zpátky

Riziko napadení malwarem

Vážení zákazníci,


informujeme o výskytu dalšího malware, který může představovat riziko i pro klienty využívajících naše internetové bankovnictví.
K nakažení počítače klienta může dojít vícero způsoby, které jsou popsány již v jiných článcích.

V prvním kroku je na PC klienta umístěn program, který umožní útočníkovi získat přihlašovací údaje klienta do IB (uživatelské jméno a heslo).
Při následném přihlášení se klienta do internetového bankovnictví, se na hlavní stránce objeví podvodné hlášení o nutnosti vrácení určitého obnosu, který byl klientovi chybou v systému neoprávněně připsán. Dále obsahuje informaci, že konto bylo dočasně zablokováno, a to do doby provedení požadované transakce, kterou je možné realizovat pomocí tlačítka „Pokračuj“.

V případě výskytu takové zprávy v IB , žádáme klienty, aby okamžitě přerušili provádění jakékoli operace v IB, ihned kontaktovali mLinku na telefonním čísle 844 777 000 nebo 246 017 777 a výskyt malware nahlásili na security@cz.mbank.eu s připojeným printscreenem obrazovky.

Zároveň připomínáme, že banka nikdy nežádá provedení jakýchkoliv transakcí touto formou (se současným dočasným zablokováním IB apod.)


Doporučujeme rovněž nastavení pravidelné a automatické aktualizace antivirového softwaru.

Tým mBank