zpátky

Kreditním kartám dominují muži

mKreditka - zlatá ryba Kreditní karty jsou doménou mužů. Vlastní ji 71% mužů a pouze 29% žen.
Muži využívají kreditní karty aktivněji, více s nimi platí a jejich celkové i průměrné útraty jsou daleko vyšší než u žen. Téměř stejná situace je na Slovensku, kde kreditní kartu vlastní a používá 73% mužů a 27% žen.

Z analýzy, kterou provedla mBank mezi svými klienty vyplývá, že muži jsou nejen aktivnějšími uživateli kreditních karet, ale jejich celkové i průměrné útraty jsou daleko vyšší než je tomu u žen. Průměrné útraty na kreditních kartách u mužů činí  5 700 korun, u žen je to méně, a to necelých  5 300 korun.

Nejaktivnější uživatel mezi muži utratil letos za období jednoho měsíce prostřednictvím své kreditní karty neuvěřitelných téměř 920 000 korun, nejaktivnější žena pouze necelých 200 000 korun. V loňském roce to bylo dokonce téměř 940 000 korun u mužů a 250 000 korun u žen.

I nejvyšší transakce provedená kreditní kartou má svého rekordmana mezi muži. Tento muž provedl svou kreditní kartou transakci ve výši téměř 440 000 korun. První místo mezi ženami obsadila transakce ve výši necelých 120 000 korun.

 „Nejvyšší útraty jak u můžů tak u žen představují každodenní nákupy jídla a zboží denní spotřeby v supermarketech a hypermarketech. V dalších oblastech maloobchodu již v užívání kreditních karet dominují muži a je jen několik málo oblastí, kde jsou aktivnější ženy. Muži tradičně nejvíce utrácejí  za elektroniku, počítače a notebooky či sportovní zboží. Hodně také utácejí za sázení, oblečení, cestování, ale i za nábytek a další vybavení domácností. Ženy pochopitelně dominují v utrácení zejména za doplňky, například kabelky, kosmetiku a služby spojené s úpravou zevnějšku.

A na co nejčastěji používáte kreditní kartu vy?

Kategorie:

Volný čas

Komentáře (9)

Vložit komentář

člověk by ani neřekl viď :D většínou to bejvá naopak : ) ženy shopoholici :D

MikeRosoft: polskou logiku nezapřeš ani na českém blogu :-D

>Kreditní karty jsou doménou mužů. Vlastní ji 71% mužů a pouze 29% žen.

To je divná statistika; nevěřím, že by 70 % mužů v ČR mělo kreditní kartu. Nechtěli jste říct: "Mezi majiteli kreditních karet je 71% mužů a 29% žen"?

>Z analýzy, kterou provedla mBank mezi svými klienty vyplývá, že muži jsou nejen aktivnějšími uživateli kreditních karet, ale jejich celkové i průměrné útraty jsou daleko vyšší než je tomu u žen. Průměrné útraty na kreditních kartách u mužů činí 5 700 korun, u žen je to méně, a to necelých 5 300 korun.

Takže rozdíl mezi muži a ženami v průměrné útratě kreditní kartou na osobu není ve skutečnosti příliš významný.

Podmínky m-Bank mi vyhovují. Vůbec mi nevadí 4tisícový limit pro 3 výběry z bankomatu a 4tisícový limit pro 2procentní zúročení spořícího účtu. Zatím jsem nezaplatil ani KORUNU POPLATKŮ!

Vlasta: přeju hodně štěstí. Adam Zbiejczuk se o to poukoušel už před 2 lety :-D

Poslat zprávu

Dobrý den,

namístě je skutečně omluva mBank za nepřesnou textaci této zprávy. Nejedná se samozřejmě o přečerpání úvěrového limitu, ale limitu, který si klient sám může nastavit v internetovém bankovnictví. Požádám kolegy, aby došlo k opravě textu.

Pěkný den
Za mBank
Vlasta

Asi přestanu používat, protože opět mě přišlo upozornění v e-mail pusch, že jsem jí přečerpal. Přitom k přečerpání chybí čerpat několik desítek tisíc.
Řešil jsem to s mLinkou již cca před rokem a nic se nezměnilo.
Další nedodělávka mSystému plného mSlibů ....

> A na co nejčastěji používáte kreditní kartu vy?

benzin, jidlo, internetove platby. kvuli kurzum pouze v CZK, zahranici obstarava AXA (jizdenky, hotely, nakupy v miste, boty, doprava v miste, benzin)

Já používám kartu pouze na platby po internetu. A to elektronika a služby nejčastěji. Cca 2x jsem ji použil k výběru hotovosti.