zpátky

WebTop100 a postřehy konkurence

Tak jsem byl včera na WebTop100 a bylo to zajímavé...

Přišel jsem pravda pozdě (přesčasy se mi teď daří slušné), takže jsem zmeškal vyhlášení i projevy, ale nejdůležitější stejně bývá spíš potkat se s lidmi, neformálně pohovořit a dát si něco dobrého (organizátory chválím - raut se jim skutečně vydařil). Ukázalo se, že někteří z přítomných už o mBank slyšeli, jiné jsem zaujal - ať už svou vizitkou s kytičkou a funkcí "1. bankovní bloger v ČR", tak tím, co jsem vykládal o mBank. Potkal jsem tam taky pár kolegů, čili lidí, kteří se starají o webmarketing bank. Ti už o nás slyšeli všichni a vyzvídali. Prozradit jsem toho samozřejmě moc nemohl, ale bylo vidět, že nás sledují pečlivě. Přáli mi - věřím upřímně - hodně štěstí, ale říkali na rovinu: "Budete to mít těžké. Víš, v Česku jsou klienti bank zdechlí. Oni nejsou loajální, nadávají na poplatky, ale když přijde na věc, tak jim to trvá dva roky se rozhoupat ke změně." Nu, něco na tom je - však jsem taky dosud nespokojeným zákazníkem jedné české banky a nadával jsem na ni mockrát, a ke změně se neodhodlal.

Ale věřím, že věci se mění - kdo byl jednou v cizině a pochopil, že to může fungovat i docela jinak (mám od roku 2004 anglický účet s pár librami a doteď mi ho nezrušili, naopak tam za tu dobu dokonce pár pencí přibylo), podle mě už jen čeká, až se objeví něco tak obyčejného jako "normální" banka. Takže zůstávám optimistou, a věřím, že se nám povede přesvědčit naše budoucí Klienty, že stojí za to vyzkoušet něco jiného. Když uvidí, že to není žádná bouda, mohou k nám přejít se vším všudy - a třeba nejen oni, ale i jejich známí a kamarádi. Protože si nemyslím, že by klienti u nás byli obecně jiní než třeba v Německu, natožpak že jsou "zdechlí". Třeba mají máslo na hlavě banky, protože nedokázaly přesvědčit své potenciální zákazníky, že tentokrát už to bude jinak - fér.

Čím srozumitelnější podmínky a jednoduché nastavení služeb - bez výjimek, podmínek, poznámek, tím pravděpodobnější je, že váhavý nespokojenec se rozhoupe. Doufám, že nezklameme - a nezklamete ani vy, naši budoucí Klienti. Ukažte, že nejste zdechlí :)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Volný čas