zpátky

Pokus obchoďáka napsat blog

Přesně jak napsal v minulém příspěvku Adam, v blogování bychom ho neměli nechat osamoceného. Tak to zkusím odstartovat a časem se určitě přidají i ostatní kolegové – mnoho z nich má skutečně kopec novinek a zajímavostí. Já se pokusím prozradit něco o mLidech, se kterými se snažíme udělat naše produkty lepší než má konkurence :) a trochu i o tom, co nás v mBank čeká v nejbližších týdnech a měsících a co bychom pro vás chtěli připravit, abyste nám zůstali věrní.

Abych nezapomněl – je to vůbec poprvé, co se pokouším napsat něco do blogu, tak věřím, že se mnou budete mít shovívavost :) To, co mne od začátku na mBank velmi těší, je fakt, že se tady sešla opravdu výborná parta. Je to asi ten nejlepší team, s jakým jsem měl kdy možnost dělat a jsem vážně rád, že mohu být jeho součástí. Pokud byste chtěli ověřit si to na vlastní kůži, neváhejte a přidejte se k nám – stále hledáme odvážné :) kolegy nejen na centrálu, ale také do regionů, kde nás tento rok čeká ambiciózní plán otevírání nových finančních center a kiosků. Však uvidíte sami, až se budete kontaktovat s naším šarmantním HR oddělením, že pracovat v mBank stojí fakt za to!

Abych ale moc neodbočoval, nejdříve něco o mně. Původně jsem si myslel, že budu točit kasovní trháky, budu jezdit na Oskary a každý rok si půjdu na pódium pro Českého lva. Nicméně po prodlouženém pobytu na FAMU (část z toho jsem si přerušil studijním pobytem v Kanadě) jsem zjistil, že mne to táhne spíše k opaku umění – tedy k tvrdému businessu. Založil jsem jednu firmu, prodal. Založil jsem druhou, a dostal jsem nabídku jít do bankovnictví. Takže jsem svůj podíl opět předal dál. To vše bylo nějaké 3 roky dozadu. Do mBank jsem chtěl od prvního okamžiku, co se šustlo v kuloárech, že vstoupí na český trh. A, pamatuji si to úplně přesně, v pátek 13.7.07 asi v 19.23 mi zavolala polská Łódź se zprávou, že jsem „on the board“ – jinými slovy, že jsem oficiálně prvním českým zaměstnancem. Má zodpovědnost se v tuto chvíli týká prodeje. To, co se snažím každý den „udat“ na trhu, jsou naše dva základní produkty, které (doufám) má už většina z vás čtenářů tohoto blogu založené :) A pokud ne, rychle to napravte. mKonto je prima mít a spořicí eMAX nemá na trhu konkurenci. Co říkáte na novou kampaň na eMAX, všimli jste si? Líbí nebo ne?

Jistě jste také zaregistrovali, že mBank je vidět hodně napříč celým internetem – dokonce již mnoho z vás se stalo klienty právě díky vyplnění aplikačky na jednom z portálů. O toto se stará další z našeho sales teamu – David (bezva kolega a hlavně profík ve svém oboru). Kolega Michal, který má na starosti zase hypotéky, má pro vás připravených několik novinek na tento rok – nechme se překvapit a Michal se určitě nezapomene včas pochválit i na blogu. Za pár týdnů se pak můžete těšit také na osobní půjčky – v této oblasti zase s trhem bojuje kolega Vít – mohli jste ho, tak jako ostatní, vidět na naší homepage na hlavním banneru. Vítek sedí za stolem proti mně. Říká tady tomu zóna nebezpečí. O té ale více třeba někdy příště :D No, a konečně, nedávno se k nám připojila ještě sympatická Ingrid (pracovně ji nazývám Helga :), která pomáhá s rozšiřováním naší obchodní sítě. Kouzlo naší „sales“ kanceláře je také v tom, že krátce po tom, co se naše sestava zkompletovala, získal každý z nás nějakou přezdívku – o těch také příště, ale věřte, že jsme se při jejich vymýšlení dost pobavili…

Teď trochu vážně. Chci vám všem, kteří jste našimi příznivci, ale také neúprosným kritikům, představit aktivitu, do které bych vás samozřejmě chtěl co nejvíc zapojit. V současné době spolu s kolegy pracujeme na odpálení intenzivního programu - můžeme to také nazvat „member get member“ aktivitou pro všechny, kteří s námi mají dobré zkušenosti a podělí se o ně se svými známými, kamarády, přáteli, rodinou či kolegy. My vás samozřejmě budeme za takový „nepřímý“ prodej odměňovat – připravujeme katalog odměn, který bude obsahovat i tolik vámi diskutovaná mBank trička, ale i mnoho dalších zajímavých věcí. A teď je řada na vás – pokud vás to zaujme, dejte mi vědět vaši představu – co by vám například udělalo radost a napište třeba i to, jestli byste měli chuť se do podobné aktivity zapojit. Na vaše připomínky a postřehy se budu těšit – mnoho z vašich postřehů nám totiž už několikrát pomohlo zdokonalit naše postupy, tak se na vás spoléhám i tentokrát! :)

A protože jsme ještě pořád v lednu – chci všem popřát mnoho správných rozhodnutí a úspěchů v průběhu celého roku 2008. Ať se nám společně podaří…

Martin Hošek Martin Hošek / mBank
sales core & on-line sales
martin.hosek -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky