zpátky

Hypotéka nejen na americký sen


Peníze na cokoli, bez povinnosti sdělit, do čeho investujete. To je ve zkratce americká hypotéka, kterou vedle klasických účelových úvěrů nabízí svým klientům mBank.

 

 

Ať už rekonstruujete, chystáte se pořídit bydlení v zahraničí či novou chatu, anebo chcete jen financovat studium dětí v cizině, poslouží vám vhodným způsobem americká hypotéka. „Banka vydá peníze na jakýkoli účel. Můžete si za ně koupit třeba ponorku,“ říká bez nadsázky Soňa Holíková, produktová manažerka mBank pro úvěry na bydlení na českém i slovenském trhu. Podle jejích zkušeností si americkou hypotéku berou často také lidé s finančně náročnými koníčky, jako je třeba jachting nebo oprava historických aut. Lidé si zkrátka rádi plní své sny.

 

 

O neúčelovou hypotéku může požádat každý klient, který vlastní nemovitost, případně mu někdo v jeho okolí je schopen ručit. Připomíná běžný spotřebitelský úvěr, jen je možné získat výrazně nižší úrok a půjčit si daleko vyšší obnos. Splátky si lze navíc rozložit na delší dobu a měsíční splácení tak klienta příliš nezatíží.

 

 

Potenciálu americké hypotéky zatím na českém trhu využívá jen málo lidí. Podle Holíkové za tím stojí často zbytečný strach z ručení nemovitostí. Ta by podle ní přitom měla sloužit k prospěchu klienta. „Když například vím, že dokážu po 6 let splácet běžný spotřební úvěr, tak vím, že za poloviční úroky dokážu splácet i americkou hypotéku,“ dodává Holíková. 

 

 

Vyřídit americkou hypotéku je celkem snadné. Stačí k tomu doklad totožnosti, výpisy z účtu, případně potvrzení o výši příjmu a znalecký posudek, který vám zařídí banka. Americkou hypotéku sjednáte rychle a zároveň uspoříte mnohonásobně víc.

 

 

Zvolit si správný typ úvěru, který odpovídá zamýšlenému účelu, nemusí být pro klienta vždy snadné. Pokud tápe, měl by se vždy informovat v bance, kde mu experti rádi poradí s výběrem, ať už si chce pořídit vysněné bydlení, karavan, nebo třeba zmíněnou ponorku.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Aktuality, Produkty