zpátky

Startovní horečka

Pravda, blog zrovna horečnou aktivitou neoplýval, to je ovšem jen známka toho, že přípravy si blíží ke konci (a tak je jich fakt hodně).

Jak bystřejí novináři zaznamenali, a ostražití pozorovatelé na mFóru napsali, od včerejška je mBank účastníkem českého mezibankovního systému. Co to znamená? Že ostatní banky by měly být připraveny na to, že jim může přijít platba z našeho účtu (a taky byste náš kód 6210 měli pod názvem BRE Bank SA najít ve svém internetovém bankovnictví - pokud ne, tak napište do komentářů). To ovšem ještě neznamená, že jsme už spustili - teď probíhá něco jako kontrola rakety před startem (nebo aspoň podle všech těch schémat to tak vypadá).

Na mFóru se objevila spousta zajímavých příspěvků, další jsem dostal mailem - od podezřívavých dotazů, kde že jsou schované ty poplatky, až po přání rafinovaných služeb, které nás ani nikdy nenapadly. To ovšem není důvod se jimi nezabývat, naopak - to, že nás to nenapadlo, neznamená, že by to nešlo. Jistě, neobjeví se při spuštění, ale my bychom se rádi dívali do budoucnosti na několik let dopředu, a tu už se dá implementovat ledacos :) a možná ještě odvážnější nápady, než jsme od vás dostali. Takže se nebojte vymýšlet a reagovat - a zároveň se nedivte, že na začátku nemáme všechno, co si kdo jen přál. Sice asi nebudeme jako softwarová firma vydávající patche a updaty několikrát měsíčně, ale myslím, že novinky budeme představovat častěji, než jednou za půl roku.

Třeba já se teď snažím dodělat web - a jakmile se tak stane, začnu hned vymýšlet nový :) Ani nevím, co mě baví víc - vymýšlení celé koncepce je paráda, ale pocit uspokojení z realizace, když vidíte, jak vám to roste pod rukama, to má taky něco do sebe. S tím souvisí jedna prosba: byl bych rád, aby mBank blok měl regulérní blogroll. Je hloupost snažit se "udržet" návštěvníky na jedné stránce (stejně to nefunguje), je lepší odkázat klidně i na kvalitní informace jinde. Jde ovšem o to, jaké odkazy do blogrollu zařadit? Přijde mi trochu zbytečné dávat tam odkazy na ekonomické části velkých portálů - ty znáte všichni... Odborné servery jako finexpert nebo měšec? Taky bych ještě mohl odkázat na bankovnipoplatky.com (kolik bank na ně odkazuje, tipněte si), ale nejsem expert na ekonomické blogy, takže budu rád za doporučení. Nemusí to být pouze celé blogy, zajímají mě i jednotlivé zajímavé články. Těším se na vaše tipy. (A abych nezapomněl: máme novou anketu!)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky