zpátky

mRada a jubileum mFóra

Po delší době konečně zase nějaké novinky na mBlogu. Dnes jsme překonali hranici 50 tisíc příspěvků na mFóru, byla spuštěna mRada, a za týden nás čekají zase nějaké změny.

Pravidelní čtenáři mFóra asi nebudou dnešním příspěvkem příliš překvapeni, protože se o řadě novinek už dověděli. Ale snad bude užitečné shrnout dění posledních týdnů. Máme radost, že jsme mohli přivítat jubilejního Klienta s pořadovým číslem 100 000! Když se konala v listopadu naše první tisková konference, prezentovali jsme jako odvážný cíl dosáhnout 160 tisíc Klientů na konci roku 2010 a 5,25 miliard korun na vkladech. Kolegové z konkurenčních bank kroutili hlavou a říkali, že to jistě nevyjde…

Další milník se týká fóra: dnes byla pokořena hranice 50 tisíc příspěvků. Fórum pro nás zůstává jedním z nejdůležitějších komunikačních kanálů – před necelým měsícem nastoupil můj nový kolega Tomáš, který má mezi svými povinnostmi i monitoring a „dořešování“ těžkostí Klientů, v tom i těch z mFóra. Mohli jste si také všimnout, že kromě uživatelů s označením „mBank“ se objevila nová skupina – mRada. Více se o ní dozvíte na speciálně vytvořené stránce. Ohledně jejího složení se okamžitě rozvinula prudká debata, také se spekuluje o tom, co bude moci ovlivnit. Naše představa vychází z toho, že se do dění zapojí desítka lidí, kterým záleží na tom, aby mohli svým dílem přispět k rozvoji mBank. Budou takovým poradním orgánem, s nímž budeme konzultovat nastavování nových služeb, upozorní nás na chyby či problémy, které vás nejvíc trápí, budou se podílet na testování. Také se budou moci otevřeně ptát „uvnitř“ mBank a já se budu starat o to, aby se jim dostalo odpovědi.

Množí se docela pochopitelně dotazy, na jaké novinky se lze těšit v souvislosti s dalším rozšířením IB (které, jak se řada z vás již dovtípila, proběhne souběžně s platností nového sazebníku). Těch okamžitě viditelných bude několik. Nejsou možná tak převratné, ale řeší věci pro mnohé z vás palčivé. Od spuštění mBank se řeší problematika SIPO – je potřeba? Nebo je lepší převést je na jednotlivé platby a mít tak peníze více pod kontrolou? Vyšší míra kontroly nebo komfort? Názory se různily – ale za pár dní už si budete moci i u nás vybrat variantu, která vám vyhovuje víc. Jedno SIPO (zdarma) nebo několik inkas či trvalých příkazů (zdarma).

Další změna se týká zabezpečení: objevovaly se výtky, že šablony lze provádět bez potvrzování SMS heslem. Někomu to vyhovuje, ale pro jiné to byl důvod, proč šablony vůbec nepoužívat (ono šlo používat podobně transakční historii, vybrat vykonaný převod a dát Opakovat – tam se zadává SMS vždy). Nyní tedy bude možné si při zakládání šablony jednoduše vybrat – zda v budoucnu její provedení potvrzovat SMS zprávou (třeba platby do státních institucí) nebo nikoliv (převody mezi vlastními účty). Třetí dlouho očekávanou novinkou je generování výpisů v prostředí IB. Schválně nepíši stahování, protože princip je trochu odlišný. Pokud si otevřete transakční historii kteréhokoliv účtu, můžete si dnes vybrat datum „od – do“, typ transakce a její výši. V tomto místě se brzy objeví možnost zaškrtnout „export“ (výběr formátů bude obdobný jako nyní při doručování e-mailem: HTML, PDF a CSV). Budete si tak moci kdykoliv vytvořit výpis a to vcelku „na míru“. Pouze příchozí či odchozí, nebo jen operace týkající se karty…

Další změny se objeví až posléze – jsou jimi zejména účty pro živnostníky, které budou nasazeny do IB, ale nebudou zatím k dispozici. Nicméně, ještě než je budete moci využívat, dostanou se do ostrého provozu kreditní karty a možnost investovat do podílových fondů. V obou případech jsme už doufejme blízko cíli. Přikládám vizuál – připravované zlaté rybky :)

Zlatá rybka 

Po dlouhém období bolestivých příprav nám už mPŮJČKA funguje v plném provozu. Přes hlasy skeptiků jsme jen za posledních 14 dní dosáhli velmi dobré výsledky: nejoblíbenější je logicky varianta 100 tisíc Kč na 3 roky, ale zájem je i o další varianty. Zanedlouho přibude ještě předschválený limit pro stávající zákazníky: po půl roce každý aktivní Klient získá určitý limit, o který se bude moci ucházet téměř automaticky (samozřejmě, s černými puntíky v bankovním registru to bude mít horší). Podívejte se sami na stránku mPŮJČKY nebo na on-line kalkulačku.

A ještě upozornění na závěr: pokud jste měli na náš blog někde odkaz, změňte jej prosím na novou, lehce upravenou adresu: http://www.mbank.cz/blog/

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (107)

Vložit komentář

Zalozil jsem si s velkym oddychem Business konto, pac mi chodi honorare z nekolika stran, takze 3Kc poplatek me netizi (i kdyz jsem jej cekal nizsi), a vubec jsem si neuvedomil, ze ten nejdrazsi honorar mi chodi v EUR z Vidne... Nacez jsem byl schlazen po dotazu na SWIFT kod operatorkou, at s mezinarodnimi platbami racim jeste nejakou dobu vydrzet... Prosim vas, POSPESTE SI S TIM, skutecne me nebavi odevzdavat jen tak mirnix-tyrnix nekolik set Kc z KAZDEHO honorare zlodejum u Post.sporitelny za prevod ze zahranici... Diky! JM

Rád by som sa spýtal kedy bude možné prímat a ododielat peniaze do zahraničia ...?

Když jsem si tady zakládal účet, ani mě nenapadlo, že nebu moci posílat platby do zahraničí tedy vlastně ani do EU. Ani není zcela jasné, jestli to bude někdy možné, případně kdy. Občas si tady připadám jak v povídce od Kafky...

Dobrý den, mám několik plateb 1x ročně zadat namátkou pojistka, odpady ...
Kdy bude možnost u trvalého příkazu 1x za rok?

Děkuji!

Renata (86), Zdeněk (92): Stále mi nikdo nevysvětlil, proč bych nemohla používat mKonto jako živnostník (OSVČ).

Díky za SIPO, konečně jsem mohla zrušit účet u ČSOB (i když to trvá a platím 45dní!) a jít k mBank. Teď čekám a moc se přimlouvám za čipovou debetní kartu, kontokorent a hlavně platba mobilním operátorům z IB. Doufám, že bezpoplatkovou politiku udržíte i v budoucnu.
Co se týče SIPO, když ho zavedete od 24. a později v měsíci, pošta z něj strhne až následující měsíc. Pokud to stihnete do 24. platba by měla proběhnout ve stejném měsíci. Tato nepružnost až zdržování je stejné u všech bank, takže chyba je straně České pošty (jak překvapivé).

Dobrý den,

uvažuje management mBanky také o zřízení vkladových účtů vedených v cizí měně pro české občany tak, jak to dnes funguje u některých českých bank ? (nemám na mysli platby do a ze zahraničí, které zajimají živnostníky). Předpokládám, že by v případě realizace takovýchto účtů byl zachován stávající přístup ke klientům, tj. vedení účtu atd. zdarma.

Už se těšim na nový článek v blogu:-)

98 viz 96 :-), možná by stálo za to si i něco přečíst.

Chtěla bych vědět jak nejlépe posílat peníze na svůj účet v mBance. Musím se svojí výplatou na poštu ( můj zaměstnavatel dává peníze jen hotově) a pak vypisovat složenku ... Nejde to jinak ? Díky.

Děkuji za perfektní služby

Lenka 95: Na fóru mBanky jsou ty způsoby detailně popsány, takže je pouze vyjmenuji
přes Sazku, fortunu, přepážku jiné banky(pokud to umožňuje) a prostřednictvím PK A České pošty

Dobrý den,může mi někdo prosím říct,jakými jinými možnostmi,než převodem z jakéhokoliv účtu, se dají vložit peníze na konta M-BANKY? Ať už na M-KONTO,nebo E-MAX,jestli tedy nějaké jiné možnosti jsou...Díky

Také čekám na zavedení účtu pro OSVČ. Jakmile jej mBank zavede, odcházím od ČS. Ze spořícího účtu si účet pro živnost dělat nechci.

Kdy budu moci zaplatit na učet v zahraničí (Německo)

Může někdo z mBanky říci už přesnější termín ostrého zprovoznění účtů pro živnostníky (alespoň měsíc) ? Použitý termín "posléze", který byl použit v informacích o novinkách mne neuspokojuje. Pochopte, že účty v jiných bankách mají výpovědní lhůty a opravdu nemám zájem při přechodu do mBank dávat ještě třeba 2 měsíce zbytečně vydělávat své současné bance na poplatcích, když se budou účty duplicitně překrývat.

Jirka (88): Stačí, když zadáš pouze jedno povolení k inkasu, ČEZ si ho může v měsíci klidně strhnout dvakrát, počet stržení není omezen.

Pavel89 na polovinu roku to slibovali naposledy loni, letos banka po přehodnocení možností tyto platby přesunula až do příštího roku.

Mě by zajímalo, kdy budou zprovozněny platby ze zahraničí / do zahraničí. Pokud se nepletu, slibovali jste to v prvni polovině letošního roku. To je zase pro mě asi to poslední, co mě drží v "jiné" bance (proti mé vůli).

Když už byla řeč o těch účtech pro podnikatele, plánujete zprovoznění možnosti přijímat platby kartou (např. po webu) pro podnikatele, kteří u vás budou mít účet ?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
při převádění inkas z ČS do mBank jsem zjistil, že není možno zadat více svolení k inkasu na stejný externí účet. Jde konkrétně o ČEZ, mám dvě odběrní místa, ale na IB 2. povolení k inkasu neprojde. Ověřeno i přes mLinku. Myslím si, že jde o jednoduchý softwarový problém, který by bylo možno rychle odstranit. Děkuji za odpověď. Jirka

Zdravim, navrh karty je pekny ale to je jen na okraj vice me zajima moznost investovani do fondu. Chci se zeptat v jakem casovem horizontu vidite moznost spusteni.A dalsi je moznost uctu pro zivnostniky myslite ze uz muzete alespon nastinit podminky a hlavne kdy planujete spusteni. Protoze tolik kolik platime u jinych bank to je otresne... Diky za odpovedi Petr

Není mi jasné, proč bych nemohla používat účet mKonto jako OSVČ. V čem by měl být rozdíl?

Zlatá rybko! Přihoď už konečně možnost zahraničních plateb, bez nich mi bude podnikatelský účet k ničemu. Už bych konečně chtěla přestat živit KB!!

Díky za pozitivní změny, ještě pár takových a definitivně mávám spořce. Už mi chybí jen ta kreditka a možnost přefinancovat si úvěr, který u spořky mám. Zde mi nechybí produkt, ale proces:
žádal jsem si o mPůjčku a podobně jako kolega Pet (52) výše jsem jel podepsat papíry. S klidným svědomím a sebevědomě :) bohužel mi bylo sděleno že nic nedostanu, že jsem neprošel registrem cbcb.cz - ještě mi nedošel výpis, ale odhaduju to za pozdě zaplacený telefon před 3 lety, který i přiznám :D

Martin: platební karty VISA takto fungují, nejen že někdy není potřeba pin, ale často není potřeba ani karta, to znamená že obchodníkovi pošlete jen číslo karty a délku její platnosti (například pro rezervaci hotelu) no a pokud se na hotel nedostavíte, on vám může strhnout smluvený storno poplatek, například jeden den. Vaši kartu ani vás k tomu již nepotřebuje, pouze musí být připraven prokázat, že na úhradu měl nárok, kdybyste třeba chtěl protestovat :)

Když vám kartu "v Itálii někdo ukradne", je to dost podobné, jako když vám ukradne hotovost, maximální výše ztráty je dána limitem pro platby kartou, takže doporučuji věnovat kartě stejnou pozornost, jako většímu obnosu hotovosti, protože karta není trezor a PIN není zámek.

76 - Jen pozor na to, převod SIPA z jednoho účtu na jiný trvá až 3 měsíce, díky tomu že komunikace pošty s bankami (o tom který účet je svázán s kterým SIPem) proběhne jen 1x za měsíc a to tuším 19. dne v měsíci.

<80> Připouštím, že tahle varianta mě nenapadla, ale to je asi dáno tím, že jsem nevěděl, že můžu SIPO z ČS prostě zrušit a pošta mi automaticky bez problému pošle rozpis SIPO k úhradě, jak tu někdo v jiné části stránek psal... Taky mi ten celý přechod přijde nějak moc jednoduchý <76>, ale snad to tak opravdu je!

Jak uz tu zaznelo, primlouvam se za moznost vytvoreni trvaleho prikazu ze sablony.

Chvalim zavedeni SIPA, ale nejak nerozumim proc nekdo kvuli tomu jeste nezrusil ucet tam, kde za vedeni neco plati:) Sipo a ucet jsem si davno u konkurence zrusil a proste udelam jednou za mesic prevod z uctu na zaklade vypisu co chodi z ceske posty, to se da prece nejakou dobu prezit udelat jeden prevod za mesic, navic je takovyto postup i bezpecnejsi, nekontrolovane se nic z uctu nestrhne.

Pridavám se ke chvále za SIPO :-), ale nechápu vyhýbání se odpovědi na trvalé příkazy 1x ročně :-(.

[67] Já upřednostňuji SMS kvůli bezpečnosti a ne kvůli pohodlnosti. Ze založení šablony nepřicházím o peníze, zato za platbu ze šablony o peníze přicházím. Mě navíc ničilo nervy, když jsem zakládáal 25-tou šablonu a psal jsem 25-tý kód. Platby mám většinou řešeny přes trvalé příkazy, takže těch pár příkazů za měsíc přežiju, že budu muset zadat SMS kód, když jde o mé peníze ...

Pro porovnání v KB to měli zajímavě vyřešené, člověk se přihlásil heslem k certifikátu. SMS kód zadal pro první věc, u které šlo o peníze, tedy platbu, změnu trvalého příkazu apod. a k tomu zadal opět heslo. Pro každou další věc se zadávalo pouze heslo a platil předchozí kód do té doby, než se člověk odhlásil. Tedy výhodou pro mě bylo, že jsem nemusel čekat na SMS a přepisovat kód, ale potvrdil jsem akci mým heslem, které si člověk pamatuje, tedy otrava to byla mnohem menší za cenu stejné bezpečnosti.

Pavel

Martin (68), vlazy (72): Peníze si taky hlídáte, tak si pohlídejte i kartu. Případně ji hned zablokujte - u mBank = 0 Kč. Peníze si nezablokuješ, ale jsou rovnou pr..yč. Takže je výhodnější mít kartu!!!

to Stefi (73) - to je vec, kterou jsem zrovna dnes resila. Mam SIPO hrazene do ted z CS a chci si ho prehodit na mKonto. Znamena to tedy, ze na poste nic hlasit nemusim, jen si to v IB na CS zrusim a na mKontu v IB zalozim? Zda se mi to totiz nejak podezrele jednoduche na dnesni dobu :-) Aby me pak doma jeste neodstrihli od vseho :-D

Mě zas chybí slibovaný studentský účet

Chybí mi kontokorent,běžný v jiných bankách a neustále slibován v krátkém čas.horizontu a stále nic.Dále možnost dobíjení kreditu z účtu.

to MirekJ (71) - podle mne SIPO je novinka ted. Zadny nazev se nezadava. Je tam zatrhavatko, kterym rikas, ze je to SIPO. A nezapomen to v CS zrusit :-)

Martin (69): To, že při platbě kartou není vždy vyžadováné zadání PINu je asi dost velké riziko, že při krádeží nebo ztrátě si touto kartou může kdokoliv bez problémů nakoupít a vyprázdnít tak účet v bance. Myslím, že to ale není problém pouze karet od mBank, ale i karet vydaných kteroukoliv bankou. Problém je asi v celém karetním systému který umožňuje takto nedostatečně zabezpečené karty používat a platit nimi. Jinak když už používáme karty a nechceme aby je někdo zneužíl nám nezbývá nic jiného než si je dobře hlídat.

Ahoj,zajímalo by mě,kdy bude možno jít tkzv. do mínusu,tak jak to jde normálně u jiných bank.....díky za odpověď.

SIPO: tak teda nevím, jestli už skutečně funguje nebo ještě ne. Založil jsem si ho u mBank hned jak se objevilo v nabídce a v IB, to bylo tuším koncem dubna, max. začátkem května, a dnes se mi opět provedla platba SIPA z České spořitelny místo z mBank, tj. už potřetí od založení v mBank. Co je špatně? Podle návodů, které jsem měl k dispozici, stačí pouze SIPO založit jako SIPO a ostatní je v režii banky (zašle souhlas na poštu, ta si změní číslo účtu u spojovacího čísla...). Díky.

Ja chcu rybku na debet !!! moc, moc, chcu.

Diskuse některých jedinců o kartách je sice zajímavá, ale doporučoval bych vám, abyste si je hlavně dobře hlídali v kapse (viz zpráva v TV o jakési okopírované kartě na Kubě). Já platil kartou z mBank prvně, a to hned v Itálii. V takovém malém obchůdku. Pokladní protáhla kartu strojkem, vrátila mi ji a nechala si jen podepsat účet. Zíral jsem, že nechtěla PIN, ani nic jiného k identifikaci. Čili, kdyby mi někdo kartu ukradl, nakoupí si po libosti, neboť podpis si podle karty nacvičí za hodinu.
Trochu mne to zneklidnilo a kapsu s kartou mBank si opravdu od té chvíle hlídám.
Zajímalo by mne, jak toto je ošetřeno bankou?

Jinak jsem s mBank zatím velmi spokojen. Doufám, že to nebude ono známé: Když ptáčka lapali, pěkně mu zpívali (viz kdysi Union banka).

Zpráva o SIPO mne velice potěšila. Již jsem zrušil účet u Raiffeisen a nyní ruším účet u Čs.spořitelny. Jsou to vydřiduši a berou za to velké poplatky na jejich velké platy (viz dnešní zpráva o tom v médiích). Ahoj.

Roman (65): Otočené to není. Mě vyhovuje, že si autorizuji pouze šablonu plateb a jednotlivé platby šablonou už nemusím autorizovat. Je to tak uživatelsky přítulnější a rychlejší. Při osmé autorizační SMS během jednoho dne totiž začínám skřípat zubama, při patnácté bych se už asi oběsil.
:-) :-) :-)

U příchozích plateb bych uvítala název účtu z kterého platba přišla. Dik :-)

Škoda, že do novinek neprošla alespoň barevná změna IB, aby ladila s designem mBank. Také mi chybí možnost zadání trvalého příkazu ze šablony. Šablony jsem si vytvořil, ale když jsem chtěl dát trvalý příkaz, výběr ze šablony tam nebyl. Chápu ale, že to je specialitka.

Stále trvám na nutnosti změny grafiky IB (nebo alespoň jednoduché změny CSS do barev mBank. Podle mne je to trochu ostuda :(

Jinak jsem ale nadšený!

Stoprocentně souhlasím s názorem Pajana (54): nepotřebuji autorizovat tvorbu šablony ale rozhodně stojím o auztorizaci jakékoli odchozí platby....... Také si myslím, že je to "otočené". Jinak jsem spokojen.

SIPO je jedna ze dvou služeb, která mi u mBanky chyběla. Tou druhou je možnost dobíjení kreditů u mobilních operátorů. Jinak mi už ke spokojenosti s mBankou nechybí nic. Díky za SIPO, ušetří to spoustu času a zbytečných starostí a bude-li v něm možné nastavit limit obdobně jako u inkasních plateb, tak se nemusím obávat toho, že bych neměl finance "pod kontrolou".

Kdybyste radši KONEČNĚ umožnili platby z a do zahraničí... Však víte, tu věc, co už nejméně půl roku slibujete.

Dobry den,
povoloval jsem ted spoustu inkas a nenasel jsem nikde prekvenci povoleni inkasa vetsi nez myslim 20 dnu. Uvazujete o moznosti nastaveni mesic, 3mesice, 1/2roku, rok?

Plně souhlasím s Vaškem <51>. SIPO doteď dost razantně šetřilo poplatky, za které si nenažrané banky strhávaly nehorázné sumy. Díky zavedení SIPO u mBank nebudu muset obíhat všech 13 institucí, které mám na SIPO navěšené, hurá! Díky za to!!!

Tak ještě prosím prosím ten slíbený kontokorent (při zakládání mKonta mi pracovník pobočky mBanky tvrdil, že bude brzy) a adios Česká spořitelno!!! :-)

To Zbieczuk: ať je karta s čipem nebo bez, dokud je to VISA, dá se najít terminál, který se spokojí s podpisem. V případě debetní karty tak mohu přijít maximálně o stav účtu, v případě kreditní to může znamenat výrazně vyšší ztrátu a případně i pokutu za přečerpání kreditního limitu. Naopak Maestro karta nedovolí platbu bez PINu, i když je jen s magnetickým proužkem.

Jo a ještě je pikantní větička z kodexu: "Členové mRady nejednají anonymně" v souvislosti s mRadním Osobně :-).

Odvážný cíl: dosáhnout 160 tisíc klientů na konci roku 2010 a 5,25 miliard korun na vkladech.
Červenec 2008: 100 tisíc klientů a x miliard korun na vkladech.
Otázka: Kolik je x? :-) (stačí indikace, zda je větší nebo menší než číslo, které vychází z přímé úměry :-)
Dík.

41 RPI

Tisk potvrzení již uskutečněné transakce je sice fajn, nicméně mě šlo o tisk např. právě založené šablony nebo trvalého příkazu nebo souhlasu k inkasu - tam možnost tisku není. Pro upřesnění - od jiné banky jsem dostala kreditní kartu, avšak k tomu, abych jí mohla využívat, jsem si ve své bance (čili na mKontu) musela založit souhlas k inkasu pro případ, že bych využité peníze nesplatila, tak aby si je banka mohla sama strhnout z mého účtu. Musela jsem to doložit vytisknutým souhlasem k inkasu, který jsem ale díky chybějící možnosti tisku rovnou při založení, musela zdlouhavě tisknout jak už jsem popsala výše a ještě vytištěný výsledek vypadal hrozně - měla jsem vůbec obavu, aby mi to v bance přijali, neboť to vypadalo jako bych si to sama nacvakala ve Wordu...prostě to nebylo moc věrohodné...

Dobrý den,

pokud si budu chtít vygenerovat výpis, bude tento výpis např. v PDF obsahovat již konečně poštovní adresu majitele účtu ?

Děkuji

David

A ještě k tomu SIPU, to bude spuštěno kdy? E.

Rád bych přidal pár připomínek.

Jelikož přecházím z KB do mBank, mám podle čeho porovnávat. Mě osobně přijde úplně nesmyslné zadávat bezpečnostní SMS pro každou změnu, co dělám. Založení, či úprava šablony platebního příkazu patří mezi ty nejvíce nesmyslné, z nich neplyne žádná platba, tedy ztráta peněz. Obráceně je to se založením trvalého příkazu, tam je to správné. Avšak samotná platba z šablony určitě potřebuje potvrzení, bylo to podle mě jaksi obraceně nastavené. Přičítám to tomu, že je vše teprve na začátku :)

[35] citace (Adam Zbiejczuk): "mBank má v současnosti karty bez chipů (ať už jde o delfína k eMAXu nebo mKONTU nebo "tuleně" u mPůjčky), ale všechny budoucí karty již budou hybridní, čili s proužkem a chipem...."
jestli jsem to správně pochopil, všechny nově vydané karty budou mít k proužku i čip na sobě? Pokud to tak je, pak je to skvělá zpráva, konečně se s nimi bude moct platit i ve Velké Británii a v Irsku :) Mám k tomu však dotaz, když vlastním kartu s delfínem bez čipu, mohu zažádat o výměnu za kartu s čipem? A za jakých podmínek?

Jinak jsem s mBank velmi spokojen. Doteď (12 let) jsem měl účty v KB, za kvalitu služeb mi nedělalo problém platit větší poplatky, ale poté, co jsem byl okraden lichváři z ESSOX, končím s celou Societe Generale (účty, stavebko, hypotéka, životní pojištění, kreditka) a jsem vděčný za to, že již existuje mBank, ačkoliv má omezené služby, poplatkama to vynahradí :)

Všem přeju hezký den a těším se na pozitivní odpověď ohledně karty.
Pavel

Zdravím, jsem tu nová a ještě jsem se pořádně nerozhlídla a všechno neprozkoumala, tak se polopaticky ptám, zda je možné založit běžný účet synovi, kterému ještě není 18 let, anebo zda existuje nějaký studentský účet? Díky za odpověď. E.

Ono s mPujckou je to taky legrace. Udajne jsem nedostal pujcku zrejme kvuli tomu, ze jsem si jeste v zadne bance nepujcil a neni mozne zjistit, jak splacim. A to jsem zadal o 60 000 Kc.

Jel jsem kvuli podpisu papiru 35 kilometru do zlina, dalsich zpet. Pul dne v trapu, nehlede na naklady.

Ani me tak nestvalo to ze jsem ji nedostal. Tak co. Tak nedostal. Ale vic ten zbytecne promrhany cas. Jako by mBanka nemohla poslat rovnou, ze to je zamitnuto z internich duvodu. Nebo ty duvody alespon napsat. Ani mi slecna nebyla schopna rict, jestli jsem schopen zazadat o castku nizsi.

Je to prvni vec ktera me fakt nastvala. Hlavne proto ze osobne chapu to, ze mi zavolaji z banky ohledne podpisu uveru jako to, ze ho mam schvaleny a tim s nim pocitam. A ne ze se dozvim, ze vlastne nemam na ten uver narok.

Ve Zlinskem kraji je jenom jeden mKiosek. Takze tam a zpet to docela trva. Me konkretne hodinu tam, hodinu zpet jenom autobusem a to je tak 130 Kc jenom za listky.

Pro Jan Novák (24)
nevím co Ti přijde tak špatného na SIPO, do této doby to docela slušně šetřilo peníze za položky a ostatní poplatky na účtu kterékoli jiné banky než mBank. To že jsem přešel k mBank a tím bych za jednotlivé platby neplatil, ještě neznamená že budu hned rušit SIPO a hradit vše jednotlivě. To bych byl blázen abych kvůli takovéto formalitě musel obcházet, nebo obesílat všechny instituce (RWE, ČEZ, ČT, Mediaservis ......) kterým SIPU peníze a všude rušil platbu přes SIPO a oznamoval jim, že si to budou stahovat inkasně nebo, že to půjde přes trvalý příkaz. Tolik času rozhodně nemám, takže prostě převedu jedno SIPO z KB do mBank a je to, bez zbytečné ztráty času. Ale finální výsledek je stejný. I tak si myslím, že mám peníze pevně ve svých rukou, naopak přehledný výpis měsíčních plateb ze SIPO, který mám pravidelně a zdarma od České pošty ve schránce mi přijde docela dobrý. Zdravím všechny příznivce mBank :-))

Rád bych věděl od kdy se bude dát dobíjet kredit mobilu přes účet jak je to v konkurenčních bankách?

Děkuji za odpověd.

Nefungující klimatizace v mbank Brno hrůza!!!

mBanka je opravdu pro lidi ! určitě ještě překvapí ! super !

A co jméno majitele účtu u příchozí platby? Bude součásti aktualizace?

Super zpráva. Hlavně co se týče té bezpečnosti, to je něco co mi tam u těch šablon dost chybělo a pokaždé, když jsem je používal, tak jsem byl trošku nesvůj :) Dobrá práce, mám z Vás radost.

SIPO konečne super :), účty pro podnikatele budou na podzim - myslí se i pro společnosti jako s.r.o.??? Diky

No, jak by 100k/3y pujcka nebyla nejoblibenejsi, kdyz ma extra vyjimku - temer polovicni urok - pri kalkulaci :) Zaroven coby vyssi 60K umoznuje peclive prolustrovat klienta. Ostatni pujcky maji pak takova kriteria, ze patri mezi nejdrazsi bankovni (pomijim lichvarske spolecnosti) na trhu.

Povazovat je za oblibene tedy neni zcela korektni.

hanka: kreditní karta NENÍ totéž jako platební karta. "Delfín" je platební debetní karta... Kreditní karta je karta s úvěrovým limitem, tedy něco docela jiného. docela polopaticky vysvětleno je to např. zde (slovensky, ale snad nevadí): http://www.londyn-anglie....

Ty embosovane kreditky dostanou vsichni stavajici klienti automaticky vymenou za stare neembosovane, nebo si o to mame pozadat?

40Veronika

Červenec 10, 2008 at 17:30
Mám malou připomínku - dotaz: Jakým způsobem si mohu vytisknout například provedený příkaz k úhradě, trvalý příkaz k úhradě nebo souhlas k inkasu, kterým potřebuji jiné bance prokázat, že jsem si jej skutečně na svém účtu zřídila? Zatím jsem tuto možnost neobjevila a musela jsem tisknout zbytečně zdlouhavě prostřednictvím Soubor, tisk atd., kde jsem si ještě ke všemu musela nastavit tisk na šířku, neboť při tisku na výšku chybí nejdůležitější údaje, ale hlavně že se vytiskne levý sloupec menu…
Co takhle: Historie transakcí-Uskutečněné transakce-rozkliknout požadovanou transakci-a dole na stránce "tisk potvrzení" :-)

Mám malou připomínku - dotaz: Jakým způsobem si mohu vytisknout například provedený příkaz k úhradě, trvalý příkaz k úhradě nebo souhlas k inkasu, kterým potřebuji jiné bance prokázat, že jsem si jej skutečně na svém účtu zřídila? Zatím jsem tuto možnost neobjevila a musela jsem tisknout zbytečně zdlouhavě prostřednictvím Soubor, tisk atd., kde jsem si ještě ke všemu musela nastavit tisk na šířku, neboť při tisku na výšku chybí nejdůležitější údaje, ale hlavně že se vytiskne levý sloupec menu...

1)přimlouvám se za kreditní karty.
2)Jsem už starší 75 let-nemůžu podle zjištění na kiosku dostat půjčku.Ale stále podnikám na živnost+si přivzdělávam,potřeboval bych někdy krátkodobě překonat fin.nedostatek max do 20000,.Kč,bude to třeba po půl roku možné?

Ok, uz je mi zodpovezeno, diky cteni fora se mi nezobrazily nove vyse uvedene prispevky, takze s krizkem po funuse...:-) Presto diky za odpoved. P.

Taky to nejak nechapu, stejne jako Lenka (34), mam jen karty magneticke a pin vzdy nezadavam, tak nevim, jestli mam o cipovou kartu zadat, nebo jen nekdo nevi, kterou kartu ma...Diky za odpoved!

Velmi podporuji myšlenku u trvalých příkazů - zadat možnost 1x za rok!!!!!!! Prosím - "doplňte" ji! Byla by to velká pomoc!!!!! Celá řada plateb může proběhnout jen 1x ročně. Děkuji!

[24, 34] - mBank má v současnosti karty bez chipů (ať už jde o delfína k eMAXu nebo mKONTU nebo "tuleně" u mPůjčky), ale všechny budoucí karty již budou hybridní, čili s proužkem a chipem. Ale zároveň jsou všechny naše karty nastaveny tak, aby primárně požadovaly PIN, pouze když to terminál neumí, dojde na variantu podpis (nebo kombinaci PIN + podpis).

[25, 27] - ano, Radek to vystihl: provádění šablony je nyní bez SMS - již brzy si to každý bude moci nastavit dle vlastního uvážení.

[26] - v tomto releasu to bude spuštěno v Polsku, takže na to dojde i u nás - ale přesný čas nevím. pravděpodobně nikoliv letos.

[29] - limity pro internetové platby nastavitelné v IB jsou v plánu ke konci tohoto roku.

[30] - účty pro živnostníky budou v plném provozu podle mého názoru až na podzim. jejich implementace je ale jednou z podstatných částí víkendového upgradu.

[31] - půlka srpna je podle mě tak "na hraně". plus něco času je také nutné přičíst na žádost, její vyřízení a zaslání karty... nechci nyní slibovat a pak se omlouvat...

platby s periodicitou jeden rok nejsou spojeny přímo s víkendovými změnami, ale pevně věřím, že budou spuštěny co nejdřív (snad ještě do konce července, ale nerad bych to sliboval).

Asi jsem to nějak nepochopila... mBanka již vydává např. k účtům mKonto čipové karty? Dík za odpověď, L.

Díky za SIPO!!!
Čekám na něj jako na smilování a hned jak to půjde ho z KB převedu do mBank.

SIPO by nebylo třeba, kdyby nebylo institucí, kterým se dá zaplatit pouze hotově a nebo SIPEM. A tak děkuji, že bude. Možnost trvalých příkarů s intervalem 1x ročně bych rovněž vítala - mám jich několik. M.

Dobrý den,
opět je tady zmiňována kreditní karta. Lze napsat termín, kdy by mohla být k dispozici?
V polovině srpna ji budu nutně potřebovat. Má cenu čekat nebo si ji musím pořídit někde jinde?

Díky, Honza

Muzu si u mBanky zridit i firemni ucet?

Dobry den,
planuje mBank nastaveni karetniho limitu na platby pres internet? Dekuji

Díky za SIPO, můžu zrušit účet u ČS! Zlatá rybka je ještě hezčí než delfín :-)

Pro Jardu(27):
Adam nepíše o zakládání šablony, ale o jejím provádění a to se děje již bez potvrzovací SMS. Pokud mám šablonu třeba na placení daně a někdo zlomyslný se mně vlomí na účet, může bez problémů poslat finančákům všechny mé peníze...
Radek

A platba telefonního kreditu na t-mobile přes IB asi v novinkách stále není že?
No já se té GE nezbavim :-(

pro Adamz: vybírám z článku, viz nahoře:
"Další změna se týká zabezpečení: objevovaly se výtky, že šablony lze provádět bez potvrzování SMS heslem. "

odpověď:
nestalo se mi, že by na jakémkoliv účtu bylo možné založit "novou šablonu" bez potvrzení SMS na mobil. Vždyť při zakládání nové šablony je dole okénko pro vyplnění potvrzovacího kódu. Jedná se i o šablonu do mBank!Pokud by nebylo vyplněno heslo, které přijde na mobil, pak se zobrazí hláška, HESLO SMS MUSÍ BÝT VYPLNĚNÉ. tak to funguje od začátku, o nezabezpečení ze strany mBank nemůže být tedy žádná diskuse.

dotaz pro ADAMZ:
kdy bude zavedena frekvence plateb při zakládání trvalých příkazů - 1ROK? Klient banky si musí hlídat při nynější možnosti zadání pouze 1/2 roku, aby platbu např. pojištění, které platí jednoročně nezaplatil 2x. To je velice důležitý aspekt, jehož zavedení by neměl být pro svou funkcionalitu a praktičnost odkládán. Stejný dotaz viz. č.21 který nebyl zodpovězen

Ten kdo volá po SIPO (DOSLOVA - Sdružené Inkaso Služeb Obyvatelstvu) nebo ho oceňuje (2.3.15.18.23) TEN měl zůstat u České pošty (poštovní spořitelny), názor Adama je jasný, formou inkas a trvalých příkazů má klient u mBank své finance pevně v rukou.

A pro MANDL (13), nechtěl by jsi toho zadarmo nějak mnoho. mBanka je hlavně pro bezplatné internetové bankovnictví, takoví jako Ty si toho budou vymýšlet stále více, až mBank po uspokojení požadavků takových nenasytnách klientů jako jsi Ty začne měnit sazebník a služby zpoplatoňovat, protože "zadarmo ani kuře nehrabe". Pokud vím, mBank vydává platební "ČIPOVÉ" karty VISA pro všechny účty, tedy při platbách u obchodníka vždy chtějí PIN, karta se při její ztrátě nedá zneužít. To Ti MANDLE zadarmo u mBank snad nestačí!? Pokud voláš po nadstandardních službách, bež si do České Spořitelny, nebo k Komerční nebo obchodní banky, tam Ti Tvé požadavky splní ale za patřičné bankovní poplatky. např. u ČS,a.s. - 400 za novou kartu, 200 ročně za poplatky. Zajímalo by mne, co Ty uděláš pro jiného ZADARMO.
Normální klienti jsou rádi, že mBank vznikla a existuje ZADARMO, zařiď si vlastní banku a poskytuj vše zadarmo, pak si můžeš klást nepřiměřené požadavky, až uvidíš, co to je!!

SIPO - bezva konečně

Ja cekam na ten ucet pro OSVC :)

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli v trvalých příkazech chybí interval 1 rok schválně nebo jenom na něj ještě nedošla řada? díky za odpověď.

[11] až to zjistím, napíšu :)

A odpovědi na mé dotazy? viz. 11
Díky

dekuji za odpoved 16,17 hned je to veselejsi
hezky den

Já se přiznám, že jsem ten dotaz nejprve nepochopil - a pak mi došlo, že jsme se nepochoplii navzájem... Věta "Jedno SIPO nebo několik inkas" je reakcí na skutečně velmi rozsáhlé diskuse, které se týkaly poněkud obecněji toho, zda je lepší mít jedno SIPO (nebo třeba tři, na tom nesejde), v němž jsou zahrnuty všechny pravidelné platby (je to pohodlnější) nebo SIPO zrušit a své finance mít pevněji "v rukou" - metoda inkas a trvalých příkazů.

[15] - Adam se zřejmě překlepl. Samozřejmě bude moct zaregistrovat na 1 účtu více SIPO povolení a všechna budou zdarma ;o) Kdyby nebyla zdarma, musela by o tom být zmínka v sazebníku ;o)
[13, 14] - Debetní kartu embosovanou jsme skutečně neslibovali. Prozatím budou v portfoliu čipové karty kreditní a pak také pro živnostníky.

co znamena "Jedno SIPO (zdarma)" to myslite jak ? jako ze bude pouze jen jedna moznost na zadani SIPA a nebo kdyz jich mam vic ze budu za kazde platit ? ani jedno se me vubec teda u 0 banky nelibit !

Mandl - kdy slibovali debetní embosovanou kartu? Toho jsem si nikde nevšiml :-) . Co já vím, tak embos. slibovali jen kreditku

Pěkné. Ale některé dávno slibované služby pořád váznou. Hlavně embosovaná debetní karta s čipem a možností cestovního pojištění (zsa slušnou cenu - ač to sliby neobsahovaly). A pak třeba změna evidence příchozích plateb - název účtu, z kterého plaba přišla.

Tedy raději bych uvítal klasický kontokorent...

Co jsem četl, tak předschválená půjčka pro současné klienty bude mít lepší podmínky, je to tak? Pokud ano, promítne se to nějak do podmínek půjčky, kterou bych začal používat, než se předschválená půjčka zavede?

Zlaté rybky jsou opravdu pěkné. mBanka se mi začíná zamlouvat čím dál více.

zdravím na stránce http://blog.mbank.eu/cz/b... je spatny odkaz na rss feedy.

[3,4,5] - už jsem to poslal kolegům programátorům
[6] - bylo to i v měsíčních výpisech a objeví se to i na logoutu a v novinkách
[7] - to jsem už opravil sám - Wordpress nepřechází automaticky na letní čas!

P.S. Teď koukám, že tam máte o hodinu posunutý čas. Příspěvek jsem zasílala v 19.54

Přimlouvala bych se za to, aby upozornění o tom, že bude platit nový sazebník, byl vždy umístěn v Aktualitách ( je mi jasné, že je to nepopulární téma). Jinak ne každý si odkaz "Sazebník" stále otvírá. Díky, Pavla.

K té změně adresy blogu: Možná by stálo použít 301 Permanent Redirect, protože mě např. RSS čtečka přestala ukazovat novinky, aniž bych se o tom dozvěděl.

Tom

Vyměnil se redakční systém, prosím použijte http://blog.mbank.eu/cz/b...

SIPO - skvělé, mPŮJČKA - OK, ale proč již delší dobu nefunguje RSS kanál (http://www.mbank.eu/cz/blog/?feed=rss2), když je na stránkách mBANK toto tlačítko?!?

Konečně SIPO, díky!!!!

zlaté rybka hmmm pěkné!!