zpátky

Účty od mBank - od narození už navždy

Svému dítěti můžete založit první bankovní konto hned po narození a vkládat mu na něj peníze na školu nebo koníčky, na které ho budete chtít přihlásit. Až povyroste, jednoduše mu budete dávat kapesné rovnou „na kartu“, ne do peněženky, takže ho nikdy nevytrousí z kapsy. A až dostane svůj první občanský průkaz, začne se o své finance starat samo, protože jste měli dost času pořádně ho na takovou zodpovědnost připravit. Celé je to velmi jednoduché – přečtěte si, jak založit mKonto pro děti, jak později přejít na produkt pro středoškoláky a nakonec i pro dospělé.


mKonto pro děti
0–15 let

Dětské konto si dítě nemůže založit samo, musí to udělat jeho rodič nebo zákonný zástupce či opatrovník. Kromě občanského průkazu k tomu bude potřebovat také rodný list budoucího klienta (nebo usnesení o opatrovnictví, poručnictví apod.). Po celou dobu užívání dětského účtu zůstane zákonný zástupce dítěte jedinou osobou, která smí provádět mimobankovní převody v internetovém a mobilním bankovnictví. Dítě smí provádět pouze převody mezi vlastními účty (tedy dětským kontem a svými spořicími účty). Jakmile dítě oslaví 8. narozeniny, je možné mu k jeho mKontu pořídit platební kartu, se kterou může bezplatně vybírat z bankomatů a platit u obchodníků. Limity plateb a výběrů jsou samozřejmě defaultně nastaveny na nízké částky a pouze rodič může schválit jejich změnu. Když klient dosáhne 15 let a dostane občanský průkaz, nemůže už ho zastupovat jiná osoba – je tedy čas na změnu účtu.


Majitel mKonta pro děti dosáhne 15 let – a co dál?
Pokud se váš potomek rozhodne účet v mBank zachovat, a tedy přejít na mKonto #navlastnitriko, musí se do 60 dnů od data svých 15. narozenin osobně dostavit na pobočku, přinést s sebou svůj občanský průkaz a sepsat žádost o změnu údajů. Tu může vyplnit opravdu teprve po vydání svého občanského průkazu, protože do ní bude vypisovat údaje na průkazu uvedené. Žádost si může v klidu předvyplnit doma, případně mu s vyplněním můžete pomoct. Potom už jen stačí dostavit se na pobočku, kterou si v žádosti zvolí.
Nebojte, že má vaše dítě předložit občanku, mu několikrát připomeneme zprávou v internetovém bankovnictví a i vás o tom informujeme. Kdyby to nestihlo, jeho smlouva s mBank automaticky zanikne. I pak si ale může znovu zažádat o konto u nás.


mKonto #navlastnitriko
15–18 let
Hlavní myšlenkou bankovního účtu pro teenagery bylo nabídnout jim plnohodnotný účet, ovšem s ohledem na to, že ještě nemají vlastní příjem. Výhodou mKonta #navlastnitriko je vedení účtu i karty zcela zdarma a bez podmínek, ovšem bez možnosti zažádat si o úvěr. Stejně jako s mKartou u dětského účtu je s mKartou #navlastnitriko možné vybírat 3x měsíčně zdarma z jakéhokoliv bankomatu v ČR a v zahraničí jsou veškeré výběry nad 1 500 Kč (ekvivalent v cizí měně) rovněž zdarma.


V den následující po 18. narozeninách klienta se mKonto na vlastní triko automaticky změní na standardní mKonto. Přechod je plynulý, automatický, bez nutnosti cokoli řešit nebo dokládat a týká se i všech spořicích účtů. Platební karta zůstává stejná, a aby i nadále bylo její vedení a výběry z bankomatů zdarma, je třeba zapamatovat si pravidla pro mKonto, konkrétně částku 1 500 Kč. – viz. mKonto 18+.


mKonto
18+ let

I vedení běžného účtu je u nás zdarma, a to včetně platební karty, pokud s ní měsíčně utratíte alespoň 1 500 Kč. Utratíte-li v některém měsíci méně, za vedení karty se vám zaúčtuje poplatek 29 Kč. Ale upřímně – kdo z nás utratí méně než 1 500 Kč měsíčně?
Jste-li vlastníkem úvěrového produktu u mBank, tento poplatek odpadá, i když 1 500 Kč měsíčně kartou neutratíte.

Kategorie:

Produkty