zpátky

Změny v sazebníku mBank

Poznámka Dnešním dnem vstupuje v platnost nový sazebník mBank. Vzhledem k tomu, že na následující týdny chystáme zavedení hned několika produktových novinek,  bylo potřeba tyto novinky zohlednit i v našem sazebníku.
V nejbližší době budou uvedeny do nabídky například povolené přečerpání (kontokorent) na běžném účtu mKONTO, nové typy pojištění a připravili jsme pro vás i novinku týkající se kreditních karet. O všech novinkách vás budeme postupně informovat tak, jak budou produkty uváděny na trh.

Další pozitivní změnou pro klienty jsou úpravy v sekci Ostatní poplatky, konkrétně položky Ostatní služby v sazebníku konkrétně neuvedené. Do této kategorie spadají činnosti, které pro klienty banka provádí a které svou povahou nelze zařadit jinam.
Zde jsme vyjmuli dvě služby, o které naši klienti nejčastěji žádají – potvrzení o trvalém příkazu a potvrzení o ukončení úvěru - a u těchto služeb jsme snížili poplatek z 300 korun na 100 korun.

K dalšímu snížení došlo u poplatku za odklad splátek u hypotečního úvěru. Tento poplatek činil 2500 korun, nově je tento poplatek stanoven na 1000 korun.

Jak se můžete v novém sazebníku přesvědčit, změn je skutečně pouze několik a týkají se zejména plánovaných novinek. Ceny již existujících produktů zůstávají nezměněny. mBank tak i nadále zůstává nejlevnější bankou na českém trhu.

Věříme, že vás připravované produktové novinky potěší

Vaše mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (36)

Vložit komentář

Od srpna se mají změnit a zavést nové sazby. Kdy se dozvíme více? K.I

Poslat zprávu

@ lupkovic - odpovědi na Vaše otázky:
1. v IB bude viditelná nabídka pro vybranou skupinu klientů, takže vždy poznáte, zda můžete o produkt zažádat
2. v žádosti bude možné nastavit, jaký limit budete chtít využívat
3. k tématu povoleného přečerpání bude na webu publikován blog a budou zveřejněny informace na stránkách k produktu

Měl bych dotaz k tomuto "...povolené přečerpání (kontokorent) na běžném účtu mKONTO". Jsem asi málo disciplinovaný, takže mě naopak vyhovuje, že mě mKontu nepustí do mínusu (až na malé vyjímky). Někdo to ale třeba uvítá,takže nic proti tomu. Já bych se jen chtěl Tomáše zeptat:
1.bude možnst v IB si zvolit, jestli chci, nebo nechci povolit toto přečerpáni?
2.případně, že bych to chtěl využít, budu mít možnost nastavit si limit, kolik max. můžu přečerpat?
3.budeme informování (nejlíp " nová zpráva z banky" v IB), že tato možnost již nastala? Aby bylo jasné, že si mám/nemám povolit tuto službu, nebo si uvědomit, že již nehospodařím jen se svými penězy.

děkuji za odpověď

Ono je krásně vidět, které husy jsou potrefené téměř každý den. :-D

...aneb potrefená husa. (ve vší slušnosti :) )

Tomáš_mBank:
Souhlasím, že se jistě dá diskutovat ve vší slušnosti, ale některým lidem se to vysvětlit nedá, protože to asi nejsou schopní pochopit. Dokud budete neustále asi záměrně tiše podporovat takový styl diskuze bez nějakého patřičného zásahu a poukazováním hlavně na ty kteří jsou terčem útoků tak se na tom nic nezmění. Vaším postojem k takovému stylu diskuze dáváte jednoznačně najevo, že něco takového je zde přímo žádoucí. Zkuste trochu se nad tím zamyslet.

Poslat zprávu

@ vlazy i ostatní - prosím, přestaňte s tím osočováním. Jsme lidé a dá se jistě diskutovat ve vší slušnosti. Toto není moc příkladné pro ostatní. Zkuste trochu přemýšlet o tom, co napíšete. Díky za pochopení.

zbijeczka: opět to nepochopil.

zbijeczka:
Od tebe se projev nenávisti naopak dá očekávat. K tomu někteří mRadní jsou přímo určení.

vlazy: Takovou sebekritiku jsem od tebe nečekal, popsal ses celkem pravdivě.

Vidím, že nenávist některých zdejších pisatelů je dost silná na to aby ji zde neustále projevovali tím neslušným provokačním a záměrným popichováním. Asi ne všude by jim takto bylo dovolené řádit a tak se chtějí vyřádit alespoň zde dokud to jde.

bourač - merylin: Mně to žíly netrhá, že si myslí, že bydlím v zapadákově. Ale musím ti dát za pravdu. Jak jsi mi tehdy na polskou konverzaci doporučoval vlazyho jako sparingpartnera - měl jsi pravdu - smysluplná diskuse se s ním vést nedá. Jakmile mu docházejí argumenty, začíná útočit.

A k novinkám, na mForu se vydedukovala další novinka, co se chystá, a to převod peněz z kreditky na účet (v Polsku už funguje).

napsat někomu že bydlí v "zapadákově" je velmi vážný prohřešek proti slušnému chování, myslím že by mBank měla implementovat nahlašovací tlačítko i sem na blog aby se ti hulváti dali alespoň z části i zde korigovat,
jaké že to novinky mimo kontokorentu hodlá mB nyní zprovoznit?

bojler, preax:
Vidím, že vám jde o záměrné rozpoutáni dohadů a cílené napadání někoho koho nemáte příliš v oblibě. Možná ten zapadákov jsem mohl dát do uvozovek, ale jinak nevidím v tom pojmenování nic špatného a neslušného oproti vaším cíleným a záměrným neslušným útokům.

bojler: obávám se, že to nepochopił (zase)

Vlazy, chováš se zase jako hulvát. Mluvit o zapadákovech je i pro tebe opravdu pod úroveň. Asi není tvým zájmem vést slušnou a věcnou diskusi.

preax:
Mým cílem určitě není nějaké navážení. Vyjádřil jsem pouze svůj názor na to co si o tom co zde píšeš myslím. To že s tím nesouhlasíš je už tvoje věc. Slušně vyjádřena výměna názoru na něco by snad neměla být považována za navážení.

vłazy: domnívám se, že máš na víc, než na takovéhle navážení. To je dle mého pod tvou úroveň.

A k věci. Pro mně není problém doporučit FIO někomu, komu se vyplatí a taky jsme to již udělal. Věř si tomu nebo ne,

preax:
"vlazy: Asi tomu nebudeš věřit, ale já jsem vesnické dítě. Kromě doby studií v Praze jsme byllel na malé vesničce u Přelouče a teprve půl roku bydlím ve vlastním bytě na předměstí Pardubic."

Asi ten půl roku je pro tebe dost dlouhá doba na to aby jsi zapomněl jak se žije na vesnici. Já nemůžu za to, že bydlíš v takovém zapadákově kde Fiu nestojí za to si tam zřizovat pobočku a ČSOB provozovat více jak jeden bankomat. Připadá mi, že tobě ani tak nejde o to která banka je pro koho výhodnější, ale jde ti asi hlavně o upřednostnění mBank proti čemu samozřejmě nic nemám.

PD.:
>> Například pro mě neexistuje levnější alternativa než je mBank

No, jenze napriklad pro me neexistuje lepsi varianta nez Fio, vzhledem k tomu, ze pouzivam kreditku Citi a kartou mBank neutratim ani korunu, tudiz nemuzu mit vybery zdarma ani omylem. A i kdybch nevybiral na pokladne, porad jeste muzu mit vyber z bankomatu levnejsi nez u mBank.


Preax:
>> neexistuje unverzální řešení financí
>> a je pravda, někomu kdo bydlí na vesnici ... mu radši doporučím mBank
>> člověkovi, co bydlí ve městě, kde je pobočka FIO ... doporučím FIO

Ano, tak to vidim taky.

Proste jde o to, ze pro kazdeho je levnejsi neco jineho, podle toho, co pouziva, a tedy hlasat, ze mBank je nejlevnejsi bankou na ceskem trhu, je zase jenom velkohube cintani si na pentli.
;-)

vlazy: Asi tomu nebudeš věřit, ale já jsem vesnické dítě. Kromě doby studií v Praze jsme byllel na malé vesničce u Přelouče a teprve půl roku bydlím ve vlastním bytě na předměstí Pardubic. Taková Přelouč, je to spádové město pro tu vesnici, kde jsem vyrůstal. Pobočka FIO tam není, Pharro bankomat taky ne a bankoat ČSOB je tam jen jeden na poště, která je i mimo takový okruh - nádraží - lékaři - obchod. Takže co je výhodnější, FIO, když za výběry na pobočce musejí až do Pardubic nebo z bakomatů za 30,- Kč (když nepočítám ten jeden za 6,- Kč, kam se stejně nedostanou, nebo za 9,- Kč z jakéhokoli? Neboli musej jít mimo svou trasu, kde se pohybují a tím pádem se zdrží, ujede jim vlak atd, aby si vybrali a 6,- Kč, jelikžo nechtějí platit 30,- Kč nebo si vyberou na své trase za 9,- Kč? Ty tři koruny snad nejsou takovej rozdíl. Ale zas, je to individuální dle chování daného člověka a dané situace.

preax:
"A je pravda, někomu kdo bydlí na vesnici a kartou neplatí, nemá smysl doporučovat FIO, jelikož na pokaldnu s ejen tak nedostane a z bankomatu to má za 6,- Kč/30,- Kč. To už mu radši doporučím mBank."

Já bych si dovolil s tím nesouhlasit. Ty asi na vesnici nebydlíš a tak nevíš jak se na vesnicích žije. Na vesnicích v ČR banky nejsou (alespoň o žádné takové nevím) kromě PS která spolupracuje s českou poštou. Většina lidi z vesnice do města jezdí protože bez toho se většinou neobejdou. Jezdí tam např. do zaměstnání, na úřady, na nákupy, k lékařům atp. Když už někdo do toho města jede tak si tam při jedné cestě může zajít i na pobočku Fio a peníze si vybrat pokud je potřebuje. Pokud někomu z vesnice doporučíš mBank tak stejně pokud bude potřebovat vybrat peníze tak do toho města si bude muset zajet, protože na většině českých vesnic bankomaty nejsou a ani cashback většinou na vesnicích nejde použít.

Tak třeba v Pardubicích, kde bydlím:
Pikladní hodiny FIO: Po - Pá 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:30 (Pá do 16:00)

V tu dobu je většina lidí v práci.

jinak neexistuje unverzální řešení financí. Za mnou chodí známí s prosbou o radu, jak zracionalizaovat finance. Já ho požádám, aby mi napsal kolik bere, kolikrát vybírá z bamkomatu, kolik zapaltí v hotovosti, kolik kartou, kam chodí hlavně nakupovat. A na základě toho mu proadím.

A je pravda, někomu kdo bydlí na vesnici a kartou neplatí, nemá smysl doporučovat FIO, jelikož na pokaldnu s ejen tak nedostane a z bankomatu to má za 6,- Kč/30,- Kč. To už mu radši doporučím mBank.

Zase člověkovi, co bydlí ve městě, kde je pobočka FIO, neplatí kartou a n pobočku se v pokladních hodinách dostane doporučím FIO.

Stejně tak má smysl uvažovat o cashbacku pokud někdo často nakupuje tam kde ten cashback poskytuji. Já nakupují nejčastěji v Tescu kde cashback bohužel neposkytuji a také i v menších prodejnách kde neumožňují ani platit kartou.

O pobočce Fia má smysl uvažovat pouze tehdy, pokud člověk bydlí vedle ní nebo kolem ní pravidelně chodí.

preax:
Když někdo neuvažuje nad tím co nakoupit a nakupuje pouze nebo hlavně proto aby utratil minimálně 300 Kč a mohl si pak vybrat peníze cashbackem tak těch 300 Kč samozřejmě není problém utratit a když potřebuje vybrat více jak 1500 Kč tak to taky nebude problém utratit opakovaně. Je ale otázkou zda je lepší ty peníze vybrat najednou např. na pobočce Fio a nebo přemýšlet co a kolikrát nakoupit aby mu to umožnilo vybrat potřebnou sumu peněz cashbackem.

vlazy:
jistě, ale při dnešních cenách není těch 300,- Kč je hned, a i těch 1.500,- Kč stačí, když člověk platí všude kde to jde kartou. Já platím v hotovosti jen LPG u pumpy, kde mám dost výraznou slevu a kde neberou karty. Cashbackem si na to v pohodě vyberu.

preax:
Pokud se nepletu tak pokud potřebuješ vybrat více jak 1500 Kč tak tím cashbackem při platbě kartou ti to vybrat neumožni. Navíc musíš tou kartou zaplatit minimálně 300 Kč.

Obecná myšlenka: Pokud vyrete měsíční potřebu najednou, bez používání karty (např. z důvodu používaní jiné výhodnější karty), je otázka, nakolik 9 Kč poplatek je "vysoký" a nakolik znevýhodňuje celkové používání mBank oproti jiným.

vlazy: Ačkoli jsem pracoval vedle pobočky FIO a teď jsme si najali kanceláře také vedle pobočky (jen z druhé strany), rozhodně bych měl čas jako fyzická osboa lítat na pobočku, když bych potřeboval hotovost. To si radši vyberu Cashbackem při platbě kartou. Nevím jak PD., ale já dám útratu pro tři bezplatné výběry v pohodě. Třeba za prvních 5 měsíců mám v průměru utraceno cca 8.000,- Kč měsíčně.

PD. :
U Fia máš ale možnost zdarma vybírat peníze na pobočkách což u mBank možné není. U mBank navíc jsou ty výběry z bankomatů zdarma podmíněné určitou útratou na platbách jejích kartami jinak je to zpoplatněné.

Ano, bylo. Například pro mě neexistuje levnější alternativa než je mBank, protože za celou dobu, co jsem jejím klientem (tj. od 2007) jsem na poplatcích nezaplatil ani korunu. U žádné jiné banky by se mi to nepovedlo (i FIO by ze mě pár korun vytáhlo za výběry z bankomatu).

Bylo by možné alespoň trochu upřesnit, co je myšleno tím, že mBank i nadále zůstává nejlevnější bankou na českém trhu?
;-)

nejbližší doba = doba blízká = leží těsně vedle brzka
u mBank se jedná o časový úsek přesně nedefinovatelný, ležící v těsně následující budoucnosti
tuto dobu by zřejmně nejlépe definoval bývalý generální ředitel Najar = den po konci světa plus 1

V nejbližší době znamená do nejbližší doby ledové, to už přece víš.

Bylo by možné alespoň trochu upřesnit co je myslené tou nejbližší dobou? Pokud se nepletu tak v minulosti také měly být některé služby spuštěné v nejbližší době např. mFondy a nejsou dodnes a možná ani nikdy nebudou.