zpátky

Toužíte po zahradním jezírku nebo nové střeše? Podívejte se, jak úpravy bydlení nejlépe financovat

 

Plánujete stavbu nového bazénu nebo výměnu oken, ale nevíte, zda je pro vás výhodnější účelová hypotéka nebo spotřebitelský úvěr? Podívejte se na videa, ve kterých vám naši odborníci vysvětlí, jaký způsob financování je pro vás optimální. Dozvíte se také, jaké doklady potřebujete ke zřízení hypotéky nebo jak velkou je dobré mít finanční rezervu.

 

Pokud se chystáte si pořídit vlastní byt nebo jej rekonstruovat v řádu několika set tisíc korun až milionů, zažádejte si o účelovou hypotéku. Právě ta je při vyšších nákladech tou správnou volbou. Čerpat ji můžete již od částky 200 000 korun.

 

Potřebujete-li však pouze pár desítek tisíc na úpravu zahrady, je pro vás vhodnější alternativou spotřebitelský úvěr. Jeho velkou výhodou je možnost zřízení online a následné rychlé zpracování. Navíc u něj na rozdíl od hypotéky nemusíte ručit nemovitostí.

 

Ať už si žádáte o jakýkoliv úvěr, je vždy dobré mít připravenou finanční rezervu na horší časy. „Ideální je mít naspořenou částku rovnající se alespoň trojnásobku měsíčních nákladů domácnosti. Ideální je dokonce šestinásobek, ale je zřejmé, že u většiny klientů je problém si takto velkou částku naspořit,“ radí náš ředitel obchodu a distribuce Martin Pejsar. Více podrobností se dozvíte ve videu níže.

 

 

 

Spotřebitelský úvěr nemusí být při úpravě zahrady jediným řešením. I v tomto případě je možné si zažádat o hypotéku. Co k tomu potřebujete? V prvé řadě dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmech. Dále se neobejdete bez znaleckého posudku na nemovitost. Po vyřízení všech formálních náležitostí dostanete peníze na účet a můžete investovat do úprav podle potřeby. Po skončení rekonstrukce už pouze doložíte, že jste peníze opravdu využili například na nový trávník či stavbu plotu.

 

Chcete o využití hypotéky vědět víc? Podívejte se na video s naším odborníkem na hypoteční úvěry Martinem Podolákem a dozvíte se vše potřebné.

 

 

 

 

tým mBank

Kategorie:

Aktuality, Produkty