zpátky

Jak letos dodržet předsevzetí, že budete víc šetřit? 9 snadných tipů

Budu jíst zdravě, budu víc cvičit, začnu šetřit. To jsou ta nejčastější novoroční předsevzetí, která si Češi  dávají. Jen málokdo je ale nakonec dodrží. Jak zařídit, abyste letos skutečně začali aspoň trochu šetřit, pokud jste si to předsevzali?


Nečekejte na Nový rok
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jste změnu odkládali až na přelom roku? Proč jste prostě nezačali šetřit už v listopadu nebo v prosinci? Psychologové tvrdí, že pokud nejsme o změně skutečně vnitřně přesvědčení, máme tendenci ji odkládat. Proto obvykle čekáme na Nový rok, místo abychom začali hned. Pokud tedy skutečně chcete začít šetřit, začněte právě teď. Začátek roku je jen o důvod víc ;)


Dejte si realistický cíl
Nemějte přehnaná očekávání. Je lepší každý den ušetřit padesát korun a vydržet celý rok, než si na jeden týden naordinovat asketický život bez požitků ve stylu středověkých mnichů a po sedmi dnech své úsilí o šetření znechuceně vzdát.


Pozor na emoce, nákupy si zkuste víc promýšlet
Doopravdy tu novou bundu potřebujete? Dobrý způsob, jak zjistit odpověď, je nákup odložit. Ideálně o několik dní, ale někdy stačí i pár hodin. S odstupem času totiž obvykle zjistíte, že vybrané zboží vůbec nepotřebujete, dokonce že ho vlastně ani tak moc nechcete.


Pozor na slevy
Češi slevy milují. Obchodníci to ovšem moc dobře vědí, a proto této lásce přizpůsobují svou obchodní strategii. Někteří lidé jsou díky nápisu sleva ochotni koupit i to, co ve skutečnosti vůbec nepotřebují. Jak se bránit? Stejně jako v předešlém bodě ;)


Kup, co sníš. Sněz, co koupíš
Podle loňských evropských statistik vyhodí za rok jedna česká domácnost prošlé nebo nepotřebné potraviny v průměru za 20 tisíc korun. Pokud si nákup jídla a jeho následné zpracování lépe rozmyslíte, můžete díky tomu měsíčně ušetřit skoro 1 700 korun.


Jak můžete ušetřit s námi?


Získejte z některých nákupů část peněz zpět
Nakupujte a zároveň šetřete. Ne, to není oxymóron. S mKreditkou  získáte  peníze zpět z každé platby kartou provedené u obchodníků registrovaných v programu MasterCard Priceless Specials . Navíc můžete dostat zpět až  2 % z platby kartami mKreditka e-Shop a mKreditka Plus.


Konsolidace půjček
Máte víc půjček nebo úvěrů? Zkuste je převést do jednoho závazku a ušetřete na poplatcích a úrocích. Díky konsolidaci  půjček můžete ušetřit peníze zcela bezbolestně a pohodlně.


Zjistěte, za co utrácíte a kde byste mohli ušetřit

Díky správci financí  máte u mBank naprostý přehled o své finanční situaci. A to se hodí. Hned vidíte, za jaké položky utrácíte přespříliš. Je to oblečení? Jídlo? Zábava? Udělejte si jasno a začněte šetřit právě tam, kde si moc vyskakujete.


Stejně se vám do šetření moc nechce? Tip na závěr


Myslete na konkrétní věc, kterou si za ušetřené peníze pořídíte. Ať už to bude nové auto, nová kuchyňská linka nebo třeba hezká dovolená, zkuste si je co nejpodrobněji představit. A jestli si chcete šetřit peníze jen tak pro jistotu, představte si ten pocit klidu a pohody, který budete mít díky vědomí, že disponujete finanční rezervou.
Držíme vám pěsti, ať v novém roce našetříte na vše, co opravdu potřebujete!
 

Tagy:

spoření