPeněz, tento týden bude rozesláno oznámení vítězům druhého kola mKlubu - takže v březnu bude zcela jistě novinek dost :)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Komentáře (119)

Vložit komentář

Ahoj Adame, Kdyz uz mam vsechny 3 ucty u mBank, budou na starem eMaxu 2 sablony? :)

Dobrý den, pokud mám emax a zažádal jsem si o emax+, znamená to, že si musím peníze přeposlat na jiné číslo účtu v rámci ebanky? Jakože budu mít 2 oddělené účty? Můžu pak starý emax zrušit? Díky

Založil jsem si účet e max plus a chtěl jsem na něj poslat peníze ze svého m konta. Transakce nebyla provedena, signalizovala se chyba Altamira, chyba s účtem příjemce. Co mám dělat?

Souhlasím s Autorem. O snížení úroku není ve výpisu žádná zmínka. Drolení produktů se mi nelíbí. Nemám chuť na hry se zakládáním dalších účtů a sledováním počtu nějakých šablon, abych vytěžil úroky, které až tak výjimečné nejsou. Moc brzo se tady zkouší nenápadné balonky, kolik klienti vydrží. Vracím se k jedné z těch málo výjimek, které měly téměř vše bez poplatku (FIO - chyběl mně bezplatný výběr z karty) a dnes už uvažuji i o Postžiru zdarma (umožňuje i zadávání příkazů z mobilu) s navázáním na Červené konto.

Milá/ý Alfape, 3,6 % v GE Vám skončí 30. 4., ale pokud máte hodně (peníze na byt), tak se to možná vyplatí, třeba na milionu dostanete do konce dubna o 866 Kč víc než na eMax plus (=1000000*0,008/12*1,3).

nezdá se mi korektní, že změníte úrok a já se to dovím až dva dny poté a pak mě ještě nutíte ,abych si založila nové konto

Zbohem běžím dát úspory jinam a děkuju našel jse možnost i vkládat a úrok 3.6% ,jinak vše jako tady až na pár drobností papírový výpis též zdarma možnost vkládat na přepážce za 6 korun žádná platební karta tu ani nechci převody internet zdarma směrem ven tři zdarma 4 a další stojí 4 koruny a né 150 za úrok 2.8% ,výběr hotovosti tím myslím v mém případě velký objem peněz ,např. koupě družstevního bytu v hotovosti 60 korun může se to stát ta kouzelná banka je GE Genius plus . Tím posílám Emaxu plus mínus ,že s ním na dobro končíme ,já i zbytek kamarádů konec propagace ,konec agitace ,pohádky konec zazvonil zvonec ,bonbony už nejsou ani med kolem pusy .

váš komentář

Tak mi připadá, že se mBank pomalu chystá kopírovat chování konkurence a začne nás škubat jako to dělají i ostatní banky! Nejlépe bude, když bude mít každý normální účet bez úroků, páč jak vysvětlí tak na těch úrocích to nikomu nic nehodí, tak je nebudou rovnou vyplácet, z mMaxu uděljí hibrid k ničemu s úrokem nula nula hovno a založím si mMax Plus, tam úrok bude ale co nevidět k tomu přibydou i další poplatky. A poplatky z X účtů se kontrolují podsatně hůř než z jednoho (pokud není u spořky, v tom se prase nevyzná) Fakt se těším, jak s náma vydupou. Nemluvě o tom, že v německu už jsou pěkně v p***.

k 109: Já rozhodně mezi mFanatiky nepatřím :) Nikdy jsem sice mBank nijak zvlášť nekritizoval, ale ani se jí nezastával.
Pokud někdo někde z mBank slíbil, že 17.3. uveřejní nějakou informaci, tak jsem to opravdu přehlédl.
mBank není a nikdy nebyla mou hlavní bankou. Ze začátku jsem věřil a doufal, že se postupně rozvine - což se sice děje, ale ne úplně tím směrem co bych si přál já.
Každopádně mBank patří velký dík za to, že vtrhla na náš trh, protože bez pochyby díky ní, proběhlo v našem bankovním sektoru mnoho, pro klienty, pozitivních změn.

Z fanatismu pana Bobeshe už mi začínalo být mdlo. Nepochopil, že Tomáš (75) sliboval alespoň uveřejnění zpráv 17.3., které mBank nesplnila, resp. on osobně. Ale teď už víme, na čem jsme. I Bobesh (104). A já už Adamovi nevěřím, že mSliby mohou být dobrými zprávami pro klienty. Pro banku asi ano, Když ptáčka lapají...

Zažádal jsem si 1x o 1 eMax Plus a v IB mi naskočila 3 konta eMax Plus. Co s tím? Kde je chyba?

Po zpracování jedné žádosti lze obratem požádat znovu o další - ale až po aktivaci prvního účtu.

Tak jsem si zažádal o dvě konta eMax +, ale schváleno mi bylo jen jedno, ostatní mi bylo zamítnuto.

Spadla mi rovněž brada, čekal jsem jasná 3%.
Nechápu proč dali na mKontu 0% ... těch 0,3% byl docela tahák na nové klienty, když KB a spol. dávaj 0,01% :-)

No tak nevím nevím, nepatřil jsem mezi optimisty, ale i tak mne zklamali :-)
Vždy jsem měl většinu úspor u mBank, i když klesli s úrokama pod konkurenci, ale teď to vypadá, že vše půjde do jiných ústavů, převážně asi FIO.
Již zde ro mne nejsou žádné výhody...

Hurá, tak už je to tady! :(

úrok je 2,8%

Tohle je teda jednání. Slíbíme vám eMax +, připravujeme ho a když budete hodní a trpělivý tak se za blíže neurčenou časovou dobu dozvíte i ten úrok p.a. . No a kdyby to nevyšlo tak to máte z toho, že ste remcali a chtěli ho hned. Takhle se mnou jednali rodiče, když mi bylo 5 let. Ale proč se mnou takhle jedná banka, které za mírný bakšiš svěřuji svoje peníze? Vlk taky sliboval...

k 100: Přečtěte si ten příspěvek 75 znovu. Je tam napsaáno, že NEpsali, že bude eMax Plus dostupný od 16.3., a zároveň dodal, že s největší pravděpodobností, bude uveden do konce týdne.

Minimálně jeden pracovník mBanky se nechal vyprovokovat a slíbil, co nedodržel ani on ani mBank - viz (75). Jeho kolegové se nadále mohou tvářit, že mBank nikdy nic neslíbila, mohou ho hodit přes palubu nebo konečně kápnout božskou.
Do zprovoznění eMax plus zatím nevidím jedinou dobrou zprávu (které sliboval v úvodu Adam), která by byla dobrou zpávou i pro BFU, pardon, váženého klienta.

patek je daleko nvm co tu brecite a byl to jen mtermin a ne mzavazek..jinak souhlas s udivem, samozdrejme ze 1 transakce zdarma je dostatecna, vsici by ste chteli urok 5% a moznost s penezma nakladat jak se vam zlibi neomezene a zadarmo, ale to je nerealne

Tak co bude s tím eMaxem Plus? Včera měly být podrobnější informace a do pátku funkční.

Kdy si budu moci založit eMax Plus? Stále nemůžu objevit tu možnost.

Kdy tedy budu moci požádat o produkt eMax Plus???

Zdrvím, už se ví, kdy se dočkáme možnosti kontokorentu?

K 83: Remci, remci..., tentokrát já neremcám (ač jindy ano, ale na jiné věci). Myslím, že jeden bezplatný převod měsíčně z Emax+ zcela stačí, pokud bude úrok "slušný". Skutečně nelze mít vše, najednou, zadarmo, atd. Na častější využívání rezervy lze ponechat normální Emax a jen skutečné spoření bez potřeby častého výběru nechat na Emax+, který pro banku na druhé straně bude stabilizační rezervou. V tomto jsem s bankou v souladu. Zajímavá však bude ona "slušnost" úrokové míry.

Eva Skalková: to jsme si nevymsleli, je to průzkum realizovaný (pokud se nemýlím) společností GFK. Při rezervaci hotelů v zahraničí jsem se s nutností převodu přiznám se nesetkal, řeší se to obvykle kartou - transakce MO/TO (telefonní/e-mailová objednávka), nikoliv převodem.
Osobně se domnívám, že např. využití služeb jako je PayPal nebo PayPay pro převody do zahraničí je levnější a v případě PayPalu i komfortnější než bankovní převod.

k 90: tak podmínky i sazebník jsou již delší dobu známy :-) Jediné, co je zatím neznámé je úroková sazba :-)

kdy vyhlásíte podmínky e maxu plus

k 86: obávám se, že drtivá většina běžných klientů zahraniční platbu nikdy nepoužila a pravděpodobně ani nepoužije. To že vy to občas používáte a lidé ve vašem okolí taktéž ještě neznamená, že to používá/potřebuje většina klientů bank :-)

k 87: To možná ani v mBank ještě nevěděí ;-) I když teď už snad ano :-)

BOBESHI - zapomněl jsi nám prozradit úrokovou míru p.a. :)

Dobrý den, pane Zbiejczuku, čtu diskuzi a otázka zahraničních plateb mě zde velmi zajímá. I já je totiž velmi postrádám a dost mi otravuje život, že je musím provádět přes známé, kteří mají účet u jiné banky než je mBank - pokud si nechci sama zřídit ještě i účet v jiné bance, nic jiného mě totiž nenapadá. Opravdu nevím, KOHO jste se na (ne)potřebu zahraničních plateb ptali, ale řekla bych, že člověk, který alespoň OBČAS nepotřebuje převést nějaké peníze do zahraničí, rozhodně není součástí dnešní BĚŽNÉ populace... (Pravidelně na potřebu převodu urč. částky narážím např. při rezervaci ubytování v zahraničí.)

k 84: Lze to snadno dohledat:)
- eMAX Plus bude spořicí účet, s vyšším úročením vkladů než má normální eMAX.
- eMAX Plus bude mít omezení na jednu odchozí transakci měsíčně zdarma (další odchozí za 150Kč za transakci).
- příchozí transakce jsou zdarma.
- Nebude se k němu vydávat platební karta.
- Budete si moci založit až 4 eMAXy Plus.
Pokud jsem na něco zapomněl, tak mě někdo doplňte.

tak nevím, 16.3. už je a co si mám pod eMAX plus představit sem tu nikde nenašla:-(.

k 79 a 80: Lidi, to už si asi děláte srandu...
Nechápu, kde pořád berete domněnku, že bylo inzerováno, že eMax+ bude 16.3.... nikdo z mBanky žádné datum nezveřejnil. Byly pouze dohady mezi uživateli na mForu.
Já chápu, že se nemůžete na eMax+ dočkat, ale co je moc, to je moc... Všechno byste chtěli hned a pokud možno zadarmo a když už to máte zadarmo, tak si najdete zase něco jiného, co se vám nelíbí.
Chtěli jste vyšší úrokovou sazbu než na eMaxu, což by plusko mělo splňovat, ale zase se vám nelíbí omezení na jeden převod zdarma... remcii remci remci... :-) ;-) :-D

Jestli by nebylo pro příště lepší intzerovat už života schopný produkt, přeci jen to vypadá ne moc důvěryhodně...

Doprucil bych precist prispevek c.75. To si myslim je stezejni informace. Takze nechapu napr. prispevky 79 a 80.

ještě před 14 dny bylo psáno, že e max plus bude k disposici již 16,3 a zatím nic, od kdy bude tento produkt tedy opravdu fungovat??

16.3. už je a kde nic tu n ic

Dobrý den. Když tak čtu, jestli pojištění na kartu ano nebo ne, tak mě napadá, jestli je mBank hlavně pro lidi, nebo hlavně pro sebe. Osobně si myslím, že pro lidi, a z okolí mám pocit, že hlavně pro mladý lidi. Pak se nabízí otázka, proč se tak brání tomuto způsobu pojištění. Protože mladí jsou dnes pohodlní a často nezodpovědní, přitom však poměrně hodně cestují. Takže roční poplatek (i třeba 500Kč) výměnou za to, že se nebudou muset o pojištění už nikdy starat, mi připadá jako chytrý tah. A navíc, proč tak mBank nechává zbytečně vydělávat pojišťovny??? Já jsem rozhodně pro

No vida, tak pro reptaly uz tu mame mTermin :-) Tak drzim palce, at to vyjde :-D

Tak do konce týdne ještě vydržím, dík za informaci :-)

Poslat zprávu

Dobrý den,

Nepsali jsme, že eMAX Plus bude k dispozici od 16. března - nicméně bude tomu tak s 99% pravděpodobností do konce týdne. Více informací dostanete během zítřka.

S pozdravem

Tomáš

Ale nikdo přeci nesliboval, že eMAX Plus bude uveden 16.3. :-)
To že je uveden v sazebníku platném od 16.3. přeci nic neznamená :-)

Dobrý den, jsem relativně nový klient a byla jsem zvědavá na eMax plus. Doufám, že aspoň služby, které již fungují, budou fungovat dále. Protože to, že je eMax plus prezentován a zatím nikde nic, nijak neposiluje moji důvěryhodnost vůči bance... :-( A dále jsem taky pro urychlení zavedení zahraničních plateb - kvůli tomu si držím účet v jiné bance.

Sazebník obsahující neexistující produkt tu už přece byl. Vždyť se pdívejte do starého sazebníku z loňského roku. Tam také nabízeli "Supermarket investočních fondů" /na straně 10 http://www.mbank.cz/dokum... a dodnes nic není, takže už mi to připadá u této banky normální, že slíbí novou službu a pak nic. Jinak jsem ale velmi spokojen s mKontem a dosavadním eMaxem a chápu, že doba je zlá a musí se úroky snižovat. Ještě že tu nejsou polatky. Teď se chystám opustit KB, kde mne jenom odírají o peníze. Platit "paušál" a nic z toho nemít se mi zdá zbytečné.

Jako kazdy tady jsem si taky myslel, ze dnes to tu uz bude, ale nic. Jak jinak. Zase zklamani!

eMax+ dnes nebude? Tak to je zklamání a velké... Celou dobu se tu několikrát psalo, jak jsme všichni natěšení na termín 16.3. a "nikdo" z mBank to nedementoval... :(
Pochybuju, že by se něco mělo rozjet po 12.00 - buď od půlnoci a nebo vůbec... Tak třeba dostaneme nějaké doplňující info...

V tom případě nechápu sazebník obsahující neexistující produkt :-)
Škoda, asi fakt zajdu do GE. Zatím se mi tam nechtělo, zase zbytečný papírování, když to můžu mít od "vlastní" banky. Termín v blogu není, jen jsem se držel logiky.

Ptal jsem se na mLince na eMax Plus. Nemají ponětí o tom, že by se něco takového připravovalo.

Bude to po obědě?

me by zajimalo od kdy bude emax+ k dostani..snad ne podobne rychle jako treba hypokalkulacka..vsechny dobre zmeny maj prece zasadne zpozdeni nebo nakonec nejsou tak dobre ze?

vrána: a) nikoliv, je to jen pro nové b) tady úplně nerozumím dotazu? nacházíte místa, kde je vaše stávající smlouva a nové OP v rozporu? c) nikoliv, písemně je myšleno skutečně dopisem na korespondenční adresu, rozhodující je datum razítka.

jan: možné to není, k eMAX Plus není platební karta, a v systémech banky je to prostě odlišný produkt, takže to nejde "jen tak" zmigrovat.

Nešlo by na tel.zavolání změnit eMax na eMax+ a ponechat číslo účtu, kartu, heslo a vše ostatní. Vždyť jde jenom o změnu výše úroků a čerpání.Výše úroků se stejně již několikrát změnila.Ušetřilo by se spoustu administrativy.

Dobrý den, také bych potřeboval zahraniční platby, to jediné mě zatím ještě drží u ČS, tohle je snad normální standard banky, aby měla zahraniční platby.

Aby to nevypadalo, že jsou tu především nespokojení, tak se připojím ve snaze posunout hodnocení směrem ke kladným číslům :)

1. eMAX Plus je produkt, na který se těším, nevím jestli bude spuštěn spolu s novým sazebníkem hned 16.03., ale mám v mobilu upomínku na 09:00, tak uvidím. Samozřejmě že úrok bude nepominutelným parametrem, těžko lze teď hodnotit.

2. Jeden příkaz v kalendářním měsíci zdarma je tak akorát (čekal jsem větší omezení), druhý a další placený je v pořádku (není tam žádná procentní sankce za výběr, ty rád nemám) - eMAX Plus totiž nevnímám jako náhradu eMAXu, ale jako doplněk pro uložení dlouhodobě nepotřebných peněz.

3. Zahraniční platby nepotřebuju a tak se hlásím k většině, že je nepovažuju za prioritu v případě, že by měly zdržovat práce na důležitějších věcech.

4. Pojištění ke kartě už vůbec ne, měl jsem za život odhadem 20 karet a nikdy mě nenapadlo řešit pojistku touto cestou.

5. Kontokorent taky ne - objevil jsem taje mKreditky (v novém blogu právě vyšlo info, že noví žadatelé o mKreditku to budou už mít jednodušší, což je pro ně skvělá zpráva).

6. Boj za identifikaci plateb jsem nějak ještě nepochopil, vidím od koho která platba je a to i jejich variabilní symboly. Takže to asi nepotřebuju nebo o tom nevím :)

7. Obligátní požadavek ročního trvalého příkazu mě vždy překvapí, nikdy jsem ho nepotřeboval a kdyby k tomu došlo, lze to udělat jinak a to úplně stejně jednoduše a se stejným výsledkem.

Ne že by nebyly nějaké drobnosti: možnost třídění historie plateb, filtrování podle různých kritérií, něco je seřazené dle data sestupně a něco přesně naopak, z nepříliš kvalitní kreditky mi po měsíci zmizelo několik písmen apod. Ale nic z toho není tak zásadní, abych s tím nemohl žít a díval se na služby mBank negativně.

Naopak možnost změny limitů karet v IB je skvělá věc. Změna PINu karet v IB taky. Online náhled na všechny účty včetně kreditky na jednom místě včetně nezaúčtovaných operací, historie plateb kartami atd. atd. je taky super. Přehlednost IB je výborná, měl jsem účet u většiny našich bank a kromě této přehlednosti oceňuji i bezbariérovost přístupu (někam jsem se nedostal protože nemám Windows, jinam kvůli různým certifikátům apod.) Suma sumárum je těch kladných bodů pro mBank mnohonásobně víc než záporných. A i když jsem obecně velmi kritický člověk, tak s mBank jsem vfelice spokojen.

eMax Plus - počkám si na ten úrok :o) - doufám, že to bude bez výpovědní lhůty 3,6 % i více %%%% p.a., aby to smetlo konkurenci :o).

Zajímalo by mě:
a) budete u již uzavřených mHypoték požadovat dodatečně uzavření životního pojištění dle nových podmínek?
b) má smlouva přednost před novými podmínkami? (na rozdíl od nich v ní máme uvedeno, že změna úrokové sazby není změnou smlouvy, apod.)
c) pokud chci s novými podmínkami vyslovit nesouhlas, rozumí se "písemně" rovněž mailem?
Díky.

Ja se pridavam ke statistice tech, kteri chteji zahranicni platby nebo alespon preshranicni funkcnost mBussines konta (Slovensko).

Poslat zprávu

2 autor - příspěvek č. 56 kartičku s číslem účtu je možné zřídit za pomoci tohoto odkazu: http://mbank.aciano.eu/

2 Mirek - příspěvek č. 57 - pokud nejste rezidentem - trvalý nebo přechodný pobyt v SR, účet v dané zemi zřídit není možné. Více viz: http://www.mbank.sk/sprie...

S pozdravem

Tomáš

Dobrý den, jsem vaším klientem v ČR, a chtěl bych si u vaší banky zřídit učet na Slovensku.Nejsem na Slovensku rezidentem. Jak mám postupovat?

dobry den mela bych dotaz ohledne zaslani karticky s cislem uctu .dekuji za kladne vyrizeni me zadosti.s pozdravem jana stechrova.myskauzenac@seznam.cz

zdravim vsetkych,

k eMax Plus-u bude samostatny prispevok na blogu, ktory prave pripravujem, v nom budu vsetky informacie a teda aj odpovede na otazky, ktore sa v tejto diskusii objavuju.

Peter (produkty mBank)

Je to každá 2. a další realizace v měsíci. Změnu šablony si můžete dělat třeba 10x denně, když vás to baví. Jinými slovy zdarma je pouze jeden převod měsíčně.
Platby do 16.3. neproběhnou, protože ten účet mít do té doby nebudete. Jde o eMax+, jestli ho už máte, tak sorry

Dobrý den,

chci se zeptat co konkrétně znamená "2. a každá další realizace šablony plateb ze spořícího účtu eMAX Plus (na účet v mBank nebo jiné bance v ČR) v kalendářním měsíci" zda je to změna účtu v šabloně nebo jakákoliv provedená transakce z eMaxu. Dále, zda již v měsíci březnu zaplatím za 2 a více transakcí, když nový sazebník platí až od 16.3. a platby proběhnou ještě do 16.3.

Děkuji

Doplnil bych dotaz na (ne)podnikatelský účet. Účty mám zřízené již více než rok. Bude tato změna aplikována i na tyto staré účty? Jakým způsobem? Vzhledem k tomu, že toto jsou podmínky pro nové účty.

Co se týče zrušení mBilansu pro fixace, jedná se o dočasné opatření, anebo přechodné na několik málo měsíců? Bude, kromě snížení úrokových sazeb, nějak kompenzováno?

Teď ještě 16.3. zjistit, že úrok na eMaxu plus byl odlišen od obyčejného eMaxu snížením sazeb na eMaxu, a těch dobrých zpráv začne být příliš.

50 - Správnej dotaz, připojuji se se stejným dotazem.

Co je to podnikatelský účel? Jsem OSVČ, účetnictví nevedu, mohu si na mKonto či eMax posílat fakturované částky od svých klientů? Anebo si musím zřídit podnikatelský účet, jehož jedinou funkcí bude to, že peníze, které tam přijdou, okamžitě přepošlu na soukromý účet?

no parada, mBilans je jedinej rozumnej produkt na trhu a koukam, ze ho mBank chce limitovat..refinancovala jsem si k vam jednu ze svych peti hypotek, jsem spokojena, doporucovala jsem mBank znamym..ale chtela jsem prevest i ty dalsi ctyri. Bez mBilans a s uroky, ktere mBank zada to ale vubec neni vyhodne...z vasich novinek jsem smutna a jdu tedy hledat jinam :-((

A kdy se dočkáme, již tak dlouho slibovaných mfondů. Teď by byl ten nejlepší čas na spuštění, dokud jsou trhy dole. Až budou zpět nahoře bude pozdě.

> Co je možná důležitější: již v paragrafu 2, v definicích, jsou nyní mKONTO i eMAX označeny jako > účty pro nepodnikatelské účely.
Dobra zprava pro banku, spatna zprava pro klienta.

Aha, tak jedině zrušit :-)

NA eMax plus se těším, ale škoda, že nejde nějak uzavřít eMaxy. Nebo alespoň konvertovat na +

K 43: příspěvekse netýkal karet ČS, bylo to obecně. Když člověk nemá pojištění a potřebuje se narychlo pojistit když neplánovaně jede někam na dovolenou. Je to vyřízené během 5 minut. Já to používám občas, když jedu provozovat něco, co standardní pojištění od bank nepokrývá :o)

k 40: osobně jsem nezaregistroval zemi, kde by pojištění s kartou (ČS) neplatilo, včetně Ukrajiny, Číny, Brazílie... Ale jinak máte pravdu v možnosti sjednání, díval jsem se přes Google a těch společností na on line pojištění je mnoho. A to se mně zdálo jako problém. Ceny za stejnou službu se velmi lišily, není jasná příčina, zda je něco lépe zabezpečeno, bez zkušenosti se to nedá předem poznat. Dlouhodobé pojištění na kartu je jednak zásadně levnější (speciálně při více cestách za rok) a máte stálého partnera...

dobrý den,

Rád bych se pozastavil nad úročením eMaxu.
Současných 2,7 % dalece pokulhává za konkurencí viz 3,6 nebo 3% (společnosti záměrně vynechávám)

úročení zdaleka neodpovídá tomu co jste v minulosti slibovali a nalákali nemálo klientů.

jak se k tomu postavíte?

dík
Vašek

to 40: A muzete prosim napsat odkaz kde si to zarizujete? Vim ze se to asi dal nalezt na google, ale preci jen je vzdy lepsi jeden osobni a skutecne overeny prakticky odkaz nez neco zkouset. Dekuji.

Chápu, že pro někoho je to pojištění důležitý, ale zase na druhou stranu, pokud se někdo rozhodne ze dne na den někam odjet, tak není problém si zařídit online pojištění u některé pojišťovny, které je platné od druhého dne, pokud ho zaplatíte kartou. Můžete si tam i nastavit přesné parametry na co se chcete pojistit. Tak to řeším já, bez ohledu zda-li mám pojištění ke kartě. Často jezdím na místa, které klasické pojištění ke kartám nepokryje :-)

Ještě k pojištění. Pane Adame, já Vám přece jen nedám pokoj (ač nejsem tak agresivní, jak to vypadá). Hovoříte o nákladech a příjmech. Pokud drtivá většina bank nabízí pojištění na své karty, nemyslím, že je to nákladově krachující. Já jsem to měl u ČS mnoho let a nikdy to nepotřeboval, takže na mě banka a pojišťovna vydělaly. V ČS to činí 300 Kč/rok, ale i kreditní karta CITI bank, získatelná a vedená zadarmo, to nabízí za 79 Kč na měsíc. To vyjde na rok více než u ČS, ale pojištění je na vyšší sumu ( 2 mil.) a platí pro celou rodinu žijící ve společné domácnosti (takže pro takový případ je to naopak značně levné). Já si to pojištění klidně zařídím tam, jen nechápu, proč to nemůžu mít ve své "kmenové" bance, kde mám i běžný účet a veškerý pohyb peněz. Už ani nezmíním, že i to pojištění se slibovalo dlouho, ale asi se rovněž zhodnotilo jako "ztrátová" položka...?

Co se me tyka take bych v prvni rade chtel zahranicni platby, protoze se o nich mluvi vlastne temer od zalozeni mBanky a porad to odkladaji kvuli necemu jinemu.

Za druhe pojisteni by se take hodilo a je pravda, ze to ma kazda jina banka, ale zase nadruhou stranu mBank je tu jeste kratce, takze u tohodle produktu, ktery s bankou hodne nesouvisi jsem to ani v prvnim roce necekal.

Za treti kontokorent: jsem rad, ze ho nemam, protoze u mBanky mam za nej daleko lepsi nahradu. To je Kreditka. Naucil jsem se ji pouzivat tak, ze s ni platim veskere nakupy a nastavil jsem si plne splaceni dluhu. Takze to v podstate funguje jako kontokorent akorat o proti kontokorentu to ma nesmirnou vyhodu v tom, ze neplatim zadne nekrestanske uroky, protoze na kreditce je asi 45 dni bez urocne obdobi.

Co bych jeste rad aby v IB upravili hodnotu omezujici pocet sablon na 50. To je vlastne vse co mi chybi.

Pokud jde o novy eMAX plus tak ten me hodne zklamal, pouze jednu platbu za mesit je hodne malo vpodstate kdyz budu mit z neho jednu platbu na standardni vydaje, tak vdy kdyz bych potreboval penize na neco duleziteho tak bych musel cekat na dalsi mesic, nebo zaplatit 150,- coz je hodne protoze se to skoro rovna tomu co se uspori na vyssim uroku.
Takze nee, velke zklamani.
Sporici ucet eMAX mel v minulem roce obrovskou vyhodu o proti konkurenci prave v tom, ze mohl clovek pristupovat ke svym penezum kdykoli, jen s urcitym maly omezenim. Timto se vyhoda stira a stane se z neho jen normalni sporici ucet spise horsi nez u konkurence.

Jen doufam, ze nema mBanka v planu zhorsit i mKonto, protoze to je jedine co na ceskem trhu je bezkonkurencni a proc mam mBanku.

Já už se eMAX pluska fakt nemůžu dočkat....páč se mi i stovečka měsíčně navíc fakt hodí...jsem zatím totiž ještě dost zadlužen a penízky které úročím nejsou moje :o) ......už sem se i odhodlal a vyrazil do GE založit genius+..páč to jde jen osobně :-/ ....ale fakt mě nakrklo, že chtěli 2 doklady s fotkou, které prostě nemám a byl jsem tam na paní až zbytečně hnusnej-páč ona za to nemůže.....ale co už....stejně to maj výhodné jen na chvíli...aby nalákali ovečky...a pak je mohli oškubat......to ať si to raděj někam strčej...........P.S....mBanka je supr...a fakt doufám, že s úrokem na eMAX plus nezklame...už se mi nikam štrachat nece

Ctěná většino, jsem poslední, kdo by Vás chtěl přehlížet. Nicméně je dobré si zjistit, zda vím něco o tom, co prohlásím za nepotřebné. Že Vám přijdou na účet platby bez označení majitele účtu a Vy tak nevíte, zda Vám to vůbec patří (u jedné platby za měsíc chápu, že to nevadí)... A že u všech bank, kde jsem byl (tedy 3, abych nepřeháněl) to bylo samzořejmostí. Ale dále - cestovní pojištění na kartu Vám umožní v pátek večer se rozhodnout, že odjete v sobotu ráno na hory na Slovensko nabo do Rakouska, bez nutnosti řešit komerční připojištění (za dražší peníze a chození do pojišťovny). V ČS to stojí 300 Kč na celý rok, do celého světa, pojištění do 1,5 mil. Kč. V různých bankách to je různé co do ceny i rozsahu pojišťovacích služeb, ale pochybuji, že by to karty nějaké banky neumožňovaly vůbec. Jsou cesty do okolních zemí takovým nadstandardem, neodpovídajícím "absolutně" průměrnému klientovi mBank? Domácí (a tím i evropské) pojištění neřeší zdaleka vše, co se může přihodit. Takže nechci přidělávat panu Adamovi těžkosti, ale pochybuji o správnosti a věrohodnosti průzkumu klientů úředníky banky.

Asi jsem většina :-) A opravdu mi u mBank chybí, stejně jako u mých známých v okolí, jen ten kontokorent. Nějaké cestovní pojištění či zahraniční platby jsem v ČS nikdy nepoužil...

2 Adam: No vidíte, to že byl na počátku úrok 3%, to už mi ouplně vypadlo :-) Díky za upřesnění

bobesh: úrok k eMAXu byl na počátku 3% (listopad 2007-leden 2008). vyšší úročení bude na připravovaném eMAXu Plus.
údiv: já neříkám neopodstatněné - jen jsem napsal, že zah. platby nejsou nejčastějším požadavkem. nebo ještě jinak - kdybych se zeptal náhodných 100 Klientů, co by přivítali víc, jestli zah. platby nebo třeba kontokorent, tipněte si, co by chtělo víc lidí? A když k tomu IT řekne, že zah. platby vyžadují 3x víc času než něco jiného, co je požadováno zhruba stejně? A zah. platby nejsou ani ziskovou položkou pro banku, respektive ne natolik, aby to v dohledné době vydělalo zpět svou investici.

Já osobně bych zah. platby třeba chtěl víc než kontokorent - ale banka se nemůže řídit mým nebo Vašim přáním, ale analýzou nákladů a příjmů a požadavků většiny.

k 29: Shora mi pan bloger vysvětlil, že my zde na blogu a m-fóru nejsme reprezentativní vzorek, ten chce údajně jiné věci, takže naše volání po zahraničních platbnách (a já zejména po cestovním pojištění na platební karty a identifikaci plateb - běžné služby snad u všech bank) je neopodstatněné. Já jsem vděčný aspoň za jasnou informaci, že to nebude, na rozdíl od dřívějších slibů do mlhavé budoucnosti. V tomto politice mBank nerozumím, ale nemusím rozumět všemu.

k 29: Úrok na eMaxu byl při jeho uvedení 3,5%, poté byl snížen na 3,3%, nedlouho na to byl opět zvýšen na 3,5% a až potom klesl na 2,7%.
Takže se nedá říci, že pořád jen klesá...
Prostě sleduje vývoj sazeb ČNB, který když snižuje a snižuje, tak mBank prostě zvyšovat nemůže, zkuste to pochopit...

Dobrý den,
ráda bych věděla, kolik je aktuální úroková sazba eMax. Všude uvádíte 2,7%, oproti lednu je však za únor patrný pokles

K 27: Urok eMaxu byl pri jeho uvedeni 3.5%, posleze klesnul na 3.3% a nyni je na 2.7%. Cili podle tebe stoupa ? Dluzno dodat, ze to neni jedina vec co se mi nelibi, i ja cekam na zavedeni plateb do zahranici abych nemusel pro tyto ucely pouzivat AmEx a identifikaci plateb postradam od doby co jsem k mBank presel od CSOB.

Nemalujte čerta na zeď! Kluci a holky z mBank nám to servírují jako výhodu, tak to pro nás přece musí být výhodné! To znamená, že zákazníci s fixní sazbou vyžadující mBilans budou mít stejné úroky jako teď. No a ti, kteří mBilans nechtějí budou mít úroky o 1,5-3% nižší. ;-)

Automatický mBilans se ruší kvůli tomu, že to některé zákazníky mate a obtěžuje. Nemohl by někdo z mBank alespoň pár z nich vyjmenovat? ;-)

panove, kde vidite, ze emax dale "klesa a klesa"? ja vim o jednom lednovem snizeni. tak co je to tady zase za problemy?

Dobry den, kdyz tak opevujete nove zmeny, ke kterym dojde od 16.3., zcela postradam informaci o tom, ze na emaxu doslo ke snizeni urokovych sazeb a to pomerne o hodne! Proc o tom neinformujete klienty? Proste na konci mesice zaslete vyuctovani, kde jsou uroky zmeneny bez jedineho komentare. S pozitivnimi novinkami se nevahate pochlubit nejen na vasich internetovych strankach, ale i odkazem v mailu pri vyuctovani, ale o tomhle snizeni neni nikde zminka. Musim priznat, ze me to trochu rozcarovalo, klienti by meli byt informovani i o negativnich zmenach, ktere se jich bezprostredne tykaji. R.L.

K 24: S tím Genius Plus to není tak jednoznačné, ta úroková míra platí do 30.4. a další ne zcela férové souvislosti se dočtete na vlákně k GE Money bank. Od dubna to přejde na jejich normální spořící účet (měsíční poplatky) s úrokem dosud neznámým. Úroky se v těchto dnech prudce mění (i FIO na 2,8 a nedávno ING na 2,5) a kde to skončí a kdo bude nejvýše či nejníže se nedá dnes prorokovat.

No koukam ze urokova sazba na eMaxu klesa a klesa, takze z puvodne perfektniho produktu se stava jen dalsi prumerny sporici ucet, v porovnani s konkurenci obcas podprumerny. Paklize to pujde takhle dal, tak nejspis eMax rovnou zrusim a poridim Genius Plus s urokem 3.6%:
- Založení, vedení i zrušení spořicího účtu Genius Plus je zdarma (stejne jako eMax)
- Veškeré příchozí platby jsou zdarma (opet shodne s eMax)
- 3 odchozí elektronické platby měsíčně jsou zdarma (cili si klidne prevedu co chci na mKonto)

Smutne mi pripada, ze i hloupa Postovni Sporitelna ma na cervenem kontu vyssi urok :(

vn: podle ceniku tech 150,- Kc pro 2. a dalsi realizaci sablony plati pro eMAX plus, ne eMAX

>> proto mohu jen zopakovat, že v prvním pololetí 2009 klasické zah. platby čekat nelze.
Znamena to, ze aspon prevody mBank.cz -> mBank.sk a naopak sa cakat da?

A co teda ti klasicki klienti chcu? Ok, mozno identifikacia platieb a trvaly prikaz bez vypovednej lehoty, ale potom uz prichadzaju na rad zahranicne platby nie? V tomto europskom priestore si neviem predstavit nic dolezitejsie.

Som rad, ze sa aspon na internete a v zahranici da platit aj kartou. Mohol by vsak byt aspon na strankach zverejneny kurzovy listok, podla akeho kurzu sa v tom dni prevadzaju transakcie.

No pokud bude urok na standartnim emaxu nizky ac nerad budu muset vyuzit jiny sporici ucet / asi fio / protoze penize chci mit porad k dispozici a tam zadne pokuty nejsou /150kc jestli jsem dobre pochopil cenik / :(

Znamená to, že každý 2. a další převod peněz (zadaný přes nternet) z Emax během 1 měsíce mě bude stát 150kč ?

K 18 - Adamovi: v případě, že jsem Vás příliš vybudil, tak se omlouvám. V minulosti jste na to odpovídal, to je pravda, i s tím, že se vždy naznačil budoucí termín (všehcny dávno prošly). Ale právě, že jde o více nebo méně dávnou minulost a nic se nedělo (a z mnoha jiných příspěvků plyne, že to není jen "moje" parketa), tak jsem si dovolil to připomenout, když Vy jste zvolil jen téma toho produktu, jenž se bezprostředně chystá. Až teď ale konkrétně odpovídáte, že zahr. platby čekat nelze, takže takovou přímou řeč oceňuji. Zmínil jsem i další dvě "chronicky" slibované věci a podle mne ještě potřebnější než zahraniční platby, ale asi opět odpovíte, že to není priorita klientů. Pokud zdejší lidé na blogu a m-fóru nejsou reperzentativním vzorkem, k čemu pak ty diskuse zde, když na Váš rozhodovací proces mají vliv jiné dotazníky(?). Kdo takový dotazních z přítomných dostal? Cestovní pojištění na platební kartu je však zcela běžné u všech mně známých bank a nemyslím, že klienti mBank jsou tak mimořádně odlišní a přejí si zcela jiné věci. Podobně identifikace došlých plateb je zcela běžná u bank, kde jsem dosud pobýval a nenapadlo by mne, že jd eo "vysoký" nadstandard. Obhajujete, podle mne, neobhájitelné. Ale odhlídnouce od výše jmenovaných opodstatněných výtek, i já znovu zopakuji, že bežná funkce mKonta je velmi dobrá.

údiv: na téma zah. plateb jsem odpovídal již mnohokrát a pokud se nepletu, vám přímo několikrát - přestože jsme si vědomi tohoto požadavku, jiné služby a produkty mají pro naše zákazníky i pro banku vyšší prioritu - další typy úvěrů, změny v IB, atd. fórum a blog reprezentuje skupinu lidí, která nekoresponduje s průměrným profilem našich zákazníků, pro které nejsou zah. platby tím nejvyšším požadavkem. proto mohu jen zopakovat, že v prvním pololetí 2009 klasické zah. platby čekat nelze.
odpověděl jsem na otázku ohledně eMAX Plus zejména proto, že je to příspěvek týkající se eMAX Plus.

Divizno: zahraniční platby nebudou, protože já je nechci dotovat ze svých vnitrostátních úroků.
:-) :-) :-)

Jistě máte právo odpovídat na ty otázky, na které chcete a ignorovat naléhavější (pro mnohé tazatele). Jistá odpověď je však i to ignorování.

eMAX zůstane eMAXem, bude možné mít 1-4 účty eMAX Plus, bude o ně možné požádat stejným způsobem jako o eMAX (noví zákazníci spolu s žádostí o mKONTO a eMAX, pro stávající zákazníky přes Internetové bankovnictví, aktivace obvykle obratem).

Jsou to dobré zprávy :-) Souhlasím pro banku 100%.

Taky me zajima, kdy budou konecne zahranicni platby? Diky!

Me by spis zajimalo kdyz mam nekolik emaxu jestli z nich pujde udelat nejak emax plus nebo si budu muset zakladat nove ucty. Co bilancni mechanizmus pujde pouzit na emax plus? Bude to zpoplatneno kdyz to bude fungovat automaticky?

Moc mě zajímá "vyšší úroková sazba" u eMAX Plus....dřív než 16. ji asi neprozradí......GE...teď má nový spoř. účet s 3,6%....doufám tedy, že to mBank minimálně dorovná.....lebo ač nerad budu mít lovásky jinde...

no parada! vcera jsem zacal vyrizovat podklady pro mHypoteku a ted se docitam, ze od 16.3. jsou opet nove podminky. predpokladal jsem, ze nebude problem ve fixni sazbe (variabilni se pri mazri 3% vskutku nevyplati) a mbilans a jak je videt, tak to sakra problem bude - resp. nebude to mozne. a s ohledem na fakt, ze do 16.3. urcite nestihnu podepsat hypotecni smlouvu, tak je to dalsi 'prijemna' novinka.. takze bych byl rad, abyste neuvadeli na webu u mhypoteky informace o automatickem zakladani mbilans ke kazde smlouve, nebot to jiz neni pravda (protoze u novych klientu neni mozne do 14-ti dnu stihnout podepsat smlouvu a informace je tudiz zavadejici). diky

divizna: pojisteni ti klidne rad poskytnu ja. je to tak nesmyslny produkt, ze bych na tom taky rad vydelaval...

to ale nejsou zrovna hypoteční úroky na rozhýbání trhu - zástava dvojnásobku a více skoro 6% - a to centrální banky jen snižují...co s tím budete dělat?

Snad nebudu proklet, když zopakuji (nehledě již na data slibů o zavedení): kdy budou zahraniční platby, cestovní pojištění na karty, identifikace příchozích plateb (jméno vlastníka účtu). Ale jinak dobrý.

nevím co je na těch zprávách dobrého asi mi to neak uniká.............

jak to bude s max. počtem otevřených účtů? Budou se eMax plus počítat mezi obyčejné eMaxy a pokud ano, půjde změnit obyčejný eMax na eMax plus?

A.D.: pokud podepíšete smlouvu do 15.3. včetně, můžete mBilans využívat.

Dobrý den,
mám dotaz k mBilans, píšete"mění se způsob poskytování mBilansu: po 16. březnu nebude tato služba aktivována automaticky.... a zároveň ji budou moci využívat jen žadatelé s variabilní úrokovou sazbou".
Cca do 1 týdne budu uzavírat hypotéku u mBank - refinancování, budu využívat 3 roky fix a chci využívat mBilans. Bude to tedy možné nebo ne ? Díky A.D.

trochu mne vyděsily ty zmínky o změnách obchodních podmínek, dal jsem si tu hroznou práci a přečetl si staré i nové, nic se pro mne nemění, řekl bych že mB pouze zohledňuje nabyté zkušenosti z českého prostředí.
O malinký krůček blíže od "garážovky" k dokonalejší bance.

Tak ja si u mPenez tipnu na cerpani z uveroveho ramce kreditni karty :) Nebo ze by....