zpátky

Květnový klientský index – mBank je opět nejlevnější bankou

Poplatkožrout Dle květnového klientského indexu, který pravidelně zveřejňuje server Bankovnipoplatky.com, je mKONTO od mBank opět nejlevnějším účtem na trhu.Klientský index je počítán na základě dat zadaných do Kalkulátoru bankovních poplatků umístěném na serveru Bankovnipoplatky.com. Kalkulátor sleduje velmi podrobně chování klientů a zachycuje užívání retailových bankovních služeb respondentů. Nejedná se tedy jen o to, u jaké banky má respondent veden svůj účet, ale hlavně kolikrát danou službu použije. Díky tomu je celkový poplatek klienta ovlivněn nejen tím, jak drahou banku má, ale především jak se v ní chová.

 Tabulka 1: Průměrné náklady na jednotlivých účtech za květen 2011

ÚČET

Průměrné náklady v Kč

mBank mKONTO

7,5
FIO BĚŽNÝ 50,5

PS Osobní účet Zadarmo

78

Raiffeisenbank eKonto Premium

105

PS Osobní účet Era

119 
Zdroj: Bankovnipoplatky.com

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (3)

Vložit komentář

Penize.cz: Správa bankovního účtu: nejlevnější je Fio http://www.penize.cz/bank...

No vzhledem k tomu, ze na zaklade mnou zadanych udaju mi "kalkulator" vypocital v pripade nekterych bank zcela nesmyslne castky (realne poplatky za ucty pri danych parametrech jsou HODNE odlisne) mam o nem opravdu velke pochybnosti. A diky tomu dost pochybuji i o realnosti techto vysledku.

Pěkné, jistě. Všichni stejně tak víme, že vždy je něco za něco. Nejnižší poplatky, nejhorsí směnné kurzy, o úrocích spořicích účtů ani nemluvě, otázka mnohých dalších služeb ve srovnání s jinými bankami. Takže souhlasím, že m-poplatky jsou nejnižší, ale vytrhávat to až příliš okatě z globálního kontextu není moc objektivní. Kdyby nebyly nejnižší poplatky, jaký důvod by m-klient měl na setrvání?