zpátky

5 výherců loterie, kteří svou výhru utratili netradičním způsobem

Miliony lidí každý den zkoušejí štěstí. Šance, že vyhrají jackpot, je asi 1 : 95 344 200. Představíme vám šťastlivce, kteří se stali jedněmi z těch 95 milionů sázejících. Asi vás překvapí, po čem jejich srdce toužila.


1)    John Kutey postavil aquapark
Po neuvěřitelné výhře 28,7 milionu dolarů (téměř 723 milionů Kč) se John a jeho žena Linda rozhodli darovat část výhry na výstavbu vodního zábavního parku v New Yorku na Green Islandu, prý na počest svých rodičů.


2)    Evelyn Adamsová „investovala“ do hracích automatů
Příběh s méně šťastným koncem. Evelyn v 80. letech minulého století vyhrála celkem 5,4 milionu dolarů (přibližně 136 milionů Kč). Posilněná pocitem štěstí sebrala peníze a vyrazila k hracím automatům v Atlantic City. Tam už takové štěstí neměla. O celou výhru přišla a dnes žije v přívěsu.


3)    Allen a Violet Largeovi téměř celou svou výhru darovali
Jejich příběh je jako z pohádky. Dokazuje, že dobří lidé skutečně nevymřeli. Pár z Kanady v roce 2010 ve svých 70 letech zaplnil titulky novin hned dvakrát. Poprvé, když manželé vyhráli 10,2 milionu dolarů (zhruba 258 milionů Kč), a podruhé, když téměř celou výhru darovali lidem, kteří to potřebovali víc.


4)    Jim a Carolyn McCullarovi mysleli na budoucí generace
V roce 2011 vyhrál pár z malého městečka u Washingtonu šílenou sumu 380 milionů dolarů (cca 9,6 miliardy Kč). V té době to byla druhá největší výhra v loterii. Místo luxusních aut a výletů se však Jim a Carolyn rozhodli uchovat peníze pro budoucí generace své rodiny.


5)    George a Beryl Keatesovi darovali výhru své rodině
Této dvojici se podařilo získat 3,5 milionu liber (asi 109 milionů Kč). Starostlivě je rozdělili mezi své příbuzné – syny, sestřenice, vnoučata… Část peněz si nechali pro sebe a dodnes si za ně kupují další losy.
A za co byste svou výhru utratili vy? :)
 

Kategorie:

Volný čas