zpátky

Nové podmínky a sazebník - eMAX Plus za rohem

Ke dnešnímu dni zveřejňujeme několik dokumentů, které mají platnost od 16.3.2009. Co to znamená pro Klienty a pro banku? Jsou to dobré zprávy :)

Dnes budu stručný, protože více o změnách se dozvíte již zanedlouho v samostatných příspěvcích. Ale protože k dnešnímu datu zveřejňujeme tři dokumenty, které platí od poloviny března, je nutné je aspoň představit. 

Změny nastávají v sazebníku: novou verzi najdete na webu, v části Nový sazebník (změny jsou tučným písmem). Primárně jde o přidání nového produktu eMAX Plus - který mnoho z vás dlouho očekávalo. Zanedlouho bude již možné o něj požádat - a Sazebník naznačuje, co si pod ním máte představit. Asi neprozradím příliš, když řeknu: eMAX Plus bude v podstatě totožný s mBUSINESS eMAXem - až na úrokovou míru, která bude vyšší. Tedy nepůjde o termínovaný účet, ale o spořící účet s jedním převodem měsíčně zdarma. Ostatní změny sazebníku mají spíše formální podobu (změny textů - z "2. upomínka" na "2. a další upomínka" a podobně) a nemění se výše poplatku.

Další změnou jsou nové obchodní podmínky: jednak pro zakládání a vedení účtů, a také pro mHYPOTÉKU. V případě účtů jde opět o změnu související s přidáním nového produktu, také byly přidány některé paragrafy (§63, §64) v souvislosti s nutností vyhovět předpisům ohledně praní špinavých peněz a také v souvislosti s exekucemi. Na běžné používání účtu nemají vliv. Co je možná důležitější: již v paragrafu 2, v definicích, jsou nyní mKONTO i eMAX označeny jako účty pro nepodnikatelské účely.

Změny u mHYPOTÉKY souvisí zejména s již dříve naznačovaným nasazením životního pojištění - je to již plně integrováno do Obchodních podmínek. Také se mění způsob poskytování mBilansu: po 16. březnu nebude tato služba aktivována automaticky (řada lidí si stěžovala, že jim jen zbytečně vytváří "zmatky" na běžném účtu), a zároveň ji budou moci využívat jen žadatelé s variabilní úrokovou sazbou. Výše uvedené platí ovšem pouze pro nové Klienty, stávajících se tyto změny netýkají. V souvislosti s mHYPOTÉKOU a popisovanými změnami se pravděpodobně před jejich platností seznámíte ještě zvlášť ve speciálním příspěvku.

Brzy budeme psát i o nových možnostech u kreditních karet, už zítra se objeví update ohledně mPeněz, tento týden bude rozesláno oznámení vítězům druhého kola mKlubu - takže v březnu bude zcela jistě novinek dost :)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu