zpátky

Jak funguje bezúročné období u kreditní karty?

O používání kreditní karty panuje celá řada mýtů. Třeba ten, že platit kreditní kartou je nevýhodné, protože vždy platíte velké úroky. Nevěřte všemu, co se povídá a přesvědčte se s námi o výhodách kreditky.


U mBank máte k dispozici takzvané bezúročné období o délce až 54 dní. Po tuto dobu vůbec žádné úroky neplatíte. Kreditka díky tomu představuje ideální možnost, jak si bezúročně půjčit peníze od banky.


Pokud vám banka kreditní kartu nabídne, znamená to, že vás považuje za solidního klienta. Kreditní kartu nedostane automaticky každý, komu se zamane, ale jen důvěryhodný solventní zákazník. Na rozdíl od debetní karty totiž při placení kreditní kartou čerpáte peníze banky, ne z vlastního účtu. A pokud my věříme vám, pak se spolehněte, že i vy můžete důvěřovat nám. :)


A jak je to tedy se zmiňovaným bezúročným obdobím?


U bezhotovostních transakcí s mKreditkou vám půjčujeme až na 54 dní bez úroků.


A takhle to funguje:


1)    Nejdřív si při zřízení služby zvolíte, kdy chcete dostávat výpis transakcí. Od něho se pak odvíjí datum        splácení a bezúročného období. Každých 30 dní vám automaticky pošleme výpis transakcí s uvedením data splatnosti.
2)    Platíte kreditkou
3)    Přijde vám výpis podle data, které jste si zvolili a od data vyhotovení výpisu pak máte ještě 24 dní na splacení vypůjčené částky.
4)    Celkové bezúročné období je tak maximálně 54 dní. Doporučujeme tedy nastavit si výpisy tak, aby den výpisu + 24 dní vycházel těsně po výplatě. Tím budete mít jistotu, že na účtu vždy budete mít peníze ke splacení částky, kterou jste na kreditce utratili.

Například pokud máte výplatu vždy kolem 10. v měsíci, můžete si nastavit datum výpisu kolem 20. dne v měsíci. Tak vám vždy 20. přijde výpis a do 14. následujícího měsíce splatíte kreditku.


Když konec bezúročného období připadne na neděli nebo státní svátek, posouvá se datum splatnosti o den a splátku stačí uhradit až v pondělí, respektive první následující pracovní den.


Pokud do dne splatnosti uhradíte dlužnou částku v plné výši, neplatíte vůbec žádné úroky.


U nás si splácení kreditky můžete automaticky nastavit v rámci žádosti, případně kdykoliv změnit v internetovém bankovnictví a nic za to neplatíte. Takže na splacení úroku nemusíte myslet, uděláme to za vás. Jak na to? Čtěte dál.  :)


Jak funguje splacení kreditky?


Žádná složitá matematika, ale pro jistotu si to ještě nakreslíme:


 


Samozřejmě je možné i nastavení nižší měsíční splátky než 100 % půjčené částky. V žádosti o mKreditku si lze zdarma nastavit automatické splátky ve výši, která vám osobně vyhovuje. Nechceme vás totiž omezovat vůbec v ničem.


Nastavení splátek a platby


Nastavit si můžete splátku od 3 % do 100 %. V případě, že si nastavíte splátku nižší než 100 %, nezapomeňte, že z nesplacené částky vám úroky účtovány budou. Pokud potřebujete půjčit s delší dobou splatnosti, doporučujeme vám spíše půjčku.


Raději ještě upozorníme – bezúročné období platí pro všechny vaše bezhotovostní operace. Na hotovostní (např. výběr z bankomatu) se vztahují pravidla z úrokového lístku.


Pokud kreditní kartou od mBank zaplatíte aspoň 500 Kč měsíčně, máte její vedení zcela zdarma. Za vedení mKreditky, se kterou platíte méně nebo si ji chcete nechat například jako finanční rezervu, účtujeme 29 Kč měsíčně.


Ať už se rozhodnete kreditku aktivně využívat, nebo ji chcete mít jen jako zmiňovanou rezervu, díky bezplatné službě automatická splátka se nemusíte bát, že byste bezúročné období propásli. mBank za vás zdarma ohlídá, kdy je potřeba splátku uhradit, a vy se tak vyhnete zbytečnému placení úroků.


Ještě něco navíc


K mKreditce si navíc můžete sjednat i výhodné cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet a pojištění zneužití karty. To pokud chcete mít ještě větší jistotu a absolutní klid na duši. Zřízení všech zmiňovaných pojištění je rychlé a jednoduché. Pohodlně si je sjednáte přes internetové bankovnictví nebo mLinku, takže chodit nikam nemusíte a můžete šetřit energii na nákupy.


A ještě dobrá rada: Když si zažádáte o mKreditku do 30. 9. 2015, získáte až do konce roku 2015 zpět 1 % z každé zaúčtované platby, kterou kreditní kartou od mBank uskutečníte. Každá koruna se přeci počítá.  :)

 


Rychlá rekapitulace:


-    Máte až 54 dní, kdy neplatíte úroky
-    Bezúročné období se počítá 24 dní od vyhotovení výpisu
-    Bezúročné období se týká všech bezhotovostních plateb
-    Automatickou splátku kreditky si můžete nastavit zdarma v žádosti a později si ji dle potřeby změnit v IB
-    Z každé platby vám až do konce roku 2015 vrátíme 1 %, stačí si zažádat o mKreditku do 30. 9. 2015


Jak se kreditka účtuje a co znamená bezúročné období teď už víte, takže po objednání své nové mKreditky už můžete myslet pouze na nákupy.  :)

Kategorie:

Produkty