zpátky

Plánujete si zažádat o hypotéku? Připravte si doklad totožnosti, ověření příjmu a projektovou dokumentaci

 

Chystáte si postavit vlastní domeček se zahradou, po kterém už roky toužíte? Pokud plánujete stavbu financovat prostřednictvím hypotečního úvěru, nezapomeňte si před žádostí zajistit všechny potřebné dokumenty. Zaměřte se také na to, jaké hodnoty u hypotéky sledovat, abyste vybrali tu nejvýhodnější.

 

Při žádosti o hypoteční úvěr budete potřebovat 2 doklady totožnosti, projektovou dokumentaci stavby a ověření vašich příjmů. Pokud jste ovšem klientem banky, u které hodláte uzavřít hypotéku, pak po vás bankéř tento dokument vyžadovat nemusí, v případě že jste již v minulosti dokládali výši vašich příjmů.

 

Před začátkem čerpání úvěru byste si neměli zapomenout zajistit také stavební povolení. „Klientům doporučujeme, aby si před samotnou žádostí sehnali vše potřebné a zjistili si o hypotéce co nejvíce informací. Využít můžou například konzultace s bankéřem, který jim se vším poradí,“ vysvětluje ředitel pro obchod a spolupráci s partnery mBank Martin Pejsar.

  

Výši hypotečního úvěru ovlivňuje řada faktorů, které je před samotným sjednáním důležité sledovat. Pokud vystihnete správný moment na uzavření smlouvy, můžete hodně peněz ušetřit. Řeč je především o vývoji úrokové sazby a RPSN. Díky tomu budete přesně vědět, kolik každý měsíc bance za hypotéku zaplatíte.

 

Výši úrokových sazeb může ovlivnit i fakt, zda máte zřízený běžný účet v bance, u které si plánujete sjednat hypotéku. Možnost zvýhodněné sazby můžete získat i tehdy, pokud máte u stejné banky uzavřené životní pojištění.

 

 

tým mBank