zpátky

Úspěšní žadatelé o kreditku, prosincová otevírací doba a plánovaná odstávka

Dnes něco novinek z posledních dnů: jak probíhá vyřizování prvních žádostí o kreditní karty, informace o probíhajícím IV. ročníku Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek, plánovaná modernizace internetového bankovnictví a také změna otevírací doby Finančních center před Vánoci.

Již minule jsem psal, že od pátku budou moci první testeři požádat o kreditní kartu mBank. Tak se také stalo – a nyní máme již několik desítek schválených žádostí ve zrychleném procesu (úvěrový limit do 35 tisíc Kč), ale i pár žádostí o limity vyšší, v tom i karty Visa Gold (s úvěrovým limitem nad 100 tisíc Kč). Zájem je skutečně velký, zajímavé je, že nejvíc práce má zlínský mKiosek – tamější Klienti jsou také nejaktivnější na fóru.
Průběžně zpracováváme nejen žádosti, ale také připomínky a poznámky, které dostáváme jak od našich kolegů, tak od samotných žadatelů. Velice děkujeme za skvělou spolupráci.
Jinak já jsem novou kreditkou platil o víkendu své Vánoční nákupy – rozhodně se výrazně zvýšil počet míst, kde je vyžadován pouze PIN (zatím jsem se s variantou „PIN+podpis“ nebo pouze podpis nesetkal). Podrobné informace o kreditní kartě najdete na našich stránkách po víkendu.

Proč si musíte počkat? Je to kvůli tomu, že v noci 14.12. (ze soboty na neděli) dojde k větším změnám v Internetovém bankovnictví mBank. Peter (z oddělení produktů) plánuje napsat nejen o kreditních kartách, ale právě i o novinkách, kterých se ještě před Vánoci dočkáte. Nejsou to revoluční změny, ale určitě potěší – mnoho z vás si už dlouho přálo např. on-line nastavení limitů pro internetové platby přímo v IB. Tentokrát také rozesíláme e-mail s upozorněním, že 14.12. mezi 0:30 a 7:00 (pravděpodobně kratší dobu, čas 7:00 je i s rezervou) nebude možné využívat Internetové bankovnictví, systém žádostí o nové produkty. Zároveň upozorňujeme, že bude částečně odstavena i obsluha platebních karet.

Přáníčko

Přání pro mBank k 1. narozeninám

Obrázek výše je jedním z těch, které jsme dostali od dětí na pražské oslavě – děkujeme a i další nahrajeme brzy do galerie na náš účet na Picase.
My jsme slavili první narozeniny, ale populární anketa o Nejabsurdnější bankovní poplatek se dostala už do čtvrtého ročníku. I letos můžete hlasovat pro svého favorita – na známém serveru www.bankovnipoplatky.com. Zatím vede jednoznačně poplatek za nadměrný vklad (téměř čtvrtina hlasů), já jsem hlasoval pro číslo 15: Poplatek za změnu/zrušení trvalého příkazu/příkazu k inkasu.

Další aktuální informace před Vánoci: v nastávajícím shonu vám vycházíme vstříc a proto budou mít některá z našich Finančních center otevřeno i v sobotu – jedná se o Brno Joštovu, Brno Masarykovu, Liberec a Ostravu (vždy od 10 do 15 hodin). V Hradci Králové bude otevřeno poslední předvánoční víkend: v sobotu i v neděli (20. a 21. prosince) od 9 do 13 hodin. Finanční centrum na pražském Pankráci (vedle čerstvě otevřeného centra Arkády) můžete navštívit v sobotu i neděli od 10 do 18 hodin, čímž se blíží našim mKioskům, které se na vás těší o víkendu vždycky. Aktuální informace najdete vždy v sekci Obchodní síť

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Komentáře (28)

Vložit komentář

Dobrý večer!Chci se jen zeptat jestli mám jít sama na obchodní místo nebo počkat až zavolají,žádost o mkreditku jsem posílala 21.12. ale stále se nikdo neozval,mám teda ještě vůbec čekat?A nebo mám zavolat sama a domluvit se?

wencel: Sice se Roman trochu seknul s tim, ze by nemel v registru byt, ale jadro pudla je jinde. Take nesnasim a povazuji za nefer, kdyz mi nekdo odmita zduvodnit sve rozhodnuti, se kterym nesouhlasim. Takove rozhodnuti, prestoze muze byt nespravne, se stava fakticky neprezkoumatelnym. Bohuzel, pokud je mi znamo, chovaji se tu tak vsechny ostatni banky, takze mBank nema duvod chovat se jinak.

MOC RADA BYCH MELA TU KREDITNI KARTU MUZETE MI RICT JAK JI ZISKAT? DEKUJI
SENKORD@MUJMAIL.CZ

v pondělí jsem byla v kiosku mbank požádat o kreditku. Vzhledem k tumu že mbank s kreditkami teprve začíná nebyl průběh úplně hladký, ale zdařilo se. Po té co jsem musela přibližně 30 min. čekat na schválení kreditky (jednalo se o rychlou variant do 35 tisíc) mi banka kreditku schválila a teď už jen čekám na doručení karty. Což bude doufám ještě v prosinci.

Roman: "nejsem veden žádném registru (alespoň o tom nevím, pokud ano, tak neoprávněně). Ale vzhledem k tomu, že mám 2 kreditní karty, "


... uz tohle si samo o sobe odporuje. Pokud mate od banky kreditni kartu jste okamzite v Bankovnim registru, a to zcela opravnene - nebot mate uverovy produkt.

A jestli vam bylo neco odmitnuto tak verte, ze se klient posuzuje celkove a NEJEN z udaju v registru, tzn. krome prijmu, typu bydleni hraje i vlekou roli nejvyssi vzdelani, delka v soucasnem zamestnani a de facto i obor v jakem pracujete. Jinak muzete s cistym svedomim rict, ze jste na zadne z tech kreditek nikdy nepreshvil limit (treba i jen o par korun na poplatcich) nebo ze jste nikdy nezaplatil treba jen o chvilku pozdeji po splatnosti?
Asi by jste si mel pozadat o vypis z bankovniho registru nez tu budete obvinovat mBank, tam se dozvite jake informace o Vas banka z registru ziskala a pokud budete mit pocit ze je neco spatne muzete pozadat o opravu.

Nemohl jsem se dočkat, tak jsem na info@cz.mbank.eu zažádal v úterý o kreditní kartu jako tester, ve středu jsem dostal odpověď od pana Zbiejczuka, že postupuje mou žádost do FC v Ostravě, ve čtvrtek mi volala paní Talířová ze Zámecké, kdy že bych se mohl dostavit. Domluvili jsme se na pátek 16:30, dorazil jsem už 16:10, protože se mi podařilo v centru mZaparkovat na první pokus. :)) Bez větších problémů jsme vyplnili žádost, ve chvílích čekání na odpověď z bankovního registru jsem ještě založil i mBusiness, a pak jsme dále čekali, až se systém vyjádří, zda nemám nějaký ten škraloup ve finančním styku. Půjček malých i větších (do 50.000,-) jsem již za svůj život stihl spáchat a řádně splatit několik, takže měl systém co dělat. 16:24 odešel požadavek a teprve 17:03 mou žádost schválil. Netuším, co všechno musel schroustat, ale 39 minut na jeden select z db mi připadá trochu moc. :)) Sepsali jsme tedy i smlouvu o užívání kreditní karty a teď už mi jen zbývá počkat si na ten malý kus plastu, než dorazí. Z mé strany zatím 100% spokojenost s mBank a ani po fyzickém kontaktu se na tom nic nemění. :))))) A doufám, že ani na Zámecké si na mne, jako na pokojného obětního beránka zabíhání nové služby, stěžovat nemohou. :)))

Jojo mbanka je ohledne hypotek a pujcek fakt strasna. Mne tahali v lete 2 mesice za nos nez rekli ze mam na hypoteku (520000,-kč) smulu kvuli malemu platu. Hned nato jsem si pozadal o hypoteku u jine banky a vyrizena byla do 14 dnu s moznosti dosahnout az na castku 1800000,-! Proto mbanku na hypoteku a pujcku NEDOPORUCUJI!!!! Jako majitel mkonta jsem ale spokojen.

bububu! :)

Dobrý den, všude reklamy, jak je mPůjčka snadná a rychlá. I zašel jsem tedy na finanční centrum na Pankráci a zažádal. Neprošel jsem, ale nikdo mi nechce říci proč (to jste mne dost urazili) ??? Chtěl jsem jen 40 tisíc, rychlé splacení... nejsem žádný notorický dlužník, za posledních 5 let mám stálou práci, pravidelný plat, nejsem veden žádném registru (alespoň o tom nevím, pokud ano, tak neoprávněně). Ale vzhledem k tomu, že mám 2 kreditní karty, tak asi ne, že, jinak by mi je nikdo nedal, že. Nyní mám plán - vyměním ty 2 kreditky s poplatky za tu vaši bez poplatků - ale jestli mne zase odmítnete a neřeknete proč, tak s mBankou končím a půjdu zase tam, kde si mne vážili, protože nejsem dlužník, mám solidní nadprůměrný plat a k vám jsem utekl jen kvůli těm poplatkům. Tak si dobře rozmyslete, zdali moji žádost o kreditku odmítnete či nikoliv !
Roman

Co budu potřebovat, pokud budu chtít kreditku s tím min. limitem (myslím, že 35 000 Kč)?

Jako jeden z prvních klientů mBank od jejího počátku jsem si z pozice testera již 5.12. t.r. podal žádost o kreditní kartu.Na FC mně nedokázali říci,zda žádost "prošla".Doma mě však k mému velkému zklamání čekal mail se zamítnutím žádosti.Příjem mám pravidelný,průběžně obhospodařuji mKonto i eMAX.Poslední důvod...až se změní poměry ve vaší domácnosti...To se snad mám jako vdovec kvůli kreditní kartě oženit,či co?

Jako klient mBank téměř od samého jejího počátku jsem požádal z pozice testera již v pátek 5.12.t.r. o kreditní kartu.Na FC mně nedokázali říci,zda žádost "prošla".Doma mě čekal mail o zamítnutí žádosti.Jsem velmi zklamán,příjem mám pravidelný,mKonto a eMAX obhospodařuji pravidelně.Poslední důvod ....až se změní poměry vaší domácnosti...To se snad mám jako vdovec kvůli získání kreditní karty oženit,či co?

zbiejczuk: budu parafrázovat jeden úspěšný český film..JAK BANKY PŘICHÁZEJÍ O KLIENTY.. čekal jsem, že nebudete stejně jako všechny ostatní banky SVINĚ, které jen hrabou na svůj píseček. holt, firemní účet v m-bance nebude. Já vím, že se nezblázníte, že nějaký ten milion sem nebo tam není pro vás nic důležitého.. pro mě jde o přístup a v tom jste stejní jako všichni ostatní. takže děkuji za spolupráci..

Zbiejczuk:Poslal jsem Vam email s informacemi

elf: Pokud jste dostal informaci, že škraloup v registrech nevadí, není to pravda. Omlouvám se, že jste byl mystifikován kolegy.
Glosi: poslal jsem Vám to přímo na mail - v případě příjmů ze zahraničí požadujeme: Potvrzení o příjmu, výpis z účtu (samozřejmě může být zahraniční), na nějž přichází mzda (pokud dostáváte mzdu v hotovosti, tak výplatní pásku), pracovní smlouvu (anglicky, německy nebo ověřený překlad) a v případě, že v dané zemi je nutné pracovní povolení, tak i to.

Pepa: U mBanky spíš platí "Slibem nezarmoutíš"

Pepa: možná příští rok :(

Dobry večer,mam dotaz k potvrzení o príjmu ke kreditní karte, stací jenom pracovní smlouva+vypisy z učtu poslední 3?muze byt tato smlouva i zahranicni,s přelozením do čestiny a uředne oveřene notařem? a vypisy z uctu ze zahraniční banky?na pujčku jsem potřeboval vypisy z účtu a nevadilo ze byly ze zahraničí,nebo mate nejaky formular pro vyplneni od m-bank prosím o odpoved,nejlepe od bankovního poradce.děkuji

Tak jsem se přihlásil k testerům na kreditku. Po tom, co jsem díky starému škraloupu v bankovním registru neprošel na m-půjčku, myslel jsem si ( podle slov pracovnice kiosku se u zrychleného procesu nemělo nahlížet do registru ), že mám šanci. Domluvil jsem si telefonicky schůzku na středu. Po příjezdu mě čekalo překvapení, že SYSTÉM JE MIMO PROVOZ..po zhruba dvouhodinovém čekání mi pracovníce řekly, že nemohou se mnou sepsat žádost, protože bez nahlédnutí do bankovního a nebankovního registru se nedá schválit má žádost. Takže shrnuto cesta s žádostí o m-půjčku 100 km - ZAMÍTNUTO. Dnes žádost o kreditku, 100 km a 2 ztracené hodiny, aniž jsem byl byl vůbec k žádosti připuštěn. Je to jak ve všech bankách.. těm, kdo prachy mají, se leze do zadku, ti, kteří by je potřebovali, mají smůlu. Jsem OSVČ a nemám nízký příjem, ovšem platby mi chodí nepravidelně..uvažoval jsem o zřízení firemního účtu, přes který ročně proteče celkem dost, ovšem jak to tak vidím, asi oslovím banku jinou..

Novinky sice nějaké jsou, ale kde je to stále slibované možných plateb ze zahraničí? Mělo to být možné ve třetím kvartálu tohoto roku, alespoň to mi slibovali Vaši zaměstnanci...nebo je to jako v tom přísloví, "když ptáčka chytají, hezky mu zpívají"? Byla to má priorita vzhledem k mému zaměstnání...

Jirka: díval jste se na ceník kreditní karty - u té je výběr za 49 Kč. U platebních karet k účtům je to následovně: výběr z Visy Classic k mKONTU - 3x měsíčně zdarma, poté 19 Kč (zahraničí zdarma). U karet k účtu eMAX a k mPŮJČCE: vždy 19 Kč (u nás i v cizině).

Na odkazu http://www.mbank.cz/osobn... pisete, ze je vse na karte zdarma a v ceniku je poplatek za vyber 49kc. Je tim mysleno, ze se plati 49kc az od 4odberu? Chapu to dobre? Dik za info

Dobry den, nefunguji Vam dobre RSS feedy, kdyz chci novy prispevek v IE7 rozkliknout, ukazuje na stranku http://www.mbank.cz/blog/... ktera neexistuje.

Já si myslím, že ta anketa bankovnipoplatky.cz není zrovna moc šťastně vyřešená, když jsem ji totiž navštívil před týdnem, klikl jsem hned na první odkaz a myslel jsem si, že se o poplatku dozvím něco víc a ejhle zahlasoval jsem a už to nešlo vzít zpět :(

Takže si myslím že cokoliv by bylo na prvním místě v této anketě, tak by to vyhrálo.. ;)

Jen kdyby mě ty e-maily (včetně výpisů) nechodily dvakrát. Když jsem se díky Vaším pracovníkům dopátral k tomu, že nějaký jiný Váš klient špatně vyplnil e-mail a trefil se zrovna na ten můj, tak jsem čekal, že klienta nějak pošťouchnete (máte ještě jeho telefonní číslo) aby si e-mail změnil a nebo na jeho e-mail (tedy můj) přestanete posílat zprávy. Bohužel ani po urgenci s tím nic neděláte, takže pochopíte, že nejsem dvakrát nadšen, že další věc (odstávka) je rozesílána na e-maily.

Měkdy stačí počásně číst to co už bylo napsáno:

Pokud už se nemůžete dočkat a chcete požádat o kartu skutečně hned - napište na info@cz.mbank.eu. Uveďte jméno+příjmení, e-mail registrovaný v našem systému a obchodní místo, které preferujete. Vaše žádosti budou obratem předávány na obchodní místa - jejich zástupci vás budou kontaktovat: bez předchozí domluvy s nimi tam prosím nechoďte!

Ojoj, nechapu, proc mi to pokazilo diakritiku.
Moje prosba o testerstvi vsak stale plati:)

Je možné se přihlásit k testerům?
Já bych tu kreditní kartu potřeboval v lednu, nejpozději na začátku února, pak odjedu do zahraničí a defakto spoléhám na to, že ji budu mít s sebou (embosovaná chipová).
Kdybych ji měl co nejdříve, tak bych spal klidněji:)
Můj mail je 86850089@seznam.cz
Moc byste mě tím potěšili.