zpátky

Jak zvládnout konec prázdnin v klidu a s přehledem?


Léto, prázdniny a období dovolených je pomalu u konce. Návrat z bezstarostného života v “prázdninovém módu” do pracovního režimu bývá občas náročný. Máme pro vás několik tipů, jak to zvládnout.

 

 

1. Plánování – základ úspěchu

Na co se při změně z letního do pracovní režimu zaměřit, abyste nepropadali smutku? Začněte tím, že si nastolíte ranní a večerní rutinu. Vyhnete se tak hektickým ránům a začátek dne bude mnohem příjemnější.  Po návratu z práce či dětí ze školy dbejte na to, abyste měli dostatek prostoru a času i na odpočinek. Večer omezte čas strávený před obrazovku, dopřejte si společnou večeři a přichystejte si věci na druhý den už večer.

 

 

2. Na okolním prostředí záleží

Naše okolí má velký vliv na naší duševní pohodu. Projděte svůj domov a zbavte se věcí, které už vám neslouží nebo pro ně nemáte místo. Udělejte si ze svého domova nejpohodlnější, nejútulnější a nejklidnější místo, ve kterém budete rádi trávit čas  – místo k odpočinku, relaxaci a načerpání nových sil.

 

 

3. Udělejte si čas sami na sebe

Po návratu do pracovního a školního režimu si doma dopřejte trochu komfortu, na který jste si během prázdnin zvykli.  Zajděte si do dobré restaurace, na zmrzlinu nebo na drink. Myšlenkami se můžete přenést zpět do plážového baru a čerpat tak ze vzpomínek  pozitivní energii.  Kvalitní spánek je základ, proto si ho vychutnejte i po návratu z dovolené. Zkuste si jít občas lehnout dříve a před spaním se věnovat nějaké příjemné aktivitě, číst si knihu, projít se v parku, zajít do kina.

 

 

4. Zorganizujte si finance

Po období  letních dovolených, výletů, festivalů a pokud máte doma školáky, tak nákupů školních pomůcek je září ideálním dobou na to, udělat si pořádek ve financích. Během podzimu vás čeká relativní období klidu, které můžete využít ke spoření. Ať už máte v plánu další dovolenou nebo přípravy na vánoční nákupy,  můžete si na ně začít šetřit s mSpořením.

 

 

tým mBank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Kategorie:

Aktuality, Volný čas