zpátky

Startovní horečka

Pravda, blog zrovna horečnou aktivitou neoplýval, to je ovšem jen známka toho, že přípravy si blíží ke konci (a tak je jich fakt hodně).

Jak bystřejí novináři zaznamenali, a ostražití pozorovatelé na mFóru napsali, od včerejška je mBank účastníkem českého mezibankovního systému. Co to znamená? Že ostatní banky by měly být připraveny na to, že jim může přijít platba z našeho účtu (a taky byste náš kód 6210 měli pod názvem BRE Bank SA najít ve svém internetovém bankovnictví - pokud ne, tak napište do komentářů). To ovšem ještě neznamená, že jsme už spustili - teď probíhá něco jako kontrola rakety před startem (nebo aspoň podle všech těch schémat to tak vypadá).

Na mFóru se objevila spousta zajímavých příspěvků, další jsem dostal mailem - od podezřívavých dotazů, kde že jsou schované ty poplatky, až po přání rafinovaných služeb, které nás ani nikdy nenapadly. To ovšem není důvod se jimi nezabývat, naopak - to, že nás to nenapadlo, neznamená, že by to nešlo. Jistě, neobjeví se při spuštění, ale my bychom se rádi dívali do budoucnosti na několik let dopředu, a tu už se dá implementovat ledacos :) a možná ještě odvážnější nápady, než jsme od vás dostali. Takže se nebojte vymýšlet a reagovat - a zároveň se nedivte, že na začátku nemáme všechno, co si kdo jen přál. Sice asi nebudeme jako softwarová firma vydávající patche a updaty několikrát měsíčně, ale myslím, že novinky budeme představovat častěji, než jednou za půl roku.

Třeba já se teď snažím dodělat web - a jakmile se tak stane, začnu hned vymýšlet nový :) Ani nevím, co mě baví víc - vymýšlení celé koncepce je paráda, ale pocit uspokojení z realizace, když vidíte, jak vám to roste pod rukama, to má taky něco do sebe. S tím souvisí jedna prosba: byl bych rád, aby mBank blok měl regulérní blogroll. Je hloupost snažit se "udržet" návštěvníky na jedné stránce (stejně to nefunguje), je lepší odkázat klidně i na kvalitní informace jinde. Jde ovšem o to, jaké odkazy do blogrollu zařadit? Přijde mi trochu zbytečné dávat tam odkazy na ekonomické části velkých portálů - ty znáte všichni... Odborné servery jako finexpert nebo měšec? Taky bych ještě mohl odkázat na bankovnipoplatky.com (kolik bank na ně odkazuje, tipněte si), ale nejsem expert na ekonomické blogy, takže budu rád za doporučení. Nemusí to být pouze celé blogy, zajímají mě i jednotlivé zajímavé články. Těším se na vaše tipy. (A abych nezapomněl: máme novou anketu!)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (28)

Vložit komentář

Vážený Raf ane přihlásil jsem se na internetu minulý týden v pondělí. Druhý den jsem měl odpověď a za 3 slovy tři dny přijel kurár s podpisem smlouvy nevím tedy co jste udělal špatně asi to chce pořádně všechno vyplnit a nic si nevymýšlet. Mám informace, že v Polsku tato banka působí na trhu již 7 let a získává stále více klientů. Čím to asi bude?
S pozdravem Luboš

Vážení přátelé,
přečetl jsem si už hodně pěkného o mBance a rád bych si také založil účet. Nemohu ale najít informace, které mne zajímají. Tyto informace jsou dosti specifické a tak bych potřeboval aby na ně odpověděl někdo dobře informaovaný. Již delší čas podnikám v oblasti importu do Polska a z důvodu zasílání plateb do zahraničí je třeba navyšovat ceny a to se mi nelíbí, protože při platbě okolo 15 000 Kč (2600 PLN) mi při platbě ze zahraniačí ubude na poplatcích cca 300 Kč za poplatky. Rozhodl jsem sč proto založit účet v Polsku, protože je pro obchodní partnery jednodušší posílat platby na účet v Polsku a já musím jezdit vybrat peníze, vyměnit na Kč vložit na účet v Čr a potom platit. Toto všecno vychází mnohem levněji než si nechat posílat peníze přímo do ČR. Co na to ale řekne FÚ když nebudu mít účtenku ze směnárny? a mnoho jiných otázek mne trápí. Uviděl jesem možnost tedy založit účet v Polsku a u nás, ale jaké budou poplatky za převod peněz v rámci jedné banky? jak dlouho bude trvat převod z účtu na účet v rámci banky, můžu mít dva účty v jedné bance, jaký bude kurz při výběru z Polského účtu v ČR kartou (stalo se mi totiž, že při výběru z bankomatu v ČR mi byl naúčtován úplně jivý kurz než byl na kurzovním lístku a já jsem přišel o 4500 Kč jen kurzovním rozdílem). Takto si tedy bankovní služby nepředstavuji a rád bych se informoval jestli má cenu vůbec něco měnit a nebo jak to oudělat aby to bbylo snesitelnější. Žádný tlefon se mi nedaaří najít a ten který jsem našel mi byl k ničemu, protože operátorka mi nebyla na tyto otázky shopna odpovědět.
Máte-li někdo odpověď, prosím napište, bude jistě zajímat i ostatní.
S pozdravem
Jiří Skopalík

Chci se zeptat na moznost placeni do zahranici, jestlize potrebuji poslat 25,-eur na ucet v Nemecku. Poplatky u jinych bank jsou min 200,- korun, coz je desive. Je u Vas nejaka jednoducha varianta pro mensi platby do zahranici, resp. do EU. Dekuji Jirka

Make peace, not war!

To bylo proklamací, jak za Vámi stojí německá Comerzbank. Nemám nic proti Polákům jako takovým, ale do obchodu s nimi se zatím pouštět nehodlám, je to nerovný souboj. U nich platí jedno -lepší 10 deka kšeftu jako jedno kilo práce. Mám obavu, že to bude další Waterloo po česku - a že už jich tady bylo. přeji hodně úspěchů.

ČSOB IB24 stále 6210 nezná.

Dráteníkovi:věřím,že s eBankou se moc prát ani nebudou muset-tu zlikviduje Raifka

Dobrý den,
registroval jsem se již před více než dvěmi týdny a stále čekám, zda se někdo ozve??? Bohužel, občas (2x) dorazí email s tím, že již brzy se někdo ozve.
Nechápu, co v mBank pracuje za manegement, když nezvládli tuto situaci po spuštění a při součastné marketingové podpoře??? Co potom budete provádět s pěnězi klientů a jak je chcete spravovat, když nejste schopni odhadnout stávající situaci a poptávku???
Velice jste mne sklamali a už nejsem přesvědčen o tom jak budete zhodnocovat mé (naše) peníze. Raději zvolím konkurenční prostředi ING, kde je sice nižší výnos (o 0,5 %) ale jistota, stabilita a schopný manegement. Díky R.

Dobrý den.
Zajímalo by mě, za jak dlouhou po žádosti o založení účtu mi bude tato žádost vyřízena?
26.11. jsem si zažádal o založení účtu a od té doby mi pouze přišel mail o zpracování mé žádosti.
Děkuji za případné info a přeji fajn den.
S pozdravem
Martin Lessy

Pawel: věřím, že i polské eKONTO je výhodnější než většina účtů u českých bank. jediný zásadní rozdíl je 0 Kč za odchozí platby do jiných bank. a protože je na tom postavená celá naše strategie, bylo by velmi sebevražedné to měnit. víme, jakou vlnou negativní kritiky pocítí instituce, která něco slíbí, a pak se chová jinak. věřím, že nejen já, ale celý tým mBank se ze zkušenosti jiných dokázal poučit.

Tak jsem si založil také účet bez poplatků a mám takový dotaz.

Platíme operátorům více než milion korun ročně za provize z plateb prostřednictvím SMS.

Neměli byste zájem, aby 120 000 našich registrovaných uživatelů založilo účet u Vaší banky? Mohli by pak převádět i platby v řádu desítek korun ze svého nového účtu u mBank na náš účet také u mBank bez poplatků? Nebo za domluvenou provizi, kterou bychom z každé přijaté platby vypláceli my, jako příjemci?

Pokud by to Váš systém umožňoval, myslím, že by spousta provozovatelů webových stránek, platících mobilním operátorům lichvářkou provizi ve výši více než 50% z každé platby, rychle motivovala své uživatele k založení účtu u Vás ;-)

Ok. Vím o tom. Koukal jsem na to po přečtení tvého příspěvku.
Počkám a uvidím.

Mno, jak se u nás říká:
Na každém šprochu, pravdy trochu.
nebo
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Tak, či onak jsem si už zažádal o založení mKonta a eMaxu. Stávající účet stejně zrušit nemohu právě z důvodů postupného náběhu služeb a funkcí na mBance, takže třeba za rok uvidíme kam se dostanem.
Nyní dělat závěry o tom co by mohlo být za rok je dost předčasné.
Zdravím, Martin z Plzně.

No, tak jsem konečně vystřízlivěl hned jak jsem se podíval na polskou mBank a jejich ceníky služeb :-D Nebo si snad tady někdo myslí, že nás mBanka nebude chtít oškubat když v tom máme takovou hezkou dlouholetou tradici? Ještě že jsem si toho všiml a nebyl tak za hlupáka až tuto mBanku budu doporučovat známým jak je úžasně fréé :-)Do roka a do dne máme poplatky i zde v ČR!

Zdravím čím víc konkurence tím líp. Ale myslím že mbanka zatím nemá žádné pobočky takže žádné otvírací doby. Proto vše zdarma nebo se mýlím? Trochu mi to připomíná ING konto, které je pouze bezhotovostní.

Mě by nejvíc potěšila delší otevírací doba na nějaké pobočce. Kromě velmi dobrého internetového bankovnictví je u eBanky právě tohle užitečná věc, jejich otevírací doba do 20:00 na Václaváku se mi už mockrát hodila. Také se těším, jak se s eBankou poperete - určitě to nebude jednoduché, ale držím palce.

Chystate nejake zvyhodneni oproti ostatnim bankam pri platbach do/ze zahranici?

Bude to grandiózní..... Už se těším :-)

ja ten ucet proste chcu!!!

To by bylo super! Ideální banka na správu mikroplateb.

adi: věřte nebo ne - vedení účtu, odchozí i příchozí platby - to vše zdarma (bez ohledu na zůstatek nebo obrat). velmi výhodný spořící účet (a ten rozdíl by měl být oproti konkurenci skutečně viditelný) bez hvězdiček a limitů - propojený v reálném čase s vaším běžným kontem. otevřená komunikace, bez poznámek pod čarou, s možností reagovat a ovlivňovat, co pro vás budeme připravovat.
co vy na to?

Dobrý den,

co přinese ona banka? Jak vidím, je s polskou účastí. Fajn, co kromě toho? další banka s horentními poplatky za bankéřovo u***nutí apod? Přibližíte se aspoň o fous západnímu standartu banky, která není arogantní a neškube klienta a váží si ho? Bude účet u vás založen ryze debetní záležitosti, jak je u 99 procent českých bank a úroku 0,1 procenta - 15 procent úlitby státu, při inflací 5 procent?
Děkuji za odpovědi

Tak z WSPK už taky budu moci posílat prostředky na svůj nový účet :-)

V eBance už kód také znají.

V KB bankovnictví jste už také. Už se těšim na změnu banky :)

Tak Servis24 od Sporky uz Vas kod zna.

Zdarvim a preji hodne uspechu pri startu!

Divam se do inet bankovnictvi CSOB a kod banky 6210 tam nevidim :-((.

Diky, ze tu jste a budete. Hodne stesti!