zpátky

Kreditní karta za rohem - oslava za námi

Na dnešek Adam sliboval něco o kreditních kartách: takže se podívejte - a zbytek mého článku se týká oslav...

Téměř 100 přihlášených testerů obdrželo dnes dlouho vyhlížený e-mail s instrukcemi, jak požádat o kreditní kartu, a také se dověděli v drobném předstihu některé infromace, které zatím uveřejnit nemůžeme - jako třeba úrokové sazby jednotlivých variant kreditních karet (připomínáme: jsou tři, ta s nejvyšším úrokem má vedení zdarma, ta s nejdražším ročním poplatkem má zase úrok velmi nízký - aby si každý vybral, co mu vyhovuje - další veřejné informace o kreditní kartě najdete v Sazebníku). Již zítra si mohou přijít požádat o kartu na obchodní místa. Vy ostatní se toho dočkáte příští týden, kdy budou také zveřejněny všechny zbývající informace a vydáme tiskovou zprávu. Pokud už se nemůžete dočkat a chcete požádat o kartu skutečně hned - napište na info@cz.mbank.eu. Uveďte jméno+příjmení, e-mail registrovaný v našem systému a obchodní místo, které preferujete. Vaše žádosti budou obratem předávány na obchodní místa - jejich zástupci vás budou kontaktovat: bez předchozí domluvy s nimi tam prosím nechoďte!

Asi bych nikdy neřekl, že první blog, který na naše stránky napíšu bude o oslavách. Jenže právě minulý týden byl pro nás v mBank ve znamení oslav našich 1. narozenin. Jen co jsme v pondělí symbolicky sfoukli svíčku na narozeninovém dortu, museli jsme řešit velký zájem o naše akce. Ale popořádku.

Narozeninový dort
Náš narozeninový dort

Už na začátku, tedy přibližně někdy v září jsme dumali, jak to celé uděláme. Hlavní myšlenka a význam akce byl pro nás všechny jasný hned od začátku: nebudeme slavit jen my, mLidé, ale slavit budeme s našimi Klienty. Trvalo opravdu několik týdnů (a několik společných obědů), než jsme došli k několika nápadům, které byly – aspoň z mého pohledu realizovatelné. Ten první byl jasný od první chvíle – mPárty v Brně po vzoru pražského mPubu (no, k tomu jak to dopadlo se dostanu). Ten další vznikl zcela náhodou při debatě o tom, co se dělá nejčastěji na podzim (potažmo v listopadu), až – myslím, že to byl kolega Honza – vyřkl: „na podzim se dělají přece zabijačky!“. A bylo to – nápad jsme měli, všichni už se samozřejmě viděli s jitrničkou v ruce. Teď už jen sehnat řezníka, prostor a dát to celé tak nějak dohromady, aby to všechno fungovalo a vy – naši Klienti jste si to užili. Stačilo pár telefonů a měli jsme zajištěného řezníka, šašky, cimbálovku a představa o skvělé oslavě dostávala konkrétní obrysy.

Pak jsme nachystali pozvánku do emailu a jednoduché stránky s registrací, a už už se těšili, jak se přihlásí pár set Klientů, kteří s námi budou slavit. Dlouho si budu pamatovat okamžik, když za mnou přišel kolega David a řekl: „tak teď máme registrovaných už přes 3 tisíce lidí!“. Nejdříve jsem přemýšlel, že jsem snad špatně slyšel, ale byla to realita. Navíc číslo každou hodinou narůstalo. Nakonec se registrovalo na obě akce celkově přes 10 tisíc lidí. Byli jsme překvapení, ale zároveň hodně nadšení, nečekali jsme to – a upřímně si říkali: která jiná banka v ČR se může pyšnit tím, že 10 tisíc lidí chce přijít na její oslavu? Opravdu nás to potěšilo a nalilo notnou dávku pozitivní energie pro další práce. No ale co teď, přemýšlel jsem. Nezbylo nic jiného než rychle změnit prostor, protože Kunratický les by nám byl opravdu malý. Řešení se našlo a tak už jsme dolaďovali jen jednotlivé prvky.

První akce, která minulý týden proběhla byla mPárty v Brně, kam podle odhadu (dle vydaných „konzumačních“ kamínků) přišlo přes 1 200 lidí. Mě hned na začátku velmi příjemně překvapila dlouhá fronta, která se vytvořila po 19té hodině. Sice tuším, že ty, co v ní stáli, to už tak nenadchlo, ale vážně jsem nečekal, že dorazí téměř všichni ti, co se zaregistrovali. Oficiální část jsme naplánovali jednoduše: pustíme šampiónské video, něco řeknu já, pak Jirka a Adam, který představí ostatní, a pak necháme běžet všechna videa, která máme. Museli jsme začít trochu později, protože lidí, kteří čekali na to, až se dostanou dovnitř, bylo stále mnoho. Nakonec ale tlačenice skončila a my mohli začít. Z celého večera si vybavím hned několik momentů – frontu, která se vytvořila na Jirku Báču, který ochotně odpovídal na všechny všetečné dotazy vás klientů. Pak klientku, která měla téměř totožný svetr jako právě Jirka. Druhou frontu lidí, co chtěli mluvit s Adamem, který plachtil po Flédě s pivem. Velkým zážitkem pro mne byla taky tombola, zvlášť ve chvíli, kdy jsem – v rukou třímajíc zelený lístek, ohlásil – „24 žlutá“ – no stane se :-D Pak taky atmosféru v sále, kde lidé tančili napříč všemi generacemi na všemožné „zlaté“ hity – vlevo kluci v tričku a džínách a vpravo v taneční pozici manželský pár – on v obleku, ona v šatech. Vím, že mPub v Praze vypadal jinak, ale myslím, že atmosféru se nám podařilo udržet. Zážitků by bylo asi na psaní více, ale zas ten můj první blog nemůže být moc dlouhý ne? K Brnu snad ještě dodám, že po půlnoci jsme si čas na to, se chvíli odreagovat, našli i my mLidé. Opravdu děkuji oběma pánům, kteří stáli za DJ pultem, protože byli báječní.

Fléda
Na Flédě bylo narváno

Vrátili jsme se z Brna a to už se blížila sobota. Měl jsem trochu obavu, že po dvou odpolednech, které jsem v O2 Žlutých lázních strávil a vracel se promrzlý s rýmou, bude pro děti venku v sobotu dopoledne zima. Nicméně se nám ale podařilo "objednat počasí". Přišlo sobotní ráno – pro jistotu vybaven ručně pletenými tlustými ponožkami od babičky jsem prázdnou ranní MHD dorazil do areálu. Postupně jsme rozmístili atrakce, všem rozdali instrukce a už jsme čekali na první klienty a samozřejmě pak hlavně na děti, kterých dorazilo opravdu mnoho. Co na ně čekalo? Tak hned u vstupu dva šašci na chůdách, pak dva kejklíři, kteří po ránu z mého pohledu předváděli opravdu neskutečné výkony. Opět jsme taky zavřeli bankéře do klece, naštěstí nám tam neumrznul ;-) Na děti ještě čekali piráti se svým vystoupením, také sokolník s přehlídkou dravců a zajímavým výkladem, potom taky kouzelník, nafukovací atrakce, a v neposlední řadě spousta dětských soutěží. Pokud jste přišli, pak víte, že obsluhu atrakcí zajišťovali mLidé, tedy team z mBank, za což jim moc děkuju, zvlášť medvědovi, tedy kolegyni Pavle.

Piráti
Piráti

Nezapomněli jsme ani na dospěláky, kterým hrála cimbálovka, nebo pražští Pepíci. Musím uznat, že právě ve stanu, kde Pepíci byli, se nejvíc zpívalo a byla tam opravdu skvělá atmosféra – dokonce se tam i chvíli tančilo. Rodiče pak s dětmi mohli ozdobit perníček ve tvaru naší kytičky, nebo ho hned na místě sníst. Taky si mohli s dětmi dát na prut buřt a opéct ho nad ohněm. Každý, kdo ukázal u vstupu delfína dostal lístečky, díky kterým měl možnost ochutnat něco ze zabijačky, taky získal sladký pozdrav v podobě koblihy a horký čaj.

Stále jsem se ale nezmínil o tom hlavním, tedy o zabijačce. Pan řezník i jeho pomocníci byli opravdu profesionálové ve svém oboru a myslím si, že se o tom přesvědčil každý, kdo je sledoval při jejich práci. O život sice přišel jak čuník Vašek, tak následně i svině Bětka (podle řezníků se jim jména dát musí), ale myslím si, že pro spoustu přihlížejících byl proces zpracování prasátka velkým zážitkem, protože něco takového viděli poprvé. Zvlášť neutuchající zájem se se zbouraným prasátkem vyfotit mě celou dobu rozesmíval, stejně jako komentáře moderátora Karla Zídky. Celkem na pražskou rodinnou staročeskou veselici přišlo přes 5,5 tisíc mKlientů. Věřím, že každý si našel v průběhu těch pár hodin to svoje, co ho zaujalo. Domu si každý také mohl odnést třeba pytlík pečených kaštanů, hořickou trubičku, teplé staročeské trdlo, ručně dělanou svíčku, nebo výrobek fair trade.

Zabíjačka
Pan řezník v akci

Týden oslav je za námi, jako dárek jsme Vám kromě oslav ještě nadělili novou podobu našeho webu a mFóra – doufám, že se líbí. Ještě jednou chci poděkovat vám všem, co jste přišli a podpořili nás jak v Brně, tak v Praze. Ještě odkaz na galerii s fotkami z veselice. Dál musím také poděkovat všem mLidem, kteří mi s oběma akcemi pomohli. Před námi je konec roku a celý rok 2009 – který bude jistě stejně nabitý jako ten, který se pomalu chýlí k závěru. Ale některé novinky představíme ještě v prosinci v rámci dalšího "releasu", který bude v noci ze 13. na 14. prosince ;) Blíží se Vánoce, tak snad jen krátce přátelé: ať i pro Vás to jsou svátky klidu a pohody, ať jste všichni zdraví a všichni spolu.

Tomáš Vyšohlíd Tomáš Vyšohlíd / mBank
tomas.vysohlid -zavináč- cz.mbank.eu

Komentáře (26)

Vložit komentář

Pozdě, ale přece posílám odkaz na ještě pár fotek z veselice v Žlutých lázních z našeho úhlu pohledu: http://www.cibousi.eu/cla...

Ad. oslava v Praze - byl tam někdo s pořádnou kamerou (na rameno, rozhodně ne domácí prcek do ruky), čekal jsem tedy, že bude někde nějaké video. Nebo to je jen interní "vzpomínka"?

Nebo alespon do pozdejsiho odpoledne, at neprehanim. Z programu jsme zahledli jen cimbal jiz bez noh pred odvozem, eh a jaka to mohla byt veselice ;)

Zasli jsme na oslavu do Zlutych lazni, zel az kolem pul treti - z osobnich "provoznich" duvodu to driv neslo - a ac jeste dochazelo dost lidi, program uz veskery zadny. Priste by bylo dobre oslavu dat az do vecera, nejen na dopoledne, navsteva se tak mnoha lidem smrskla na vystani fronty na koblihu, caj , jitrnici a prochazku po okoli. Takze trochu zklamani, ocekavali jsme program i odpoledne. Za obcerstveni, ktere v zime zahralo, a sluzby banky samozrejme dekujeme :) jojo ja vim, neni na svete banka ta, co by se zavdecila lidem vsem :)

dne 4.12. jste napsali "ostatní se toho dočkáte příští týden"...A NIC!!!!
bohužel, tak jako zatím VŽDY - máte zpoždění. Dbejte trošku více na svou pověst a chovejte se seriozně. Nebo stejný přístup očekáváte i od všech Vašich partnerů a klientů??? Jste banka, nebo spolek přátel piva, kde na nějakém slibu nezáleží.

jfk: naopak ten sazebník je přesně v duchu nízkonákladové mBank. Je to prostě princip kreditky: za to, že klient platí za nákupy dostává banka od obchodníka nějaké procento z útraty. Zatímco při výběru kreditkou z bankomatu musí banka platit majiteli bankomatu a sama z toho nemá nic. Proto se snaží od toho klienty odradit relativně vysokým poplatkem. Mám dojem, že všechny kreditní karty na trhu mají podobnou sankci za výběr (ať už je to poplatek za výběr či vyšší úročení vybraných prostředků)

:-), ja asi vidim blbe, pade za vyber? Co to jako je? To jsou skoro dva litry benzinu. Tento sazebnik se mi jaksi nezda v duchu mBanky. Nebylo by lepsi konecne zprovoznit kontokorent s nakym rozumnym urokem?

--editováno zbiejczuk 9/12--

informace o nastavení kreditních karet (úrokové sazby, bezúročné období) budou publikované až 14.12.

Cože, opravdu nemusím? Děkuji! Už jsem se vážně bál, že budu muset splnit slib, který jsem vám tak neuváženě dal! Ale asi protože vy máte s plněním slibů (tedy mSlibů) takové nepřekonatelné problémy, tak jsem byl asi zproštěn...
Jak dlouho že už ty kreditky slibujete? Jsem vaším klientem od jara, takže už mně "taháte za fusekli" dost dlouho, ne? Když jsem "dal kopačky" ČSOB, tak mi přestřihli debetku i kreditku. Dva měsíce jsem čekal, než jsem pochopil, že si tady s plněním slibů nikdo hlavu neláme. Byl jsem tedy nucen obrátit se na konkurenci (díky radám v mFóru to nebylo moc složité vybírání...). K té jsem sice zdaleka takové sympatie nechoval, ale účel světí prostředky, ne?
Ze strany mBank mezi tím padal jeden mTermín za druhým, jednou mělo být spuštění kreditek někdy v létě, pak v říjnu... Když jsem se tady v mBlogu (16.9.) a následně v mFóru (29.9.) dověděl, že už jsou kreditky téměř ve finále, ale musí se ještě vychytat nějaké mušky okolo systému schvalování žádostí, tak jsem se na testování ochotně nabídl. Ihned (29.9.) jsem se přihlásil jako tester a následně (6.10.) jsem se dověděl, že jsem byl vybrán. V mailu bylo sice uvedeno, že prví testeři budou osloveni již 8.10., ale... Pak jsem obdržel (14.10.) mail od p. Michajlova, ten byl sice velice dlouhý, ale nic konkrétního z něj nevyplynulo, pouze na konci uvedl, že "už čoskoro nám všetkým budě plávať v peňaženke..." Hahaha...
Dále už nic, lidé z mBank mlčí jak zařezaní a na mFóru se množí spekulace o tom, co se asi děje. Jelikož pravidelně mažu poštu (většinou v měsíčních intervalech), tak jsem ty měsíc staré maily z mBank "šoupnul" na fórum, ať jsou i ostatní klienti "v obraze", když už jim ze strany mBank jejich dotazy ohledně testování delší čas nikdo nezodpovídal. Stejně už nebyly aktuální, ale aspoň si každý může udělat obrázek o tom, jak moc vážně to v mBank s tím testováním myslí. Asi díky tomu mi přišel (5.11.) mail s dotazem, zda se ještě chci do testování zapojit. Tentokrát to už asi masleli vážně. Ne že bych tomu nevěřil, ale tou dobou jsem již zájem opravdu neměl. Měl jsem zrovna hodně práce a tak jsem odmítl.
Kreditku od mBank bych si přesto možná pořídil, ale musela by nabídnout něco, co by mně přesvědčilo o tom, že je tak jiná a lepší než ta, co už jí půl roku téměř denně používám...
Mimochodem, nesliboval tady někdo další informace o kreditkách? A kdy že to mělo být? Včera? ...no comment

357: skoda ze si toho testovani nevazis, ja pokud bych mohl bych se ze zvedavosti hned pripojil. a jeste z vesti zvedavosti bych o mesic pozdeji zkoumal vypis z registru jak je tam zapsana zadost a jak potom samotna smlouva :-) ale bohuzel nejsem VyVolenym... :-(

357: sliboval jsem, že všichni testeři dostanou e-mail, jakmile to bude možné - dostali jej a v něm i více informací, než co jsem mohl napsat zde na blog (způsob podání žádosti, úrokové sazby u jednotlivých tarifů a podobně). nikdo Vás samozřejmě nenutí o kreditku žádat. nicméně jsem byl - právě kvůli Vašem případu - nucen poprosit znovu a důrazněji, aby byla zachována důvěrnost informací (minulé e-maily jste zveřejnil na fóru). když jste již před několika týdny dostal nabídku, testovat systém žádostí přímo u nás na centrále, odmítl jste. to jen aby to nevypadalo tak jednostranně, jak zde píšete...

autor: pokud máte problém, který popisujete, stačí napsat mně nebo kolegům ze zákaznické péče, abychom to mohli obratem prověřit. zde na blogu - bez udání jména, příjmení či e-mailu je velmi snadné cokoliv napsat a my nemáme možnost to ani prověřit, ani napravit, ani vyvrátit.

Tenkrát jsem chtěl opravdu nezištně pomoci této sympatické bance otestovat nový zajímavý produkt. To jsem ale netušil, že má nabídka zůstane tak dlouhou dobu bez odezvy. Od té doby jsem měl dost času na zvážení, zda opravdu potřebuji ještě jednu kreditku. Mám totiž se Citibank smíšené pocity, ale funguje bez problémů a je taky zadarmo. Velikou roli v tom hrála zvědavost, ale to už mně za těch pár měsíců přešlo...
Oni mně nechají skoro čtvrt roku "u ledu" a pak mi napíšou, že na to mám týden... Už jen proto bych je měl poslat do ......, ne?

On se chudák hlásil před 3 měsícema :)

357: Proč jsi se tedy hlásil na testování, když to nakonec testovat nechceš? Asi nevíš, co chceš.

Tak jsem se jako tester dověděl asi hodinu před vámi, že se prý už konečně dočkáme mKreditky. Tak nevím, jestli si ze mně mBank náhodou nedělá srandu... To si tam vážně někdo myslí, že hned poběžím na mKiosek a budu si podávat žádost, abych tu pak mohl pět ódy na skvělý produkt? A pokud možno ihned, když mám jen týden náskok. Asi to s tím testováním myslí opravdu vážně...
Jednu kreditku již mám a tak nejprve důkladně zvážím pořízení druhé. Ke konečnému rozhodnutí by mi mimo jiného pomohlo i to, že bych v IB viděl, na jak vysoký úvěrový limit dosáhnu. Nevím, jestli je to do budoucna v plánu, ale pokud ano, tak si na to rád ještě počkám.

No já nemám s touhle bankou co oslavovat - na reklamaci říjnového výpisu z újčtu jsem obdržel výpis někoho jinýho což, nehchtějí vůbec přiznat a téměř nekomunikují, co ale umějí je strhnout si 25 Kč za nějaký papírový výpis - takové dobrodužství, jako zařídit si tu kreditku, by v současném stavu téhle banky podstoupil leda blázen.

pavel: v registru ma zaznam kazdej kdo ma kreditku, uver nebo kontokorent. otazka je v jakem registru a jaky zaznam, jestli v bank.registru a 1 pozdni splatka tak to je dneska v pohode, jestli zaznam v Solusu ze jsi rok neco neplatil tak to uz bude horsi a nejspis si budes muset pockat na automaticky vymaz (solus maze zaznamy po 3 leted od ukonceni/splaceni dluzneho zavazku).

zajímá mne,zda-li se uvede i na trh získání kreditky bez nahlédnutí do registru.Příklad - mám příjem okolo 27t čistého,ale v registru mám 3 roky starý záznam a tak mám u většiny bank smůlu.Děkuji za odpověd´.

Konečně jsem se i já jako tester kredit.karty dočkal.Bohužel moje uspokojení trvalo pouze několik hodin.Doma mě čekal email se zamítnutím žádosti.Škoda,jako jeden z prvních klientů mBank jsem nucen obrátit se na konkurenci.

Mno, tak nevím, jestli je to to, co jsme chtěli slyšet. Předschválené úvěry v IB se zřejmě zase nekonají. A asi ani dlouho nebudou :-(

chudáci my, vegetariáni :)

Jsem zvědav na sazbu u té zdarma...

s cim CITI konci? mam jeji kartu a o nicem nevim

nechcete je taky prodavat pres stanky?, jako citi, ta totiz konci...

uvidime za tyden ... jen doufam ze to nebude mTyden ...

konečně... ale než jsem se dočkal tak jsem ve zkušební době u nového zaměstnavatele a mám asi smůlu, co? :-(