zpátky

Jak si vydělat nebo aspoň přivydělat na internetu

Hrajete rádi počítačové hry? Nakupujete rádi oblečení? Chodíte rádi na jídlo do restaurace? Fotíte rádi svého psa nebo kočku? Možná se vám zdá, že všechny zmíněné činnosti jsou jen ztráta času a občas i zbytečné vyhazování peněz. Omyl! Pokud o nich na internetu dáte vědět tím správným způsobem, můžete si dokonce vydělat. Nebo aspoň přivydělat.


Založte si videoblog

Jestli rádi hrajete počítačové hry, umíte mluvit a navíc jste občas vtipní, můžete si přijít na pěkných pár milionů korun. Budete-li mít štěstí, stanete se tak slavnými jako Švéd Felix Arvid Ulf Kjellberg. Na internetu si tenhle komentátor říká PewDieDie a jeho videa odebírá víc než 40 milionů lidí. Pouhým počtem zhlédnutí by si ale PewDieDie miliony nevydělal. Peníze na účet mu proudí samozřejmě hlavně díky reklamám.


Úspěšný videoblog si můžete založit, i když počítačové hry hrát neumíte. Dokonce nemusíte umět nic! Třeba jeden z nejznámějších českých youtuberů Fatty Pilow si ve svých videích mimo jiné připravuje zeleninový salát nebo si patlá jídlo po obličeji.


Založte si blog
Stejně jako u videí můžete mít o čemkoliv i blog. Pokud rádi nakupujete oblečení, pište o módě. Pokud rádi vaříte či jíte, pište o jídle. Pište o hudbě, o knížkách, o politice nebo o tom, jak vám ostatní lezou na nervy. Ani v tomto případě si však nevyděláte peníze jen čteností. Opět je to o reklamě, kterou si na vaše stránky někdo umístí. Počet lidí, kteří váš blog navštěvují, je ale samozřejmě dost klíčový. Pokud si své články čtete jen vy sami a občas vaše pyšná maminka, nikdo v nich inzerovat chtít asi nebude…


Proslavte na internetu svého domácího mazlíčka
Slavní přece nemusíte být nutně vy sami, vydělávat vám může váš pes, kočka nebo jiné zvíře. Na internetu obvykle platí: čím divnější, tím lepší. Například kříženec čivavy a jezevčíka pojmenovaný Tuna je momentálně celebritou první třídy. Natáčí a fotí reklamy po celém světě a jeho majitelka vesele kasíruje. Přitom se podle klasických měřítek krásy nejedná zrovna o hezkého pejska. To mu ale na roztomilosti a oblibě u reklamních agentur neubírá. Naopak.


Pronajímejte svůj byt nebo cokoliv jiného
Díky internetu můžete pronajmout svůj byt nebo pokoj lidem z celého světa. Tedy pokud vám nevadí ubytovat partu rozjívených turistů, po kterých pak budete muset uklízet koupelnu. Dá se na to jít i jinak. Na internetu jsme našli i inzerát s nabídkou ubytování v autě zahrnující ranní odvoz směrem k majitelově práci. Jeden mladík z New Yorku zase letos využil obří sněhové vánice a postavil si na zahradě iglú. Jeho pronájem potom nabízel přes internet za 200 dolarů na noc. V současných českých podmínkách bohužel iglú není úplně ideální, ale můžete zkusit třeba vyhrabat na zahradě zemljanku ;)

Nakupujte chytře

mBank vám pomůže ušetřit nejen na poplatcích, ale také na on-line nákupech. Stačí k tomu mKreditka e-Shop, se kterou získáte 2 % zpět ze všech internetových nákupů. Procenta vám zašleme na spořicí účet mSpoření, kam si můžete dále šetřit drobné z každého nákupu. Každá koruna se počítá ;)

Tagy:

internet