zpátky

Kreditní karta za rohem - oslava za námi

Na dnešek Adam sliboval něco o kreditních kartách: takže se podívejte - a zbytek mého článku se týká oslav...

Téměř 100 přihlášených testerů obdrželo dnes dlouho vyhlížený e-mail s instrukcemi, jak požádat o kreditní kartu, a také se dověděli v drobném předstihu některé infromace, které zatím uveřejnit nemůžeme - jako třeba úrokové sazby jednotlivých variant kreditních karet (připomínáme: jsou tři, ta s nejvyšším úrokem má vedení zdarma, ta s nejdražším ročním poplatkem má zase úrok velmi nízký - aby si každý vybral, co mu vyhovuje - další veřejné informace o kreditní kartě najdete v Sazebníku). Již zítra si mohou přijít požádat o kartu na obchodní místa. Vy ostatní se toho dočkáte příští týden, kdy budou také zveřejněny všechny zbývající informace a vydáme tiskovou zprávu. Pokud už se nemůžete dočkat a chcete požádat o kartu skutečně hned - napište na info@cz.mbank.eu. Uveďte jméno+příjmení, e-mail registrovaný v našem systému a obchodní místo, které preferujete. Vaše žádosti budou obratem předávány na obchodní místa - jejich zástupci vás budou kontaktovat: bez předchozí domluvy s nimi tam prosím nechoďte!

Asi bych nikdy neřekl, že první blog, který na naše stránky napíšu bude o oslavách. Jenže právě minulý týden byl pro nás v mBank ve znamení oslav našich 1. narozenin. Jen co jsme v pondělí symbolicky sfoukli svíčku na narozeninovém dortu, museli jsme řešit velký zájem o naše akce. Ale popořádku.

Narozeninový dort
Náš narozeninový dort

Už na začátku, tedy přibližně někdy v září jsme dumali, jak to celé uděláme. Hlavní myšlenka a význam akce byl pro nás všechny jasný hned od začátku: nebudeme slavit jen my, mLidé, ale slavit budeme s našimi Klienty. Trvalo opravdu několik týdnů (a několik společných obědů), než jsme došli k několika nápadům, které byly – aspoň z mého pohledu realizovatelné. Ten první byl jasný od první chvíle – mPárty v Brně po vzoru pražského mPubu (no, k tomu jak to dopadlo se dostanu). Ten další vznikl zcela náhodou při debatě o tom, co se dělá nejčastěji na podzim (potažmo v listopadu), až – myslím, že to byl kolega Honza – vyřkl: „na podzim se dělají přece zabijačky!“. A bylo to – nápad jsme měli, všichni už se samozřejmě viděli s jitrničkou v ruce. Teď už jen sehnat řezníka, prostor a dát to celé tak nějak dohromady, aby to všechno fungovalo a vy – naši Klienti jste si to užili. Stačilo pár telefonů a měli jsme zajištěného řezníka, šašky, cimbálovku a představa o skvělé oslavě dostávala konkrétní obrysy.

Pak jsme nachystali pozvánku do emailu a jednoduché stránky s registrací, a už už se těšili, jak se přihlásí pár set Klientů, kteří s námi budou slavit. Dlouho si budu pamatovat okamžik, když za mnou přišel kolega David a řekl: „tak teď máme registrovaných už přes 3 tisíce lidí!“. Nejdříve jsem přemýšlel, že jsem snad špatně slyšel, ale byla to realita. Navíc číslo každou hodinou narůstalo. Nakonec se registrovalo na obě akce celkově přes 10 tisíc lidí. Byli jsme překvapení, ale zároveň hodně nadšení, nečekali jsme to – a upřímně si říkali: která jiná banka v ČR se může pyšnit tím, že 10 tisíc lidí chce přijít na její oslavu? Opravdu nás to potěšilo a nalilo notnou dávku pozitivní energie pro další práce. No ale co teď, přemýšlel jsem. Nezbylo nic jiného než rychle změnit prostor, protože Kunratický les by nám byl opravdu malý. Řešení se našlo a tak už jsme dolaďovali jen jednotlivé prvky.

První akce, která minulý týden proběhla byla mPárty v Brně, kam podle odhadu (dle vydaných „konzumačních“ kamínků) přišlo přes 1 200 lidí. Mě hned na začátku velmi příjemně překvapila dlouhá fronta, která se vytvořila po 19té hodině. Sice tuším, že ty, co v ní stáli, to už tak nenadchlo, ale vážně jsem nečekal, že dorazí téměř všichni ti, co se zaregistrovali. Oficiální část jsme naplánovali jednoduše: pustíme šampiónské video, něco řeknu já, pak Jirka a Adam, který představí ostatní, a pak necháme běžet všechna videa, která máme. Museli jsme začít trochu později, protože lidí, kteří čekali na to, až se dostanou dovnitř, bylo stále mnoho. Nakonec ale tlačenice skončila a my mohli začít. Z celého večera si vybavím hned několik momentů – frontu, která se vytvořila na Jirku Báču, který ochotně odpovídal na všechny všetečné dotazy vás klientů. Pak klientku, která měla téměř totožný svetr jako právě Jirka. Druhou frontu lidí, co chtěli mluvit s Adamem, který plachtil po Flédě s pivem. Velkým zážitkem pro mne byla taky tombola, zvlášť ve chvíli, kdy jsem – v rukou třímajíc zelený lístek, ohlásil – „24 žlutá“ – no stane se :-D Pak taky atmosféru v sále, kde lidé tančili napříč všemi generacemi na všemožné „zlaté“ hity – vlevo kluci v tričku a džínách a vpravo v taneční pozici manželský pár – on v obleku, ona v šatech. Vím, že mPub v Praze vypadal jinak, ale myslím, že atmosféru se nám podařilo udržet. Zážitků by bylo asi na psaní více, ale zas ten můj první blog nemůže být moc dlouhý ne? K Brnu snad ještě dodám, že po půlnoci jsme si čas na to, se chvíli odreagovat, našli i my mLidé. Opravdu děkuji oběma pánům, kteří stáli za DJ pultem, protože byli báječní.

Fléda
Na Flédě bylo narváno

Vrátili jsme se z Brna a to už se blížila sobota. Měl jsem trochu obavu, že po dvou odpolednech, které jsem v O2 Žlutých lázních strávil a vracel se promrzlý s rýmou, bude pro děti venku v sobotu dopoledne zima. Nicméně se nám ale podařilo "objednat počasí". Přišlo sobotní ráno – pro jistotu vybaven ručně pletenými tlustými ponožkami od babičky jsem prázdnou ranní MHD dorazil do areálu. Postupně jsme rozmístili atrakce, všem rozdali instrukce a už jsme čekali na první klienty a samozřejmě pak hlavně na děti, kterých dorazilo opravdu mnoho. Co na ně čekalo? Tak hned u vstupu dva šašci na chůdách, pak dva kejklíři, kteří po ránu z mého pohledu předváděli opravdu neskutečné výkony. Opět jsme taky zavřeli bankéře do klece, naštěstí nám tam neumrznul ;-) Na děti ještě čekali piráti se svým vystoupením, také sokolník s přehlídkou dravců a zajímavým výkladem, potom taky kouzelník, nafukovací atrakce, a v neposlední řadě spousta dětských soutěží. Pokud jste přišli, pak víte, že obsluhu atrakcí zajišťovali mLidé, tedy team z mBank, za což jim moc děkuju, zvlášť medvědovi, tedy kolegyni Pavle.

Piráti
Piráti

Nezapomněli jsme ani na dospěláky, kterým hrála cimbálovka, nebo pražští Pepíci. Musím uznat, že právě ve stanu, kde Pepíci byli, se nejvíc zpívalo a byla tam opravdu skvělá atmosféra – dokonce se tam i chvíli tančilo. Rodiče pak s dětmi mohli ozdobit perníček ve tvaru naší kytičky, nebo ho hned na místě sníst. Taky si mohli s dětmi dát na prut buřt a opéct ho nad ohněm. Každý, kdo ukázal u vstupu delfína dostal lístečky, díky kterým měl možnost ochutnat něco ze zabijačky, taky získal sladký pozdrav v podobě koblihy a horký čaj.

Stále jsem se ale nezmínil o tom hlavním, tedy o zabijačce. Pan řezník i jeho pomocníci byli opravdu profesionálové ve svém oboru a myslím si, že se o tom přesvědčil každý, kdo je sledoval při jejich práci. O život sice přišel jak čuník Vašek, tak následně i svině Bětka (podle řezníků se jim jména dát musí), ale myslím si, že pro spoustu přihlížejících byl proces zpracování prasátka velkým zážitkem, protože něco takového viděli poprvé. Zvlášť neutuchající zájem se se zbouraným prasátkem vyfotit mě celou dobu rozesmíval, stejně jako komentáře moderátora Karla Zídky. Celkem na pražskou rodinnou staročeskou veselici přišlo přes 5,5 tisíc mKlientů. Věřím, že každý si našel v průběhu těch pár hodin to svoje, co ho zaujalo. Domu si každý také mohl odnést třeba pytlík pečených kaštanů, hořickou trubičku, teplé staročeské trdlo, ručně dělanou svíčku, nebo výrobek fair trade.

Zabíjačka
Pan řezník v akci

Týden oslav je za námi, jako dárek jsme Vám kromě oslav ještě nadělili novou podobu našeho webu a mFóra – doufám, že se líbí. Ještě jednou chci poděkovat vám všem, co jste přišli a podpořili nás jak v Brně, tak v Praze. Ještě odkaz na galerii s fotkami z veselice. Dál musím také poděkovat všem mLidem, kteří mi s oběma akcemi pomohli. Před námi je konec roku a celý rok 2009 – který bude jistě stejně nabitý jako ten, který se pomalu chýlí k závěru. Ale některé novinky představíme ještě v prosinci v rámci dalšího "releasu", který bude v noci ze 13. na 14. prosince ;) Blíží se Vánoce, tak snad jen krátce přátelé: ať i pro Vás to jsou svátky klidu a pohody, ať jste všichni zdraví a všichni spolu.

Tomáš Vyšohlíd Tomáš Vyšohlíd / mBank
tomas.vysohlid -zavináč- cz.mbank.eu