zpátky

mBank na fotbale

Čekání na kreditní kartu se pomalu chýlí ke konci a pilní čtenáři mFóra ví i o testování účtů pro živnostníky. Než se vrátíme k produktům, máme tu jednu drobnou reportáž, která tak úplně nesouvisí s mBank... Nebo souvisí? Když proběhlo losování kvalifikační skupiny pro MS 2010 ve fotbale, vyvolalo to v mBank docela vlnu pozdvižení: v jedné skupině se potkávají tři sousední země: Česká republika, Slovensko a Polsko - tedy také tři země, ve kterých mBank působí. Okamžitě se začaly rojit spekulace, sázky, přátelské popichování... No a na sobotní zápas náš český tým získal několik volňásků. Níže tedy najdete reportáž našeho kolegy Tomáše, kterého můžete znát z mFóra jako zástupce oddělení péče o zákazníky.

Víkend je za námi a já přináším krátké vyprávění o výletu podniknutém na území našeho severního souseda - tentokrát ne tak úplně pracovně. V sobotu se totiž odehrál fotbalový zápas: domácí Polsko proti výběru České republiky.

Začnu od začátku. Já, Aleš, Martin a Libor jsme se sešli kolem půl jedné u Toma, abychom převzali služební vozidlo za účelem dopravení se do Chorzowa, kde se zápas měl odehráti. Po vyřízení formalit jsme Tomovi zamávali a cesta do Polska z Náměstí bratří Synků mohla započít. Z Prahy jsme se vymotali poměrně rychle, jen jsme Libora trochu navedli a vyjeli jsme vstříc Brnu, následně Olomouci a Těšínu. U Olomouce se Libor prohodil s Alešem, který již v Polsku byl a zná to v těchto místech. Takže jsme celkem v klidu dojeli až do Chorzowa. Již po cestě na Katowice nás míjela auta ověšená šálami v národních barvách či rovnou s polskými vlajkami. To nás utvrzovalo v tom, že jsme cestu zvládli co se správného směru týče. V samotném Chorzowě už začaly problémy při odbočení směrem ke stadionu. Zhruba deset minut jsme stáli v koloně a posléze jsme projeli šouravým krokem za pomoci navádějících policistů a vojáků kolem stadionu (davy lidí byly příslibem toho, že pětačtyřicetitisícový fotbalový stánek bude pěkně naplněný). Dalších deset minut jsme hledali nějaký flek, kde bychom mohli nechat náš vůz. Jeden z mnoha lidí pověřených dohledem nad plynulostí dopravy (a nebyl to policista) nás navedl na parking strzeżony. Uposlechli jsme jeho rad, ale na samotné placené parkoviště jsme nedorazili, protože se nám podařilo najít volné místo u jednoho z domů.

No a mohli jsme valit na stadion. Došli jsme dle instrukcí (Aleš byl v kontaktu s našimi polskými kolegy) k bráně číslo sedm a oblečeni ve firemních tričkách jsme čekali, kdy kolegové dorazí s lístky. Bylo právě osm večer a venku docela přituhlo. Nicméně mraky lidí (někteří již v dost podroušeném stavu) klopýtaly kolem nás, ozývala se všudypřítomná polština, objevovaly se polské vlajky a samozřejmě byli všichni ověšeni šálami v národních barvách. Trochu jsme byli nervózní už jen z toho, že oba vchody naší brány byly obleženy mačkající se masou lidí a nevypadalo to, že by se ta masa chtěla zmenšovat.
„Potěš pánbu,“ říkali jsme si a svorně jsme láteřili na polské kolegy, kteří stále nikde - dle časoměrů bylo již za deset minut půl deváté. Čili chvíle do začátku celého zápasu. Aleš volal kolegům jak vzteklý, abychom se sešli a mohli vplout do stadionu, nakonec přiběhli, rozdali nám lístky a nastalo tlačení se do skulin mezi polskými fandy. To se trochu protáhlo a díky tomu jsme na svá místa - v polském kotli - dorazili s asi pětiminutovým zpožděním.

Atmosféra mě udeřila ihned poté, co jsem se usadil na své místo. Kapacita stadionu čítá 45 000 míst a jak jsem se později dozvěděl, k naplnění celého stadionu chyběla tisícovka diváků. I přesto to bylo nezapomenutelné. Poláci fandili o sto šest a mezi tím se ta hrstka českých fandů ztratila jako cukr v moři kávy. Nicméně to mi dojmy nekazilo, mexická vlna šla asi šestkrát za celý zápas, Poláci se několikrát zvedli s pozdviženými šálami v národních barvách a sledovat celý stadion byl opravdu zážitek – záplava červenobílé oslepovala v kombinaci hráčů na hřišti (čeští reprezentanti hráli v bíločervených dresech, Poláci červenobílých).

Co se týká samotného zápasu: z naší strany žádná sláva – v 27. minutě jsme prohrávali již 1:0. Polské publikum zaburácelo. Hlasatel oznámil čas vstřelení branky a křestní jméno hráče. Příjmení bylo v režii fandů, což byl moment, který mě opravdu nadchnul. Jak vidno, Poláci prostě fotbalem vskutku žijí. Předtím oba týmy spálily zhruba tři šance. V druhé půli Poláci zvýšili v 53. minutě na 2:0 a dle dalšího průběhu jsem si říkal jen jedno – a naznačil jsem to i svým českým kolegům – tak mám takovej pocit, že ta kontumace vyjde, ale obráceně (pro ty, kdo nezaznamenali – kontumace Polsku hrozila od FIFA kvůli odvolání fotbalového vedení na popud polského ministra sportu – ve výsledkové tabulce by byl výsledek Polsko – Česko 0:3).

Kluci jen smutně pokývali hlavami a pak jsme svoji pozornost soustředili na hřiště. Hrálo se hlavně na naší půli, takže když v 87. minutě proběhla akce na opačné straně a Fenin se vracel s míčem v náruči, došlo nám, že jsme asi vsítili branku. Poláci v hledišti byli tiše a čeští fandové řešili trochu něco jiného. Před touto akcí totiž zapálili nějakou pyrotechniku, chvilku to tam hořelo a k večernímu nebi stoupal dým. Vzápětí tam naběhl kordon policistů těžkooděnců a došlo k potyčce. Po zbytek zápasu pak policisté zůstali v hledišti mezi českými fandy.

Až na tu akci, kdy Fenin vstřelil naši jedinou branku, náš tým neukázal nic, co by dokazovalo, že patříme mezi nejlepší týmy v Evropě. Baroš, jehož Fenin střídal v druhé půli, nic moc nepředvedl a Slepička (jehož nasazení nechápu), který byl střídán Svěrkošem také v průběhu druhé půle, hrál také dost tragicky. Celkově výkon týmu byl dle mého názoru nemastný neslaný a můžeme být rádi, že nedošlo k debaklu (čemuž bych se příliš nedivil).

Po skončení zápasu jsme se rychle rozloučili (jen jsem předal svůj e-mail, aby mi kolegové poslali fotku z poločasové pauzy, kterou přikládám) a pádili jsme k autu, abychom se rozjeli zpět do Čech. Chvilku jsme se motali po městě, než jsme nabrali směr Čechy.

Český mBank tým 

Na závěr jen podotknu, že před Olomoucí nás zdržela příšerná mlha, takže celá cesta Chorzow – Praha nám trvala asi osm hodin. Trochu jsem se sice „prospal“ na zadním sedadle, takže jsem ani neslyšel Martina, když na tu mlhu hlasitě a velice nevybíravě nadával :) Libor mě a Martina pak vysadil na I.P.Pavlova a domů jsem pak dorazil asi ve tři čtvrtě na osm ráno. Takže akorát na snídani.

Celkově – zážitek ohromný :) Tedy až na ten výsledek. Doufejme, že příště to bude vypadat úplně jinak a z výletu do ČR budou smutnější odjíždět naši polští kolegové ;)

Tomáš Vokroj Tomáš Vokroj / mBank
zákaznická péče
tomas.vokroj -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Volný čas

Komentáře (22)

Vložit komentář

proboha tohle ma byt banka, uz se nedivim, ze nic nefunguje a nic neni vcas.

Tak když už budou ty kreditky kluci a hoky z mBank? Aspoň měsíc by to chtělo určit.

Liska: jak je možná vidět na fóru, tak já pracuji i později a často také o víkendech (stačí si vyhledat moje příspěvky). Ale to neplatí o všech mých kolezích a tím pádem se v pátek večer tomu konkrétnímu člověku na úvěrovém oddělení už prostě nedovolám. A vulgarity si můžete odpustit.

S dotyčným klientem (který psal i hodně na fóru) následně jednali také kolegové z oddělení zákaznické péče. Pojištění, je-li hodnota nemovitosti mezi 80%-100% úvěru, nijak nezatajujeme, stačí se podívat do sazebníku. Stejně tak je logické, že kontrolujeme posudky a pokud s ním nesouhlasíme, změníme jej - ale tak to funguje v každé bance. Je to zcela normální. Co se podkladů týče, většina je standardních, ale pokud je u stavby něco speciálního (a to v tomto případě platilo), mohou být vyžadovány související dokumenty - ani to nepovažuji za zvláštní.

pepe: mBank v současnosti nemá SWIFT - zavedení mezinárodních plateb plánujeme na příští rok.

Adam Zbiejczuk
Říjen 31, 2008 at 17:30

Alf: je mi líto, že jste měl špatné zkušenosti - samozřejmě se budu o vašem případu informovat jak v ostravském FC, tak u svých kolegů z úvěrového oddělení. Vzhledem k tomu, že je teď půl páte pátek, nemohu Vám bohužel konkrétně odpovědět obratem, ale až během pondělí.


To je krásné, že už o půl páte děláte hovno, já třeba pracuju od šesti do šesti, ať je pátek, něděle a nebo středa... Adámku zamyslí se příště nad tím co mluvíš!

Dobrý den,
mám dotaz na Adama.Proč vaše banka nemá nebo možná má ,ale já nic o tom nevím tvz. SWIFT (Kód pro uskutečnění platby ze zahraničí?) na stránkách banky ani jinde jsem ho nenašel.jinde=( http://penize.org/banky/s... pozdravem pepe

Kucí, kucí, už něco víte o těch kreditkách? Dy budó? Su našponované jako struna na gytáře ...

mBank to určitě dopiluje i když je pravda, že ne vše je "zdarma" jak se zdá. Osobně bych si ale hypotéku rád vzal u mBanky, ale dost lidí ji po celým netu kritizuje, že do ní není "vidět". Uvidíme. S hypotékou počítám tak do 2 let. A nebo si vzít hypotéku v zahraničí, což není zase takový problém a dají se tím ušetřit solidní peníze.

Alf: je mi líto, že jste měl špatné zkušenosti - samozřejmě se budu o vašem případu informovat jak v ostravském FC, tak u svých kolegů z úvěrového oddělení. Vzhledem k tomu, že je teď půl páte pátek, nemohu Vám bohužel konkrétně odpovědět obratem, ale až během pondělí.

Po zkušenostech s touto institucí bych už nikdy žádný úvěr, ani jiný složitější produkt od nich nechtěl!!!
Raději zaplatím o něco více u osvědčených bank. A ušetřím si nervy a své zdraví.

Nechci tím nikoho odrazovat, ale přemýšlejte o mých příspěvcích.

Zdraví
Alf

Další trauma které musíte přežít je - vyzbrojit se pevnými nervy. Budou po vás neustále chtít další a další požadavky. Né, že by hned na začátku řekli tyhle potvrzení, odhady, atd. dones,a my ti dáme peníze. Oni Vám budou znepřijemňovat život průběžně. Napřed budou chtít něco, pak zase něco a nakonec, když už jste s nervama na dně, tak si na vás vymyslí ještě nějaký nesmyslný formulář. Vy si můžete stěžovat i u ředitele či u oddělení stížností , ale stejně vám to není nic platné, protože i když vám něco slíbí, tak jakmile se toho chopí člověk na přepážce, tak jde vše postaru. A vy se chcete zbláznit

Toto zažívám někdy u Telekomu, ti co s Telekomem jednali, tak ví o čem mluvím.

Zdravím všechny, kteří potřebují služby banky.

Pozor!!!

Rozhodně nesmíte chtít hypotéku, popřípadě nějaký jiný produkt trochu náročnější než je běžný účet od mBANK !!! - to co prožívám při vyřizování hypotéky s pracovníky mBank v Ostravě je prostě HORORRRR.

Tak např.: Všude uvádí, že vyřízení úvěru je zdarma - - OMYL!!! oni vám naúčtují pojištění přes 3% na částku která přesahuje 80%odhadu nemovitosti - v mém případě to bylo cca 6000,-Kč každé 3 roky.
Dejme tomu že to strávite, ale co zcela jistě neztrávite je, že nějaká zřejmě nesmírně vzdělaná osoba určí, že vaše nemovitost nemá tu hodnotu, kterou Bankou akreditrovaný odhadce s kulatým razítkem určil, a že hodnota nemovitosti je o 25% nižší!!!!! A co z toho plyne, - samozdřejmě poplatek ve formě navýšení výše zmiňované pojistky - v mém případě o dalších 6000,-Kč!!!
To je FINTA - viď. Takhle se elegantně okrádají lidé.
To byl jen jeden příspěvek. Další budou následovat

Pěkná reportáž to je, nenechte si zkazit náladu nespokojenci v komentářích, ti se holt vždycky najdou. Je to správně zařazené do kategorie "na okraj", nevím, co jiného by do ní mělo patřit.

Pěkná reportáž, jsem rád, že v mBank pracují lidé a né stroje! Naprosto nechápu rozhořčení některých zde diskutujících! :)

Já kartu k mKontu používal v Californii, úspěšnost byla poměrně vysoká (i když ne 100% - některé benzínky s automatickým stojanem nezafungovaly, ale když jsem šel platit k obsluze, tak jsem kartou zaplatil vždy, takže vlastně 100% na druhý pokus :) )

Dobrý den,potřebuji prosím vědět,zda se dá platit a vybírat z bankomatů v USA na Floridě kreditní kartou vydanou k m-KONTU nebo e-MAXU? Za týden odjíždím a chtěla bych mít jistotu,že se tam dá s uvedenými kartami bez problémů platit...Díky za odpověď

Jsem ve fázi "vystřízlivělý, vcelku spokojený mKlient", kreditku ani účet pro OSVČ nepotřebuju.
Plně však chápu rozhořčení nedočkavých klientů. Ta reportáž vypadá fakt jak provokace
:-):-)

Od toho je tady blog, aby se do něho psalo. Pokud někdo chce raději číst o kreditkách, tak si to může najít jinde. Je dobře, že svůj výlet pěkně popsali. Jen tak dál.

Kdybych si chtěl číst o fotbale, půjdu fotbalové stránky. Tohle je banka a na jejích stránkách chci informace o ní. Zejména o tom, kdy už kurva budou ty kreditky.

Kluci, kluci, vy nas skadlite ;-) Obecenstvo by urcite uvitalo radeji reportaz o tom, jak tvrde makate na produktech.

Peter ma samozrejme pravdu ze ve volnem case si kazdy muze delat co chce a ze teambuilding je dulezity, ale taky mi ten prispevek prijde jako malicko provokace.

Nicmene vam to preju a jsem rad, ze jste si to uzili...

Tom

Kolegovia tam boli cez vikend, cize pracu to az tak neovplyvnilo :)

Predpokladam, ze ani nikto z Vas nesedi cez vikend v office (aj ked v mBank by ste tu cez vikend vzdy niekoho nasli...)

P.

PRVNI PRACE A PAK ZABAVA VAZENI

NA TOTO SOU PENIZE NA HLOPOSTI VAS UZIJE NEZ SE VRATIME K NOVYM PRODUKTUM

Pekna reportaz :-) , btw "Než se vrátíme k produktům" ... kdy ze se to vratime k produktum? :-) :-)