zpátky

mHypotéka Light ještě levnější

Vážení Klienti,

Změna úrokových sazeb S platností  od pátku 1. října mBank v České republice opět snižuje úrokové sazby u mHypotéky Light.

Sazby nyní budou začínat již na 3,5 %.

Dochází ke snížení variabilních i některých fixních sazeb. Nově se také úrokové sazby odvíjí od PRIBOR 1M místo PRIBOR 3M.
Pro všechny hypoteční úvěry uzavřené do 30.9.2010 se nadále používá referenční úroková sazba PRIBOR 3M.

Aktuální sazby můžete shlédnout zde.

Kategorie:

Aktuality, Produkty

Komentáře (11)

Vložit komentář

Poslat zprávu

U 70 % hypotéky je potřeba dokládat příjmy.

Dobrý den!Chceme kupovat s manželem domek,ale chybí nám finance.Asi 700000.Chtěla jsem se zeptat jestli bychom dostali hypotéku bez potvrzení příjmů.Dům má odhad 1 000 000.Děkuji

Zajimalo by me, z ceho pocitate LTV, puvodni cena, aktualni odhadni cena, ... a jestli reagujete automaticky snizenim urokove sazby, kdyz napr za 3 roky klesne pomer na nizsi LTV hladinu? Berete stale v uvahu stejnou vychozi cenu nemovitosti po celou dobu platnosti uveru jako pri sjednani hypo uveru? diky

Poslat zprávu

@ Cyril - oproti roku 2007 došlo k navýšení rizikové marže z důvodu krize a s tím spojené snížené platební schopnosti klientů na hypotečním trhu. Co se týče výše úrokové sazby PRIBOR, ta se odvíjí od trhu a v nejbližších letech neočekáváme dramatický nárůst této sazby.

@ Jara - Limit pro navýšení po termínu není určen. mBank nabízí pro klienty, jimž skončilo fixační období, stejné sazby, jaké jsou aktuální v tom období pro nové klienty.
K Vašemu konkrétnímu dotazu - doporučuji návštěvu FC, kde Vám naši hypoteční poradci poskytnou podrobné informace na základě Vašich požadavků.

@ Martin - analyzujeme množství dalších inovací týkajících se produktu mHypotéka, jednou z nich je i tzv. zpětná hypotéka. Aktuálně zatím tuto variantu hypotéky neposkytujeme.

Dobrý den - ano,přemýšlím o refinancování stavebního spoření na hypotéku. Cena nemovitosti cca.2800.000,-Kč, kolaudace před rokem, potřebuji cca. 800000,-. Vaše pracovnice mi už poslala mailem nějaký "rozpis" - ale více než písemné podrobnosti o hypotéce napsala podmínky pro jednání (dokladovost) a úrok od 4,18.....
Můj dotaz však zněl - může se fixní úrok po uplynutí fixace navýšit o libovolné procento? Prostě po třech letech mi fix bude končit, tak mi napíšete předpis na zvýšení splátek s následnou úrokovou mírou nad 7% ???
Pokud nechcete podávat písemné vyjádření, je můj zájem u dané banky bezpředmětný.
Díky za reakci.

Dobrý den, chystáte tzv. zpětnou hypotéku, kdy se hypotéka přidělí zpětně na nemovitost již zakoupenou a zaplacenou z vlastních zdrojů? Děkuji za odpověď. M.H.

Sice chápu termín "Fixní sazba", ale zajímalo by mne, jestli existuje nějaký limit pro navýšení úroku po daném termínu. Např. - když budu mít hypotéku na 3,5% - je to bez fixace. Příští rok můžu mít navýšen úrok na 8%? Je to možná extrém, ale dotaz je zásadní - jak moc může banka na další rok (léta) zvýšit úrokové sazby ? Je navyšování úrokové sazby chráněno smlouvou nebo je to na aktuálním stavu ekonomiky....
Díky všem nade mne chytřejším za reakci.

Když byl PRIBOR 3M na vyšší úrovni (rok 2007, 2008), tak měla MBANK provizi cca 0,9-0,95% - variabilní úroková míra byla pro LTV<50% pouze o cca 0,9 procentního bodu vyšší než PRIBOR 3M.
Nyní je PRIBOR 3M 1,22% a MBANK půjčuje za 3,89% (variabilní - viz úrokový lístek), coř znamená provizi pro MBANK 2,67%.
Jestli dnes někdo uzavře smlouvu s variabilní sazbou a PRIBOR 3M stoupne na 3% (stát se to může), tak provize jistě zůstane stejná a klienti budou plakat, protože (3+2,67=5,67%) a to už je hodně vysoký úrok.
Kamarád má variabilní úrokovou míru dle PRIBOR 3M (z roku 2007 nebo 2008) a dnes má úrok 1,22+0,9 (provize pro banku)=2,12%
Jestli se pletu, tak mne prosím někdo opravte.

Ještě by asi mělo být 1M na konci tohoto: "Každý měsíc je porovnáván PRIBOR 1M platný dva pracovní dny před začátkem následujícího kalendářního měsíce s aktuální referenční sazbou PRIBOR 3M."; aby se neporovnávaly "jablka s hruškami".

Poslat zprávu

@ luk - chybička se vloudila. Zjednám nápravu - samozřejmě tam má být sazba 3,74% a 3,96%.

není trochu divné , že pro LTV>60% je sazba s pojištěním vyšší než bez?