zpátky

Máme pro vás dárky

S drobným zpožděním další porce novinek z mBank. Co jsme vyřešili, co řešíme a co plánujeme. A na úvod i na závěr nějaké návrhy pro vás…

Kdo sleduje pravidelně mFórum, nebude dnešním zápiskem asi příliš překvapen. Už ví, že jsme otevřeli Finanční centrum v Plzni, a také že únor bude na slavnostní otevírání docela bohatý (níže na obrázku vidíte slavnostně zabalený „dárek“ v Liberci, který rozbalíme zítra).

mDárek pro Liberec :)

Expandujeme na sever Čech i Moravy, ale naši průzkumníci zároveň brázdí celou republiku a hledají místa i budoucí kolegy. V následujících sedmi dnech bude otevřeno pět mKiosků: kromě OC Nisa v Liberci také Praha Letňany, dva mKiosky v Ostravě a najdete nás také v Plzeň Plaza.

Pokud jste z předchozích zkušeností, které se objevovaly na fóru i v komentářích na blogu, měli dojem, že musíte čekat na otevření pobočky ve vaší blízkosti, protože s kurýrem je to na dlouho – nebojte se! V průběhu ledna jsme vylepšili všechny procesy spojené s otevíráním účtu touto cestou, a zrychlili je na sedm pracovních dnů - také díky velice rychlé zpětné vazbě z vaší strany. Kurýři jsou už vyškolení, nápor zvládnutý, takže není proč se bát: domluvte si schůzku domů, do práce nebo kamkoliv budete chtít a nemusíte chodit na pobočku – tak jsme to taky od počátku plánovali, abyste to měli pohodlnější. Přesný čas od otevření k aktivaci samozřejmě záleží i na to, kdy máte čas na schůzku s kurýrem.

Teď ještě pracujeme na zrychlení posílání karet - drobné zdržení v posledních dnech bylo dáno tím, že nám prostě došly podklady na karty, sice jsme je už na počátku ledna objednávali, ale dodací lhůty byly neúprosné a váš zájem obrovský - a zlepšení rychlosti odpovídání na mLince, i tam jsme museli přijmout a vyškolit nové lidi – příliv nových klientů se projevil ve všech oblastech a tak měli operátoři skutečně co dělat jen se samotnými telefonáty.

Zároveň je pravda, že ačkoliv nový systém funguje na jedničku, uklízíme teď třísky, které létaly při velmi rychlém startu. Dohledáváme žádosti, které se nám nepodařilo rychle vyřídit a případ po případu hledáme příčiny. Mnoho z nich už došlo k dobrému konci (obvykle se ukáže, že chybuje lidský faktor, a vše je vlastně v pořádku, jen někde chybí jedno „zakliknutí“ a Klientům tak nedošel e-mail o aktivaci), ale je to mravenčí práce. Proto máte-li dojem, že se s Vaší žádostí nic nestalo, napište našemu záchrannému týmu na mail: 2007@cz.mbank.eu. Upozorňujeme, že tento mail je určen skutečně pouze pro ty, kdo si požádali o účet do 4.1.2008 a dosud je nemají aktivní. Abychom mohli vaše podněty zpracovat co nejrychleji a nejefektivněji, napište prosím shrnutí Vaší situace a nezapomeňte uvést číslo žádosti (pokud ho nevíte, tak alespoň své plné jméno). Tento mail je také pouze dočasný, aby nám pomohl prioritně pomoci těm, kteří si o účet požádali mezi prvními. Není náhradou mLinky a bude také funkční pouze do vyřešení všech komplikací, takže bych všechny poprosil, aby jej nezneužívali.

Z dalších dobrých zpráv – máme už desítky mHypoték v systému, některé už prošly až na konec – k čerpání prostředků. Školíme nové hypotéční poradce, navoláváme zájemce, a snažíme se o revoluci i v této oblasti :)

Na fóru si několik diskutérů všimlo nového člena našeho týmu, který se s vervou pustil do odpovídání. Je to tak, s mFórem mi pomáhá Jiří Báča, náš generální ředitel :) Na blog slíbil příští příspěvek Wojtek Materka, jeho zástupce – a Martin Hošek plánuje nejen member get member program (díky za vaše komentáře pod minulým postem), ale také ho napadlo poptat se, jestli byste nám nechtěli poslat svoje mFotky: jako byly na homepage naše tváře, mohou tam být vaše. Co vy na to? Zapojte se do diskuse zde.

A nakonec: děkujeme všem za důvěru, díky níž se depozita na účtech v mBank přehouply do řádu miliard. Jsou vás už desetitisíce, takže naše obavy z nedůvěřivé české nátury se ani v nejmenším nepotvrdily. Vážíme si toho a budeme dělat vše proto, abychom byli bankou podle vašich přání.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (142)

Vložit komentář

Myslím, že už je vážně čas, aby mBank začala vyplňovat svůj slib s platbami do a ze zahraničí.Pak pro mne budete opravdu jedničkou na českém bankovním trhu.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda plánujete také nějaký mkiosek na vysočině.Děkuji

A co mKiosek v Pardubicích

Všechno je v pořádku. Malinkatý dotaz Adámku - kdy je v plánu také něco na Kladně. Tím myslím kiosek nebo tak nějak. Město veliké a slibné. Díky za odpověď. Olda Kladno

O vikendu jsem si poridil mkonto i emax a jsem max. spokojen az na "ne prilis profesionalni" pristup pani v kiosku v AVION shopping park ostrava pri vyrizovani registrace. Kdy se uchychtavala nad nazvem me emailove schranky a vyptavala se na veci, do kterych ji nic neni. Jinak hodne uspechu do dalsiho roku >:]

To je vsechno fajn, co ty lidicky tady pisou :-)
Ja mam svuj osobni a velice potrebny napad...devizovy ucet zdarma :-))
Uz vcera bylo pozde:-/

Prosím o sdělení od kdy bude možno ukládat na účet hotovost formou "obrácených bankomatů", t.j. Vložíte do bankomatu hotovost a ta vám bude připsána na účet.Informaci o této možnosti jsem dostal od Všich pracovníků při zakládání účtu. Děkuji, Pter Čech

Proč vaše banka nebere cizí měnu, při dotazech slibujete, že se na tom pracuje, ale ve skutečnosti se nic neděje, uváděné termíny provozu plateb ze zahraničí a vlastně i v UNII jsou dávno prošlé a pořád nic. E-banka a jiné peněžní ústavy s tím nemají problémy. Co s tím budete dělat, zase slíbíte termín a nic se nestane ? Dík za odpověď

Konečně jsem spokojený, že už u nás existuje banka, kde už nemusíme platit za všechny transakce jako u jiných bank. Doufám, že mBank bude zvelebovat své služby a nerozhodne se do budoucna zpoplatnit své služby. Zatím jsem moc spokojený. Měl bych dotaz, jestli už je možnost platit do zahraničí ze svého účtu na účet do zahraničí, jako je Německo, Anglie, USA atd. za výrobky, které si zákazník koupí přes internet. Nebo jestli je umožněno přijímat peníze ve valutách ze zahraničí na svůj účet mBanka. Nevím jaké jsou možnosti s platbami do zahraničím a příjmem valut na své účty. Pokud jsou už tyto služby v provozu, tak se moc těším, že budou fungovat bez problému.
Můžete mi odpovědět co nejdříve? Děkují.

Jsem s Vaší službou Maximálně spokojena. Velice vřelý přístup,milí lidé.A chystá se otevřít pobočka nebo alespoň mkiosek v Bruntále? Nemusey bychom z této strany části sev.moravy dojíždět až do OV.Děkuji

hurá hurá, největší dárek by ale byl, umožnit už konečně zahraniční platby...

Můžete mi prosím zdělit kde máte „kiosky“ v Praze děkuji.

Tato služba už je zprovozněna delší dobu, ale s podmínkou podpisu dodatku ke smlouvě. Bez dodatku bude v květnu. Podmínky jsou rozepsány zde http://www.mbank.cz/sluzb...

Prosím o informaci jestli je už možné posílat na můj účet u mBank důchod.Doposud to nešlo.Případně prosím o informaci od kdy bude tato služba zavedena.Jinak, naprostá spokojenost.
Díky Holub

Na pobočce bohužel nic nevybereš jsou bezhotovostní.

prosím vás je pobočka mBanky v jihlavě děkuji.konto,účet mám,karta mi ještě nepřišla přesto že jsem o ni 2x žádala tak potřebuju vědět kde je pobočka na vysočině a jestli je v jihlavě abych si mohla případně něco vybrat!!

Jen tak dá, už se o totéž (podobné spořící účty) pokusily další 3 banky, ale vy jste první a funguje to.
Jen s tou soutěží jste přišli pozdě, alespoň v mém případě, protože již před tím jsem přesvědčil syna i manželku si založit eMax.

Může mi někdo říci, kdy vlastně dochází k připsání peněz na účet?
Zdá se mi, že někdy odpoledne v 17 hod, někdy dopoledne, - je v tom nějaký systém ?- kdy je nejvhodnější odepisovat a kdy poukazovat?

Jsem v šoku - ale příjemném!
Včera jsem dal příkaz k převedení peněz ze sporožira na spořicí účet eMax, a dnes ráno v 10 hodin tam byly!!!
Jsem zvědav, kdy ten odliv z jejích účtů přiměje spořitelnu, aby se konečně chytla za nos.

Super, moc super ajena jen super!!!!! Jsem naprosto spokojen. Jo, a že tak špičkově vše funguje, jedna moje zkušenost s mBankou:chtěl jsem vybrat peníze z bankomatu, a ony tam žádne nebyly... Měl jsem platit pneumatiky ... Průser, co teď? Rychle jsem letěl na internet a zjistil jsem, že mám všechny many na spořícím účtu. Tak si říkám: s pneumatikami tady bude nejpozději za půlhoďku, tak se banko ukaž... Převádím peníze ze spořícího účtu a hle... jseu okamžitě na běžném účtu... To mi vyrazilo dech... Řekl jsem si: tak ještě to mít na kartě.. Tak peláším k bankomatu a vybírám ....A ono to funguje!!!!!..... Pak si spokojeně zabroukám..... Prostě špička... Mít to u jiné banky, tak na to čekám nejméně 3 dny..... Sám jsem přešel od nejhnusnějšího monstra České spořitelny a jsem rád, že jsem se jí zbavil... Prostě to, co tu chybělo tak dlouho, se tu konečně dostalo... Sám jsem jsem finanční konzultant u nejmenované finanční poradenské špičky a sám svým klientům tuhletu možnost doporučuji... (samozřejmě, záleží na parametrech....)

HURÁ HURÁ HURÁ po dlouhých 108 dnech mám konečně aktivovaný účet. Po marném psaní emailů a telefonování, zabrala hláška zde na blogu, a pan Zbiejczuk vyřešil za 3 dny to ce nešlo tři měsíce.
Tak paráda, už jsem ani nedoufala :-))

kdy bude kiosek v KLADNE ?
diky

Zdravím, můžu jen dodat spokojenost s otevřením mkonta i emaxu. Stejně tak doručení karet. Vše super. Fandím, těším se na nové produkty a hlavně jsem zvědav na MGM.

lukáš.štindl: kiosek v ČB zítra! (Géčko)
Tomáš: kiosek v Brně tento týden! (Avion)

Petra J.: výběry z eMAXu jsou zpoplatněny v zahraničí poplatkem 19,- Kč. Musíte ovšem vzít v úvahu kurzový rozdíl při převodu do cizí měny (CZ-EUR kurzem mBank a EUR-marocká měna - kurzem VISA)

Vítek: MGM - alias mKlub - již zítra :)

Věra: hotovost buďto přes poštu nebo lze také využít terminálů Fortuny.

Jana: už jsem Vám napsal mail, snad to vyřešíme!

Já jsem pouze v rozpacích,vztek už dávno přešel, od 28.11.07 se marně poukouším mít u mBank účet, dnes dorazil PÁTÝ aktivační balíček, který OPĚT nefunguje. Na telefonní lince jsem byla OPĚT ujištěna, že jde o technický problém. A,že pošlou další aktivační balíček,již ŠESTÝ, HAHAHA, budu si z nich dělat doma sbírku.Nemá cenu se čílit a nadávat člověku , který na druhé straně telefonu sedí a odpovídá, ale jsem z toho už docela otrávená.
Všude slyším slova o profesionálech, rychlem řešení problémů a podobně. Ale vážení zatím NIC-MOC.

Já jsem pouze v rozpacích, od 28.11.07 se mrně poukouším mít u mBank účet, dnes dorazil PÁTÝ aktivační balíček, který OPĚT nefunguje. Na telefonní lince jsem byla OPĚT

Také přidám svoji troškou do mlýna. Účet jsem si zřídil před 14 dny, po pěti dnech aktivoval. Dnem aktivace mi bylo automaticky zažádáno o platební kartu k mKontu, kterou jsem dnes obdržel. Myslím, že už to bude pouze lepší. Držím palce :)

114 Ani na 80 km vzdáleném kiosku peníze nevložíte, nějaké možnosti jak vložit hotovost jsou zmíněny na fóru a ve FAQ.

Zdravím mBank. Jde o Vás samá chvála. zajímá mě zda otevřete kiosek i v Mladé Boleslavi, kde je hodně pracujících díky automobilce a jsou zde veškeré platové situace vedené přes banky. A také jak si u Vás mám založit účet. když bych si tam chtěla vložit peníze v hotovosti, nejbližší kiosek je 80 km vzdálen, Jak to řešíte?

Zdravím, anketa k programu Member get member je fajn, kdy však tento porgram bude odstartován (myslím tím skutečně fungovat)?

Už jsem řadě lidí mBanku doporučil, byť jsem z toho nic neměl. Beru to jako něco navíc pro klienta. Spolupracuji totiž jako finanční poradce s OVB Allfinanz a ta má dosud smlouvu ohledně zprostředkování spořícího ING Oranž.konta. Co takhle eMax účet, byli byste ochotni zaplatit něco za zprostředkování ? Dejte vědět, je to zatím jen moje osobní zvídavost, netuším jaké jednání by to mezi mBankou a OVB vyvolalo.

[111] Ano, vi, zavolanim na mLinku (je to i ve FAQ - casto kladenych dotazech).

Jsem čerstvý klient mBank.Jsem spokojený!Jen nevím, jak zrušit účet eMax?Mám totiž 2 eMax,stačí mi jeden účet eMax. Ví někdo, jak na to?Předem díky

chci pobocku v Karlovych Varech ! D:

Dneska me opet vytocili v Ebance, a to jsem u nich od roku 1998. Byla to posledni kapka, bye bye Ebanko.
Pozadal jsem si o ucet v mBank - a uz se tesim - doufam ze nebudu litovat... :)

slepej - to, ze mBank jeste nenabizi pujcky te NUTI zustat u jine banky? To ses asi jen spatne vyjadril, ne?
Jinak abych uvedl mou zkusenost - vcera odpoledne jsem si pozadal o ucet a par hodin na to jsem mel v ruce aktivacni balicek, ktery jsem dnes pouzil, takze otevreni uctu netrvalo ani den - naprosta spokojenost.

Ahoj, jsem výrazně spokojený čerstvý majitel obou kont i karet. Podle OP jsem dříve narozený - příští rok 60. Takže aktivní pamětník celé řady finančních ústavů v ČSSR i v ČR jako fyzická i právnická osoba (Spořitelna, Živnostenská banka, KB, OB, Bank Austria- později HVB a nyní UCB, E-Banka). Řadě z nich jsem nemálo přispěl na mramorové paláce výší vkladů a poplatků s nimi spojenými. Dobrovolně, leč nerad. Jejich flexibilita zdaleka neodpovídala reklamám a PR placené i z našich poplatků. Fandím Mbank pro jasnou a srozumitelnou filozofii - "jsme tu pro zákazníka" nikoliv opačně. Jsem novinář, řadu let působící v reklamě. Bez reklamy to nejde - ale rovněž vím, že spokojený zákazník je tou reklamou z nejlepších. Říká se, že spokojený zákazník přivede několik dalších, ale nespokojený jich odradí desítky. Mbank sice nemá ještě všechny služby jako ostatní ale je mladá a srozumitelná. Držím Vám palce a těším se společně s Vámi ze současného a především budoucího úspěšného fungování.

105: k bodu 1 sociální dávky se na účty mBank můžou zasílat.
k bodu 2 výběry kartou k eMax účtu z bankomatu jsou vždy zpoplatněny 19,- Kč
zdarma jsou v zahraničí všechny výběry z mKonta a všechny platby
kartou u obchodníků z obou typů účtů

2 DOTAZY:
1. Muzou mi na mKonto chodit mesicni socialni davky - konkretne rodicovsky prispevek 7600,- mesicne? (Slysela jsem, ze duchody jeste nelze..)

2. Prevadela bych je potom na eMax a vybirala z bankomatu v zahranici (Maroko) - z kterehokoli bankomatu - 3x mesicne zdarma - max. 40.000 Kc za vyber - JE TO TAK?

nevim co rict ale proste dekuji jen tak dal...

kdy bude další blog? :)

Ježek: to já neměl s bankou absolutně žádné problémy se zřízením. naopak třeba zkoušel jsem si založit u ING a tam i přes urgenci se nic nestalo. Asi jak kdy...

Vážení a co kiosek v Brně. Máme tu 10 obchodních center u kterých se krásně parkuje.
To že máte hlavní stan v centru?? (teď je centrem spíše Vaňkovka), ale kdo tam má hodinu objíždět a ještě platit nehorázné parkovné.
Děkuji
Tomáš Krejčí
PS: Jinak začínám být vaším spokojeným klientem. Ještě to SIPO a inkaso.

Dobrý den, já bych se taky připojila za kiosek v Teplicích nebo v Ústí nad Labem, nebo nejlépe v obou městech. Jinak se službami jsem maximálně spokojená!

A co kiosek v Jihlavě

Ptal jsem se u vás na práci a ještě pořád nic :) Prej uklizečky s bc. nechtěj :( Petr

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali plánujete otevření finančního centra či kiosku v Ústí nad Labem nebo v Teplicích. Děkuji.

Tak to je už rekord!!!!!!!!!!! K dnešnímu dni uplynulo více než 3 měsíce ode dne, kdy jsem požádal o zřízení Max konta. Naprosto žádný zájem ze strany bynky!!! A to ani po četných urgencích na klientské lince a slibech že se ozvou. Neozvali!!! Zřejmě služby odpovídají nulovým poplatkům.

Uvažuji o zřízení účtu až v době, kdy bude kiosek dostupný v Olomouci.
Je možno upřenit termín otevření a upřesnění umísténí tohoto pracoviště mBank
v Olomouci ?
Mám totiž zájem uzavřít smlouvu spíše u pobočky než se zástupcem.

Děkuji

ahoj jsem čerstvě spokojeným klientem.jen tak dal.kdy bude mkiosek v českých budějovicích.

Dobrý den A jak to vypadá s kioskem v Hradci Králové ?

Cca od poloviny prosince jsem zatím velmi spokojeným klientem mBank. Velmi se mi líbí Vaše současné i připravované aktivity - oslovení seniorů s možností převodu důchodů na mKonto. Chtěl bych v této souvislosti možná jen navést na myšleku: Důchody nejsou v ČR vypláceny jen ČSSZ, ale také sociálním zabezpečením u ministerstva Obrany a Vnitra. Možná by nebylo od věci uzavřít smlouvy do budoucna i s těmito institucemi. Jen málo bankovních domů na českém bankovním trhu do současné doby využilo této možnosti - nebo možná dostalo tuto možnost. Třeba budete úspěšní. Držím Vám palce.

kdy bude dalsi clanek v blogu? je tu nejaka stagnace

super banka, už jen SIPO, inkaso, kontokorent, kreditku a bude maximální spokojenost. Konečně jsme se dočkali ukončení nekonečného odírání lidí o peníze za nesmyslné poplatky bank u nás. Byl nejvyšší čas, jen tak dál.

https://csob.cardpix.net/...

takto funguje návrh vlastní karty u ČSOB

to 87: Naopak, pokud člověk chce papírový výpis, musí si o něj požádat.;)

Chci se zeptat zda-li jde u mkonta nepožadovat tedy, že nechci aby mi byly zasílány papírové formy o stavu účtu, prostě by mi stačilo internetové bankovnictví, jde to tedy, pokud ano máte dalšího člena.

Witam,
Jestem klientem mBank w Polsce ale obecnie pracuje w Pradze (Nadmieniam iz jestem rezydentem podatkowym w CZ) i w zwiazku z tym mam pytanie: Kiedy bedzie mozna zalozyc konto w mBank CZ bez "rodnego cisla" (np. na podstawie paszportu lub ID - tak jak to jest w polskim mBanku) lub kiedy bedzie mozna uzywac swoje Polskie konto z mBank PL w mBank CZ?

Pozdrawiam
Tomek

Jak založit oba typy účtů pro neziskovku, když účty jsou na jméno a já mám na své jméno již 3 a dle podmínek mBank můžu mít účty 4.

Dobrý den.Mám dotaz,jestli bude nějaký kiosek i na karvinsku a kdy?Děkuji.

Mrzi mne ze se nemuzu pocitat mezi taky spokojene zakazniky. Jsem zde jiz vic nez 50 dnu a do dnesniho dne nemam karty k uctum. Nekolikrat jsem reklamovala pomoci mlinky i kontaktu v IB na uctu ale stale cekam. Kolik mesicu to jeste bude, to si opravdu netroufam tipnout. Snad ne vic nez 5, potom budu muset asi do jineho ustavu, snad nervoveho.

Mám účet i kreditka přišla do 2 týdnů, zatím jsem spokojená. Vidím, že je o banku celkem zájem a nebylo by marné otevřít kiosek ve Zlíně nebo Uherský Brod....Je to přece ve Vašem zájmu.

Jsem hrozně ráda, že začala v ČR fungovat banka bez zbytečných poplatků. V současné době jsem v USA a je tu naprosto běžné. Žádné poplatky za vedení účtu nebo účetní položky, propojený běžný a spořící účet, žádné poplatky za platbu kartou... U mBank mi chybí jen možnost inkasa (i když jak jsem četla, tak se na tom pracuje). Držím vám palce a hned po návratu si u vás otevírám účet!

eMAX má stejný kód banky - 6210, z mKONTA na něj převedete peníze zcela stejně, jako na jiný účet. Při převodu z eMAXu (kamkoliv) musíte vytvořit šablonu (v ní uvedete číslo cílového účtu), uložíte ji a pro poslání peněz dáte Provést šablonu.

popište postu převodu z M-bank na e-max, stačí napsat jen účet bez kodu banky?

Popište jak lze převést peníze z m-konta na e-max, když tam neí kod banky jen účet, je to možné i bez kodu banky? Děkuji za odpověď.

lze použít eMAX i pro neziskovky ?

Založila jsem si konto na kiosku otázka 15 minut aktivace po příchodu domů a karta dorazila přesně jak bylo řečeno do 14-15 dnů. Jsem spokojená.
Jen nevíte někdo kolikrát denně banka připisuje peníze a zda příkazy odcházejí hned po zadání nebo je na to nějaká lhůta do kdy zadat aby ještě ten den vše odešlo.

Já si založil konto a aktivoval jsem ho po vánocích a teprve dneska mi přišla bankovní karta.Asi toho mají moc tak nezbívá než čekat.

Ahoj ahoj ahoj a co takhle otevřít kiosek v Českých Budějovicích???Dočkáme se i mi tady?

to: Adam Zbiejczuk
pokud mám zkušenost tak z bankomatů lze vybrat najednou jen 40 000Kč, ale lze provést více výběrů.

Chápu Vaše "dětské nemoci" ale byl bych spokojenějši kdyby mi už po několika urgencích dorazila karta. Všichni říkají: Musíte čekat... Účet mám založen 9.1.08...

Tak jsem si konečně taky založila konto u mbank,dneska mi přivezl kurýr smlouvu s aktivačním balíčkem.jsem celkem nadšená,tak snad bude vše probíhat v pohodě:o))

to 69:

Jaké konto máte na mysli? U mBank? Moc jsem Vaše varování nepochopil, chtělo by to trochu víc přiblížit o co jde a co se vlastně stalo.

Já s mBankou nemám absolutně žádné problémy a snad to tak i zůstane. Co mi vadí, tak jsou pro ostatní možná prkotiny (nerozlišování velkých a malých písmen v šablonách a příkazech, nemožnost tvořit trvalé příkazy ze šablon). Na další jsem zatím nepřišel.

Již delší dobu mám zablokované konto. Nevím kolik jsem již kvůli tomu protelefonoval, poslední informace byla, že nelze zprovoznit kvůli technickým potížím. Nedovedu si představit, že bych na kontě měl peníze a nemohl je převádět, protože v Mbank se nikde a nikoho nedovoláte, nikam nemůžete zají a zjednat nápravu, Varuji!!!

Zdravím mbanku u které jsem právě otevřel konto eMax a ptám se proč používáte jako konkurenci na webové stránce Poštovní spořitelnu když dávají 3% až když tam máte 50 000Kč?
Hodně štěstí v bankovnictví.
Rudi

Musím reagovat na některé nedočkavce.Založil jsem si účet (konto i spořící) přes internet.Za 14 dní jsem byl podepsat smlouvu a za dalších 14 dní mi dorazila karta.Jsem spokojen.Že nejde SIPO?Máte trvalý příkaz.Jak vkládat peníze?Pokud vím,tak většina zaměstnavatelů upřednostňuje zasílání výplat na účet.A pro ostatní.Musím se zastat eBanky.Máte to zadarmo,tak by jste měli vydržet než bude všechno dostupný.Já chci taky úvěr,nebo povolený debet,ale všechno nejde hned.MBance děkuji za služby a za velice příjemný přístup na pobočce Joštova v Brně.Hodně ůspěchů a spokojených zákazníků.

Velmi bych uvítal platby do zahraničí,jinak jsem velmi mile překvapen a spokojen.Bawag vás dotáhla úroky na spořícím účtu na 3,5%,nepůjdete třeba na 3,75%.když to ČNB zvedla??:-))

.. jen by me zajimalo kolik je zalozenych uctu .. mrtvejch uctu ... kdyz je vse bezplatne a zdarma .. jak to mate osetreno ? jsou lidi kteri si to proste jen zridi ze zvedavosti ...

Tak registrace provedena. čekám na otevření konta...

A: Pravděpodobně jsi zrušil původní žádost z konce listopadu, aby sis mohl zažádat znovu např. na kiosku a tohle je informace o zrušení té původní žádosti (proto tam je, že nemáš zájem).

mBanka v tom ma pekny bordel. Na email z kontaktu nikdo neodpovi. Zrizenec v kiosku (konkretne v Kotve) placa nesmysly. Nu a dnes prisel, na mou zadost z konce listopadu email:

"Dobrý den,
S lítostí Vám musíme oznámit, že žádost č. GMP077877723 byla zamítnuta z důvodu uvedeného níže:
ne ma zajem ."
Kdo nema zajem? Zrejme mBanka.

dekuji vsem za odpovedi .. v tuto chvilku z me strany bohuzel zatim nevidim duvod k prechodu k mbance ALE ihned jak bude vse dostupne tak jak jsem se ptal v mich otazkach tak ihned prejdu do te doby bohuzel sem nucen zustat u CS :(

Také by mě zajímalo, od kdy bych mohl převádět důchod do mBanky?

Jako dárek bych přivítal placení SIPO z účtu, abych mohl převést celý účet a konečně starý zcela zrušit. Od kdy bude taková možnost? Děkuji ya odpověď.

k 57 Zatím ne, ale je plánována.

tak se tedy zeptam znovu a naposled abych tu neprudil ale nedostal sem stale odpoved na mou otazku ...

lze si u mbanky vzit spotrebni uver ci pujicku ?
pokud ano
do kolika penez bez rucitele ?

diky snad uz se dockam odpovedi

Hochman: to, zda platíte s PINem nebo s podpisem, záleží primárně na nastavení terminálu. jinde po vás budou chtít PIN a někde třeba oboje (vím z vlastní zkušenosti, taky mám naši kartu a platím s ní na různých místech). v případě ztráty karty se Vám to může stát s jakoukoliv kartou... u nás máte ovšem blokaci a vydání nové karty zdarma :)

Dnes se mi podařilo bez pinu bezpečně nakupovat pomocí karty mBank pouze s podpisem.Popravdě řečeno si bezpečnost delfína takto nepředstavuji.
Nákup jsem provedl v řetězci OBI-Liberec.
Podle toho si myslím,že karty tohoto typu jsou vlastně bezcenné,a to mám dva účty.
Neumím si ani představit,za jak dlouho se dá se oběma kartama vybílit konto.

slepej: Tak snad půjdeš k jinému bankomatu nebo počkáš, až ten bankomat doplní, to je snad jasné.

dekuji za brzkou odpoved je to mile prekvapeni !

jen se zeptam jeste jednou na 4 otazku protoze jsem dostal pouze castecnou odpoved tedy
4. lze si u mbanky vzit spotrebni uver ci pujicku ?

pokud ano jak dostanu penize v hotovosti treba 100 tis . to mi bankomat urcite neda ...
doplnim odpovedeljste ze da .. jenze co kdyz nebude mit tolik bankovek ? co dal ?
dekuji

[51] protože jsme do značné míry bezhotovostní banka, tak zatím je možnost a) pošta b) vklad na pobočce jiné banky c) převod z účtu... do budoucna připravujeme vkladomaty

mKiosek v Kladně - to zatím nevíme (ale aktuálně stejně není možné vkládat na mKiosku hotovost)

pohyby na účtu lze dohledávat zpětně dle libosti.

mPůjčka je připravovaná a je nyní naší prioritou spustit ji co nejdříve. dostanete platební kartu a speciální účet - z něj je možné peníze přeposílat, platit kartou, vybírat peníze (tady záleží na limitu bankomatu, 100 tisíc podle mě vybrat jde, pokud je v něm dost bankovek).

... fandim mbance ALE mam nekolik veci

1. jak si budu vkladat hotovost na ucet ? preci nebudu drzet ucet u CS abych si mohl vlozit a pak prevest nebo nebudu posilat sloznekou .. to je preci konra produktivni
2. kdy a kde bude v meste Kladno kiosek ?
3. je mozne si pres www najit platby z nebo na ucet treba i "10 let" nazpet s urcitou castkou ? CS to neumi ta umi jen za 80 korun poslat vypis za kazdy mesic !!! debilkove
4. lze si u mbanky vzit spotrebni uver ci pujicku ? pokud ano jak dostanu penize v hotovosti treba 100 tis . to mi bankomat urcite neda ....

pokud tyto sluzby mbanka ma nebo bude v brzke dobe bude mit neni problem u zlodeju v CS zavrit ucet a otevrit u mbank

Přidávám se k ostatním ohledně kiosku ve Zlíně-už aby to bylo.Taky by mě zajímalo jak je to s vkládáním hotovosti na účet, protože já nemám možnoat poslat si peníze na účet z účtu u jiné banky. Platit za složenky poště mi taky moc nevyhovuje. Jinak nemám námitek a držím palce.

já přešla od E-banky a s účtem m-konto jsem spokojená. Co jsem platila u E-banky za poplatky byly nehorázné částky. Co se týče Sipa, už jsem si zařídila že všechny platby co šly přes Sipo půjdou z m-konta trvalým příkazem. Nehodlala jsem čekat na zavedení změny u M banky, a chtělo to jen trochu času a obvolat si dotyčné strany. Jen doufám, že příchod karet platebních pro spolumajitele mého účtu budou rychleji než přišly ke mne.

Co se týče reakcí konkurence, je úsměvná - třeba Modrá pyramida - účet zdarma* a pidi písmo u *: první 3 měsíce :)

Kdy už konečně dáte kurýry k ledu a člověk si bude moct vytisknout smlouvu a nechat ověřit podpis a poslat to a bude klid. Kurýři jsou opruz, notabene když už jednou člověk anabázi s kurýrem absolvuje a víte, že existuje.

Hotové peníze lze zatím poslat na mkonto zřejmě jen složenkou typu A z přepážek České pošty

Vezmu od zadu - [44] - řekl bych, že je to věc názoru, ale za stránkami si stojím ;) co se týč IB, tam určitě ke změnám dojde... A ČB jsou v plánu, to je jasné.

inkaso a sipo: je to tak - dočkáte se v dubnu.

posílání informací o změně zůstatku (a další služby přes sms a také mailem) - také duben.

důchody - možnost zasílat důchod na náš účet bude doufejme co nejdřív, půjde to vyřizovat snad již od příštího týdne.

Zdravím příznivce nového přístupu k bankovnictví!

Za prvé bych chtěl vyjádřit přání dočkat se mKiosku i v Českých Budějovicích. Už zde Vaše absence v prostoru českého Jihu párkrát padla, myslím, že stotisícové město se spádovými šesti sty tisíci obyvateli není malým trhem. Do Plzně či do Prahy je to z našich podhorských vesniček přeci jen daleko.

Druhou věc si dovolím vyjádřit jako designér: přestože jsem nadšeným příznivcem mBanky a jejích produktů, nemohu si zvyknout na velmi neelegantní řešení grafické úpravy platební karty, webové stránky i samotného prostoru pro internetbanking. Byť mne při zařizování smlouvy nadchlo tehdy právě vznikající prostředí pražské centrály a příjemně překvapil i neobvyklý a mladistvý "look" složky na smlouvu, pohled na grafickou úpravu smlouvy byl studenou sprchou. Stejně jako (doufejme snad prozatímní) nekoncepční design stránek. Pro inspiraci doporučuji navštívit ve všech detailech sladěné prostředí Komerční banky či České spořitelny, reálné i virtuální. Ohledně platební karty bych si dovolil navrhnout možnost vlastního návrhu grafické podoby karty. Přestože tato možnost již jinde ve světě (a možná i v ČR) existuje, jedná se o neokoukané a přitažlivé řešení, takový bonus, třešničku na dortu, která může mnoho lidí zaujmout víc, než nějaká ta desetina procenta úroku navíc (například mne :-) )

Těm co se ptají na SIPO a inkasní platby, bych si dovolil doporučit k prostudování fórum, kde je již mnohokrát zmíněn termín duben 2008.

Taky jsem byl dneska v ČESKÉ SPOŘITELNĚ.Do měsíce zruším konto. Už mám nové u mBank a vypadá že to bude super. Mám také dotaz ohledně sipa nebo inkasa. Také to nutně potřebuji. Díky za informace. Zdravím všechny embankáče.

Přidávám se k řadě čekatelů o odpověď - zrušila jsem účet u České spořitelny a opravdu mi chybí ke štěstí jen SIPO.... KDY????? Prosím, kdy to bude možné? A dále - při výběru kartou se nezobrazuje aktuální zůstatek. Díky za odpověď. Jinak se připojuji ke klientům, kteří oceňují jednoduchost při nakládání s účtem. Jsem zvědavá, jak budou reagovat ostatní banky na systém vedení účtu bez poplatků.

S mBank jsem moc spokojena, konecne banka bez poplatku a bez chozeni na pobocku! :)

K uplnemu stesti mi ale chybi moznost zadavat povoleni k inkasu - kdy to bude mozne, prosim?

Fandim vam! Jste super banka, konecne nedko prisel a rozhybal ceske kartelove bankovni trhy(nemam sice zadny dukaz o tom, ze by se o kartel jednalo, ale ceny hovori za sve). Studuji ted v Nemecku, takze vim, ze Commerzbank je dost duveryhodna a velka banka na to aby se clovek musel bat ze o sve penize u mBank prijde. Tesim se na vybery ze zahranici zdarma, jedine co mi chybi je embosovana karta a nejaky kontokorent a hlavne prevod do zahranici ale zatim se bez toho da zit a navic mi na zakaznicke lince slibili, ze prevod do zahranici a embos karta bude.

Na zaver chci rict, ze nenavidim Ceskou sporitelnu u ktere mam svuj podnikatelsky ucet - jiz po druhe mam zablokovane internetove bankovnictvi kvuli 3 neplatnym zadanim hesla(jelikoz pouzivam operu, ktera neni moc kompatibilni tak to je tezke se do limitu vejit) a k odblokovani chteji abych jim sehnal nejaky 3 papiry - jak to mam asi z nemecka udelat - zadnou jinou moznost reseni mi nenabidli ani po tom, co jsem jim popsal skript, ktery zablokuje inet bankovnictvi jinym uzivatelum. Jen co se dostanu do CR rusim ucet u CS a prestupuji k mBank.

Konecne banka, ktera ma mlady image!

velky fanousek

Dan, 25:
K tomu pohybu na uctu, j akliknu jen jednou, protoze kdyz se prihlasim na IB, tak vidim rovnou ucty, ktery tam mam a hned je videt zustatek na uctech.
Pro pohyb za poslednich 14 dni staci jeden klik na zustatek na uctu a je to, nevim kde jste prisel na 3 kliky?

Zadani trvaleho prikazu s periodou na jeden rok uz jsem ve foru cetl nekolikrat tak verim, ze mbanka si to bere k srdci a tuto funkcionalitu dodela, protoze nejste sam komu to vadi. Ja bych to take rad videl.

Dale bych rad videl lepsi vyhledavani v historii transakci napr. i podle cisla uctu, variabilniho symbolu, nebo vyse castky min max a pod.

Dale mi hrozne chybi posilani SMS o zustatku, nevi jestli to mBanka zavede, ci nikoli. Na foru jsem o tom nic nenasel.

to Jaroslav: Zopakuji, co o pár řádků výše napsal "osobne": "nízkonákladová, bezhotovostní, internetová banka." To jaksi kiosek v každém okresním městě nesplňuje.

kiosek = nájem + zaměstnanci
zaměstnanci = výplaty

Pro banku je levnější zaplatit jedorázově za kurýrní službu než rozsáhlou síť kiosků. I když zase z důvodu reklamy...

O těch vkladových automatech se někde do budoucna psalo.

Požádal jsem ČSSZ o zasílání důchodu na moje mkonto. Ti mi odpověděli,cituji: Znění pravidel pro výplatu důchodů si mBanka vyžádala začátkem ledna 2008, ale dosud s nimi nevyslovil souhlas. Z toho důvodu není možné vyhovět.
Tak musím i nadále držet a platit účet u ČS. To mě mrzí. Kdy se polepšíte?

Myslím, že byste měli shrnout, co vše se dá na finančním centru a kiosku zařídit. Či naopak, kdy je potřeba navštívit zmíněné kanceláře. Určitě takové hypotéky nepůjde uzavřít přes kurýra nebo přes IB. A když se rozšíří kiosky, budou se moci zrušit kurýři - Proto KIOSEK do každého okresního města!!!
Spousta lidí si myslí. že tam půjdou ukládat peníze (viz 32). Na druhou stranu, až si zrušíme stávající účty, přes které si zatím většina posílá peníze do mBanky, pak při náhlé volné hotovosti budeme přemýšlet jak ty peníze poslat. Takže nějaké antibankomaty by byly určitě v budoucnu dobré.
Osobně se nyní těším, až mi přijde první výplata na účet.
Zdravím všechny.

Třísky létají,na lince slibují a na platební kartu čekám od prosince :( A bez platební karty ten účet moc nevyužiju.

Jirka: Pobočky jsou bezhotovostní, tam si peníze na účet rozhodně vložit nemůžeš. Tato banka neprovádí žádné hotovostní operace, to sis měl předem zjisitit. Je to nízkonákladová, bezhotovostní, internetová banka.

to Truhlík:
Třeba proto, že si tam chci vložit cash, ne každý dostává výplatu na účet. Jinak se také přimlouvám zá kiosek ve Zlíně.

Nějak nechápu proč všichni tak prahnete po kioscích a pobočkách, vždyť je pohodlnější zřídit účet webem-kurýrem. Že to trvá o týden dýl?

[26]: Když už máš účet založený, k čemu budeš potřebovat pobočku?

(21) Pro všechny, co pláčí a pro samý pláč nevidí. V Brně je pobočka - ul. Joštova 6.
Osobní zkušenost - mKonto a eMax zřízen 14.1.2008 a ještě týž den aktivní.

Dan: Na historii plateb na účtu se dostaneš přímo kliknutím na zůstatek účtu. Myslím, že to je historie za posledních 14 dní.

A co sever Čech? Třeba Ústí nad Labem? Tam budete kdy?

Budete také nabízet kromě mHYPOTÉKY i úvěry,např. pro podnikatele?Děkuji

Založil jsemsi mKonto,Uvažuji také o eMaxu a jsem zatím velice spokojený,jen by to možná chtělo kiose nebo stánek někde na jihu čech,neuvažovali jste o tom?

Už 2x jsem se registroval na mFórum, 2x mi přišel mail že jsem registrován a pořád mě to nechce pustit dál :( . Tak musím psát sem :
Proč nemůžu zadat trvalý příkaz se splatností 1x ročně? Například daně se platí takhle a ne každého půl roku.
Proč je pod informacema o účtu tlačítko na přejmenování účtu, kliknu a můžu přejmenovat, ale když chci zjistit pohyby na účtu, musím klikat nejmíň 3x. Navíc si kontroluju účet z mobilu z javy a zadat období, které chci zobrazit se povede nejlíp na 2 pokus, ale někdy to trvá i 3 - 6 pokusů. To je hrozný opruz!!! Konto si přejmenuju maximálně jednou a konec, na zústatek se koukám třeba 2x denně. Kdo tohle programoval, měl by jít ke zdi!!!!

Tak tohle je fakt odvážné tvrzení, pane Adame: "Zároveň je pravda, že ačkoliv nový systém funguje na jedničku, uklízíme teď třísky, které létaly při velmi rychlém startu."
Dnes jsem dostal výpis k účtu, který jsem vůbec nezaložil !!

Zdravím mBank!

Jen se chci optat jestli nebude kiosek i v Jihlave...??? Treba v nove chystanem CityParku?? Diky za odpoved.

Dobrý den,

jsem pro kiosky v každém krajském městě.
Na Jihu nejste zatím nikde.
Přemyšlím, že si účet založím, ale přeci jen bych dala více osobnímu kontaktu.
Uvidím, zřejmě to risknu!
Upřednostňuji vykání - dyť de vo prachy, ne?

:-)

Brnooo potřebuje urychlit,to joooo..
Kdy bude kiosek v Brně,hmm??

Já jsem taky zatím spokojenej, jenom ještě potřebuju karty, abych měl plnohodnotnej účet a mohl ho plně využívat ... výpovědní lhůta u KB je 45 dní takže do ty doby karty snad dorazí ;-).

A proč ty kiosky,když jde vše hledace (moje vlastní zkušenost) elektronicky?Jsem s Vámi čtvrtý týden,zatím naprostá spokojenost.Jen tak dál!Držím palce.

Jsem z Karviné a do Polska to mám přes kopec. Vím o Vás již hodně dlouho a proto jak jste se oběvili na našem trhu tak jsem si pořídi mKonto i eMax. První peníze jsem na karty poslal z účtu u ČS spořitelny a samozřejmně s poplatky, proto očekávám pobočku v Ostravě nebo mkiosek a budu mezi prvními, ktrý si zde udělá účet.
S tím to produktem se Vám bude v Česku dařit. Ať Vám to hodně dlouho vydrží. Přeji hezký den, Váš klient Pavel K.

[16] pardibice sliboval pan generalni tady (ale bez udani data):

http://mbank.cz/forum/rea...

Dobrý den,
zatím jsem nezaregistroval zprávu ohledně plánování mKiosku v Pardubicích, jsou Pardubice uvažovány také, případně kde a s jakým časovým horizontem?
Milan Ryšavý

[4] na Zlín dojde, to je jisté!

[11] my to víme, ale než vás nechat ještě měsíc čekat, to radši takhle - nyní finišují jednání s Globusem, za měsíc bychom tam měli být...

[13] teď jsem zaslechl, jak Jiří říkal, že potřebuje Brno zrychlit - a myslel tím právě otevření mKiosku, takže určitě ;)

[13] to ti nestaci financni centrum? jeste bys chtel kiosek? :-)

Gratuluju vsem mestum co dostanou kiosek. Nechci rejpat, ale co Brno? Rekl bych, ze je dost velky na to aby tady uz taky byl!! Diky

Bude mKiosek také v Mostě nebo v jeho nejbližším okolí? Jsem s Vašimi službami spokojen a mám založena obě konta. Děkuji

K Liberci jen poznámku. Pojedu se odpolko podívat na Vaši nadílku a moc se těším. Jsem už také aktivní a to byl u mě kurýr v pondělí... fakt fofr.
Ale k OC Nisa alias liberecké Hypernově, není to trošku omyl, když se brzy na pár měsíců zavře kvůli veliké přestavbě? Přestěhujete se jinam nebo nám kiosek také na pár měsíců zavře?

No byl bych proto aby fungovala už stránka na úvěrové produkty a platební karty EMBASY CARD to by byl dárek.

[3] V pohodě, už to tam (snad) máte, a vidím, že můj první komentář dostal docela pekelný identifikátor :-))

To je dobre, ze se konecne dockali i lidi odjinud! A ja se uz tesim na duben a nove sluzby mBank... Uz aby tu bylo jaro!

PS: cerstvy zazitek z Ceske sporitelny -- slecna prede mnou rusila ucet a zustatek si nechavala poslat na ucet v mBank... :-) Blbe je, ze mne se zatim ucet tamtez zrusit nepovedlo :-(

Také bych byl velmi rád kdyby byl kiosek někde ve Zlíně nebo okolí.A aby to bylo co nejdříve,už ted stojím ve virtuální frontě.Mějte se a držím palce

To Terka: to je pravda, ale ještě nikdo neodpověděl, zda bude i ve Zlíně :-(

Noo konečně bude otevřeny mKiosk v Ostravě budu prvním zakaznikém který otevři u Vás účet. Budu stal ve frontě. V Polském mBanku řekli mi že nemohu se zaregistrovát z důvodu že jsem Polák - ale doufam že podaři mi se to už brzy v Ostravě v TESCO.

No to je super nápad dát mkiosek do Zlína nebo do Kroměříže.Přece jen je to do Olomouce nebo Ostravy trošku z ruky !!!!!!!!

moc se omlouvám - moje chyba: je to 2007@cz.mbank.eu

Chm, jsem Vám napsal mail ohledně žádosti číslo GMP035516722 a bleskově se vrátil zpět jako nedoručitelný…

Super, mám mkonto i emax a jsem max. spokojen. A co kiosek ve Zlíně, bude, nebude?