zpátky

Jak pracovat s mobilní appkou mBank od A do Z?

Naše nová mobilní aplikace dokáže nejen platit. Zvládne spočítat výdaje, uložit potvrzení plateb přímo do smartphonu, fulltextově vyhledávat a ještě mnohem víc. I když toho umí tolik, její používání je velmi snadné a intuitivní. A aby to bylo ještě jednodušší, připravili jsme pro vás sérii instruktážních videí. Díky nim Vám jednotlivé funkce názorně ukážeme, v případě, že byste přece jen potřebovali s něčím poradit.

Kromě nové appky spouštíme také Android Pay, a jak již vyplývá z názvu, tato služba bude dostupná zatím pouze pro telefony s operačním systémem Android. Všechny ostatní funkce aplikace budou dostupné i pro iOS.

 

 

Aplikaci aktivujete přes telefon i internetové bankovnictví
Aktivovat aplikaci můžete velmi jednoduše jen pomocí telefonu nebo v internetovém bankovnictví. Záleží, co vám vyhovuje víc.

 

 

Nastavení otisku prstu
Do aplikace se můžete snadno přihlašovat pomocí otisku prstu.

 

 

Rozšíření možností placení
Posílat platby můžete standardně na bankovní účty, pokud ale neznáte číslo účtu příjemce, částku lze poslat třeba i na jeho telefonní číslo. Samozřejmostí je možnost zadávat platby na kontakty uložené v historii transakcí. Systém navíc umí číst QR kódy.

 

 

Přehledná historie plateb
Jak už jsme naznačili, historie plateb se v aplikaci ukládá automaticky. Díky tomu je možné do ní kdykoliv nahlížet, případně vyhledávat jednotlivé platby podle různých kritérií. Navíc vám aplikace vygeneruje a uloží údaje o platbě.

 

 

Google Pay
Samostatnou kapitolou je revoluční novinka v rychlém a bezpečném placení v obchodech, restauracích i dalších službách. Stačí, aby měli bezkontaktní platební terminál.

 

 

Výdaje pod kontrolou
Každý by měl mít alespoň hrubý přehled o svých výdajích. Odteď je ale nemusíte složitě počítat. Aplikace to udělá za vás. Už žádné excelové tabulky nebo sešit, do kterého si svoje výdaje musíte zdlouhavě přepisovat, ale názorný graf přímo v aplikaci.

 

 

Aktivace a limity platebních karet
Aktivovat novou kartu vám nyní zabere doslova chviličku, stejně tak je velmi užitečné bleskové nastavení limitů. Například když jste v zahraničí a nemůžete najít kartu, nemusíte ji hned blokovat. Stačí stáhnout limity na nulu, což nejpohodlněji a zcela zdarma uděláte právě prostřednictvím appky.

 

 

Upozornění a zůstatek na účtu
Upozornění na příchozí a odchozí operace můžete dostávat ihned do svého telefonu, a pokud budete chtít, zůstatek se vám zobrazí i bez přihlášení do mobilní aplikace. Navíc si vyberete, jestli je pro vás lepší vidět danou částku vyjádřenou klasicky číselně, nebo procentuálně.

 

 

Nejrychlejší komunikace přímo s mBank
Na mLinku voláte automaticky jako ověřený uživatel, takže nemusíte hledat svůj telekód. Naleznete tu také veškeré zprávy z internetového bankovnictví a vyhledáte nejbližší bankomat.

 

 

Rychlé volby
V aplikaci si můžete nastavit až šest rychlých voleb,  díky kterým budete mít vámi nejvíce využívané služby snadno k dispozici na jedno kliknutí. Postup je opravdu jednoduchý. Kdykoli je pochopitelně můžete změnit nebo odstranit.

 

 

tým mBank