zpátky

O milionáři, který se rozhodl darovat byt… jen tak, zdarma

Marco Robinson, muž, který kdysi spával na lavičkách v parcích, se rozhodl, že letos na jaře někomu daruje kousek štěstí. Výstředný milionář však nenabídl obyčejný dárek, ale rovnou třípokojový plně zařízený byt za 120 000 liber (cca 3 700 000 korun).

 

Marco, 47-letý podnikatel z Manchesteru vlastní okolo 150 nemovitostí po celém světě a natáčí dokumenty pro Channel 4. Jako součást jednoho takového dokumentu se rozhodl jednu ze svých nemovitostí darovat. „Chtěl bych pomoct někomu, kdo je v zoufalé situaci a nedokáže se dostat z bludného kruhu,“ vysvětloval své rozhodnutí Marco. „V tomto bytě si představuji lidi, kteří potřebují domov, kteří potřebují útočiště a pocit bezpečí. Někoho, kdo se díky tomuto bytu opět začne cítit důležitě.“ 

 

Marco byl dokonce ochotný zaplatit daň z nabytí nemovitosti, pokud to bude potřeba.  „Já sám jsem kdysi požádal o pomoc a dostala se mi od lidí, od kterých jsem to nečekal. Naučili mě věřit si. Byla to těžká cesta, ale stála za to. Začal jsem investovat do nemovitostí a postupně se učil, kde jsou nejlepší místa ke koupi. Teď chci něco z toho, co jsem získal, vrátit zpět – podat někomu pomocnou ruku, kousek štěstí, jaký jsem i já dostal ve svých začátcích,“ vzpomíná Marco.
 

 

Jaké byly podmínky pro výběr vhodného kandidáta?


Každý alespoň 18letý zájemce měl možnost se do 2. 2. 2017 registrovat a zařadit se tak do seznamu kandidátů. K registraci musel přiložit dva odstavce textu a zdůvodnit v nich, proč by právě on měl byt získat. Jméno výherce zatím neznáme a možná se ho ani nikdy nedozvíme – v jeho vlastním zájmu.

„Najít kandidáty bude snadné – těch je opravdu mnoho. Těžší bude vybrat toho, kdo si byt nejvíc zaslouží. Představuji si někoho, kdo je ochotný vynaložit úsilí, je pracovitý, ale bohužel se dostal do nepříjemných problémů. Snad se mi podaří odhalit ty, kdo se jen snaží zneužít situaci,“ přibližoval v zimě kritéria výběru Marco.

Kategorie:

Volný čas