zpátky

Pozor! Další internetové útoky na vaše finance

Kybernetičtí útočníci se opět snaží proniknout do bankovních účtů. Vymysleli si novou strategii. Vytvoří falešné internetové stránky podobné internetovému bankovnictví a umístí je na přední místa vyhledávačů jako Google nebo Seznam. Pokud se pak přes takové stránky budete chtít do svého mKonta přihlásit, můžete být vyzváni také k potvrzení autorizační SMS zprávy. Vyplníte-li požadované údaje, hackeři získají nejen identifikátor a heslo k vašemu skutečnému účtu, ale i vaše telefonní číslo.


Poradíme vám, jak se útokům hackerů bránit:


Nevyhledávejte internetové bankovnictví přes vyhledávač. Buď zadejte adresu internetového bankovnictví rovnou do horní lišty, nebo do něj vstupujte přes oficiální stránky mBank.


Vždy se ujistěte, že jste na oficiálních stránkách mBank, tedy že v horní části obrazovky je napsaná URL adresa https://online.mbank.cz/cs/Login. Jen na této adrese můžeme pomocí šifrovaných protokolů a ochranných certifikátů zajistit ochranu vašich dat!


Žádosti o jednotlivé produkty
vyplňujte jedině přes oficiální stránky mBank nebo přes internetové bankovnictví.


Kontaktní formulář v případě žádosti o schůzku vyplňujte pouze na oficiálních stránkách mBank.


Pokud si myslíte, že jste se v nedávné době přihlašovali ke svému mKontu přes podezřelé stránky, neprodleně si změňte heslo v internetovém bankovnictví!Slovníček pojmů:


Autorizační SMS = SMS zpráva s autorizačním kódem, jehož zadáním do příslušného pole ve formuláři v internetovém bankovnictví potvrzujete platby


Identifikátor = 8místné identifikační číslo, pomocí kterého se lze přihlásit do internetového bankovnictví mBank


Kybernetický útok
= internetový útok, například s cílem získání přístupových údajů k bankovním účtům


URL adresa = adresa stránky, která je napsaná v dlouhém poli pro vyhledávání umístěném v liště v horní části obrazovky, bývá uvedena písmeny http, https, www