zpátky

mRada a jubileum mFóra

Po delší době konečně zase nějaké novinky na mBlogu. Dnes jsme překonali hranici 50 tisíc příspěvků na mFóru, byla spuštěna mRada, a za týden nás čekají zase nějaké změny.

Pravidelní čtenáři mFóra asi nebudou dnešním příspěvkem příliš překvapeni, protože se o řadě novinek už dověděli. Ale snad bude užitečné shrnout dění posledních týdnů. Máme radost, že jsme mohli přivítat jubilejního Klienta s pořadovým číslem 100 000! Když se konala v listopadu naše první tisková konference, prezentovali jsme jako odvážný cíl dosáhnout 160 tisíc Klientů na konci roku 2010 a 5,25 miliard korun na vkladech. Kolegové z konkurenčních bank kroutili hlavou a říkali, že to jistě nevyjde…

Další milník se týká fóra: dnes byla pokořena hranice 50 tisíc příspěvků. Fórum pro nás zůstává jedním z nejdůležitějších komunikačních kanálů – před necelým měsícem nastoupil můj nový kolega Tomáš, který má mezi svými povinnostmi i monitoring a „dořešování“ těžkostí Klientů, v tom i těch z mFóra. Mohli jste si také všimnout, že kromě uživatelů s označením „mBank“ se objevila nová skupina – mRada. Více se o ní dozvíte na speciálně vytvořené stránce. Ohledně jejího složení se okamžitě rozvinula prudká debata, také se spekuluje o tom, co bude moci ovlivnit. Naše představa vychází z toho, že se do dění zapojí desítka lidí, kterým záleží na tom, aby mohli svým dílem přispět k rozvoji mBank. Budou takovým poradním orgánem, s nímž budeme konzultovat nastavování nových služeb, upozorní nás na chyby či problémy, které vás nejvíc trápí, budou se podílet na testování. Také se budou moci otevřeně ptát „uvnitř“ mBank a já se budu starat o to, aby se jim dostalo odpovědi.

Množí se docela pochopitelně dotazy, na jaké novinky se lze těšit v souvislosti s dalším rozšířením IB (které, jak se řada z vás již dovtípila, proběhne souběžně s platností nového sazebníku). Těch okamžitě viditelných bude několik. Nejsou možná tak převratné, ale řeší věci pro mnohé z vás palčivé. Od spuštění mBank se řeší problematika SIPO – je potřeba? Nebo je lepší převést je na jednotlivé platby a mít tak peníze více pod kontrolou? Vyšší míra kontroly nebo komfort? Názory se různily – ale za pár dní už si budete moci i u nás vybrat variantu, která vám vyhovuje víc. Jedno SIPO (zdarma) nebo několik inkas či trvalých příkazů (zdarma).

Další změna se týká zabezpečení: objevovaly se výtky, že šablony lze provádět bez potvrzování SMS heslem. Někomu to vyhovuje, ale pro jiné to byl důvod, proč šablony vůbec nepoužívat (ono šlo používat podobně transakční historii, vybrat vykonaný převod a dát Opakovat – tam se zadává SMS vždy). Nyní tedy bude možné si při zakládání šablony jednoduše vybrat – zda v budoucnu její provedení potvrzovat SMS zprávou (třeba platby do státních institucí) nebo nikoliv (převody mezi vlastními účty). Třetí dlouho očekávanou novinkou je generování výpisů v prostředí IB. Schválně nepíši stahování, protože princip je trochu odlišný. Pokud si otevřete transakční historii kteréhokoliv účtu, můžete si dnes vybrat datum „od – do“, typ transakce a její výši. V tomto místě se brzy objeví možnost zaškrtnout „export“ (výběr formátů bude obdobný jako nyní při doručování e-mailem: HTML, PDF a CSV). Budete si tak moci kdykoliv vytvořit výpis a to vcelku „na míru“. Pouze příchozí či odchozí, nebo jen operace týkající se karty…

Další změny se objeví až posléze – jsou jimi zejména účty pro živnostníky, které budou nasazeny do IB, ale nebudou zatím k dispozici. Nicméně, ještě než je budete moci využívat, dostanou se do ostrého provozu kreditní karty a možnost investovat do podílových fondů. V obou případech jsme už doufejme blízko cíli. Přikládám vizuál – připravované zlaté rybky :)

Zlatá rybka 

Po dlouhém období bolestivých příprav nám už mPŮJČKA funguje v plném provozu. Přes hlasy skeptiků jsme jen za posledních 14 dní dosáhli velmi dobré výsledky: nejoblíbenější je logicky varianta 100 tisíc Kč na 3 roky, ale zájem je i o další varianty. Zanedlouho přibude ještě předschválený limit pro stávající zákazníky: po půl roce každý aktivní Klient získá určitý limit, o který se bude moci ucházet téměř automaticky (samozřejmě, s černými puntíky v bankovním registru to bude mít horší). Podívejte se sami na stránku mPŮJČKY nebo na on-line kalkulačku.

A ještě upozornění na závěr: pokud jste měli na náš blog někde odkaz, změňte jej prosím na novou, lehce upravenou adresu: http://www.mbank.cz/blog/

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky