zpátky

4 nejdražší chyby, které děláme při nakupování školních potřeb

Začátek školního roku se blíží a s ním i finanční výdaje na nákup knih, sešitů, psacích potřeb a v dnešní době i elektronických pomůcek nezbytných k výuce. Vaše peněženka ale nemusí zet prázdnotou po prvním školním nákupu, stačí si ho v klidu promyslet. Někteří žáci, studenti i rodiče už navíc jistě dobře vědí, že vedle těch nezbytných jsou tu i pomůcky zbytečné, na které se celý školní rok jen práší… Abyste letos nakoupili co nejvýhodněji, připravili jsme pro vás čtveřici pravidel, díky níž se vyhnete drahým chybám.


1. Zlaté pravidlo - Nakupujte ve správný čas
Když se vrhnete do papírnictví už teď v létě, budete mít sice včas splněno (chválíme), ale také utratíte zbytečně moc. Úplně nejlepší je počkat si do půlky září. Zaprvé vám možná doma v šuplíku zbylo ještě pár papírů, tužek a propisek z minulého školního roku, zadruhé začátky výuky – minimálně první týden – bývají zejména na základních a středních školách pozvolné a spíše informativní. Takže klid, máte čas, užívejte si ještě poslední dny prázdnin :-)

2. Stříbrné pravidlo - Nakupujte na správných místech
Může se zdát, že zajít do obchodu s obrovskou cedulí hlásající výprodej nebo ještě lépe do jednoho z těch obchodů, kde vše stojí 39 Kč , je krok směrem k úspoře, ale nenechte se zmýlit. Přední obchodní řetězce si mnohdy mohou dovolit jít s cenou ještě níž. Vůbec nejvýhodnější je prohlédnout si ceny zboží v on-line srovnávačích jako Heureka.cz , Zbozi.cz nebo SrovnaniCen.cz.

3. Bronzové pravidlo - Nekupujte hned vše, co si vyučující nadiktují
To platí zejména o knihách a učebnicích, které sami napsali, ale také o výtvarných potřebách „do budoucna“ nebo „nutných sportovních pomůckách“. Dost často se totiž výuka dostane do skluzu a plánovaný harmonogram se neuskuteční. Počkejte si do listopadu, jestli se skutečně bude dělat v září slibovaná vánoční keramika. Nakupujte průběžně – a levněji.

4. Železné pravidlo - Všechno nemusí být nové
Hned na začátku roku si projděte nástěnky a školní weby. V jejich nabídce budou s velkou pravděpodobností i ty učebnice a další školní potřeby, které potřebujete koupit právě vy. Nesmíte ale otálet, jejich množství je limitované. Výhodně můžete pořídit také v antikvariátech nebo obchodech zaměřených na výprodej knih, například Levneknihy .cz. Chápeme, že nové věci vypadají moc krásně, ale salátová vydání mají šmrnc, nechají se bez výčitek počmárat a máte-li k nim při ruce smartphone, vypadají docela cool.
 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas