zpátky

Česká a slovenská mBank společně pokořily hranici 500 000 klientů

mBank Česká a slovenská mBank společně prolomily magickou hranici 500 000 klientů.Počet klientů v České republice narostl na více než 367 000, Slováci k tomuto výbornému výsledku přispěli více než 133 000 klientů. Celkem má mBank  v obou zemích přes 960 000 účtů.

Děkujeme všem našim klientům v České republice i na Slovensku, že nám pomohli dosáhnout této hranice.

Vaše mBank

 

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (16)

Vložit komentář

Asi by bylo zajímavé vědět, kolik z těch 350 000 klientů je aktivních. Jak to tak sleduji v mém okolí, moc slavné to není ... Když je účet bezplatný, není žádný důvod ho rušit, i když se radikálně změnily parametry...

to HonzaV: nechtěl jsem porovnávat služby, ale když jste začali míchat čísla z čech i Slovenska, tak jsem chtěl poukázat, že mBank má x českých a y slovenských účtů. FIO má 90000 československých účtů. Včetně bankomatů - nejsou zdarma, ale fungují v Čechách i na Slovensku za stejný poplatek.

Tak si rikam, ze bych si zalozil jeste ty 2 eMaxy, co nemam. Sice na nich bude 0,- jako na zbylych 7 uctech, ale proc nepomoct bance prolomit magickou hranici 1 milionu uctu, aby se mohla co nejdrive chlubit dalsim uzasnym uspechem. Trikrat hura!
;-)

Bojler : netuším, kolik má Pharro bankomatů, bude to asi +/- jak říkáš, někde v hlavě mám číslo kolem 80. Ale fakt nevím přesně. Pro mě je důležité, že v Liberci jsou 3 :-)

Pro ostatní 499999 klientů mBank: opravdu se cítíte pokořeni? A pokud ano, jste s tímto stavem spokojeni?
A pro mBank: opravdu by nešlo použít vhodnější slovo, třeba "dosáhly"?

A jinak...mate blbě přeložen systém přihlašování - když se pokusím přihlásit na ještě neaktivovaný účet, sdělí mi to to polsky.

dloublsix: kolik je bankomatů pharro v ČR? šedesát?

Ad rychlost rustu - pokud dva roky za sebou mela banka prirustky kolem 50 000 zakazniku za pul roku a nyni je to 17 000, tak to je razantni zpomaleni rustu. Muzeme diskutovat o duvodech, ale na faktu to tezko neco zmeni. Ja jsem pouze komentoval snahu PR tento fakt obratne zamaskovat sectenim cisel za CR a SR - temito cisly se jinak obvykle vubec neoperuje, ne?

Bojler : ještě jeden komentář. mBance přibylo za 1Q kolem 10 tisíc klientů, Fio pak 17 tisíc.
Za 2Q přibylo bance 7 tisíc klientů (pouze k 13.6, kolik jich asi přibude do konce měsíce?)

Takže pro mě jede Fio o 70% rychleji jak mBank v přibírání nových klientů. A ne že roste absolutně stejně ;-)

Ale jak se píše jinde, počet klientů není rozhodující parametr pro porovnání bank ;-) A ani větší počet neznamená lepší výsledky nebo lepší služby.

Bojler : u Fia máš možnost vybírat zdarma z bankomatů Pharro a to 10 výběrů za měsíc zdarma, další pak za 6Kč ;-)

No vidíte, Fio pro změnu není schopné mít pořádné karty, kreditní neumí vůbec. Za výběry z bankomatů se platí vždy bez ohledu na aktivitu. Přitom je na trhu několikanásobně déle než mBank. Univerzální produkt není, buďme rádi za mBank i Fio. Mimochodem, Fio roste v absolutních číslech téměř stejně jako mBank - Fio za první kvartál přibylo 17 tisíc zákazníků.

Poslat zprávu

to petr-g: Pokud chcete porovnávat, tak by to chtělo porovnávat veškeré služby. Fio zase na rozdíl od mBank nenabízí kreditní karty, hypotéky a hotovostní úvěry. Z našeho pohledu jsou toto důležitější produkty než mezinárodní platby a proto jsme se rozhodli pro zavedení nejdříve těchto produktů. Honza

0,5M klientů a nejsou schopni alespoň pro ně udělat mezinárodní platby. FIO má jen 90000, ale po platbách mezi CZ a SK (zdarma!) už zvládla i plnokrevné mezinárodní platby.

Poslat zprávu

Dobry den, rada bych reagovala na komentar tykajici se tempa rustu klientu. Rust poctu klientu razantne nezpomalil. To, ze je patrne urcite zpomaleni, je logicke. Tempo rustu nemuze byt neustale tak vysoke jako v case, kdy banka vstoupila na trh. Dulezity je fakt, ze se jedna dlouhodoby trend postupneho a plynuleho zvysovani poctu klientu. A to plati nejen pro mBank a pocet jejich klientu, ale i obecne pro jakekoliv podnikani.

Snad bude líp. Opravdu by to už chtělo ty služby, které z mBank udělají plnohodnotnou banku.

Těžko čekat lineární nárůst, když je banka na trhu tři a půl roku, došlo k aplikaci FUP, Fio má kampaň a teprve se budou spouštět některé důležité služby.

Pěkná ukázka práce PR - jak se nechlubit tím, že růst počtu nových klientů razantně zpomalil.
07.10.2009 - mBank má 250 tisíc klientů
28.12.2010 - Již 350 000 klientů využívá služeb mBank
13.6.2011 - mBank má více než 367 tisíc klientů