zpátky

Spouštíme mFórum

Říká se, že když nenapíšete druhý příspěvek na blog během týdne, tak jste neuspěli. Dnes byl tedy poslední den, ale věřte, že těch sedm dní jsme neseděli se založenýma rukama. Hodně jsme cestovali, dohadovali se nad detaily kampaně, seznamovali se s novými kolegy, diskutovali nad tím, kolik toho můžeme na blogu prozradit, aby se s námi nepřestali bavit novináři. A taky jsme nachystali ke spuštění mFórum :)

mFórum má být po blogu druhým, a ještě přesvědčivějším důkazem, že to s tím otevřeným přístupem ke Klientům myslíme vážně. Budeme rádi, když nám řeknete, co od nás čekáte, co by vás potěšilo, nebo naopak co vám na našem webu vadí. Kritiku nemažeme (jen vulgární výpady), ale budeme se na ni snažit věcně odpovídat. Rádi bychom vytvořili živé prostředí, které bude po spuštění našich služeb sloužit i k tomu, abychom se vždy včas dověděli o problémech, mohli Klientům vysvětlit jakékoliv případné nejasnosti, vyměňovali si zkušenosti...

Na mFóru také potkáte nejen mě, ale i další zaměstnance mBank, kteří se nemusí schovávat v anonymitě. Naopak jsme rádi, že máme v týmu inteligentní a komunikativní odborníky: a co si budeme nalhávat ? oni toho o bance a bankovnictví ví mnohem víc než já. Ale i když jsem tu teprve velice krátkou dobu, vím toho dnes asi 10x tolik co na začátku. Být ve zbrusu nové bance je velká škola, protože všichni chtějí vědět všechno. Někdy příště plánuju napsat o tom, že kreditní karta (používá-li se zodpovědně), je výborná věc, díky které ušetříte - nikoliv reklamštinou, ale úplně jednoduše, že to pochopí každý.

Takže se těšíme na všechny na mFóru a díky za spoustu povzbudivých komentářů pod prvním příspěvkem. Věřím, že to závěrečné období čekání a tajnůstkaření ještě nějak vydržíte :)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (33)

Vložit komentář

Zdravim všechny,kteří jsou nějakým způsobem spojeni s mBankou.Také jsem se těšil a byl jsem mezi prvními,kdo si účet v mBance také otevíral.Zpočátku jsem byl spokojený.ikdyž mi nějaké produkty chyběly,ale s postupem času produkty přibývaly a tak jsem byl celkem spokojený,až na nějaké malé vyjímky.Ale potom přišel se zkušeností s mBankou rychlý obrat,protože jsempotřeboval půjčit 40.000,- kč a to byl pro mBanku asi dost velký problém.Po odeslání žádosti jsem se s vyplněnými údaji od zaměstnavatele a se všemi náležitostmi,které jsem měl v pořádku dostavil do kiosku v Karlových Varech.A tam jsem byl udiven v jakých podmínkách zaměstnanci mBanky pracují.Přímo naproti pokladnám Intersparu za soustavného obtěžujícího hluku pokladen a na zcela otevřeném prostranství,kde nebyla vteřina soukromí.Připadal jsem si jako orangutan v ZOO.Přitom jsem obdivoval ochotnou pracovnici mBanky,které třeštila z toho všeho hlava a kamarádka ze sousedního krámku jí musela přinést z lékárny prášky proti bolestem hlavy.Fakt mi jí bylo líto.Další nemilý zážitek mne čekal,když mi asi po čtyřech dnech přišel E-mail stím,že moje žádost byla zamítnuta s tím,že nemusí uvádět důvody zamítnutí.To mě docela překvapilo,protože mi na účet chodí okolo 30.000 kč a nikde jsem nikdy nic nedlužil,ani nejsem v žádném registru dlužníků,potřebival jsem jenom okamžitě řešit výpomoc svojí dceři.Myslim,že všichni potřebujeme banku,která nám v připadě nouze pomůže a banku na kterou se můžeme spolehnout.mBanka to však neni a tak se vracím ke své původní bance,kde dostanu peníze za 10 minut a to podstatně vyšší částku.Takže moje zkušenost zní" Banka bez poplatků není všechno",a rád si zaplatim za služby,které požaduji.Nechci nikoho odradit,ale je to tak jak píšu.mBanka již nikdy a myslim že mne bude následovat více nespokojených klientů.

Tato zpráva je pro Slávka ,který sem vkládal komentář říjen 30.2007

To co ty zde píšeš je pohodlí českého člověka,že tu jsou 2 instituce ,kteří ti vedou účet zdarma je pravda,ale zapoměl jsi dodat že ti ho pvedou zdarma za podmínek že ti tam bude chodit minimálně měsíčně 15 tis.Ukaž mi obyčejného člověka ,který je má čistého.
A proč by si chtěl kreditní kartu od mBanky?zažádej si jí nikde jinde,jelikož počítej s tím že budou stejné podmínky jako všude.
Jenom by to vyhovovalo tobě ,že ty nedostaneš už nikde jinde kreditní kartu protože si jí určitě měl a nesplácel si jí nebo je a budeš veden v registru dlužníků a ty si myslíš že jí zde dostaneš?,tak na to zapoměn protože mBanka je zaregistrovaná aby se mohla kouknout do registrů.

A už je to tady,sliby,sliby a zase sliby,to je vždy když někdo jde nový na trh.
Jsem klientem banky,ale myslel jsem si že to bude rychlejší a je to asi stejné jak u jiných bank,slibovali že platební karty dostanem v druhé polovině prosince 2007 a zkutek utek,a to mě ten mail poslali dvakrát a ubezpečovali že to bude,do dnes nemám nic .
Chtěl jsem si uložit peníze na nový účet,který mám u mbanky,ale uložit je nemohu protože potřebuji platební kartu,jelikož jsem většinou na cestách a nemohu chodit na pobočku,která není na každém rohu.

Ja som Zajac prosym vas pujde na tem ůčtu jit do minusa?

Mohl by tady tedy někdo z Mbanky objasnit jak přesně funguje internetové bankovnictví? (zda-li se používá SMS k ověřování, či je pevný klíč?)

Můj minulý dotaz sem zjevně vůbec nepatří, trochu mě rozhodilo, že jsem se marně zkoušel zaregistrovat do fóra, hlásilo mi to "Fórum zablokováno" a e-majl potvrzující registraci do fóra ani po hodině nepříšel - u jiných serverů tyto e-majly gegeruje robot během jediné minuty. Nebo se někomu fórum "vymklo z rukou"? Ještě se tam dnes podívám.

Jak mohu vaše služby využít, když mám sice počítač s internetem, ale nemám mobilní telefon a navíc jsem ve věku, kdy se člověk už velmi těžko učí nové věci. Jedná se právě o ten mobil, tak potřebný k zasílání jednorázových aktiavčních SMS, jejichž účelu sice rozumím, ale nerozumím mobilu s umrněnými anglicky popsanými tlačítky. Mám proto raději spořit do slamníku?

[25] nemáme vlastní bankomaty, ale můžete využít jakýkoliv bankomat - tři výběry měsíčně zdarma, další za 19 Kč.

Zeptám se na možnosti výběrusvých financí přes bankomaty mBank/kolik je již v provozu a kolik bude celkem?/ a možnost výběru ze svého účtu v mBank cestou bankmatů jiných bankovních domů

Daniela Šantorová: naši mateřskou společnost vlastní ze 70% německá Commerzbank, druhá největší banka v Německu. Naše vklady jsou pojištěné srovnatelně s ostaními bankami a podléháme dvojímu bankovnímu dozoru - v ČR i Polsku. Nesrovnávejte tedy nesrovnatelné - nejsme kampelička.

Lidi vzpamatujte se! Nevzpomenete si na kampeličky? Banka bude bez poplatků, zaměřená jen na malé a drobné. Plány má ohromné, hlavně v systémech /to je to nejdražší/ Kde na to vezme?Jen abyste za čas neplakali, že jste se dali napálit. Byla bych střízlivější. Banku k tomu, že zlevní musí donutit trh a ne jednotlivá marketingová akce nějaké malé banky. Já bych tam nedala ani korunu.

Nevím jak přesně funguje u Mbanky internetové bankovnictví. Pokud je ale používán jeden a ten samý kód pořád dokola je vysoká míra zneužití. Nejefektivnější je zasílání certifikačních kódů pomocí bankovních SMS na telefon. Tento kód je pokaždé jiný a je velice ztížená možnost zneužití. Tento systém používá E-banka (Reiffeizenka) a Ge Money bank. Je možné že tento systém používá více bank. Pokud by takový systém používala Mbanka, pak bych uvažoval o změně banky. Nyní mám účet u E-banky. Pokud si na účet nezasíláte určité částky, pak platíte.... ale já mám dostatečný obrat a zajímá mě spíše bezpečnost než finanční stránka. Já sám jsem se pohyboval v oblasti bezpečnosti, hlavně bezpečnosti dat a proto jsem na bezpečnost dost zatížen. Samozřejmě srdcem i duší jsem obchodník, takže si říkám že pokud ušetřím, tak jen lépe, ale bez ztráty pocitu bezpečnosti. Pokud by byla stejná bezpečnostní politika u Mbanky jako u E-Banky, pak by se našlo mnoho klientů, kteří by přešli - domnívám se by Mbanka přetáhla při dobré propagaci i konzervativce, kteří jsou nuceni používat internetové bankovnictví, ale podotýkám že bezpečnost je pro tyto lidi na prvním místě.

Diky za info osobne, hned si to proverime!

Slávek má asi FIO, není to sice banka, je to záložna, ale poskytuje stejné bankovní služby jako banka, vklady jsou zajištěné obdobně a opravdu poskytuje ty základní bankjovní služby bez poplatků a vklad je dobře úročen. Ještě by mohl mít INGkonto, ale to je pouze spořící účet bez platební karty, ale je také bez zbytečných polatků a dobře úročen. Žádný jiný ekvivalent v ČR pokud vím není.

Opravdu by mě velmi zajímalo co je to za úžasnou banku. Slávku nebuď tajnůskář!

No jasne, Slavku, rekni nam tady co mas za banku, no, no ven s tim :)

Slávku a co to máš za banku ? Pokud to není tajemstvím

Jo, jo - to je chvályhodný počin - banka bez poplatků. Sice už zde působí minimálně dvě finanční instituce, které vedení účtu bez poplatků dávno nabízejí jako standart (bez reklamních kliček a taháků!) - nicméně český člověk je líný prohledat internet, nebo nechce experimentovat a jako konzervativec zůstává nadále u České spořitelny. Proto asi těžko mě tato nabídka osloví, neboť já neplatím již 2 roky za příchozí a odchozí platby a ani za vedení účtu ani korunu, platební kartu mám zdarma, na účtu vysoký úrok, elektronické bankovnictví zdarma, SMS zdarma aj. - zkrátka vše, co chce M banka nabízet již dávno užívám! Rád bych pouze uvítal nějakou zajímavou nabídku kreditní karty a tak doufám, že M banka s něčím přijde. Jinak ať žije konkurence. Konzervatismus Čechů se ale asi s touto novou bankou moc nezmění.

Zdravím pěkně. Bydlím v takové malé vesničce ( někdo by řekl velké díře :-)) )., která hraničí s Polskem a Slovenskem. Tak se chci zeptat, protože včera jsem byl s chlepem co měl nehodu a tak jsme se dali do řeči. shodou okolnosti byl to nějaký manager Polské firmy, která spolupracuje právě s vaší bankou. Říkal, že poplatky nebudou žádné a to i když mi Slovák nebo polák pošle peníze na můj účet atd. Dále mi řekl, že banka sice bude mit nějaké pobočky, ale v těch naších končinách ne. jak tedy budou fungovat peněžní hotovostní transakce pro tu ostatní klientelu. a dále mi řekl, že MBanka bude mít svoje obch. zástupce, kteří když budete mít zájem tak přijedou k Vám domu a doma s vámi sepíšou smlouvu o uzavření účtu. Vše zdarma. Pokud to je tak, tak klobouk dolu. Stačí pry zavolat na nějaké číslo, které ale neznal. Rád bych se určitě informoval. Protože platby ze slovenská a nebo naopak, mě stojí dost poplatku. Takže otázka zní - Znáte někdo to číslo ? :-)

Hehe, jak se nám ten termín "reklamština" pěkně ujal... :-)) Teším se, že bankovní systém mBank se bude aspoň trochu přibližovat laťce, kterou nastavila eBanka. Hornická cestovka musí vědět, že si nemůže dovolit všechno! :-)

Já samozřejmě proti Wordpressu nic nemám. Již jsem ho párkrát instaloval a jsem s ním spokojen :-)

bBone: Tady se bavíme o blogu, ne o bankovním systému. Naznačovat, že skrz blog je možné se dostat někam dál, je asi totéž, jako obviňovat IT oddělení mBanky z naprostého amatérismu. A to mi bez dalších důkazů připadne poněkud troufalé.

Ono je lepsi kdyz se chyba hned zverejni a opravi, nez kdyz ji pul roku zna jenom vyrobce a par hackeru.

jenze tady se bavime o bankovnim systemu a ne o vyvoji internetu. radeji mit horsi uzavreny system, nez opensource, kde se chyby a hacky zverejnuji temer povinne. Je to jen blog, ale kdovi, kam pres nej povede cesta ...

Všem, co mají výhrady k používání programů open-source: kdoví, zda by kdy došlo k tak masivnímu rozšíření Internetu, kdyby se na drtivé většině serverů nepoužíval open-source software vycházející z Unixu, např. Apache. :-)

už jsem skeptik. z kryptokomunistický český spořitelny jsem odešla k ebance, ale ta co teď po sloučení s flákačema z raiffeisen vyvádí mě pořádně vytáčí... čili chci prchnout, ale kam - všude je to plus mínus stejný.
těším se na víc informací o mbank!

eman: Představ si, že já pracuji ve velké společnosti, která provozuje internetovou televizi a celej systém všech našich serverů je postaven na opensource systémech a kolikrát také ne v nejnovější verzi, ale v ověřených stable verzích... nepřipadá mi na tom nic divného, právě naopak, vlastní systémy mají častěji více chyb ;)

Osobně se domnívám, že Wordpress je kvalitní, open-source už imho dokázal, že může být plnohodnotnou alternativou komerčním produktům. Nicméně do budoucna budeme mít vlastní, "in-house" systém pro blog.

Proč jako profesionální banka používáte na svůj blog free system Wordpress a ještě starší verzi?

A asi by bylo prijemne to forum schovat pod https (minimalne prihlasovani a registraci)

Díky za zprávu. Už to řešíme, napíšu jak to dopadlo :)

Asi se vloudila chybicka, do fora se nelze zaregistrovat, respektive registracni formular po odeslani pouze vymaze udaje.

Taky se objevuje tlacitko "Naspat", pokud v tomto formulari nevyplnite vsechny udaje.

pekny prispevek:) mne osobne by zajimalo, zda budete mit nejaky produkt pro studenty? Ale tohle je otazka spis do fora;) - vypada dobre, prehledne!