zpátky

Zavádíme platební kartu Touch card. Novou platební kartu, která usnadní život zrakově postiženým

V mBank se dlouhodobě snažíme o zpřístupnění našich služeb všem našim klientům. Nová Touch card je přesně takovým řešením pro naše klienty se zrakovým postižením.

 

Zvukové signály na přechodu, mobilní digitální asistenti, webové stránky přizpůsobené čtečkám pro nevidomé nebo vodicí linie na podlaze jsou nyní běžné věci, které usnadňují každodenní život lidem se zrakovým postižením. Jde sice jen o malé věci, ale pro postižené je jejich existence mnohdy velkým vítězstvím.

 

V Česku žije dle různých statistik až čtvrt milionu lidí se zrakovým hendikepem. Asi 19 tisíc z nich je zcela nebo téměř nevidomých*. Při nakupování a placení se tito lidé denně potýkají s obtížemi, které si ostatní ani neuvědomují.

 

Problémem pro ně může být i jen rozpoznat mezi ostatními kartičkami v peněžence platební kartu, případně rozlišit debetní od kreditní karty. V mBank však myslíme na všechny klienty. A protože chceme, aby naše produkty mohli s naprostou lehkostí využívat i zrakově hendikepovaní, nabízíme nově kartu Touch card od společnosti Mastercard.

 

Ta díky jedinečnému výřezu odliší platební karty mezi sebou. Drobné výřezy jsou umístěny na kratší straně platebních karet Touch card a umožňují po hmatu snadno rozpoznat typ karty:

  • Debetní karta je opatřena kulatým výřezem.
  • Kreditní karta má široký hranatý výřez.

 

Tento inovativní přístup k designu platebních karet je nejen praktický, ale také přináší do každodenního života našich zrakově postižených klientů významné zlepšení. Pro ně je to více než jen nová karta – je to prostředek k větší nezávislosti a pohodlí.

 

Pokud jste obdrželi naši novou kartu s výřezem a nejste zrakově postižení, nemějte obavy – nejedná se o znehodnocenou kartu, je to jen další krok ke zlepšení kvality života všech našich klientů.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Kategorie:

Aktuality, Produkty