Phishing a pharming se z pohledu uživatele vůbec nemusí lišit. V obou případech se uživateli zobrazí podvodná stránka napodobující IB jeho banky, v obou případech se kontrolou certifikátu dá poznat, že jde o podvrh. Rozdíl je ten, že v případě phishingu uživatel jde na stránku, která má jinou textovou adresu, takže to lze poznat i podle toho textu (třeba www.mbamk.cz). Ale rozhodně v případě pharmingu virus nepřepisuje IP adresu uživatele.
Internet funguje tak, že se počítače spolu baví přes IP adresy (obdoba telefonních čísel). Ale protože si lidé telefonní čísla nepamatují, existují telefonní seznamy, kde hledáte podle jména a dozvíte se číslo.
Podobně existuje internetový seznam, který k www.mbank.cz dohledá správnou IP adresu. A v případě pharmingu se změní záznam v tomto seznamu, takže i při správné textové adrese www.mbank.cz váš počítač posílá data na nesprávnou IP adresu.
Tuto změnu může udělat vir ve vašem počítači, ale také to může udělat jiný počítač, který je s vámi na stejné síti (třeba na wifi v kavárně) nebo útočník napadne váš domácí router (prodávají se routery, které obsahují chybu - třeba v době výroby neznámou).

Kdyby se autor článku podíval do wiki, nemusel by plácat nesmysly.