zpátky

mBank radí: Vlastní bankovní účet naučí děti zacházet s penězi

 

Všichni jistě dbáme na to, aby se našim dětem ve škole dařilo a nosily domů dobré známky. Ne vše se ale naučí ve škole. Existuje mnoho věcí, které své ratolesti musíme naučit sami. Řeč je například o finanční gramotnosti a zacházení s penězi, což děti v budoucnu rozhodně ocení. Jak na to? Dávejte jim kapesné a pořiďte vlastní bankovní účet, na který jim peníze můžete pravidelně posílat.

 

Kapesné představuje výplatu, která přichází v pravidelných časových intervalech. Děti se tak naučí neutratit peníze okamžitě, ale rozložit si je do delšího časového období. Navíc mají výbornou příležitost si část kapesného odložit a ušetřit si na něco, po čem opravdu touží.

 

Frekvence i výše kapesného by se měly lišit podle věku dítěte. O tom, kolik peněz je ideální dávat žákům prvního a druhého stupně základní školy, se více dozvíte v našich videích.

 

 

 

 

U středoškoláků je kapesné obzvlášť důležité. Kromě peněz, které má dítě pro svou zábavu, může část kapesného sloužit také k zaplacení obědů ve škole nebo jízdného. Studenti pak lépe pochopí, že z výplaty musí uhradit nezbytné výdaje za bydlení, jídlo a mnoho dalšího, což si možná momentálně vůbec neuvědomují.

 

 

 

Víte, jak vaše děti rozumí financím?
Chcete si vyzkoušet, jak se vaše děti orientují ve světě financí? Vyplňte s nimi náš test a hned uvidíte, zda všemu rozumí, nebo potřebují něco vysvětlit.

 

 

Podle ankety mBank dávají lidé svým dětem měsíčně 101–400 korun
I přes mnohá doporučení nelze zcela jednoznačně určit, jaká výše kapesného je opravdu ideální. Na základě výsledků z naší facebookové ankety, které se zúčastnilo 281 lidí, jsme zjistili, že rodiče dávají svým dětem měsíčně nejčastěji kapesné v rozmezí 101–400 korun (120 hlasů). Dalších 92 lidí svým potomkům dává sto korun a méně, 41 hlasujících naopak volí částku 801 korun a vyšší. Od zbylých 28 uživatelů dostávají děti kapesné v rozmezí 401–800 korun měsíčně.

 

 

Kam můžete kapesné svým potomkům posílat? Na bankovní účet mKonto pro děti
Vlastní účet je ideální příležitost naučit děti zacházet s elektronickými penězi. Naše mKonto pro dětijim navíc nabídne mnoho výhod, které jim ve vzdělávání pomohou.

 

Platební kartu si pravděpodobně přeje každé malé dítě, které chodí nakupovat s rodiči a vidí, že právě s ní nejčastěji platí. K našemu účtu jim proto od jejich osmi let nabízíme bezkontaktní platební kartu, s níž mají tři výběry měsíčně z kteréhokoliv bankomatu v ČR zdarma. Navíc mají k dispozici také internetové bankovnictví a mobilní aplikaci s pasivním přístupem, takže si zde například zkontrolují zůstatek a převedou peníze mezi vlastními účty. Díky využívání platební karty, internetového bankovnictví i mobilní aplikace se děti kromě hotovosti naučí využívat také další formy placení, což je v dnešním světě velká výhoda.

 

mKonto pro děti svým malým majitelům pomáhá spořit na vlastní sny. Nabízí jim až čtyři spořicí účty s výhodným úrokem, které si mohou libovolně pojmenovat. Jeden může dětem sloužit ke spoření na nové kolo, další třeba na panenku.

 

I když mají děti k dispozici vlastní účet, rodiče na ně mohou neustále dohlížet. Podle potřeb potomka mohou například nastavovat denní i měsíční limity účtu a mít pohyby peněz denně pod kontrolou. Nemusejí se tak bát, že dítě ihned utratí vše, co má na účtu.

 

Mít vlastní dětský účet se jednoduše vyplatí a vaše ratolesti to v budoucnu ocení. Kromě toho vám budou vděčné okamžitě, protože se s platební kartou v peněžence budou cítit jako dospělí a upoutají pozornost svých vrstevníků.

 


Zkuste naše mKonto pro děti založit i svým potomkům a jejich příprava na dospělost může začít!

 

 

Kategorie:

Aktuality, Produkty