zpátky

Jak řídit svůj rozpočet s naším IB: Výběr sledované kategorie

Ať už jste si to dali jako novoroční předsevzetí, nebo ne, s naším internetovým bankovnictvím vám šetření půjde samo. Můžete v něm spravovat svůj rozpočet a sledovat, za co kartou nejčastěji platíte. Je to jednoduché a časově mnohem úspornější, než sbírat a zakládat účtenky. Přesvědčte se o tom sami v našem instruktážním videu.


Možná si taky občas říkáte, jak je možné, že se ta výplata zase tak rozkutálela. Za co? Teď už budete vědět. Díky placení mKartou nebo mKreditkou získáte podrobný přehled o svých výdajích: jestli utrácíte víc za restaurace, pohonné hmoty nebo třeba módu. Budete vědět, na co se soustředit a kde si naopak opasek utahovat nemusíte.


Jak začít?
Předem jsme pro vás připravili kategorie, které jsou běžnou součástí života nás všech. Stačí si jen vybrat. V tomto videu vám ukážeme, jak zahrnout přednastavenou kategorii mezi ty, které chcete pravidelně kontrolovat.


Po přihlášení do svého internetového bankovnictví přejděte z Hlavního menu do záložky Rozpočty. Klikněte na červené tlačítko Přidat ke sledovaným, pak na Zvolit kategorii a nakonec na kategorii, kterou jste si vybrali. Až opět uvidíte políčko pro zadání částky, vyplňte do něj takovou finanční hranici, jakou měsíčně nechcete překročit. Na závěr už jen klikněte na Potvrdit a hned uvidíte kolik jste za danou kategorii utratili během aktuálního měsíce.