zpátky

Novinky v internetovém bankovnictví

door Vážení klienti,

v září jsme vám připravili nový vzhled internetového bankovnictví, který si hned oblíbilo velké množství klientů. Dnes vám přinášíme ještě novou přihlašovací stránku a změny v SMS notifikacích. V souvislosti s těmito změnami plánujeme odstávku v noci ze soboty na neděli, 27. – 28. 11. 2010. Bližší informace o odstávce vám poskytneme v průběhu příštího týdne.


Nový vzhled přihlašovací stránky – login
Nová přihlašovací stránka bude v novém červeno-bílém vzhledu, který jsme vám představili již minule. Kromě barev se změní také její struktura.
Ve vrchní, přihlašovací části přibudou dvě ikonky nápovědy, které vám poskytnou informace k políčkám „Identifikační číslo klienta“ a „Heslo“.

K přihlašování nezbytně patří také informace o bezpečnosti. Pravidla zůstávají stejná: Systém mBank nikdy nepožaduje zaslání hesel, osobních údajů či čísel karet e-mailem. K dispozici bude i odkaz na naše stránky s podrobnými informacemi o bezpečnosti, šifrování a certifikátech.

Ve střední části budou novinky ze života mBank, upoutávky na probíhající soutěže a aktuální důležité informace.

V pravém sloupci budou informace o přihlašování od internetového bankovnictví. Pravidla zůstávají stejná: mBank nežádá SMS autorizaci bezprostředně po přihlášení, ani při prohlížení zůstatků a pohybů na účtech.

Stejný vzhled bude mít také formulář na podávání žádostí.

 

 

 

 

Zjednodušené nastavení SMS notifikací
Výrazná změna nastane při zadávání autorizační SMS nutné pro změnu nastavení notifikací. Ta se zadá před provedením první změny (např. změna limitů na kartě, informace o účtech, obecná nastavení etc.). Následně bude možné provádět změny až do doby, než dojde k odhlášení z internetového bankovnictví.

Jednotlivé druhy notifikací, například notifikace k účtům (viz obrázek dole) nebo kartám se budou nastavovat na jedné stránce, což zjednoduší nastavování. Přibude také možnost kopírovat nastavení (např. nastavení E-mail Push k účtu mKONTO bude možné zkopírovat na další účet nebo na všechny účty).

 

 

Jak na to? Jako první je nutné změnit nastavení na jednom z vašich účtů. Pokud chcete stejně nastavit i další účty, označíte je v políčku na pravé straně a volbu potvrdíte tlačítkem Zkopírovat pro označené (nachází se pod účtem, ve kterém jste nastavili požadované parametry). Po zkopírování parametrů stačí kliknout na tlačítko Potvrdit v dolní části.

Zároveň vás prosíme o zvýšenou pozornost k ochranným prvkům a informacím týkajících se bezpečnosti.

Více o bezpečnosti v internetovém bankovnictví.

 

Honza Valtera
Honza Valtera / mBank
marketing
jan.valtera -zavináč- cz.mBank.eu